بحث و گفتگو گردشگری

تمام شاخه‌ها
گردشگری

پیشنهاد موضوع جدید
اعتیاد
افکار عمومی
اقتصاد
انتخابات
انجمن‌ها
ایده‌های جدید
باشگاه‌های ورزشی
بهداشت و سلامت
بیمه
تاریخ
خودرو
دارو و درمان
دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی
درخواست اطلاعات
دولتمردان و سیاستمداران
دین ، روح و روان
زندگی
سایتهای اینترنتی
سیاست
سینما
صدا و سیمای ملی ایران
فرهنگ و ادب
قوه قضاییه
قوه مجریه (دولت)
قوه مقننه
کامپیوتر و اینترنت
کتاب
کنکور
گردشگری
گردهمایی، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها
ماهواره
مدارس
مدیریت شهری
مسابقات ورزشی
مطبوعات
موبایل
موسیقی
مهاجرت
نجوم
نوجوانان و جوانان
نوروز
نیروی انتظامی
ورزشکاران و مربیان
هجویات
هنرمندان و هنرپیشگان
بحث و گفتگوهای من
پرسش و پاسخ
مشاوره
به نظر شما برای پیشرفت گردشگریمون چیکار کنیم خوبه؟
به نظر شما برای پیشرفت گردشگریمون چیکار کنیم خوبه؟  من دانشجوی مدیریت جهانگردی هستم و دوست دارم نظرتون رو بدونم البته همه میدونن که پیشرفت گردشگری تا چه حد برای اقتصاد ما حیاتی و مهمه
نظر شما چیست؟
۸ مهر ۱۳۸۷   |  فرستنده موضوع : taraneyebikasi  
نمایش تصویر
تغيير وضعيت تايپ از فارسى به انگليسى با کليد F9 امکان پذير است.‌‌‌‌
تصویر می تواند حداکثر ۱۱cm X ۱۱cm باشد. در غیر این صورت عکس به این ابعاد تغییر خواهد یافت. قالب عکس انتخابی شما باید به یکی از فرمتهای "bmp" ، "gif" ، "jpg" ، "jpeg"و یا "png" باشد.حجم عکس آن حداکثر ۳۰ کیلوبایت می‌تواند باشد.
ارسال به شبکه‌های اجتماعی
 Facebook  Twitter  Friend Feed  Delicious  Google Reader
نظر شما چیست؟
 ◊ rainbow_sun
۳۴۵۵۴  ◊
اول حفظ میراث فرهنگی و طبیعی و...
بعد ایجاد فرهنگ گردشگری بین مردم خودمون
پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۸۹   ۲۶ : ۲۲ : ۱۱ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر rainbow_sun ارسال پیغام به rainbow_sun
 ◊ ghaassedak
۳۱۲۴۴  ◊
ایران یکی از زیباترینهاست و با آثار باستانی چند هزار ساله و زیبا ... گردشگری می تواند کمک بزرگی به اقتصاد کشورمان باشد و کلی ارز وارد کشورمان کند اما حیف که به آن توجهی نشده .
آگاهی مردم دنیا با تبلیغات و جلب اعتماد آنها از نظر امنیت مهمترین گامی است که باید برداشته شود .
دیگر اینکه امکانات رفاهی مسافران خارجی را تامین کنیم
هستند کشورهایی که منابع نفتی ندارند اما درآمدشان از گردشگری بیش از ماست و زیباییها و آثار باستانیشان کمتر از ما!!!!!
دوشنبه ۶ مهر ۱۳۸۸   ۳۱ : ۰۹ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر ghaassedak ارسال پیغام به ghaassedak
 ◊ sarima
۳۱۱۶۵  ◊
اولین کاری که باید کرد اینه که خودمون آثار باستانی و فرهنگی و گردشگریمون رو حفظ کنیم و به دست نابودی نسپاریم
براش تبلیغات داشته باشیم و نزاریم مشاهیرمون رو بدزدن
بعد از اونم جو امنیتی و سیاسی رو باز بزاریم که توریست ها با آرامش و امنیت بیان و برن
ایران انقدر جاهای متنوع و زیبا داره که ارزش به رخ کشیدن به کشور های دیگه رو داره ....
چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۸۸   ۴۶ : ۰۹ : ۱۷ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر sarima ارسال پیغام به sarima
 ◊ taraneyebikasi
۲۶۰۱۵  ◊
سلام دوست عزیز در پاسخ به سوال شما باید بگم متاسفانه آماری که توی کتاب های مربوط به گردشگری در ایران وجود داره بسیار قدیمی و اکثرا مربوط به دهه ۹۰ میلادی میباشد در حالی که ما میدونیم سلایق گردشگران دنیا با سرعت قابل ملاحظه ای در حال تغییره ولی باتوجه به کتاب های ترجمه جدید و آمار سایت ها چند نکته قابل تامله اول اینکه این علاقه در گروه های سنی مختلف متفاوته که اگه توجه کرده باشین اکثر گردشگرانی که به ایران سفر می کنن افراد مسن هستند یعنی کسانی که دیگه تفریح کردن براشون اولویت نیست ولی در حال حاضر گرایش و تمایل به گردشگری تفریحی به شدت رو به افزایشه و به نظر من به زودی رتبه اولو به خودش اختصاص میده پس باید برا بعضی محدودیت ها فکری کرد و توی این زمینه سرمایه گذاری کرد کاری که همه دارن میکنن ولی ما هنوز داریم بهش فکر میکنیم و برنامه های غیر عملی براش در نظر میگیریم
سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۷   ۳۴ : ۵۵ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر taraneyebikasi ارسال پیغام به taraneyebikasi
 ◊ keiko
۲۵۹۴۲  ◊
خدمت شما taraneyebikasi گرامی

خیلی خوشحالم که بعد از مدتی به موضوع پیشنهادی خودتون سر زدین به هر حال امید وارم حداقل شما از نظر کارشناسی مطالب را مورد بررسی قرار بدین

از بزرگوتری سوالی کردم که ظاهر مایل به پاسخ گویی نبودند سوال این بود.

آیا به لحاظ آماری ( در دنیا) میشود گفت که بیشترین تعداد جهانگردان متمایل به دیدن چه چیزی هستند آیا برای دیدن آثار باستانی برای تفریح خلاصه اکثریت با چه گروهی است .
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۷   ۵۳ : ۰۶ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر keiko ارسال پیغام به keiko
 ◊ keiko
۲۵۹۴۱  ◊
خدمت شما taraneyebikasi گرامی

خیلی خوشحالم که بعد از مدتی به موضوع پیشنهادی خودتون سر زدین به هر حال امید وارم حداقل شما از نظر کارشناسی مطالب را مورد بررسی قرار بدین

از بزرگوتری سوالی کردم که ظاهر مایل به پاسخ گویی نبودند سوال این بود.

آیا به لحاظ آماری ( در دنیا) میشود گفت که بیشترین تعداد جهانگردان متمایل به دیدن چه چیزی هستند آیا برای دیدن آثار باستانی برای تفریح خلاصه اکثریت با چه گروهی است .
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۷   ۱۷ : ۰۶ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر keiko ارسال پیغام به keiko
 ◊ taraneyebikasi
۲۵۸۸۸  ◊
با سلام خدمت همه دوستای گلم که توی این بحث شرکت کردن ونظرات خودشونو بیان کردن البته منم میدونم که این مساله با حرف و نظر حل نمیشه و نیاز به کار کارشناسی و عمل داره اما خوب شاید طرح یه چنین بحث هایی بتونه فکر ما رو بیشتر درگیر این مساله کنه و لزوم عملکرد به موقع رو به ما گوشزد کنه یادمون نره که این مساله یه مساله ملیه که منافع همه مردمو در بر داره و کمتر صنعتی یا میشه گفت هیچ صنعتی وجود نداره که انقدر مردم یه کشور رو تحت تاثیرپیشرفته بودن یا عدم پیشرفته بودن خودش قرار بده بله گردشگری یه صنعته صنعتی که توی بعضی کشورها به قدری سود آوره که کل درامدش از پول فروش نفت ما بیشتره بله این یه حقیقته و کشور ما ایران ما ایران زیبای ما که چند برابره این کشورها جاذبه و زیبایی داره فقط سهم ناچیزی از این خوان بسیار گسترده داره اگه مایل بودین بحثو ادامه میدیم
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۸۷   ۳۰ : ۴۹ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر taraneyebikasi ارسال پیغام به taraneyebikasi
 ◊ keiko
۲۵۵۰۷  ◊
با درود برsibaljan ارجمند

بسیار مشتاق بودم که شخص طرح کننده موضوع که برحسب اتفاق دانشجوی همین رشته هستند خود برای مباحثی در این زمینه همکاری میکردند. ولی متاسفانه من در تمام موضوعات مختلف امضاء ایشان را ندیدم حالا که شما هم دارای تخصص در همین رشته هستید من از این پیشنهاد شما بی نهایت استقبال میکنم. چون اولا همانطور که مطلعید و گفتید وجه بارز این تفکرات نظرات کارشناسانه است که یقینا شما دوست گرامی با حضور خود این مبحث را بسیار کارآمدو سطح آن را بالا خواهید برد بله همانطور که اشاره فرمودین : (با شرایط نامطلوبی که کشورمان دارد نیاز به تلاش و بهینه سازی کلیه مناطق توریستی ایران هست ) ولی قطعا مشکل بدست ما باز نمی شود واین کاملا واضح است ولی همیشه با بیان نقطه نظرات وارائه طرح ها ولو در اینچنین موقعیتی اگر هیچ اتفاقی نیفتد یقینا دیدگاه ها باز تر وروشن تر از قبل خواهد شد .

برای شروع آیا به لحاظ آماری ( در دنیا) میشود گفت که بیشترین تعداد جهانگردان متمایل به دیدن چه چیزی هستند آیا برای دیدن آثار باستانی برای تفریح خلاصه اکثریت با چه گروهی است .خوشحال میشوم اگر نظر شما را در این مورد بدانم.
جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۸۷   ۰۲ : ۵۷ : ۰۱ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر keiko ارسال پیغام به keiko
 ◊ sibaljan
۲۵۴۸۹  ◊
با سلام و عرض اردات خدمت تمامی دوستان عزیزم
من رشته تحصیلیم مدیریت جهانگردی هست .. ولی باید خدمتتون عرض کنم که با شرایط نامطلوبی که کشورمان دارد نیاز به تلاش و بهینه سازی کلیه مناطق توریستی ایران هست تا بتوانیم با توجه به داشتن منابع طبیعی فراوان و مناطق فراوان گردشگری فوق العاده موجود در کشورمان میزان ورود توریست به کشورمان را افزایش دهیم .
نیاز به بحث بیشتری دارد این سوال که زمان بر و احتیاج به گروهی متخصص کاووش گر دارد تا به نیتیجه ای مطلوب دست یابیم و دست به دست هم بتوانیم صنعت گردشگری ایران را رونق بخشیم .
پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۷   ۵۸ : ۲۷ : ۱۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر sibaljan ارسال پیغام به sibaljan
 ◊ keiko
۲۵۴۵۲  ◊
این سوال شما همیشه یکی از موضوعات مورد علاقه من بوده وهست

بحث بسیار مهم وحائز اهمیتی است ولی افسوس وصد دریغ از .... همیشه برای ورود به یک ایده اقتصادی توصیه میکنم شبیه سازی کنید.

وجب به وجب این آب و خاک رو گشتم و تو عالم رویا برای هر منطقه یک پروژه و ایده رو میشه ارائه داد حالا بیایم یک به یک اونا رو مورد بررسی قراربدیم. دوستان اجرای تمام این قسمت ها الزاما بدست بخش خصوصی امکان پذیر و قابل اجرا است ( متاسفانه در عالم رویا در این زمان)
1
-منطقه کویر
خیلی از گردشگران در تمام دنیا هستند که بدنبال ماجراجویی وهیجان هستند .
یک شرکت خصوصی تعدادی موتورهای کویری ( از همان موتور های که در مسابقات منطقه داکار مورد استفاده قرار میگیره) به تعدادمتقاضیان تهیه و در یک تبلیغ جهانی در تمام اروپا وامریکا توریست های مشتاق برای در نوردیدن کویر ایران دعوت بعمل بیاورد ( چه شود؟!!) با استقرار کمپ های در طول مسیر با تمام امکانات موجود از هر نظر از گردشگران ضمن پذیرایی کردن اونا رو ساپورت ( حمایت) کنند . ( دوستان کویر ایرا بی نهایت زیباست)

اگر مایل بودید این بحث رو ادامه می دیم ؟؟؟
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۷   ۲۴ : ۵۹ : ۲۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر keiko ارسال پیغام به keiko
 ◊ amirahmad20
۲۰۶۰۹  ◊
///لام

اصلاح فرهنگ ایرانیان نسبت به چگونگی برخورد با توریستهای خارجی(فکر میکنم بعید باشد)

اصلا ساختار تور گردانی و گردشگری و شناساندن محیط هایی که حتی خود تور لیدر ها اسمش هم نشنیده اند و مناطقی زیبا و بکر هستند.

اصلا ساختار و سیستم هتل داری و هتل های ایران.

تعریف یک سیستم راهنمای جامع الکترونیک از کلیه مراکز و اقامت گاه های ایران.

اصلا ساختار حمل و نقل کشوری و بین شهری از جمله قطار..هواپیما..اتوبوس.

اموزش مدیران که بهتر هست مهندسین باشند تا از علوم انسانی برای مدیریت منابع انسانی و تخصیص منابع.

ایجاد رقبت و انگیزه در شهروندان برای انجام سفرهای کوتاه مدت. البته با وضع بنزین فکر نمیکنم صنعت توریسم ایران پیشرفتی بتونه بکنه.

از بین بردن باند بازی در سازمان جهانگردی و ایرانگردی.

مرمت و احیای مناطق و سایتهای فرهنگی و تاریخی.

و
و
و
پنج شنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۷   ۴۳ : ۰۵ : ۲۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر amirahmad20 ارسال پیغام به amirahmad20
 ◊ erminia
۲۰۰۴۳  ◊
به جای اینکه غر بزنیم کار کنیم
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۷   ۱۰ : ۲۰ : ۲۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر erminia ارسال پیغام به erminia
 ◊ MARSABIT
۱۶۹۷۱  ◊
هی بریم بگردیم !
جمعه ۳ آبان ۱۳۸۷   ۱۴ : ۲۶ : ۲۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر MARSABIT ارسال پیغام به MARSABIT
 ◊ aryaenergy
۱۶۹۶۰  ◊
سلام
دوست عزیز من هم اعتقاد دارم برای توسعه گردشگری که در کشورهایی مثل یونان دارای وزیر در دولت هست احتیاج به زیر ساخت های مهمی هست .

مثلا تصور کن یک توریست تو کشور ما یکدفعه به هر علتی به پول بیشتر از اون مقداری که همراهش به ایران آورده احتیاج پیدا کنه آیا سیستم های بانکی ما چنین قابلیت هایی دارن؟اینم اضافه کنم مخصوصا در اروپا روابط پولی ۹۹ در صد الکترونیکی هست و اونها اصلا نمی تونن تصور کنن که شماحتی برای پول گرفتن از بانک باید مدتها وقت تلف کنی .

یا مثلا تصور کن یک توریست دلش میخواد کنار دریای خزر که اونا بهش میگن کاسپین حمام آفتاب بگیره !!!

یا اینکه تو یه منطقه خوش آب و هوا یکدفعه هوس کنه دمی به باده بزنه!!

یا مثلا در خیابون با کسی درگیر بشه و بخواد از پلیس ۱۱۰ استفاده کنه

مساله حجاب که در ایران یک اجباره . و دقیقا برای اون تعریف وجود نداره و بعد از روسری و مانتو و چادر بقیه اش کاملا سلیقه ای اعمال میشه
ضمن اینکه ما از این بابت در افکار عمومی جهان دارای وضعیت خوبی نیستیم

بقیه اش رو هم نمیگم که مطلب به درازا نکشه فقط میدونم اصولا توریست برای دیدن یه مشت خاک وآجر به اسم آثار باستانی نمیاد وقت تلف کنه اون میخواد که از تعطیلاتش و پولش برای خوشگذرونی استفاده کنه و احتیاجی به ناله و گریه و کارناوال های عزاداری نداره اینا برای ما خوبه چون چیز دیگه ای نیست سرگرم بشیم

اینه که توصیه میکنم به امید خدا درست تموم شد یه دفتر مسافرتی بزن واز پولدارای خودمون ببر اروپا اینجوری سودش بیشتره
جمعه ۳ آبان ۱۳۸۷   ۵۳ : ۲۱ : ۲۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر aryaenergy ارسال پیغام به aryaenergy
 ◊ portameri
۱۵۶۱۰  ◊
باسلام
جهانگردی به عنوان یک مکمل اقتصادی تا حدودی خوب است اما نوش دارو هم نیست
رشد و توسعه صنعت گردشگری در هر کشور نیاز به توسعه زیر ساختها دارد
فرهنگ وایدئلوژی نقش بسزایی در برنامه ریزی های هر کشور در جذب توریسم دارد
ما ابتدا با بالا بردن ظرفیت فرهنگی خود به این مهم می توانیم دست پیدا کنیم
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۸۷   ۲۷ : ۵۹ : ۰۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر portameri ارسال پیغام به portameri
چاپ  |  بازگشت
◊    ◊