بحث و گفتگو زندگی

تمام شاخه‌ها
زندگی

پیشنهاد موضوع جدید
اعتیاد
افکار عمومی
اقتصاد
انتخابات
انجمن‌ها
ایده‌های جدید
باشگاه‌های ورزشی
بهداشت و سلامت
بیمه
تاریخ
خودرو
دارو و درمان
دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی
درخواست اطلاعات
دولتمردان و سیاستمداران
دین ، روح و روان
زندگی
سایتهای اینترنتی
سیاست
سینما
صدا و سیمای ملی ایران
فرهنگ و ادب
قوه قضاییه
قوه مجریه (دولت)
قوه مقننه
کامپیوتر و اینترنت
کتاب
کنکور
گردشگری
گردهمایی، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها
ماهواره
مدارس
مدیریت شهری
مسابقات ورزشی
مطبوعات
موبایل
موسیقی
مهاجرت
نجوم
نوجوانان و جوانان
نوروز
نیروی انتظامی
ورزشکاران و مربیان
هجویات
هنرمندان و هنرپیشگان
بحث و گفتگوهای من
پرسش و پاسخ
مشاوره
نامه ای به خدا
اگه دلتون بخواد یه نامه واسه خدا بنویسید چی مینویسید .
اگه دوست دارید اون نامه رو واسه ما هم بخونید.
نظر شما چیست؟
۱ آبان ۱۳۸۷   |  فرستنده موضوع : vahidhesabi  
نمایش تصویر
تغيير وضعيت تايپ از فارسى به انگليسى با کليد F9 امکان پذير است.‌‌‌‌
تصویر می تواند حداکثر ۱۱cm X ۱۱cm باشد. در غیر این صورت عکس به این ابعاد تغییر خواهد یافت. قالب عکس انتخابی شما باید به یکی از فرمتهای "bmp" ، "gif" ، "jpg" ، "jpeg"و یا "png" باشد.حجم عکس آن حداکثر ۳۰ کیلوبایت می‌تواند باشد.
ارسال به شبکه‌های اجتماعی
 Facebook  Twitter  Friend Feed  Delicious  Google Reader
نظر شما چیست؟
صفحه آخر بعدى ۲۱
 ◊ bibikhatoon
۱۹۸۰۵  ◊
نامه ای از طرف خدا

امروز صبح که از خواب بیدار شدی، نگاهت می کردم، امیدوار بودم که با من حرف بزنی، حتی برای چند کلمه، نظرم را بپرسی یا برای اتفاق خوبی که دیروز در زندگی ات افتاد، از من تشکر کنی، اما متوجه شدم که خیلی مشغولی، مشغول انتخاب لباسی که می خواستی بپوشی، وقتی داشتی این طرف و آن طرف می دویدی تا حاضر شوی فکر می کردم چند دقیقه ای وقت داری که بایستی و به من بگویی: "سلام"، اما تو خیلی مشغول بودی، یک بار مجبور شدی منتظر شوی و برای مدت یک ربع ساعت کاری نداشتی جز آنکه روی یک صندلی بنشینی، بعد دیدمت که از جا پریدی، خیال کردم می خواهی چیزی به من بگویی، اما تو به طرف تلفن دویدی و در عوض به دوستت تلفن کردی تا از آخرین شایعات با خبر شوی.
تمام روز با صبوری منتظرت بودم، با آن همه کارهای مختلف گمان می کنم که اصلاً وقت نداشتی با من حرف بزنی، متوجه شدم قبل از نهار هی دور و برت را نگاه می کنی، شاید چون خجالت می کشیدی، سرت را به سوی من خم نکردی!!!
تو به خانه رفتی و به نظر می رسید که هنوز خیلی کارها برای انجام دادن داری، بعد از انجام دادن چند کار، تلویزیون را روشن کردی، نمی دانم تلویزیون را دوست داری یا نه؟ در آن چیزهای زیادی نشان می دهند و تو هر روز مدت زیادی را جلوی آن می گذرانی، در حالی که درباره هیچ چیز فکر نمی کنی و فقط از برنامه هایش لذت می بری، باز هم صبورانه انتظارت را کشیدم و تو در حالی که تلویزیون را نگاه می کردی، شام خوردی و باز هم با من صحبتی نکردی!!!
موقع خواب، فکر می کنم خیلی خسته بودی، بعد از آن که به اعضای خوانواده ات شب به خیر گفتی، به رختخواب رفتی و فوراً به خواب رفتی، نمی دانم که چرا به من شب به خیر نگفتی، اما اشکالی ندارد، آخر مگر صبح به من سلام کردی؟!
هنگامی که به خواب رفتی، صورتت را که خسته تکرار یکنواختی های روزمره بود، را عاشقانه لمس کردم، چقدر مشتاقم که به تو بگویم چطور می توانی زندگی زیباتر و مفیدتر را تجربه کنی...
احتمالاً متوجه نشدی که من همیشه در کنارت و برای کمک به تو آماده ام، من صبورم، بیش از آنچه تو فکرش را می کنی، حتی دلم می خواهد به تو یاد دهم که چطور با دیگران صبور باشی، من آنقدر دوستت دارم که هر روز منتظرت هستم، منتظر یک سر تکان دادن، یک دعا، یک فکر یا گوشه ای از قلبت که به سوی من آید، خیلی سخت است که مکالمه ای یک طرفه داشته باشی، خوب، من باز هم سراسر پر از عشق منتظرت خواهم بود، به امید آنکه شاید فردا کمی هم به من وقت بدهی!
آیا وقت داری که این نامه را برای دیگر عزیزانم بفرستی؟ اگر نه، عیبی ندارد، من می فهمم و سعی می کنم راه دیگری بیابم، من هرگز دست نخواهم کشید...

دوستت دارم، روز خوبی داشته باشی...

دوست و دوستدارت: خدا
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۸۷   ۱۰ : ۱۷ : ۱۵ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر bibikhatoon ارسال پیغام به bibikhatoon
 ◊ narcis37
۱۸۸۰۹  ◊
به تو نامه می نویسم
گله دارم از بی وفایی زمانه
گله دارم از تو که گرفتی از من
عرفانم را
صبایم را
و ...
از تو می خواهم
به حق جبروتت
به حق عزیزت
که خواستی تا در لحظات سخت
صدایی برای شنیدن ناله هاش
و امیدی برای نفسهاش باشم
تو رو به پاکی بندت قسم میدم
مرا به وصالش برسان
جمعه ۱ آذر ۱۳۸۷   ۱۴ : ۱۳ : ۲۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر narcis37 ارسال پیغام به narcis37
 ◊ vahidhesabi
۱۸۶۱۵  ◊
ای کاش میدانستی که چقدر خسته ام از تنهایی خویش .
ای کاش میدانستی که چقدر خسته ام از تحمل اینهمه انسانیت ناداشته.
ای کاش میدانستی که چقدر آدم آهنی داری روی زمین.
ای کاش میدانستی که چقدر خسته ام از چشمپوشی بر علایق به سبب روزمرگی.
ای کاش میدانستی چقدر رنجورم از خویشتن خویش نبودن.
ای کاش میدانستی چقدر غمگینم از شکستن پی در پی لذت کذب زندگی برای غیر.
خدایا باز هم خسته ام /کمکم کن.
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۸۷   ۲۱ : ۲۶ : ۱۵ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر vahidhesabi ارسال پیغام به vahidhesabi
 ◊ msm_livingstone
۱۸۱۹۶  ◊
سلام بهترینم
این روزا هر چقدر بهت میگم که دوستت دارم . رنجم بیشتر میشه . شاید باید بیش از این صبور باشم.
تنهایی هام رو با توقسمت می کنم .
اون موقع که دلم از زمین و زمان میگیره تو تنها کسی هستی که حرفای منو حوصله می کنی .
خدای خوبم بازم میگم که خیلی دوستت دارم . دلم میخواد زودتر بیام پیشت . این بزرگترین آرزومه . اگه حمل بر ناشکری نکنی که البته تو بیشتر از اینها مهربونی که بگی چرا اینو ازت خواستم اما واقعا میخوام بیام پیشت و از این دنیا خسته ام.
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۸۷   ۵۹ : ۱۳ : ۱۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر msm_livingstone ارسال پیغام به msm_livingstone
 ◊ vidazari
۱۸۱۹۴  ◊
خدای من سلام
خدایا به خاطر همه چیزای خوبی که دارم ازت متشکرم خدایا دوست دارم اما خدا دلم خیلی گرفته چرا این همه ظلم و تبعیض بی عدلتی نامردی رو میبینی و هیچ کاری نمیکنی شاید هم کاری میکنی اما من نمی بینم
خدایا دلم خیلی گرفته
خدایا ازت خواهش میکنم هر کسی که در حق دیگران بدی یا خوبی میکنه خیلی زود جوابش رو بگیره که خودت گفتی پاداش خوبی ـ خوبی و بدی ـ بدی است
خدایا من بند ه کم صبر و کم ظرفیتی هستم پس به اندازه ظرفیتم به من مشکل بده یا ظرفیتم را زیاد کن
خدایا وقتی دنیا برام خیلی کوچیک و تنگ میشه هیچ چیزی جز خوندن آیه والعصر آرومم نمیکنه خدایا تاثیر این آیه را برای دل تنگم بیشتر کن
خدایا خودت آرومم کن
خدایا دلم رو از کینه و نفرت و انتقام خالی کن
خدایا دوست دارم باز هم مهربون باشم کمکم کن
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۸۷   ۲۲ : ۴۸ : ۱۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر vidazari ارسال پیغام به vidazari
 ◊ vahidhesabi
۱۷۸۳۱  ◊
خوب من سلام .

مهربونم /همه هستی ام سلام .
روزهات غروب میشن و فقط یه حسرت برای من میمونه و اونهم عمر.
یه تصمیم و یه همت چاره کاره .
اونرو گرفتم .
کمکم کن ای خواستنی .
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۸۷   ۱۳ : ۱۰ : ۱۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر vahidhesabi ارسال پیغام به vahidhesabi
 ◊ bdf00
۱۷۵۳۴  ◊
نامه به خدایی که در همین نزدیکی است ؟
جمعه ۱۰ آبان ۱۳۸۷   ۵۸ : ۱۵ : ۲۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر bdf00 ارسال پیغام به bdf00
 ◊ mb538
۱۷۵۳۳  ◊
صدا صدا صدا می یاد
صدا از اون بالا می یاد
انگار خدا کنارمه
انگار نگاهش به منه
آره داره اینجا میاد
پیش منو غمام میاد
انگار خدا بخشیدتم
انگار دوباره دیدتم
آره داره می خنده باز
آره دوسم داره نگا
خدا خدا دوست دارم
کنارمی؟قربونتم
خدا خدا با من بمون
تنهام نذار پیشم بمون
قلبم پر دردو غمه
بذار بگم حرفام کمه
حرفام همه پر غمه
می خوام بگم نگو بسه
می خوام برم منو ببر
منو ببر پیش اجل
می خوام برم نگو بمون
خسته منم اینو بدون
منو ببر جهنمت
اما نذار تو برزخت
می خوام بیام جون حسین
می خوام بیام جون خودت
جمعه ۱۰ آبان ۱۳۸۷   ۲۰ : ۱۵ : ۲۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر mb538 ارسال پیغام به mb538
 ◊ aryaenergy
۱۷۵۲۳  ◊
سلام

MARSABIT

پآسخ قشنگی بود

جستجوی معنویت یک امر شخصیه ولی منافعش به جامعه هم میرسه و من هم دقیقا معتقدم خدا اگر نقد بشه تازه زیباییهاش دیده میشه .

چرا عادت کردیم وجود خدا را فقط در تبلیغاتی که سالها بهمون ارائه شده پیدا کنیم
جمعه ۱۰ آبان ۱۳۸۷   ۴۵ : ۴۲ : ۱۵ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر aryaenergy ارسال پیغام به aryaenergy
 ◊ wishes_and_hopes
۱۷۵۱۵  ◊
اقای MARSABIT

از اینکه حرفای من رو خوندید و درباره جوابتون توضیح دادید ممنونم. من درباره خانواده شما که مذهبی هستند اطلاعی نداشتم. به نظرم این حرفایی که زدید از ناراحتی هایی که سالیان سال وجود دارن حکایت میکنه. امیدوارم که پادزهر اون مشکلات هم خیلی زود در زندگیتون پیدا بشه. باز هم از دخالتی که در عقاید شخصی شما کردم عذر میخوام.

موفق و موید باشید
جمعه ۱۰ آبان ۱۳۸۷   ۱۰ : ۲۴ : ۱۴ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر wishes_and_hopes ارسال پیغام به wishes_and_hopes
 ◊ aryaenergy
۱۷۴۸۳  ◊
سلام عزیزان

اجازه بدین هر کسی هر چی میخواد بنویسه محتواش بی اهمیته چون شخصیه

ولی مهم اینه که خطاب به خداست و با ما نیست که بین اون و خدا نظر بدیم
پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۸۷   ۰۳ : ۰۸ : ۲۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر aryaenergy ارسال پیغام به aryaenergy
 ◊ MARSABIT
۱۷۴۶۸  ◊
دوست گرامی baby321
معیار من برای پرستش خداوند توانایی های اون نیست . صرف توانایی نمیتونه جذاب باشه
و دوست گرامی دیگه امیدها و آرزوها:
خیلی بیش تر از یکهفته این کار رو انجام دادم
خدا برای اداره جهان احتیاجی به تشویق من نداره
من در یک خانواده مذهبی بزرگ شدم نه غیر مذهبی
تغییر رفتار آدمها ناشی از تغییر نگرشه
من دیگه احساس نیازی به عبادت نمیکنم
چه به عنوان یه حس انجام وظیفه
چه به عنوان یک تکیه گاه
این آرامش و اطمینانی که شما میفرمائید در اثر عبادت بدست میاد
از طرق دیگه هم قابل دستیابیه بخصوص که در کشورما اصلا نمود مثبت اجتماعی عبادت رو پیدا نمیکنم .
و این عقیده رو هم دارم که اگه کسی با دلیل از اعتقادات قبلی خودش دست بکشه
ممکنه در وهله نخست آسیب پذیر بنظر بیاد . ولی میتونه مسیر جدیدی رو با استفاده از توانایی های جدیدی که درونش بوجود اومده پیدا کنه .
ما نسبت به جوامع غیر مذهبی در بسیاری از ارزش های انسانی واقعا عقب هستیم .
و اما درمورد اینکه گفتین بدبختی ها فقط مال این دنیا است .
خب انتقادات منهم مربوط به همین دنیاست . قول میدم بعد از مرگم دیگه قر نزنم .
اعتقاد من اینه
من زندگی میکنم
شاید زندگی یک بی خبری یا افیون باشه
ولی من زندگیمو میکنم
حالا یا آخرش ازش تشکر میکنم
یا کماکان منتقدش میمونم
و انتقاد به جاست
چون منتقدانی مثل من در این دنیا آفریده شدند
متاسفم از رد پیشنهاد شما
پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۸۷   ۵۳ : ۰۱ : ۲۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر MARSABIT ارسال پیغام به MARSABIT
 ◊ wishes_and_hopes
۱۷۴۲۳  ◊
سلام به همگی

اولا که واقعا از اقای vahidhesabi تشکر میکنم که این تاپیک رو قرار دادن. واقعا حرفای قشنگی اینجا زده میشه. نامه بعضی از دوستان واقعا متاثرکننده است. اینجا که میام نامه ها رو میخونم ارامش میگیرم برمیگردم سر کارم.

خانم hengameh-fa انشالله که خدا این دعاهارو برای هممون مستجاب کنه. واقعا دعاهای معنی داری هستند.

و آقا محمود (mr20technic) واقعا میگن انچه از دل براید بر دل نشیند. نامه تون اگه ۲ صفحه دیگه هم بود من میخوندم. کاشکی اینا حرف دل همه ما باشه.

اقای MARSABIT میدونم که شما احتمالا به حرفی که میخوام بزنم اعتنا نخواهید کرد. اما خواهش میکنم که تا اخر حرفام رو بخونید و فقط چند دقیقه بهش فکر کنید.میخوام خواهش کنم که اگه شده حتی فقط یک هفته به عبادتون برگردید. البته عبادت قلبی. و با تمام وجودتون از خدا یادی بکنید و شاکرش باشید. خودتون میبینید که چقدر در زندگیتون و روحیاتتون فرق میکنید.
شما از نقد کردن خدا حرف زدید اما از عدالتش نگفتید. شاید ما ادمها توی این دنیا فرقهایی بکنیم. یکی زیبا باشه یکی زشت. یکی پولدار باشه یکی فقیر. یکی سالم باشه یکی بیمار. اما خدا عادله. این فرقایی که ما میبینیم فقط توی این دنیاست. مثال میزنم ... خدا از اونی که فقیره که نخواسته به فقیرها کمک کنه. از اونی که پولداره خواسته. اصلا مگه اون ادم پولدار خونش سرخ تر از ادم فقیره بوده که پولدار شده؟ پیش خدا اطاعت از دستوراتش مهمه. اتفاقا اطاعت کردن برای اون ادم پولدار سخت تر هم هست. چون باید بفهمه که این پولی که داره فقط یه امانته که پیششه و سهم اون ادم فقیر پیش اونه که باید بهش بده.
خدا از هر کسی مطابق چیزهایی که بهش داده میخواد. مهم توی درجات خدایی بودن بالا رفتنه. یکی که توی خانواده مذهبی بزرگ شده هنر نمیکنه که به زور مادرش همه نمازهاشو سر وقت میخونه. هنر مال اونیه که توی یه خانواده غیر مذهبی بره طرف خدا. از نمره ۸ به ۱۰ رسیدن هنر نیست. هنر از ۲ به ۷ رسیدنه. عدل خدا به نظر من اینجوریه.
امیدوارم منو به خاطر دخالتی که کردم ببخشید. اما خواهش میکنم کمی بهش فکر کنید.

به امید موفقیت برای همگی
پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۸۷   ۲۶ : ۳۰ : ۱۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر wishes_and_hopes ارسال پیغام به wishes_and_hopes
 ◊ baby321
۱۷۴۱۰  ◊
و اینک نامه

خدای مهربانم که در همه حال کنارم بودی و هستی و خواهی بود خدای دانایی که جز تو نیست تو من را به من دادی و با تمام لطفت من وهمه بندگانت را به بهترین شکل افریدی.

از تو ممنون به خاطر کمک هایت به خاطر مهربانیت به خاطر لطفی که در حقم کردی و زیبایی عشق را در دلم پروراندی خدای مهربانی که مرا با داده ات شرمنده کردی ببخش مرا به خاطر نا سپاسیم. نازنینم روزی که در سر هزار راهه بودم کمکم کردی نجاتم دادی اگر نبودی چه میشدم........

و متشکرم از خدا به خاطر بی ریا بودن تو زیبای من به امید روزی که زیر سایه پروردگارم با تو باشم .
پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۸۷   ۴۵ : ۳۱ : ۱۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر baby321 ارسال پیغام به baby321
 ◊ baby321
۱۷۴۰۹  ◊
marsabit عزیز

زیبایی خدا در غیر قابل نقد کردنشه اگه میشد خدا رو نقد کرد یا بهش اعتراض کرد اون وقت با بشر هیچ فرقی نداشت خدا خداست چون بهترین چون بالاتر از اون نیست اونقدر تواناست که نمیشه توصیفش کرد.

خدا زیباست
پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۸۷   ۱۲ : ۱۱ : ۱۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر baby321 ارسال پیغام به baby321
 ◊ m1640
۱۷۴۰۰  ◊
خدایا چه روزهای که در تنهای وغمم شریک شدی و زمانی که همه تنهایم گذاشتن رهایم نکردی. در لبه پرتگاه دستم را گرفتی ومانع سقوطم شدی.هیچ وقت فراموشت نخواهم کرد ای مهربان.
پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۸۷   ۰۱ : ۰۹ : ۱۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر m1640 ارسال پیغام به m1640
 ◊ vahidhesabi
۱۷۳۹۳  ◊
محمود عزیز دوست گلم .
نامه ای که نوشتی خیلی تامل برانگیزه و فکر میکنم یه جورایی زبان دل همه باشه.
موفق باشی و سربلند .
پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۸۷   ۱۹ : ۰۷ : ۱۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر vahidhesabi ارسال پیغام به vahidhesabi
 ◊ akramketabi
۱۷۳۸۹  ◊
خداوندا ، سرنوشت مرا خیربنویس ،تقدیری مبارک که آنچه را که تو زود می خواهی ،دیر نخواهم

و چیزی را که تو دیر می خواهی ،زود نخواهم.

دکتر شریعتی
پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۸۷   ۵۸ : ۰۵ : ۱۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر akramketabi ارسال پیغام به akramketabi
 ◊ MARSABIT
۱۷۳۸۳  ◊
آفریدگاری که نشه اونرو نقد کرد . یا نشه به اون اعتراض کرد . فاقد ارزشه به نظر من.
به همین خاطره که من سالهاست عبادت رو گذاشتم کنار .
پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۸۷   ۲۵ : ۳۵ : ۰۱ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر MARSABIT ارسال پیغام به MARSABIT
 ◊ mr20technic
۱۷۳۶۶  ◊
سلام
می دونین خدا بهترین دوست منه می دونین چرا
چون به نظر من دوست واقعی به کسی میگن که
۱ـ هر وقت خواستی پیشت باشه شب و روز و این دنیا و اون یکی دنیا و ...
۲ـ همیشه خوبی تو رو بخواد
۳ـ هر حرفی رو می تونی بهش بزنی و باهاش دردل کنی
۴ـ همیشه و تو همه حالات مصلحت تو رو بخواد
۵ـ همیشه بهترین ها رو واست بخواد
۶ـ ...
من به خودم افتخار می کنم ـ به خودم افتخار می کنم که بهترین دوست رو دارم
خیلی باهاش راحتم ـ با اون احساس آرامش واقعی رو می کنم ـ اصلا این احساسم رو نمی تونم تو چند کلمه توضیح بدم ـ خیلی خیلی دوسش دارم . قربونش هم می رم
از هرکسی می پرسم بهترین دوستت کیه میگه اکبر ـ قاسم ـ الناز ـ مهسا و ...
ولی من می گم خدا بهترین و صمیمیی ترین دوست منه چه تو این دنیا چه تو اون یکی دنیا
با این توضیحی که دادم می خوام واسه بهترین دوستم یه نامه بنویسم هرچند من تو چند تا کلمه نمی تونم احساسم رو منتقل کنم
سلام بر بهترین و خوشگل ترین دوست زندگیم خدا
خوبی چه خبرا
چی می کنی با زحمت های ما هی باعث دردسرت می شیم و هی اذیتت می کنیم با حرفها و کارامون و ...
خدا جون
از بنده هات چه خبر چی کارا می کنن
همه شون افتادن دنبال این خدای کاغذی . از صبح تا شب
همه مکان ها و زمانها از اون حرف می زنن ـ اگر دید و بازدیدی هست ـ تو محل کار ـ بیمارستان ـ قبرستون ـ مرده شور خونه و ... همه جا ـ همه جا شده خدای کاغدی این شیطان خاموش ـ همه جور احساس منفی ـ چشم هم چشمی ها و حسادت ها و تنگ نظری ها و احساس های منفی
سر فلانی شیره می مالند ـ زندگی یه نفرو نابود می کنن ـ همه کار می کنن تا این پول رو بیشتر بدست بیارن ـ صبح تا شب خودشون رو سرگرم این بازی مسخره می کنن
هر بازی رو درمیارن تا این کاغذ رو بیشتر داشته باشن هی دنبال خواهش های زندگی و تعلق هستن ـ هی می خوان به این دنیا و تعلقاتش بچسبن
خوشگلم
ما خیلی نامردیم ـ خیلی خیلی نامردیم چون فقط تو غم ها یادت می کنیم
تا حالا شده تو خوشی ها هم یادت بکنیم و بگیم اگه اون نبود الان ما این موفقیت و خوشبختی رو داشتیم ـ تا حالا شده اونو هم شریک شادیامون بکنیم
عزیزترینم
کل کائنات به اراده تو به بهترین حالت ممکن اداره میشه ـ من یک از ۷۰ میلیون ایرانی هستم ـ من یکی از ۶ میلیارد انسان روی زمین هستم ـ من یکی از میلیاردها نوع جاندار زنده روی زمین هستم ـ کره زمین با این بزرگی اش فقط ۳۰ درصد خشکیه
زمین در مقابل منظومه شمسی عددی بیش نیست ـ منظومه شمسی در مقابل کهکشان راه شیری یه ذره هم نمیشه ـ کهکشان ما در مقابل میلیاردها کهکشان ذره هم نیست ـ حال ثابت شده که جهان های موازی هم وجود دارند

حال از این ور هر جسم از مولکول و اون هم از اتم و اون هم از الکترون و ژروتون و اون هم ...
همه از اون کهکشانها تا اتم با نظم عالی و به بهترین وجه ممکن در حرکت و تغییر هستش
حال من کیم در مقابل عظمت تو ـ من کیم در مقابل بزرگی و قدرت تو
من کیم که بخوام بر ضد راه و مسیری که تو تعیین کرده ای حرکت کنم
خدا جون من
این مردمان چرا این گونه می کنن ـ به کدامین مسیر می رن ـ زندگی های دروغین و مثلا مدرن با این آهن پاره های مسخره و ادارات دروغین و زندگی ساختگی خودشون
این علم مثلا قرار بود باعث آرامش ما بشه نه باعث دردسر ما
این دنیا دارد به کدامین سمت مییرود با این کارایی که این مردمان می کنند
فقط کشتار ـ قتل ـ گرسنگی ـ چشم هم چشمی ـ شعار دروغی ما بهتر از شماییم
بابا همه ما انسانیم ـ انسان فرقی نمی کنه تو آفریقا ـ آمریکا و ایران و جزایر دورافتاده و ...
این رو کی این مردمان خواهند فهمید
زندگی اینا فقط خلاصه شده تو لذت لذت حاصل از پول و قدرت و شهوت و غرور و برتر بودن و ...
این همه نعمت رو نمی بینن و فقط به اسباب بازی های خودشون چسبیدن
خدا از کار این مردمان هر چی بهت بگم کم گفتم
بهترین دوست من
من نمی دونم چی جوری ازت تشکر کنم بابت همه چیز
همیشه بهترین ها رو واسم خواستی و واسم دادی
همیشه خوبی و مصلحت منو خواستی
همیشه و تو همه جا باهام بودی و یار من بودی
همیشه ...
همیشه ...
نمی دونم چی جوری ازت تشکر کنم ـ نمی دونم .فقط می تونم بهت بگم خدایا شکرت
تو که تو همه حال به من کمک می کنی درسته خیلی اذیتت می کنم ـ حرفات رو گاهی وقتها گوش نمی دم ـ نافرمانی می کنم ـ بعضی وقتها تو رو از یادم می برم
ولی خدا مگه من بعد از تو دیگه چه کسی رو دارم ـ من بعد از تو با چه کسی یا چه چیزی می تونم حرفهام رو بگم و اون رو تو شادی ها و غم ها شریکش بکنم ـ پس کی ناز منو بکشه ـ پس کی گریه منو که حاصل دلتنگی تو هستش رو ببینه ـ کی
خدا تو پناه همه مایی ـ خدا درسته هی ما فقط خواهش داریم ازت ـ هی راحتت نمی ذاریم ولی خوب ما اگه از تو نخوایم از کی پس بخایم
خدایا
باهات خیلی راحتم و خیلی صمیمی ام ـ باهات خیلی احساس آرامش می کنم ـ این احساس رو از ما نگیر
خداجون نظرت رو از ما نگیر چه تو این دنیا چه تو اون دنیا ما غیر از تو کس دیگه ای رو نداریم
کمکون کن چه تو این دنیا و چه تو اون دنیا
کاری کن بتونیم لیاقت دوست شدن با تو رو داشته باشیم
کمکون کن بتونیم به همه بنده هات کمک کنیم ـ به همه
کمکون کن تا حق کسی رو ژایمال نکنیم
کمکون کن احساس های منفی ( غیبت ـ تهمت ـ حسادت ـ تنگ نظری ـ چشم هم چشمی ـ خیانت ـ غرور ـ خشم و ... ) در وجود ما رخنه نکنه
خوبی هم رو بخوایم همه چیز رو
هر چی واسه خودمون می خوایم واسه همه بخواهیم .
خدایا هیچ کس رو به گرگ صفتان و زالوصفتان و نامردان محتاج و نیازمند نکن
اونایی که ذاتشون خوبه چه تو بیمارستان ـ چه تو همه کارا بهشون کمک بکن
آمین
از طرف یه نفر که خیلی دوستت داره
محمود
پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۸۷   ۵۳ : ۲۲ : ۰۱ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر mr20technic ارسال پیغام به mr20technic
صفحه آخر بعدى ۲۱
چاپ  |  بازگشت