آلمان برای جلوگیری از حذف شدن چه کند؟

چرا باید راجع به این موضوع بحث شود؟ حتی یک نفر هم فکر نمی کرد که یواخیم لو برای اولین دیدار ژرمن ها در جام جهانی، مارکو رویس را روی نیمکت بنشاند.

چرا باید راجع به این موضوع بحث شود؟ حتی یک نفر هم فکر نمی کرد که یواخیم لو برای اولین دیدار ژرمن ها در جام جهانی، مارکو رویس را روی نیمکت بنشاند. اما لوو دست به این کار زد و به جای رویس، دراکسلر را به میدان فرستاد.

1- مارکوس رویس باید در ترکیب اصلی باشد
چرا باید راجع به این موضوع بحث شود؟ حتی یک نفر هم فکر نمی کرد که یواخیم لو برای اولین دیدار ژرمن ها در جام جهانی، مارکو رویس را روی نیمکت بنشاند. اما لوو دست به این کار زد و به جای رویس، دراکسلر را به میدان فرستاد.

وقتی یواخیم لوو سانه را از ترکیب تیم ملی خط زد، همه فکر می کردند حضور رویس در ترکیب اصلی آلمان قطعی شده است و با وجود حضور دراکسلر به عنوان بازیکن جانشین، دیگر نیازی به لروی سانه نبود.

اما اگر بخواهیم بین دراکسر و سانه یکی را انتخاب کنیم، گزینه بهتر مسلما سانه است. چون جولیان دراکسلر در طول فصل اخیر گاهی در ترکیب اصلی بود و گاهی نه، در حالی که لروی سانه بهترین فصل خود را با منچستر سیتی تجربه کرد و البته این بحث چندان چندان مهم نیست، موضوع مهم این است که مارکو رویس باید در ترکیب یازده نفره آلمان باشد.

وقتی رویس در دیدار روز گذشته از روی نیمکت بلند شد و به زمین آمد، خط هجومی آلمان قدرت تازه ای گرفت و این نشان داد که استراتژی یواخیم لوو برای نشاندن مارکو رویس بر روی نیمکت چه قدر اشتباه بوده و این که چرا مارکو باید در ترکیب اصلی آلمان باشد.

2- حضور یک هافبک دفاعی کارآمد
زوج کروس – خدیرا آن طوری که به نظر می رسید، موفق از آب در نیامد. چه کسی می دانست زوج دو هافبک دفاعی که حضور در خط میانی را بر خط دفاعی ترجیح می دهند، نتیجه بخش نباشد. تونی کروس حتی در رئال مادرید هم هیچ وقت مجبور به دفاع کردن نبوده و کار اصلی او هم دفاع نیست. خدیرا هم هر چند در یوونتوس بیشتر نقش دفاعی دارد، اما او هم هر وقت موقعیتی پیش بیاید به پیش می تازد.

در زمان عمده از مسابقه آلمان و مکزیک، کروس و خدیرا به سمت جلو نفوذ می کردند ، در حالی که فقط ژروم بواتنگ و مت هوملز خط دفاعی ژرمن ها را پوشش داده بودند و از عهده دفاع در برابر سه، چهار یا پنج بازیکن مکزیکی که به سمت دروازه آلمان حمله می کردند، بر نمی آمدند.

این در حالی است که گوندوگان هم از ویژگی های دفاعی مورد نظر برخوردار نیست و نمی تواند مدافع مطمئنی باشد. تنها راه ممکن برای آلمان استفاده از سباستین رودی یکی از مدافعان محکم و قدرتمند باواریایی ها است.
3- جاشوا کیمیش در پست اصلی اش باشد
این که مدافع راست تیم شما کل زمین را بگردد، درست نیست. کیمیش در بایرن مونیخ یکی از بهترین هاست و می تواند موتور تیمش باشد، اما او باید بداند که در درجه اول یک مدافع راست است.

چاشوا در جریان دیدار با مکزیک بارها از سمت راست حرکت کرد و ضمن بی اعتنایی به توماس مولر، توپ را در اختیار اوزیل قرار داد، بعد از آن به سمت چپ رفت، توپ را از دراکسلر گرفت و پشت سر تیمو وِرنر حرکت کرد و نهایتا با یک شوت آرام توپ را به سمت دروازه به زمین خودی برگشت.

ممکن است کیمیش به عنوان جانشین فیلیپ لام در نظر گرفته شود، اما پادشاهی لام در آلمان با گلزنی و پاس گل به دست نیامد، بلکه لام با عرق ریختن و تلاش چنان جایگاهی را کسب کرد. او هیچ وقت به مهاجمان حریف اجازه خودنمایی نمی داد هر چه قدر هم که اسم آن ها بزرگ بود باز لام جلوی آن ها را سد می کرد و هر موقع هم لازم بود توپ را در اختیار هم تیمی هایش می گذاشت