خانواده ورزش از مردم برای حضور پرشور در انتخابات و رای دادن به کاندیدای اصلح دعوت میکند

ورزشکاران و چهره های شاخص جامعه ورزش در این هفته بارها از مردم کشور خواستند که با حضور در انتخابات ٢٩ اردیبهشت, در تعیین سرنوشت کشور نقش داشته باشند

در همین رابطه روز گذشته نامه ای با امضای بیش از دو هزار چهره ورزشی منتشر شد که در آن مردم را به حضور در انتخابات فردا دعوت کرده اند. پیش از این، برخی ملی پوشان تیم ملی والیبال هم در پیام های جداگانه از ضرورت حضور در انتخابات گفته بودند. پیمان اکبری، مربی تیم ملی والیبال ایران، دراین باره گفت: «به عنوان عضو کوچکی از خانواده ورزش و یک ایرانی اصیل، صد درصد در انتخابات شرکت خواهم کرد. به قول رهبر عزیزمان ملتی زنده هستند که خودشان برای خودشان تصمیم بگیرند و این آویزه گوش همه مان است. خودمان می خواهیم سرنوشت خودمان را رقم بزنیم و خواسته من این است که همه مردم پای صندوق های رأی بیایند و خودشان برای خودشان تصمیم بگیرند. دوباره ایران».

عادل فردوسی پور، گزارشگر مطرح تلویزیون، هم دوشنبه در جریان برنامه نود با دعوت مردم به حضور در انتخابات پیش بینی کرد در این دوره رکورد مشارکت شکسته خواهد شد. او گفت: «کسی با نیامدن و شرکت نکردن در انتخابات به چیزی نمی رسد. فکر می کنم این دفعه رکورد حضور مردم در انتخابات شکسته می شود».

چهره های شاخص دیگری هم مانند کیمیا علیزاده و کیانوش رستمی، با انتشار ویدئوهایی از مردم خواستند رأی بدهند. رستمی، قهرمان وزنه برداری المپیک ٢٠١٦ ریودوژانیرو، در گفت وگو با «شرق» درباره اینکه به چه دلیل تصمیم گرفت مردم را به رأی دادن دعوت کند، گفت: «ما باید برای حفظ ابهت کشورمان، در انتخابات شرکت کنیم».

حسن یزدانی، قهرمان کشتی المپیک روز گذشته در گفت وگو با ایسنا درباره انتخابات مهم فردا گفت: «شرکت در انتخابات ریاست جمهوری برای همه یک وظیفه ملی است، چراکه حضور میلیونی در انتخابات می تواند باعث پیشرفت و آبادانی هرچه بیشتر ایران عزیزمان شود. قطعا ما کشتی گیران نیز در کنار مردم پای صندوق های رأی خواهیم رفت و به فرد اصلح رأی خواهیم داد. امیدوارم حضور باشکوه مردم و ورزشکاران پای صندوق های رأی بار دیگر عظمت و شکوه ملت ایران را به جهانیان نشان دهد. کشتی گیران ایران همیشه در میادین بزرگ بین المللی به دنبال افتخارآفرینی برای کشورمان بوده اند و همه تلاش شان را برای خوشحالی مردم به کار برده اند. این بار نیز به عنوان یک مسئولیت اجتماعی مانند همه مردم در انتخابات شرکت می کنند تا به وظیفه خود عمل کنند». مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان هم از مردم خواست با حضور پرشور خود پای صندوق های رأی، افتخاری دیگر برای ایران اسلامی بیافرینند: «مردم با حضور خود بار دیگر نظام را تأیید خواهند کرد و سرنوشت چهار سال کشور را نیز مشخص می کنند. حضور حداکثری در ٢٩ اردیبهشت ماندگار خواهد ماند». احسان قائم مقامی، استادبزرگ شطرنج ایران هم آحاد ملت را به حضور گسترده در پای صندوق های رأی دعوت کرد و گفت: «باید به وظیفه خود برای ساختن ایرانی بهتر با مشارکت گسترده در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا عمل کنیم. عموم ملت ایران در برهه های حساس کشور مسئولیت اجتماعی دارند و دو انتخابات سرنوشت ساز پیش رو از جمله این برهه های حساس است که ملت ایران با هوشمندی در آن شرکت می کنند». استادبزرگ شطرنج ایران با بیان اینکه «شهروندان باید نقش خود را با مشارکت گسترده در انتخابات به نحو احسن ایفا کنند»، گفت: «از همه ملت بزرگ ایران دعوت می کنم با حضور گسترده در انتخابات در تعیین سرنوشت آینده خود نقش آفرینی کنند». او به برخی از افرادی که هنوز برای شرکت در انتخابات تصمیم گیری نکرده اند، توصیه کرد در تصمیم خود تجدید نظر کنند، هر فردی می تواند با تصمیم و انتخاب خود در اداره کشور نقش داشته باشد. «نباید زیر توپ بزنیم یا انجام وظیفه خود را به دیگران محول کنیم، باید تلاش کنیم و با امید، آینده بهتر برای خود بسازیم. همیشه این گونه نیست که تصور کنیم همه ایده آل های ما محقق خواهد شد، مهم تلاش همراه با امید است که می تواند برای انسان آرمان بخش باشد».