آفتاب

هتل سنتی منوچهری

هتل سنتی منوچهری
هتل سنتی منوچهری

هتل سنتی منوچهری

کد C203838

زمينه فعاليت :
هتل - رستوران - کافی شاپ - فروشگاه - کارگاه مخمل بافی و زری بافی - شربافی و زیلو بافی - سینما
شماره ثبت :
19327
شاخه فعاليت :
هتل‌ها

درباره خانه
خانه منوچهری در محله پشت عمارت کاشان و در نزدیکی بازار قدیمی و در حد واسط محله سرپله و سرسنگ قراردارد. . محله سرپله از محلات معتبر و مرکز ابریشم و ابریشم بافی کاشان نیز بوده است. خانه منوچهری دارای دو ورودی و از معدود خانه های آب انبار دار کاشان است. این خانه در نیمه سال 1386 در آستانه نابودی کامل خریداری شد و در همان سال به شماره 19327 به ثبت آثار ملی رسید. مرمت این خانه به شکلی اصولی آغاز شد و اواخر سال 1389 به اتمام رسید. احیای این خانه مانند خانه های عباسیان و طباطبایی کاشان فقط در معماری باقی نماند ؛ خانه دارای 9 اتاق زیبای اقامتی ، کارگاه مخمل زری بافی ، فروشگاه ، سینما و رستوران غذاهای بومی است. حفظ و بازسازی این خانه در راستای هدف و آرزوی بزرگتر ی به نام احیای محله سرپله به عنوان یک سایت توریستی قرار دارد .

هتل

خانه منوچهری یکی از زیباترین آثار ملی و تاریخی ایران است .خانه منوچهری با 9 اتاق بی نظیر اقامتی ،رستوران ، فیلمخانه ، کارگاه مخمل و زری بافی ، نگارخانه ، فروشگاه صنایع دستی ،کتاب وکافی نت ، از منحصر به فرد ترین اقامتگاه های سنتی در ایران است . همه اتاق ها ی اقامتی پنجره های به سمت حیاط زیبای خانه دارند و همه اتاق دارای میز تحریر و مینی بار و یخچال و صندوق امانت هستند . هر کدام از اتاق ها طراحی داخلی خاص خود را دارند و سرویس های بهداشتی هر کدام از اتاق ها نیر متناسب با همان فضا طراحی شده . بدیهی است صبحانه جزو سرویس هتل است . کل مجموعه دارای اینترنت بی سیم است .مهمانان در صورت نداشتن لپ تاپ می توانند از لپ تاپ های خانه منوچهری استفاده کنند .

اتاق 1 : این اتاق در طبقه همکف در جبهه شمالی خانه واقع شده است . سرویس بهداشتی این اتاق با متریال سنگ طراحی شده است و بزرگترین سرویس بهداشتی را در میان تمام اتاق ها ی خانه دارد
اتاق 2 :این اتاق در طبقه اول در جبهه شمالی خانه واقع شده است . یک اتاق دو تخته دارای یک میز تحریر و مینی بار ،یخچال است. این اتاق یک شومینه زیبا و سرویس بهداشتی خاص دارد
اتاق 3: : این اتاق در طبقه همکف در جبهه شمالی خانه واقع شده است . یک اتاق دو تخته دارای یک میز تحریر و مینی بار ،یخچال است .
اتاق 4 : این اتاق سه تخته در طبقه اول در جبهه شمالی خانه واقع شده است . این اتاق دارای یک بالکن بزرگ مشرف به حیاط است . دو تخت دیگر این اتاق در دو فضای کوچک و دنج مشرف به رستوران واقع اند .
اتاق 5 : این اتاق چهار تخته و در طبقه اول خانه و نزدیکترین اتاق به در ورودی است . اتاق 5 بزرگترین اتاق مجموعه و سرویس بهداشتی ان با سر امیک های رنگانگ تزیین شده است . دارای دو بالکن مشرف به لابی و ایوان است .
اتاق 6 : این اتاق دو تخته و در طبقه اول خانه قرار دارد . سرویس بهداشتی این اتاق که با کاشی های فیروزه ای دیزاین شده در کناری مشرف به حیاط قرار دارد.
اتاق 7 : این اتاق دو تخته در ایوان ورودی خانه قرار دارد . سرویس بهداشتی این اتاق با کاشی های فیروزه ای و طلایی طراحی شده و با کاشی های قدیمی تزیین شده است .
پانسیون 8 : این اتاق تنها اتاق خانه است که در زیر زمین خانه و در کنار کارگاه نساجی واقع است . این اتاق 4 تخته با اجرهای زیبای قدیمی پوشیده شده و یک اتاق بادگیر زیبا نیز در پشت این اتاق منتظر دوستداران معماری ایرانی است . این اتاق بدون سرویس حمام و دستشویی می باشد که باید از سرویس های عمومی استفاده شود
پانسیون 9 : این اتاق در کنار اتاق 1 در طبقه همکف واقع شده است و دارای 6 تخت می باشد .این اتاق بدون سرویس حمام و دستشویی می باشد که باید از سرویس های عمومی استفاده شودرستوران
رستوران خانه منوچهری در شاه نشین جبهه شرقی از زیباترین فضاهای غذاخوری در ایران است . رستوران که با صندلی های سبک لهستانی و میزهای مربع سفید طراحی شده با نور پنجره های رنگی تزیین می شود . ورودی رستوران از اتاق کناری شاه نشین و یکی از زیباترین اتاق های خانه است . این اتاق با دیواره های کاهگلی و شبکه های رنگی گچی در بالای درها روح کاملا ایرانی دارد . منوی رستوران ترکیبی از غذاهای بومی کاشان و غداهای استاندارد یک رستوران ایرانی است . معروفترین غداهای بومی کاشان مانند گوشت لوبیا با پلو شوید ، شفته سماق ، قیمه ریزه ، گوشت نخود از لذیذترین غذاهای بومی ایران هستند . بدیهی است که کاشان مرکز عرقیجات سنتی ست و نوشیندنی های رستوران کلکسیونی از این عرقییجات مانند شربت بیدمشک و شربت نعنا ، شربت هل است . شیرینی های کاشان نیز مانند باقلوا ، کلوچه و سوهان کاشان با چای و قهوه وهمچنین بستنی سنتی کاشان بعد از غذا ی اصلی به عنوان دسر روی میز شما ست .

گالری
گالری هنری خانه در فضای بالای لابی و در میان دهلیزهای زیبا محصور شده است . هر ماه یک هنرمند فرصت دارد که کارهای خود در این گالری به نمایش گذارد .

فروشگاه
فروشگاه خانه در کنار رستوران و در حوضخانه قدیمی خانه در نظر گرفته شده است . در فروشگاه اثار کاربردی هنرمندان ایرانی و صنایع دستی قدیمی و پارچه های بافته شده در کارگاه خانه منوچهری و لباس ها ی طراحی شده با این پارچه در معرض نمایش و فروش است . کتاب های ایرانگردی و هنری ودفترچه های دست ساز ، سی دی های موسیقی ایرانی و آهنگسازان ایرانی نیز از دیگر محصولات فروشگاه است . علاوه براین در صورت تمایل می توانید بیشتر اشیا موجود در خانه منوچهری از قبیل گلیم و فرش و چراغ ها و وظروف رستوران را از فروشگاه خریداری کنید .

سینما
خانه منوچهری تنها خانه تاریخی اب انبار دار کاشان است . و حالا همان منبع اب انبار به سالن سینما تغییر کاربری داده است و با مجهزترین سیستم های صوتی و تصویری تجهیز شده است . اثار ارزشمند ی از فیلم های مستند ایران مربوط یه ایرانشناسی و هنرهای ایرانی و فیلم های از بهترین کارگردانان ایرانی و جهانی با زیر نویس انگلیسی در آرشیو سینما ی خانه موجود است .

کارگاه نساجی
کاشان شهربافته های ابریشمی و به شهر ابریشم مشهور بوده است . روزگاری هزارن کارگاه مخمل و ابریشم در کاشان دایر بوده است . راه اندازی و احیا این هنر از یاد رفته کاشان از ارزوهای دست یافتنی پروزه منوچهری است . اکنون یک کارگاه مخمل و زری در خانه منوچهری و یک کارگاه شربافی و کتان دخانه زرکار یکی دیگر از خانه های مجموعه منوچهری دایر است . پارچه های زیباو الوان بافته شده در کارگاه ها را می توانید از فروشگاه خریداری کنید. بافنده دستگاه زری اقای مرحوم استاد عنایتی بود . عنایتی اخرین و بزرگترین استاد این هنر در ایران است . بافنده و استاد کار دستگاه مخمل اقای یالله است که او هم اخرین و استادترین بافنده مخمل است که هم اکنون کار بافندگی دستگاه زری بافی را نیز به عهده دارد. استاد میرزا بافنده ابریشم و کتان و اقای طالع رنگرز و بافنده هم در کارگاه خانه زرکار مشغول به کارند . خانم کوچکی مسولیت کارگاه های نساجی را به عهده دارند . شما می توانید لباسی برای خود از بافته های همین خانه به خانم کوچکی سفارش بدهید. و یک لباس کاملن ایرانی بپوشید
زری بافی
زری نوعی پارچه است که تمام یا فقط گلها و خطوط آن از تار و پود سیمین و زرین می باشد. به عبارتی زری پارچه ای است ابریشمی به جهت به کار بردن نوعی نخ معروف به گلابتون در سراسر پارچه به آن زری میگویند. تاریخ آن به زمان ساسانیان بر می گردد که برای لباس پادشاهان و اشراف از آن استفاده می شده است. در دوره صفوی صد کارگاه برای دربار پارچه های زری می بافتند .
ابریشم بافی
ابریشم بافی را به دلیل بافت ساده آن می توان قدیمی ترین بافته ی ایران دانست و کاشان را مرکز آن دانست. و هنوز چند کارگاه سنتی ابریشم بافی در کوچه پس کوچه های کاشان پیدا می شود . دلیل حیات این فن در کاشان هم به مشتریان ان برمی گردد. این مشتریان از کردهای پای بند به سنت ایران و عراق هستند که هنوز مانند قدیم از پارچه های ابریشمی کاشان برای سربند و کمربند استفاده می کنند .
مخمل بافی
مخمل کاشان مشهورترین صنایع دستی کاشان بوده است . مخمل نوعی پارچه ابریشمی است که در بافت آن علاوه بر نخ های تار و پود از نخ سومی به نام خاب استفاده می شود که همان تشکیل پرز مخمل را می دهد.به عبارتی مخمل نوعی پارچه پرز دار لطیف است. مخمل بافی در کاشان یکی از رایج ترین مشاغل شهر بوده است .

بافتهای پنبه ای
یکی دیگر از ابتکارات کارگاه نساجی خانه منوچهری بافت پارچه های با جنس پنبه است . تامین پارچه های استفاده شده در خود خانه هم به عهده کارگاه نساجی خانه زرکار بود .
درباره ما
بی شک معماری خانه های کاشان قله ها ی معماری خانه در ایران هستند و معماری بافت شهری کاشان از با ارزش ترین و پیچیده ترین نوع معماری بافت در جهان است . هر کدام از خانه های کاشان چه کوچک وچه اعیانی شخصیت و کیفیت منحصر به فرد خود را دارا هستند و مانند خانه های یزد و اصفهان کپی های کوچک و بزرگی از هم نیستند . کاشان به استناد مستشرقینی که از این شهر در سده های 9 تا 11 هجری قمری دیدن کردند یکی از زیباترین شهرهای زمان خود بوده است. اگر چه بیش از 90 در صد از بناهای بی نظیر این شهر از بین رفته اند و سالخوردگان از خانه هایی که ما امروزه آنها را می ستاییم به عنوان بناهای معمولی در مقایسه با خانه شکری و خانه بزرگ و حمام پنجه شاه و حمام سی قند و بنای تلگرافخانه یاد می کنند، خانه های باقی مانده و حفظ شده این شهر گواه کوچکی بر گذشته آن شهر آرمانی اند . شهری که مخمل و قالی آن شهرت جهانی داشت و ابن سینا از صدای بازار مسگران آن می نالید. شهر هنر ( رضا عباسی و صنیع الملک و کمال الملک ) و موسیقی ( ابوالحسن خان صبا ، بدیعی و نی داوود ).
باور این که هر روزه این همه رنگ و زیبایی و جلال در زیر آن سقف های بلند متولد می شدند و دیگر نمی شوند تأسف بار است ولی چاره چیست؟ از جبر یا طنز روزگار است که تمدن های باستانی باید نابود شوند تا تمدن های جدید بر مرده ریگ آنها، ولی فرسنگها دورتر، جوانه زنند . خانه منوچهری در محله سرپله کاشان در نزدیکی بازار قدیمی کاشان و در انتهای محله کلیمی ها و ابتدای محله پشت عمارت و سرسنگ از شمال و محتشم از شرق قرار گرفته است. محله سرپله از محلات معتبر کاشان است و خانواده های خوشنام شیبانی و ضرابی در این محله ساکن یوده اند. این محله از دیگر سو مرکز ابریشم و ابریشم بافی کاشان نیز بوده است. خانه منوچهری دارای دو ورودی اصلی و پشتی است و به خاطر اولین ساکنان کلیمی آن، از معدود خانه های آب انبار دار کاشان است. این خانه در نیمه سال 1386 در آستانه نابودی کامل خریداری شد و در همان سال به شماره 19327 به ثبت آثار ملی رسید. مرمت این خانه به شکلی اصولی آغاز شد و اواخر سال 1389 به اتمام رسید. احیای این خانه مانند خانه های عباسیان و طباطبایی کاشان فقط در معماری باقی نماند ؛ خانه دارای کارگاه های سنتی زری
بافی و زرگری و اقامتگاه خواهد بود. ثبت و حفظ این خانه در راستای هدف و آرزوی بزرگتر ی به نام احیای محله سرپله به عنوان یک سایت توریستی قرار دارد . تا کنون در این محل چهار خانه دیگر خریداری و برای کاربری کتابخانه، مرکز هنر های ایرانی و کارگاه های مخمل و ابریشم بافی، موزه پارچه های نفیس ایرانی و اقامتگاه پژوهشگران و دانشجویان در حال راه اندازی است. این آرزو بدون حمایت و کمک های دولتی گرچه بسیار بزرگ است ولی به حکم آرزو بر جوانان عیب نیست برای تحقق آن قدم در این راه نهاده ایم. در همین محله خانه های با ارزش دیگری نیز وجود دارد که آرزومندانی دیگر می طلبد تا با خرید و احیای هر کدام از آنها به عنوان خانه شخصی و یا توریستی (رستوران، اقامتگاه، گالری، آتلیه هنری و ... ) قدمی برای نجات معماری و هنر در حال انقراض این ملک بر دارند. .

اطلاعات تماس هتل سنتی منوچهری

هتل سنتی منوچهری - خانه منوچهری

نشانى :
ایران، اصفهان، کاشان ، کاشان خ محتشم کاشانی کوچه شهید ثابت ( پاقپان ) بعد از مسجد میرنشانه عمارت هفتم
نام مسئول :
مهدی صادق زاده
تلفن :
03614245531
فکس :
03614245531
پست الکترونيکى :
contact@manouchehrihouse.com
نشانى سايت اينترنتى :
http://www.manouchehrihouse.com

پیام پلیس فتا:

لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید.


پیام آفتاب:

«آفتاب» هیچ‌گونه منفعت و مسئولیتی در قبال معامله شما ندارد. با مطالعهٔ راهنمای خرید امن آسوده‌تر معامله کنید.

سایر شرکت‌های مشابه هتل سنتی منوچهری


گلستان

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-خ حافظ - نرسیده به م حسن آباد پلاک: 14

تلفن : 66760681___

نیلو

نشانی : ایران، تهران، منطقه 6-خیابان توانیر – خیابان نیلو شمالی – پلاک 1/26

تلفن : 88878350___

لاله تهران

نشانی : ایران، تهران، منطقه 6-خیابان فاطمی – جنب خیابان حجاب

تلفن : 88965021___

مینا تهران

نشانی : ایران، تهران، منطقه 6-خیابان مفتح جنوبی پائین تر از خیابان سمیه روبروی دانشگاه تربیت معلم پلاک ۸۲

تلفن : 88839818___

هالی تهران

نشانی : ایران، تهران، منطقه 6-خیابان طالقانی، خیابان صف شکن

تلفن : 88808629___

مهمانپذیر شیراز

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-میدان امام خمینی -ضلع شمال غربی میدان -ابتدای خ فردوسی پلاک: 4

تلفن : 66703347___

انقلاب تهران

نشانی : ایران، تهران، منطقه 6-خیابان طالقانی – بین حافظ و ولیعصر

تلفن : 66467251___

نادر

نشانی : ایران، تهران، منطقه 6-کریمخان خ قائم مقام فراهانی پلاک: 22

تلفن : 88824249___

زیتون

نشانی : ایران، تهران، منطقه 7-عباس آباد – نرسیده به خیابان سهروردی – خیابان سهند – کوچه متحیری (شاهین شرقی) پلاک 18

تلفن : 88766942___

آسیا

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-امام خمینی، خ امیر کبیر، خ ملت، روبروی ایستگاه مترو ملت پلاک: 113

تلفن : 33118551___

هتل بلور

نشانی : ایران، تهران، منطقه 6-انقلاب، م فردوسی ، خ سپهبد قرنی تقاطع پل کریمخان پلاک: 201

تلفن : 88842348___

هتل مشهد

نشانی : ایران، تهران، منطقه 7-دکتر مفتح- چ طالقانی- نبش ک معیر پلاک: 124

تلفن : 88822681___

اسپیناس تهران

نشانی : ایران، تهران، منطقه 6-بلوار کشاورز . بین خیابان فلسطین و نادری . پلاک ۱۲۶

تلفن : ___

باباطاهر تهران

نشانی : ایران، تهران، منطقه 6-خیابان سپهبد قرنی ، نرسیده به سمیه ، پلاک ۵۵ ، بابا طاهر تهران

تلفن : 88300083___

هادی

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-م راه آهن-اول خ ولیعصر-نرسیده به چ مختاری پلاک: 43

تلفن : 55378926___

کاج

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-م امام خمینی، خ بابا همایون ، روبروی وزارت دارائی پلاک: 11

تلفن : 33111146___

هتل مینا

نشانی : ایران، تهران، منطقه 6-دکتر مفتح، روبروی دانشگاه تربیت معلم پلاک: 140

تلفن : 88842587___

کشاورز

نشانی : ایران، تهران، منطقه 6-م ولیعصر - ابتدای بلوار کشاورز پلاک: 36

تلفن : 88803038___

خسروی

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-م امام خمینی-اول خ فردوسی پلاک: 630

تلفن : 33901506___

هما تهران

نشانی : ایران، تهران، منطقه 3-میدان ونک ، خیابان شهید خدامی ، هما تهران

تلفن : 88773021___

تاج محل

نشانی : ایران، تهران، منطقه 3-میدان ونک – خیابان ملاصدرا – خیابان شیخ بهائی جنوبی – پلاک 29

تلفن : 88057399___

ونوس

نشانی : ایران، تهران، منطقه 7-خیابان سهروردی شمالی – چهارراه کیهان – خیابان میرزایی زینالی شرقی (اندیشه 5)- پلاک 31

تلفن : 88446200___

بلور تهران

نشانی : ایران، تهران، منطقه 6-خیابان سپهبد قرنی ـ تقاطع پل کریمخان ـ پلاک ۲۰۱

تلفن : 88828981___

ساعی

نشانی : ایران، تهران، منطقه 3-خیابان ولیعصر – خیابان توانیر – خیابان نظامی گنجوی – پلاک 32

تلفن : 88781102___

سعدی

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-جمهوری ابتدای لاله زار نو مقابل سینما رودکی پلاک: 367

تلفن : 33117653___

بستان

نشانی : ایران، تهران، منطقه 21-بزرگراه لشگری جاده مخصوص کرج کیلومتر 14 چیتگر خ کوهک

تلفن : 44711116___

هادی

نشانی : ایران، تهران، منطقه 11-م راه آهن ، اول خ ولیعصر ، نرسیده به چ مختاری پلاک: 43

تلفن : 55374136___

کاخ زیبا

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-امیرکبیر غربی - سعدی جنوبی جدید - بلوک 9 شرقی

تلفن : 33935382 33925974___

رامتین تهران

نشانی : ایران، تهران، منطقه 1-خیابان ولیعصر .جنوب پارک ساعی,روبه روی پمپ بنزین پلاک ۲۱۵۳

تلفن : 88722786___

آرمان

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-سعدی جنوبی - خ اکباتان - نرسیده به ملت پلاک: 39

تلفن : 33963421___

آرین

نشانی : ایران، تهران، منطقه 1-میدان تجریش – خیابان شهید جعفری – روبروی کوچه گنجی – پلاک 24

تلفن : ___

کوثر تهران

نشانی : ایران، تهران، منطقه 3-ضلع شمالی میدان ولی عصر کوچه شهید ملائی-پلاک۲۱

تلفن : 88908371___

اقامتگاه طوس

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-م جمهوری، ابتدای خ جمهوری، نرسیده به خ اسکندری پلاک: 1399

تلفن : 66567596 09122570977___09128570977

خیام

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-امیرکبیر - بین سه راه ملت و سرچشمه کوچه نویدی پلاک: 3

تلفن : 33116368___

هتل مرکزی ایران

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-لاله زار نو نرسیده به چ منوچهری پائین ترا زسینما کریستال

تلفن : 33962813___

ولیعصر

نشانی : ایران، تهران، منطقه 11-میدان راه آهن ، ابتدای خ ولیعصر ، نرسیده به چ مختاری پلاک: 47

تلفن : 55377715___

شیراز

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-- پلاک: 523

تلفن : 33925342___

هتل کیمیا - پارس

نشانی : ایران، تهران، منطقه 11-هتل کیمیا:خیابان انقلاب، خ 12 فروردین، خ نظری غربی، پ 101 ، هتل پارس:خ انقلاب، روبروی درب اصلی دانشگاه، خ فخررازی، تقاطع خ جوانمهر، پ 136

تلفن : ___09121224515

شهریار

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-م امام خمینی - خ سعدی جنوبی (جدید) - بلوک 8 غربی پلاک: 24

تلفن : 33903384 33903288 33952888___

المپیک تهران

نشانی : ایران، تهران، منطقه 5-ضلع غربی مجموعه ورزشی آزادی، بلوار دهکده، المپیک

تلفن : 44103062___