بحث و گفتگو نوجوانان و جوانان

تمام شاخه‌ها
نوجوانان و جوانان

پیشنهاد موضوع جدید
اعتیاد
افکار عمومی
اقتصاد
انتخابات
انجمن‌ها
ایده‌های جدید
باشگاه‌های ورزشی
بهداشت و سلامت
بیمه
تاریخ
خودرو
دارو و درمان
دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی
درخواست اطلاعات
دولتمردان و سیاستمداران
دین ، روح و روان
زندگی
سایتهای اینترنتی
سیاست
سینما
صدا و سیمای ملی ایران
فرهنگ و ادب
قوه قضاییه
قوه مجریه (دولت)
قوه مقننه
کامپیوتر و اینترنت
کتاب
کنکور
گردشگری
گردهمایی، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها
ماهواره
مدارس
مدیریت شهری
مسابقات ورزشی
مطبوعات
موبایل
موسیقی
مهاجرت
نجوم
نوجوانان و جوانان
نوروز
نیروی انتظامی
ورزشکاران و مربیان
هجویات
هنرمندان و هنرپیشگان
بحث و گفتگوهای من
پرسش و پاسخ
مشاوره
خودارضایی در نوجوانان( ترجیحا خانم ها وارد نشوند)
این موضوع شاید یک موضوع همه گیر باشد در بین نوجوانان...

موضع شما پیرامون این مسأله چیست؟ باید مبارزه کرد؟ می پذیرید؟

یا ....؟؟
نظر شما چیست؟
۲۱ بهمن ۱۳۸۷   |  فرستنده موضوع : Shervinx  
نمایش تصویر
تغيير وضعيت تايپ از فارسى به انگليسى با کليد F9 امکان پذير است.‌‌‌‌
تصویر می تواند حداکثر ۱۱cm X ۱۱cm باشد. در غیر این صورت عکس به این ابعاد تغییر خواهد یافت. قالب عکس انتخابی شما باید به یکی از فرمتهای "bmp" ، "gif" ، "jpg" ، "jpeg"و یا "png" باشد.حجم عکس آن حداکثر ۳۰ کیلوبایت می‌تواند باشد.
ارسال به شبکه‌های اجتماعی
 Facebook  Twitter  Friend Feed  Delicious  Google Reader
نظر شما چیست؟
صفحه آخر بعدى ۴ ۳ ۲۱
 ◊ farzador
۴۰۷۷۶  ◊
ببین خودارضاعی یه امری که برای تمام انسان ها می افته به شکلی وقتی شهوت غلبه کنه ممکنه هر عمل غیر اخلاقی و یا هررفتایی از انسان سر بزنه اما خود ارضاعی بعضا در بیشتر موارد جلوی این عمل رو میگیره و انسان وقتی تخلیه شد از هر تصمیمی تقریبا منصرف میشه و گاها پیشمون من نه رد میکنم خود ارضاعی رو و نه تایید اما در مواردی لازم و در مواردی خیر یعنی وقتی مجردی و قادر به تخلیه احساس عاطفی و جنسی نیست لازمه به صورت متعادل و وقتی شریک جنسی داری یا همسر لازم با اون باشی و خود ارضاعی و تخیل با دیگری حقی است که از همسر و شریک جنسی خودت گرفتی و یک قدم ازش فاصله گرفتی برای جدایی../فرزاد
جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵   ۰۵ : ۳۸ : ۱۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر farzador ارسال پیغام به farzador
 ◊ nikan1989
۴۰۷۳۶  ◊
بعضیا چون خودشون مبتلا هستن میخوان بقیه رو هم وارد این گناه کبیره کنن، واقعا برا این جور آدما متاسفم!!!

خودارضایی اثرات بسیار بدی هم از نظر معنوی و هم از نظر روحی روی شخص میذاره و بعد از ازدواج بیشتر خودشو نشون خواهد داد

کمترین اثری که روی شخص خواهد گذاشت، گرفتن اراده اوست، یعنی از فرد یک انسان بی اراده خواهد ساخت

ترک خودارضایی هم کار زیاد سختی نیست، بنظرم یه مقدار مطالعه احادیث درباره این عمل، تویه و کمک از خدا میتونه تو ترک این عمل راه گشای بزرگی باشه

موفق باشید
یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴   ۵۷ : ۴۶ : ۱۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر nikan1989 ارسال پیغام به nikan1989
 ◊ doostenab
۴۰۶۱۴  ◊
سلام به همه شما دوستان ببینید این امر یک امر درونی است و هنگامی که کسی به بلوغ رسد باید به سه روش خود را تخلیه یا به زبون خودمون ارضا کند 1- رابطه جنسی با دختر 2-لواط با پسر 3- استمنا که اکثریت استمنا را میگزینند . آدم هر چقدر هم عاقل باشه و از ضررات این امر خبر داشته باشه دلیلی نمیشه که ترکش کنه چون اصلا استمنا دست خود ادم نیست یه جورایی میشه گفت که یه امر غریزیه ولی این به این معنا نیست که زیاده روی کنیم باید میانه رو باشیم اگر میانه رو باشیم با افزایش سن میل ما به انجام این کار کمتر میشود تا جایی که حتی به یادش هم نمی افتیم حالا به موارد زیر توجه کنین....
1- هفته ای یک یار یا نهایتا دو بار این امر به انجام رسد
2-در ترک کردنش بکوشیم با این که در 97 درصد مردم کاری است بیهوده
3-پس از انجام این عمل خود را با مواد انرژی زا مثل بادام پسته و... تقویت کنیم
4- ورزش کنیم
اونایی که این کامنت من رو کامل خوندن و بهش عمل کنن پشیمون نمیشن و همچنین عوارض این امر به حد اقل کاهش مییابد به طوری که عوارضش را نمیفهمیم و به چشم نمی آیند
با تشکر از ادمین
شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۴   ۱۱ : ۲۱ : ۰۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر doostenab ارسال پیغام به doostenab
 ◊ melinaaa
۴۰۱۰۹  ◊
با سلام
من از چند تا از دوستام شنیدم که قبل ازدواج پیش مشاوره میرن تا معلوم بشه که دختر و پسر از نظر جنسی در سلامت کامل هستن و اگر یکی از دو نفر مبتلا به خود ارضایی باشن معلوم میشه و خودتون میدونید که ابروریزی میشه اگه واقعا یک نفر این کار را بخواد ترک کنه و موفق بشه با این مشکل چیکار کنه از ترس این قضیه هم که میل به ازدواجش از بین میره و به قول خودتون ازدواج بهترین راه حل برای جلوگیری از خود ارضایی
لطفا جواب بدید
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۲   ۴۳ : ۱۵ : ۱۶ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر melinaaa ارسال پیغام به melinaaa
 ◊ neginjojo
۳۹۳۳۵  ◊
سلام به همه آفتابی های عزیز من تازه عضو شدم
من با مبارزه و....مخالفم ولی با پیشگیری موافقم من خودم کلی کتاب درمورد این مسئله خوندم البته به زبان خارجی بنا به دلایل نشری و... کتابای وطنمون به درد نمیخوره بعدشم این کار هیچ ضرر جسمیی به طرف وارد نمیکنه ولی ازلحاظ روانی فردو حریص ترمیکنه اگه میگم از لحاظ جسمی ضرر نداره دلیل ومدرک زیادی دارم کسی که با آناتومی وفیزیولوژی انسان کاملا آشنا باشه میفهمه من چی میگم من خیلیا رو میشناسم که به این درد مبتلا بودن الان ازدواج کردنو خیلی خوش بختن ولی خوب صدمات روانی خودشو داره که با ترک کم کم وبه مرور زمان از بین میره درضمن جناب shervinxخودارضایی فقط ماله آقایون نیست که ورود خانمهارو منع کردین همون اندازه که آقایون مبتلان خانم هاهم همین طورن توی این مسائل فرقی بین مردو زن نیست
شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۰   ۰۲ : ۴۱ : ۱۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر neginjojo ارسال پیغام به neginjojo
 ◊ smj27834
۳۸۲۳۸  ◊
در خانم ها بیشتر است یا اقایان و چرا
پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۰   ۰۹ : ۴۷ : ۱۸ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر smj27834 ارسال پیغام به smj27834
 ◊ TORRESHOLO
۳۶۵۲۲  ◊
با سلام ازدواج موقت نه تنها کمکت نمیکنه بلکه حریص ترت میکنه بهتره ازدواج دائمی کنی اگه نمی تونی ببخشیدا بهتره که بگیری راحت بمیری چون اینطوری فقط یه گناه کبیره کردی ناراحت نشو چون خود ارضایی از مردن صد مراتب بدتره میدونی چرا میگم برات چون خوشکلیتو ازت میگیره اعتقادتو ازت میگیره از همه مهمتر خدا رو ازت میگیره بازم بیشتر فکر کن بخدا ازدواج کنی نتنها از این بیماری خلاص میشی بلکه دیدت هم به دنیا عوض میشه مثلأ اگه دختری رو تؤ خیابان دیدی به چشم حوس بهش نگاه نمیکنی برات آرزوی موفقیت میکنم
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۹   ۱۲ : ۲۷ : ۲۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر TORRESHOLO ارسال پیغام به TORRESHOLO
 ◊ Shervinx
۳۲۵۲۳  ◊
سلام خدمت عزیزان آفتابی

جالب است بدانید انرژی که در اثر یک بار انجام این عمل آزاد می گیرد برابر است(اگر درست خاطرم باشد) با اینکه پیاده از تهران تا مشهد برویم....!
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۸۸   ۱۴ : ۱۵ : ۲۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر Shervinx ارسال پیغام به Shervinx
 ◊ doostetoo
۳۲۴۰۶  ◊
نباید حلال را حرام و حرام را جایز دانست اینها از عدم درک وجودی انسان و راههای صحیح برای رسیدن به زندگی موفق است اگر جنسیت یک مخلوق است استفاده درست ومجاز نیز از طرف خالق بیان شده است بهتیرین راه حل و بدون هیچگونه درنگ عمل به همان فرامین است. دوست تو
پنج شنبه ۲۱ آبان ۱۳۸۸   ۴۶ : ۵۱ : ۰۸ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر doostetoo ارسال پیغام به doostetoo
 ◊ mehrdad_72
۳۱۴۹۵  ◊
خیلی از اونایی که به این مصیبت مبتلا شدن اولش از موضوع اطلاع کافی ندارن که چه ضررایی براشون داره. به نظر من بهتره اطلاعات لازم رو قبل از اینکه یه نوجوان به این بلا دچار بشه بهش داد؛ نه وقتی که توانایی مبارزه باهاش رو نداره.
به نظر من این از اعتیاد به مواد مخدر بدتره؛ چون هیچکس ضررش رو حس نمیکنه تا وقتی که کاملا دستگاه تناسلیش از کار بیفته.
ازدواج موقت هم مشکلات خودش رو داره که به نظر من با اون مشکل بدتر میشه!
سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۸۸   ۱۷ : ۵۸ : ۱۶ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر mehrdad_72 ارسال پیغام به mehrdad_72
 ◊ jang_bugo6248
۳۱۴۴۱  ◊
سلام . این یه مشکل بزرگه و به نظر من قبل از مبارزه باید اقدامات پیشگیرانه انجام شود. یکی از راههای اون میتونه ازدواج موقت میشود.!!!!!!!!!!!///abbroozanjan
یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۸   ۰۴ : ۵۱ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر jang_bugo6248 ارسال پیغام به jang_bugo6248
 ◊ eror69
۳۰۰۲۳  ◊
فقط روزه گرفتن ونماز خواندن چون بازدارنده از هر گناهی است.
یکشنبه ۱ شهریور ۱۳۸۸   ۳۶ : ۰۸ : ۱۱ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر eror69 ارسال پیغام به eror69
 ◊ mohsen_1day1364
۲۹۸۱۷  ◊
با مبارزه مخالفم چون باید پیشگیری کرد.
برای جلوگیری از این کار مانند دیگر کشورها باید مکان هایی برای ارضا شدن جوانان باشد.وقتی که یک جوان نتواند خودش رو خالی کنه از طریق جنسی مجبور به خود ارضایی می شود.یا هم مجبور به انجام کارهایی در پشت درهای بسته و این امر موجب می شود علاوه بر جنس مخالف چیز های دیگر هم آنجا برود.
به طور خلاصه مخالف خود ارضایی هستم و کسی که این کار رو می کنید فقط باید ازدواج کند برای رفع این مشکل .البته این رو هم باید بگم که ازدواج به خاطر این امر موجب طلاق هم می شود در ۹۰%موارد.
شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۸   ۱۱ : ۳۹ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر mohsen_1day1364 ارسال پیغام به mohsen_1day1364
 ◊ Shervinx
۲۸۱۷۲  ◊
با سلام مجدد خدمت دوستان پس از مدت نسبتا طولانی از آخرین پست

دوستان امروز که داشتم نگاهی گذرا به برخی نظرات دوستان می انداختم به این فکر افتادم که با پست دوباره ای( یعنی همین پست) مجددا بحث را راه اندازی کنم.

چون معتقدم شاید دوستانی که جدید تر اومدند و تازه با این سایت آشنا شده اند در مورد این موضوع حرف های زیاد و تازه ای برای گفتن داشته باشند....

حالا تا چه حد فکرم درست بوده آینده پاسخ می دهد.... در انتظار نظرات شماییم....
پنج شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸   ۲۹ : ۴۷ : ۲۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر Shervinx ارسال پیغام به Shervinx
 ◊ Shervinx
۲۵۳۰۵  ◊
samau عزیز

با نظر شما موافق هستم . منتهای مراتب این چیزی است که در فرهنگ ما به دلیل

پاره ای از رودربایستی ها(!) ی بی جهت کمتر مشاهده می شود.

payam جان

حقیقتا با ترک تدریجی مخالفم.

من موسسه ای را می شناسم در زمینه ترک اعتیاد که خیلی هم معروف است منتها

اسمش را (که فکر می کنم خودت هم شنیده ای) به نظرم اینجا مطرح نشود بهتر است

در آنجا شروع پاکی از همان روز ورود است و با توجه به آشنایی با برخی افراد آنجا این

طور به نظر می رسد که در آنجا بازدهی مثبت خیلی بیشتر از برخی کلینیک های ترک

اعتیاد است. و البته عوامل روانی قضیه را بر علمی آن ارجح می دانند و با این وجود

بسیار هم موق بوده اند. این ها را با توجه به فرمایش شما گفتم که خودارضایی را با

اعتیاد مقایسه کردید.هر چند که به نوعی حرفتان را قبول دارم که این مسأله نوعی

اعتیاد است. / ممنون از شما.
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۷   ۴۴ : ۴۵ : ۱۷ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر Shervinx ارسال پیغام به Shervinx
 ◊ samau
۲۵۲۶۲  ◊
هر عملی بدون آگاهی بیماری ایجاد می کند تمام بحث ها را خواندم برام جالب بود که این همه اظهار نظر وجود دارد ولی به نظر من تربیت و اگاهی از سمت والدین و خانواده در سنین پایینتر ساختار ذهنی نوجوان مرتب و در مسیر هدف گذاری شه قرار می گیره و خیلی کم دچار چالش جنسی می شود و آسیب روانیمی بینه.........
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۷   ۱۶ : ۴۰ : ۱۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر samau ارسال پیغام به samau
 ◊ payam_
۲۵۲۴۹  ◊
سلام
من در مرکزی کار میکنم که خیلی از بچه ها مبتلا هستند و همه راههای گفته شده را برای ترک امتحان کرده اند .
چون این موضوع یک نوع اعتیاد است فکر نمی کنید غیر از وعظهای اخلاقی یک راه حل علمی و حتی پزشکی در این خصوص ارایه داد؟
مثلا ترک تدریجی ؟ چون کسی که مبتلا شده تدریجا مبتلا شده ایا میتواند یکباره کنار بگذارد؟
یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۸۷   ۱۱ : ۱۰ : ۲۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر payam_ ارسال پیغام به payam_
 ◊ JOOJOOJOONN
۲۵۲۲۴  ◊
فقط ازدواج موقت.
یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۸۷   ۵۱ : ۴۲ : ۲۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر JOOJOOJOONN ارسال پیغام به JOOJOOJOONN
 ◊ Shervinx
۲۵۲۱۳  ◊
wishes_and_hopes عزیز

من مطلبی را فراموش کردم به شما بگویم و آن اینکه با تعریف شما از مبارزه مخالفم.

به نظر من سرپوش گذاشتن نوعی سمبل کردن مسأله و سرسری حل نمودن آن است.

حال آنگه مبارزه واقعی اگر با دقت و درست انجام شود ریشه کن کردن عوامل اصلی

آن مشکل می باشند... از شما تشکر می کنم.
یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۸۷   ۰۳ : ۳۷ : ۱۶ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر Shervinx ارسال پیغام به Shervinx
 ◊ Shervinx
۲۵۲۱۲  ◊
از همه ی شما دوستان عزیز به خاطر شرکت فعال و دقیق خود در بحث تشکر می کنم/

nejatomid عزیز.... اول از همه بهت صمیمانه تبریک می گم که تونستی یک سال پاک

زندگی کنی . دوم اینکه از مقاله ی خوبت نیز بی نهایت سپاس گزارم و امیدوارم راه

اندازی این بحث تلنگری برای افراد مبتلا یه این بیماری باشد.

در ضمن به نظر من ضرر و زیان های این بیماری بیشتر از آن است که بشود آن را با

استناد به طولانی بودن زمان رسیدن به ازدواج یا... موجه نمود و قبح آن را کم رنگ کرد.

با تشکر و باز هم در انتظار نظرات شما عزیزان.
یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۸۷   ۴۰ : ۳۶ : ۱۶ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر Shervinx ارسال پیغام به Shervinx
صفحه آخر بعدى ۴ ۳ ۲۱
چاپ  |  بازگشت