نوشته شده توسط & ثبت شده در بهداشت و تندرستی.

« رموز گشوده نخواهند شد. اگر فقط بخواهیم چرا ها را دریابیم ، چشم ها کور خواهند گشت »
مولانا
سلام دوستان ,من قصد دارم دراین پست تنها به معرفی چاکرای چشم سوم (آجنا) بپردازم و تمرینات مربوطه را به پست های آینده موکول کنم. تمرینات این چاکرا بسیار مفصل و کار روی این چاکرا از حساسیت بالایی برخوردار است. بعد از انجام این تمرینات ممکن است شما به تجربه های غیرعادی دست یابید. برخی از این تجربه ها خوش‌آیند و برخی ناخوشایندند. ابتدا لازم است در مورد گشودن چشم سوم اطلاعاتی کسب کنید و سپس با آگاهی به انجام تمرینات بپردازید. جالب است بدانید با کمک آجنا می‌توان هاله‌ها را دید.
برای رؤیت هاله، لازم است که تمرینات باز کردن چشم سوم را انجام دهید، تا چشم سوم خود را تحریک کرده، قدرت گیرندگی آن را افزایش دهید. این کار شما را قادر می‎سازد که انرژی اطراف سوژه‌ را دریافت کنید. البته بدون انجام این کار هم دیدن هاله‎ی تک‌رنگ‌ها ممکن است، اما اگر چشم سوم شما تحریک و باز نشده باشد، دیدن هاله‎ی یک موجود زنده بسیار مشکل خواهد بود. پس در پست های آینده به معرفی تمریناتی در جهت گشودن چشم سوم می پردازیم اما ابتدا با چاکرای چشم سوم آشنا شوید.

چاکرای چشم سوم: « شهود »
(ajna)

ششمین چاکرا، چاکرای چشم سوم، با شهود و بینش فیزیکی در ارتباط است. این چاکرا به انرژی هایی مانند دیدن بی پرده، شهود، نور و روان مرتبط است. از طریق این چاکراست که در راه نیل به رهنمودهای درونی، با وجود برتر خود سازگار می شویم.
رنگ : نیلی
عنصر : نور
جایگاه : بالا و بین دو چشم
قسمت های مرتبط در بدن : چشم ها، مغز، غدد صنوبری و هیپوفیز، سیستم های لنفاوی و غدد درونریز.
خصیصه های اصلی : روشن بینی، تله پاتی ( انتقال حس )، خرد، ارتباط با خود برتر، تصور، رویا، عقاید و تعقل.
عصاره گل : اسطوخودوس و هویج وحشی
روغن ها : مریم گلی، اسطوخودوس، لیمو ترش
غذا : سبزیجات، نوشیدنی ها و چای سبز
پی آمدهای نامتعادل بودن چاکرای ششم :
ناتوانی از مشاهده عمیق و بسته بودن ذهن. ممکن است فرد بخواهد دنبال اوهام برود و نتواند بین حقیقت و خیال تفاوتی قائل شود. ممکن است استدلال، ذهن پاک، قوه قضاوت، حافظه و تمرکز آدمی دچار نقصان گردد.
نشانه های نامتعادل بودن ششمین چاکرا :
پی آمدهای روحی و روانی : افکار نامعلوم، اغتشاش ذهنی، بی هدفی، رکود یا نقصان عقل، میل مفرط به خرید.
پی آمدهای فیزیکی : سردرد، سینوزیت، تومورهای مغزی، سکته مغزی، نابینایی، مشکلات بصری، اختلال های یادگیری، کابوس و حالات عصبی.
هنگامی که چاکرای چشم سوم در حال تعادل باشد، خود را از نظر ذهنی در اوج حس می کنیم. تصوراتمان بلند پروازانه می شوند. نیروی ذاتی استدلال و تعقل در ما متعادل می گردد و فعال می شود. می توانیم آینده را به شکلی مثبت و واقع گرایانه تصور و مشاهده کنیم. این چاکرا باعث می شود دیدی ورای دنیای مادی پیدا کنیم، به همین دلیل، ممکن است تواناییهای روحی و تله پاتیمان افزایش یابد.
پی آمدهای تعادل ششمین چاکرا عبارتند از :
- دل کندن از مادیات
- اعتماد به خرد درون برای دانستن نادانسته ها
- سازگاری با احساسات و نیروهای نهفته
فعالیت هایی که چاکرای چشم سوم را تعالی می بخشند و متعادل می سازند :
- یادداشت کردن رویاها در دفترچه ای و بررسی هوشیارانه رویدادهای تصادفی.
موفق باشید.

۱۲ نظرات در مورد “چاکرای چشم سوم”

 1. بهناز مشاور

  سلام دوستان :
  همانطور که گفتم کار روی این چاکرا از حساسیت بالایی برخوردار است . من در جلسات آینده به معرفی تمرینات محدودی برای تعادل این چاکرا می پردازم ولی توصیه من این است که تحت نظر یک استاد یوگا به فعال سازی این چاکرا بپردازید زیرا در صورت انجام نادرست تمرینات ممکن است دچار مشکل شوید. و برای دوستانی که با این بخش آشنایی ندارند, تا حالا در بلاگ آفتاب در مورد ۵ چاکرای قبلی صحبت شده و می توانید به آرشیو مطالب مراجعه کنید. در مورد منبع که در پست های قبلی هم به آن اشاره شد کتابی که من از روی آن برای شما می نویسم کتاب کوچک و کاربردی است شامل کارت های ۷ چاکرای اصلی ,نوشته الویا میلر ,ترجمه سمیه پیلوار و انتشارات حوض نقره.
  موفق و پیروز باشید

  پاسخ دادن
 2. هیرو

  سلام.خیلی وقت بود که دلم میخواست خودم رو بهتر بشناسم.که امروز به طورخیلی اتفاقی چشمم به مقاله قشنگت افتاد.میتونم ازت خواهش کنم که یک سری مطلب راجب این موضوع برام میل کنی.

  پاسخ دادن
 3. faranak

  عالی بود ، من روان شناسی خوندم و از این مباحث لذت میبرم. دلم میخواد باز هم از مقالات خوبتون استفاده کنم.

  پاسخ دادن
 4. sara

  سلام عالی بود .من به مطالب روانشناسی خیلی علاقه دارم و از مباحث خوبتون لذت بردم .ولی اگر توضیحات بیشتر باشه بهتره.خیلی کلی هستند.یا یه منبع خوب معرفی کنید.با تشکر

  پاسخ دادن
 5. فرحناز

  سلام و مرسی از مطالب خوبتون . من خیلی خواب میبینم و این موضوع مال الان نیست .تقریبآ از زمانی که خودم رو شناختم و به حسام واقف شدم این خوابهام شدتش بیشتر شد و میتونم بگم نزدیک ۷۰ یا ۸۰% اتفاق افتاده . حدود ۵ ساله که خوابهامو مینویسم که ببینم کی اتفاق میافته . بعضی خوابام یکسال بعضی یک روز و بعضی چند ماه بعد. بعضی موقعهایه حسهایی میکنم و اتفاق میافته .سوال من از شما اینه که ممکنه من چشم سوم داشته باشم ؟ و کمی هم راجع به خواب صحبت کنید؟ من لیسانس روانشناسی دارم واین مطالب و دوست دارم. خیلی از شما ممنونم.

  پاسخ دادن
 6. سهند

  سلام
  من تا امروز چیزی در مورد چشم سوم نمیدونستم ولی اتفاقی افتاد که باعث شد جستجو کنم. دیشب خواب عجیبی دیدم… خواب دیدم در آینه خودم را نگاه می کنم و ناگهان روی پیشونیم وسط دو چشمم یک چشم دیگری باز شد، نتونستم از دریچه این چشم چیزیو ببینم فقط خودمو میدیدم که سه تا چشم دارم…

  پاسخ دادن

نظر شما چیست؟

 • (منتشر نخواهد شد)