بحث و گفتگو زندگی

تمام شاخه‌ها
زندگی

پیشنهاد موضوع جدید
اعتیاد
افکار عمومی
اقتصاد
انتخابات
انجمن‌ها
ایده‌های جدید
باشگاه‌های ورزشی
بهداشت و سلامت
بیمه
تاریخ
خودرو
دارو و درمان
دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی
درخواست اطلاعات
دولتمردان و سیاستمداران
دین ، روح و روان
زندگی
سایتهای اینترنتی
سیاست
سینما
صدا و سیمای ملی ایران
فرهنگ و ادب
قوه قضاییه
قوه مجریه (دولت)
قوه مقننه
کامپیوتر و اینترنت
کتاب
کنکور
گردشگری
گردهمایی، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها
ماهواره
مدارس
مدیریت شهری
مسابقات ورزشی
مطبوعات
موبایل
موسیقی
مهاجرت
نجوم
نوجوانان و جوانان
نوروز
نیروی انتظامی
ورزشکاران و مربیان
هجویات
هنرمندان و هنرپیشگان
بحث و گفتگوهای من
پرسش و پاسخ
مشاوره
ازدواج موقت
شرع و عقل ، تقابل یا تفاهم
نظر شما چیست؟
۱۰ شهریور ۱۳۸۶  
نمایش تصویر
تغيير وضعيت تايپ از فارسى به انگليسى با کليد F9 امکان پذير است.‌‌‌‌
تصویر می تواند حداکثر ۱۱cm X ۱۱cm باشد. در غیر این صورت عکس به این ابعاد تغییر خواهد یافت. قالب عکس انتخابی شما باید به یکی از فرمتهای "bmp" ، "gif" ، "jpg" ، "jpeg"و یا "png" باشد.حجم عکس آن حداکثر ۳۰ کیلوبایت می‌تواند باشد.
ارسال به شبکه‌های اجتماعی
 Facebook  Twitter  Friend Feed  Delicious  Google Reader
نظر شما چیست؟
صفحه آخر ۱۰‌تاى بعدى بعدى ۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۵ ۴ ۳ ۲۱
 ◊ mohammad3332
۳۹۸۸۴  ◊
دوست عزیز ammma و بقیه دوستان : در اسلام گفته شده(در رساله ها و سایت مراجع تقلید هم میتونید مطالب مرتبط رو ببینید) که اگر شرایط ازدواج موقت رعایت شود راهی برای جلوگیری از گناه است و یکی از شرایط که کاملا عقلانی هم هست میگه که خانمهایی که همسرشون فوت کرده یا طلاق گرفتند میتونند ازدواج موقت داشته باشند (در اصل برای رفع نیازهاشون با تعیین مدت زمان مشخص و میزان مهریه مشخص حتی در سایت یکی از مراجع تقلید خوندم که میتونند بر سر این موضوع توافق کنند که هیچ ارتباط جنسی صورت نگیرد و فقط با هم محرم باشند) حالا این وسط یکسری (چه مرد های متاهل چه مجرد چه دختر خانمهای ب-ا-ک-ر-ه یا خانمهایی که همسرشون فوت شده یا طلاق گرفتند ) با ازدواج موقت ه-ر-ز-گ-ی(با عرض معضرت) میکنند قرار نیست ما این مساله از ریشه غلط بدونیم مثل این مثال خیلی ساده میمونه که یکی میتونه با چاقو غذا درست کنه یا آدم بکشه قرار نیست بگیم چاقو بده من خودم یک جوان هستم که بخاطر اعتقاداتم ارتباط نا مشروعی نداشتم و نخواهم داشت و خیلی دنبال ازدواج موقت با یک خانم بودم ولی متاسفانه با خیلی موارد برخورد کردم که فقط میخواستن با ازدواج موقت و دریافت صیغه نامه از لحاظ قانونی مشکلی نداشته باشن و تا حالا هم موفق نشدم شخصی که واقعا به ازدواج موقت ایمان داشته باشه رو پیدا کنم(خیلی از سایت ها رو دیدم که متاسفانه قصدشون چیزه دیگه ای بوده) پس قرار نیست دختران مجرد ازدواج موقت کنند (حتی باز هم این موضوع رو در سایت یکی از مراجع خوندم که مردی که متاهل هست اگر سفر کاری براش پیش بیاد که چند ماه از خانوادش دور باشه میتونه برای اینکه به گناه کشیده نشه در اون مدت ازدواج موقت کنه) ولی باز هم میگم قبول دارم که خیلی ها (چه خانمها و چه آقایون) در حال حاضر میخوان با این کار ه-ر-ز-گ-ی کنند (به صورت قانونی ) که خدا لعنتشون کنه
و من ا... توفیق
برای امثال منم دعا کنید
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۱   ۰۴ : ۳۲ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر mohammad3332 ارسال پیغام به mohammad3332
 ◊ ammma
۳۹۸۷۲  ◊
سلام اگر ازدواج موقت از لحاظ شرع ثواب داره چرا اون کسایی که قبول دارن زنان و دختران خودشون رو از این ثواب محروم می کنند؟
و کسانی که ازدواج موقت رو قبول دارن به من بگن تا بحال پیامبر خدا و امامان ازدواج موقت داشتن یا دختران اونها ازدواج موقت داشتن ؟
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۱   ۴۲ : ۲۳ : ۱۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر ammma ارسال پیغام به ammma
 ◊ baba_bozorg
۳۹۳۱۹  ◊
solonex عزیزم خواهش میکنم اطلاعاتی را که به ان استناد میکنید پایه و اساس داشته باشد برای روشن شدن ذهن شما و سایر دوستان خواهشمند است به لینک زیر مراجعه فرمایید
http://rabete.net/1390/08/11/post-105/ صفحه ۱۰۵ فراموش نشود ضمنا این سایت متعلق به دایره استفتاعات حوزه علمیه میباشد
حالا حضرید حرف خوتون رو پس بگیرید؟؟؟
جمعه ۵ اسفند ۱۳۹۰   ۲۲ : ۲۳ : ۲۱ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر baba_bozorg ارسال پیغام به baba_bozorg
 ◊ rahgozar65
۳۹۱۵۷  ◊
سلام

آفتابی بزرگوار با نام کاربری bab_bozorg

دوست عزیز!

هرچی صفحات را بالا و پایین کردم و مرور شد، اصلا مطلبی از خودم پیدا نکردم که مورد تایید کاربر بی بی خاتون قرار گرفته باشه

در ثانی اگر هم مورد تایید قرار گرفته باشه، مورد عجیب و غریبی نیست که شما بخوایید اونو متذکر بشید و یادآوری کنید

ثالثا!!!
بقول کاربر moha_1188
این کار (صیغه) راه بدی ست برای فرار از وارد شدن به راه بدتر!

و در آخر

یا علی
دوشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۰   ۵۷ : ۴۰ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر rahgozar65 ارسال پیغام به rahgozar65
 ◊ baran_33
۳۹۱۴۰  ◊
مسخره است هم برای زن هم برای مرد چه مجرد و چه متاهل..
هر کسی بخواد میتونه خلاف کنه ...زنا کنه و یا امثال اون اما باید پای لرز بعد خربزه خوردنش هم بمونه
بی خود با اسمای مختلف تو جیه اش نکنین...خیلی از علما هم موافق این قضیه نیستن.
من با قاصدک و بابا بزرگ موافقم....
سه شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۰   ۲۳ : ۰۳ : ۰۱ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر baran_33 ارسال پیغام به baran_33
 ◊ ghaassedak
۳۹۰۸۰  ◊
ارتباط بین زن و مرد بهتره بر پایه ی عشق باشه
ازدواج موقت به نظر من یعنی کلاااااااه شرعی !
اگه مردم با عشق ازدواج می کردند نیازی به این
حرفها نبود .. چون یک آدم مگه میتونه گاه و بیگاه
عاشق بشه ..
ولی من میدونم که یه روزی میرسه که مردم ..
فقط بر پایه ی عشق با هم زندگی می کنند ..
به غیر ممکن معتقد نیستم ...
یکشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۰   ۴۶ : ۳۷ : ۱۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر ghaassedak ارسال پیغام به ghaassedak
 ◊ solonex
۳۹۰۷۷  ◊
بابا بزرگ
دختر باکره رو نمیشه صیغه کرد داداش.
ازدواج موقت یه پدیده است که خیلی ها ازش سوء استفاده میکنن.این موجب نمیشه منکرش بشیم.اگه اینجوریه باید تمتم ماشینها رو از جاده ها هم بردارن مگه کم از ماشین سوء استفاده شده.
در ضمن ازدواج موقت اولین راه نیست.آخرین راهه.
یه سوال
صد روز با یکی بودن بهتره یا یه روز با صد نفر بودن؟
جمعه ۲۷ آبان ۱۳۹۰   ۵۰ : ۲۰ : ۰۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر solonex ارسال پیغام به solonex
 ◊ baba_bozorg
۳۸۲۵۴  ◊
ازدواج دایم = دوست دارم تا پایان عمر
ازدواج موقت = دوست دارم تا تاریخ ../../..
شمارو به خدا دست برداریم تاکی میخواهیم با لغت بازی سرخودمون کلاه بزاریم اخه مگه میشه احساس عاطفه رو بهش وقت داد مگه سینماست که سانس داشته باشه ساعت 6 تا 8 کسی رو دوست داشت چرا ارزشهای خودمون رو حراج میکنیم چرا به مطالبی اشاره میکنیم که حتی خودمونم قبول نداریم
رهگذر عزیزم که قبلا مورد تایید بیبی خاتون قرار گرفتین
مرقوم فرمودین ((عین مطلب شما((در ثانی زنها برای ارضای هوسشون ازدواج موقت نمیکنن و بیشتر و اکثر غریب به اتفاق این قشر(خانومها) برای فرار از سایه شوم نگاه های پست دیگران و یافتن یه سرپناهخ و تکیه گاه و همدم صیغه میشونمد و گرنه برای انجام کار کثیف راههایی بهتر و آسان تری هم هست.)))) ایا این مطلب رو خودتون قبول دارین برای فرار از سایه شوم نگاههای دیگران بطور موقت معنی سرپناه موقتی چیه مگه ترمیناله اینو بدون این کار هم دست کمی از جمله اخر شما نداره تا این عقاید هست نباید انتظار داشت امار ازدواج بالا بره
شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰   ۱۹ : ۰۵ : ۱۵ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر baba_bozorg ارسال پیغام به baba_bozorg
 ◊ baba_bozorg
۳۸۱۹۷  ◊
begrezen عزیز
در شرایط ازدواج موقت مرقوم فرموده اید که :
1. ازدواج موقت مانند ازدواج دائم، نیاز به خواندن عقد و الفاظ مخصوص دارد و با صرف رضایت قلبی درست نمی‏شود.
که صددرصد اشتباه است چرا که بنا به فتوای بسیاری از علما حتی اگر صیغه خوانده نشود ولی طرفین راضی باشند صحیح است (مراجعه فرمایید به رساله توضیح المسائل امام)
ولی مشکل اینجا نیست متاسفانه شما نیمه خالی لیوان را مینوشید خودمانیم اگر فردا روزی دختر من ویا خواهر شما بیایند و رخصت صیغه شدن را از من و شما بگیرند رگهای گردنمان چقدر متورم میشوند یادت باشد مرگ برای همسایه خوب نیست
حالا به این سئوال جواب بدین اگر خانمی بعنوان مطاع صیغه ای مطرح شد فروغ نگاه جامعه روی ان خانم چیست و چه تاثیراتی روی شخصیت او میگذارد ایا این خودش یک جور فحشا قانونی نیست ؟؟
ایا این توهین به شخصیت والای زن نیست ؟؟ در یکی از تایپینگ ها عنوان شده که ایا با کسی که قبلا رابطه جنسی داشته......... جوابهایی که امده است یک جورایی به همین مقوله مربوط نمیشود ؟؟ اگر ناراحت نمیشوی خود من و شما اگر زن بودیم جواب این سئوال را چه میدادیم جوابهایی که امده است معرف شخصیت ابراز نظر کنندگان ان نیست؟؟ چرا استنباط میکنیم به اینکه فلانی گفته و مور تایید بمانی است پس ما هم باید تبعیت کنیم پس عقل خرد و انیشه های ما کجا باید متجلی شوند من با کلیات صیغه مخالفم موفق باشی پسرم
یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰   ۴۵ : ۵۱ : ۰۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر baba_bozorg ارسال پیغام به baba_bozorg
 ◊ TORRESHOLO
۳۶۵۱۰  ◊
من با مهین جان موافقم خیلی شدید
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۹   ۵۴ : ۲۳ : ۲۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر TORRESHOLO ارسال پیغام به TORRESHOLO
 ◊ TORRESHOLO
۳۶۵۰۹  ◊
شک نکن خوبه مبارکه جون همه مون
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۹   ۴۷ : ۲۳ : ۲۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر TORRESHOLO ارسال پیغام به TORRESHOLO
 ◊ TORRESHOLO
۳۶۵۰۸  ◊
با سلام ببینید دوستان لااقل اینجا بیاید باخودمون رو راست باشیم اولأ در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست دومأ در کاری که هم خدا راضی باشه هم بنده درآن کار چه عیبی نهفته است بابا شما ها که ماشاآلله همه روشن فکرید
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۹   ۳۸ : ۲۳ : ۲۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر TORRESHOLO ارسال پیغام به TORRESHOLO
 ◊ norreza
۳۵۸۴۴  ◊
سلام دوستان ازدواج موقت در جامعه ایران درست جا نیفتاده است٭چرا که فقط مجردها نیستند که نیاز جنسی دارند٭بلکه متاهلین نیز نیاز دارند٭چرا که بحث ترشح ارمون های زنانه اگر به میزان مناسب نباشد افسردگی میاورد٭و مرد سرطان پروستات را به ارمغان میاورد٭بنازم قدرت ایزد منان را که چقدر با حساب و کتاب است٭
سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۸۹   ۰۰ : ۳۳ : ۲۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر norreza ارسال پیغام به norreza
 ◊ delfakar
۳۵۸۱۹  ◊
خدا به نیازهای بشری که آفریده از همه بیشتر و بهتر علم داره. هر چیزی رو که خدا قرار داده بهترین راهیه که امکان داشته وجود داشته باشه. تو این موردهم بهترین راهی که میتونه جلوی این همه مسائل رو بگیره راحت پذیرفتن حکم خداست. این دو جنس به هم نیاز دارن و خداهم این نیاز رو در فطرت و سرشت اینا قرار داده. وقتی به هم نزدیک میشن خود بخود احساس خاصی رو به هم منتقل میکنند. نگاهشون؛ کلامشون؛ رفتارشون؛ و همه همه نشون از همون چیزیه که توی فطرت و سرشت قرار گرفته و سرکوب کردن و از بین بردن هم نداره. خدا برای این راه گذاشته ولی متاسفانه تو جامعه ی ما اگر کسی بخواد دست به اجرای این حکم خدا بزنه همه بهش میگن: بیچاره رفته صیغه کرده یا صیغه شده!!!
ولی نسبت به کسی که به خلاف رفتار کنه میگن بنده خدا تقصیر نداشته که این میل رو چکار باید بکنه؟؟!! بالاخره باید یه جوری این میل رو بهش رسید دیگه!!
اگه خدا گفته باشه میشه فلان ولی اگر هزار تا چرت و پرت بگن میشه؛ علم روانشناختی و از این جور چیزایی که صد من یه غازم نمی ارزه.
ازدواج موقت همونجور که اسمش روشه یه نوع ازدواجیه که راحت گرفته شده و سهل بودن رو در خودش قرار داده و خدا اینو برای کسانی که مومن هستند قرار داده.
چه ایرادی داره که جوان ما چه دختر و چه پسر خودشون رو مقید به انجام تکالیف دینی خودشون بدونن. هیچ میدونیم که چقدر میتونه به همه چیز کمک کنه؟
ازدواج موقت یا هر چی اسمش رو گذاشته باشن، در واقع راهه درستیه که خدا به روی بندهاش باز کرده تا اونا از زنا خودشون رو دور کنند.
درست دقت کنیم؛ خوندن این جمله باعث میشه رضایت خدا حاصل بشه و هر دو طرف هم به مقصود خودشون هر چی که هست برسند و نخوندن این یه خط باعث میشه که منظور پیاده بشه ولی رضایت خدا حاصل نشه و به جای رضایت خدا خشم و غضب او دامن همه رو بگیره!!
اون نظمی رو که خدا در اجرای این حکم قرار داده شامل همه امور جامعه میشه و انجام ندادن این حکم باعث میشه یک بی نظمی تو جامعه رواج پیدا کنه که اون بی نظمی رو با هزار تا قانون نمیشه درست کرد و به مسیر برگردوند.
حالا کدوم بهتره؟
نظمی که خدا قرار داده یا بی نظمی حاصل از رفتار غلط؟
دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۸۹   ۳۶ : ۴۸ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر delfakar ارسال پیغام به delfakar
 ◊ begrezen
۳۵۸۰۹  ◊
زن صیغه ایی !!! متأسفانه غالب افراد، ازدواج موقت را با کامیابی آنی اشتباه گرفته‏اند و همین مسئله سبب شده است این موضوع نتواند در جامعه ما جایگاه حقیقی خود را باز یابد. تبلیغات سوئی هم که بیش از یک قرن در جامعه ما توسط غرب‏گرایان انجام شده، در ضمیر مردم رخنه کرده است؛ به گونه‏ای که گاهی روابط نامشروع، با تسامح نگریسته می‏شود؛ ولی ازدواج موقت، طوری دیگر معرفی می‏گردد. برای حل این مشکل ‏بایستی تلاش فرهنگی و اجتماعی گسترده‏ای صورت پذیرد تا جوانان از آسیب شیاطین مصون بمانند.

شرایط عقد موقت یا صیغه
عقد موقت یا صیغه، دارای شرایط زیر است:
1. ازدواج موقت مانند ازدواج دائم، نیاز به خواندن عقد و الفاظ مخصوص دارد و با صرف رضایت قلبی درست نمی‏شود.
2. فرق عمده در ازدواج موقت با دائم، این است که در عقد موقت باید مدت ذکر شود که آیا مثلاً یک ساعت است یا ده سال.
3. مقدار مهریه هم باید در عقد موقّت، مشخص شود و هنگام خواندن عقد، ذکر گردد.
4. اگر دختر باکره بخواهد صیغه شود، باید با اذن پدر یا جد پدری باشد؛ همان گونه که در ازدواج دائم نیز این طور است.
5. در عقد ازدواج موقّت، بعد از تمام شدن مدت، زن باید از مرد جدا شود و عده نگه دارد؛ مگر اینکه عقد، دوباره تجدید شود. اگر قبل از تمام شدن مدت، مرد بقیه آن را ببخشد، ازدواج موقت تمام می‏شود؛ اما ازدواج دائم، فقط با طلاق یا فسخ، عقد منفسخ می‏شود.
نکاح موقّت از نیازهای ضروری جامعه اسلامی است؛ ولی اگر این کار، بدون اتخاذ تدابیر و قانونمندی‏های لازم صورت پذیرد، بی‏شک عوارض نامطلوب بهداشتی و روحی برای جامعه در بر خواهد داشت. مسلماً ازدواج موقّت از نظر هزینه و نیازهای دیگر، همانند ازدواج دائم نیست و طبیعتاً برای اکثر جوانان قابل دسترسی خواهد بود؛ ولی متأسفانه در حال حاضر چنین زمینه‏هایی وجود ندارد. در چنین شرایطی، برای رهایی از دغدغه‏های فکری و روحی، بهتر است با تصمیم جدی، برای ازدواج اقدام کنید.
اگر به غرایز طبیعی انسان، به صورت صحیحی پاسخ گفته نشود، برای اشباع آنها متوجه راه‏های انحرافی خواهد شد؛ زیرا این حقیقت قابل انکار نیست که غرایز طبیعی را نمی‏توان از بین برد و فرضا هم بتوانیم از بین ببریم، چنین اقدامی عاقلانه نیست و به نوعی، مبارزه با قانون آفرینش است. بنابراین راه صحیح آن است که آنها را از طریق معقولی اشباع نموده و از آنها در مسیر سازندگی بهره‏برداری کنیم.
اکنون این پرسش پیش می‏آید که در بسیاری از شرایط و محیط‏ها، افرادی قادر به ازدواج دائم نیستند، یا افراد متأهل در مسافرت‏های طولانی و یا مأموریت‏ها با مشکل عدم ارضای غریزه جنسی روبه رو می‏شوند. این موضوع به خصوص در عصر حاضر به شکل حادتری رخ نموده است؛ چرا که سن ازدوج، بر اثر طولانی شدن دوره تحصیل و مسائل پیچیده اجتماعی، بالا رفته و کمتر جوانی می‏تواند در سن پایین ـ یعنی در داغ‏ترین دوران غریزه جنسی ـ اقدام به ازدواج کند.زن صیغه ای یا ازدواج دائم با این وضع، چه باید کرد؟ آیا باید مردم را به سرکوب کردن این غریزه (همانند رهبان‏ها و راهبه‏ها) تشویق کرد؟ یا اینکه آنان را در برابر بی‏بند و باری جنسی، آزاد گذاشت و شاهد صحنه‏های زننده بود؟ و یا آنکه راه سومی را در پیش بگیریم که نه مشکلات ازدواج دائم را به بار آورَد و نه آن بی‏بند و باری جنسی را؟
ازدواج دائم نه در گذشته و نه در امروز، به تنهایی جواب‏گوی نیازمندی‏های جنسی همه طبقات مردم نبوده و نیست. ما بر سر دو راهی قرار داریم: یا باید فحشا را مجاز بدانیم و یا طرح ازدواج موقت را بپذیریم. معلوم نیست آنها که هم با ازدواج موقت مخالفند و هم با فحشا، چه جوابی برای این سؤال دارند؟ طرح ازدواج موقّت، نه شرایط سنگین ازدواج دائم را دارد ـ که با عدم تمکن مالی یا اشتغالات تحصیلی و مانند آن نسازد ـ و نه زیان‏های فجایع جنسی و فحشا را در بر دارد. ناصر مکارم شیرازی، تفسیر نمونه‏(تهران، دار الکتب الاسلامیه، 1374، ج 3، ص 341) البته یکی ار موانع جدی ازدواج موقّت سوء استفادهٔ افراد عیاش است. ازدواج موقّت راهی اضطراری و موقّت برای جلوگیری از معضلات جنسی است؛ نه راهی برای شهوت‏رانی تا ثبات خانواده‏ها را به مخاطره انداخته وجایگزین ازدواج دائم شود!!
تردیدی نداریم که همه این مشکلات فعلی ـ که بیشتر ریشه در فرهنگ عمومی جامعه دارد ـ غل و زنجیرهای آهنینی را بر دست و پای تمامی افراد جامعه ـ به خصوص جوانان ـ زده است و ارضای طبیعی یکی از نیرومندترین غرایز را دشوار ـ بلکه محال ـ نموده است. باید با حرکتی عظیم و بنیادین در فرهنگ جامعه، ساختار فکری مردم در این زمینه زیر و رو شود تا این قید و بندها از هم گسسته گردد.
برای رسیدن به این هدف، باید همه علت‏ها و محرک‏های مشکل یاد شده شناسایی (اعم از اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی) و سپس با مشارکت دولت و مردم، ابتدا راه ازدواج دائم هموار گردد. آن گاه برای مشکلات باقی‏مانده، راه ازدواج موقّت در پیش گرفته و برای مقبولیّت همگانی آن، بیش از پیش تلاش شود.
یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۹   ۲۷ : ۱۲ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر begrezen ارسال پیغام به begrezen
 ◊ flower18
۳۵۸۰۲  ◊
ازدواج موقت انحراف نیست
جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۸۹   ۱۲ : ۳۹ : ۱۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر flower18 ارسال پیغام به flower18
 ◊ mahiin
۳۵۰۹۵  ◊
اگه اونی که ازدواج موقت می کنه چه مردو چه زن متاهل باشه وهیچ عذری برا این کار ش نداشته باشه به نظرم کار بدی کرده درحقیقت به طرف مقابلش خیانت کرده..ولی اگه مجرد باشه ومجبور باشه صیغه کنه بد نیست.
دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۸۹   ۵۳ : ۴۱ : ۱۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر mahiin ارسال پیغام به mahiin
 ◊ se1381
۳۵۰۳۶  ◊
از نظر شرع و عقل نه تنها ازدواج موقت کار بدی نیست بلکه خیلی وقت ها کمک مادی و معنوی به یک خانواده بی سرپرست میشه
یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۹   ۳۴ : ۲۵ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر se1381 ارسال پیغام به se1381
 ◊ rahgozar65
۳۵۰۳۱  ◊
سلام

دوست عزیز mhmfofa

اولا ازدواج موقت انحراف نیست
در ثانی زنها برای ارضای هوسشون ازدواج موقت نمیکنن و بیشتر و اکثر غریب به اتفاق این قشر(خانومها) برای فرار از سایه شوم نگاه های پست دیگران و یافتن یه سرپناهخ و تکیه گاه و همدم صیغه میشونمد و گرنه برای انجام کار کثیف راههایی بهتر و آسان تری هم هست.

و در آخر منصافه به قضیه نگاه کنیم کدوم قشر بیشتر برای ارضای هوس و حس تنوع طلبی این کار رو انجام میدیم ما مردها یا زنها؟؟؟
درسته که ما جنس مذکر هستیم اما یه کم عادلانه با قضایا برخورد کنیم بهتره.

در پناه حق
امیر رهگذر
شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۹   ۴۴ : ۲۱ : ۱۸ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر rahgozar65 ارسال پیغام به rahgozar65
 ◊ saman_sdf
۳۵۰۲۶  ◊
متاسفانه یه سری از کاربران طوری با سطحی نگری در مورد ازدواج موقت حرف میزنن که ازدواج موقت=تجاوز !!!
در حالیکه این باط رضایت دو طرف انجام میشه وهردو نفر ازین کار بهره می برند پس نمیشه گفت زنها تو ازدواج موقت یک ابزارند !!!
شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۹   ۴۳ : ۱۸ : ۱۸ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر saman_sdf ارسال پیغام به saman_sdf
صفحه آخر ۱۰‌تاى بعدى بعدى ۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۵ ۴ ۳ ۲۱
چاپ  |  بازگشت