آموزش تکنیک های نینجا

یکی دیگر از فنون های سنتی در هنرهای رزمی نین جوتسو دوگونوگامه در ترکیب از دوگو, هیچو نوگامائه می باشد که جهت دفاع و زدن ضربات پا کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد

● دوگونوگامائه

یکی دیگر از فنون‌های سنتی در هنرهای رزمی نین جوتسو دوگونوگامه در ترکیب از (دوگو، هیچو نوگامائه) می‌باشد که جهت دفاع و زدن ضربات پا کوتاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

● اونیمونو نوگامه

یکی از گاردهای منحصربه‌فرد از فنون‌های کن جوتسو و یکی از جذاب‌ترین تکنیک‌های شمشیر برای عبور از میان دشمن و جنگیدن با چند حریف از نزدیک می‌باشد که توسط نینجوتو (شمشیر نینجا) مانورهای حیرت‌انگیزی می‌توان داد.

● هاتو توکونوکامائه

استفاده هم‌زمان از دو نوع سلاح باعث می‌گردد حریف نتواند حرکات شما را پیش‌بینی کند.

این نوع تکنیک‌ها بر پایه دروس اولیه (نین کون نو جوتسو) طراحی شده است. گاردهای کوتاه و حملات بلند از مجموعه حرکات ترکیبی با این تکنیک‌ها می‌باشد. در این نوع تکنیک‌ها یک نینجا واقعی فرا می‌گیرد از چرخش‌هائی که به بدن و پا می‌دهد به همراه حفظ تعادل از هر دو سلاح بهره‌برداری کند.

● هی‌تو‌نوگامائه

یکی دیگر از استقرارهای سنتی در استفاده از ابزارهای بلند در هنرهای رزمی نین‌جوتسو می‌باشد. در این استقرار سعی شده یک نینجا بتواند با گارد مناسب جهت حرکات تدافعی و ضدحمله نهایت مانور را به‌دست‌ها داده باشد. وزن بدن روی پای جلو ۳۰ الی ۳۵ درصد و ۶۵ الی ۷۰ درصد روی پای عقب قرار می‌گیرد.

‌● کوسائی نوگائه

یکی دیگر از تکنیک‌های پایه از مجموعه‌ حرکات ابتدای در تای‌جوتسو هنر دفاع شخصی (بدن) می‌باشد. در این نوع استقرار دست‌ها می‌تواند برخلاف ظاهر که دارند، یعنی یکی برای دفاع و دیگری برای حمله عمل کنند. وزن بدن به‌طور ۶۵ درصد عقب و ۳۵ درصد جلو حالت انفجاری به خود می‌گیرد.

قابل توجه علاقه‌مندان به فراگیری تکنیک‌های نینجا می‌باشد بهترین آموزش با مربیان کارآزموده و با تجربه در کلاس‌های رسمی نین‌جوتسو تحت نظر bfd در ایران می‌باشد.

● توبی کاتا

اجرای این نوع تکنیک‌ها جهت ضربه زدن به بالاترین سطح صورت و سینه دشمن انجام می‌پذیرد. برای اجرای این نوع تکنیک‌ها ابتدا باید سعی کنید بدون همراه داشتن سلاح و دویدن زیاد در جای خودتان پرش کرده و زمین را از خودتان دور کنید.

درضمن از پهلو هدفی را نشان گرفته و یکی از پاها را به طرف هدف شلیک کنید. اجرای این تکنیک توبی‌گری کاتا (آشیتک توبی) توسط استاد اکبر فرجی، بنیان‌گذار هنر نینجا در ایران برای اولین‌بار در جهان توسط (نینجوتو) انجام گرفته است.

هم‌اکنون این نوع آموزش‌ها در باشگاه‌های رسمی نین‌جوتسو (نینجا) که تحت نظارت هنبو بوجین کان مرکزی ژاپن و ایران هستند آموزش داده می‌شود. لطفاً قبل از شروع هر فعالیتی به‌خصوص تبدیل شدن به یک نینجای واقعی و صرف کردن وقت و هزینه از مربی و سنیس مربوط کاملاً مطمئن شوید که شیوه بوجین کان را تدریس می‌کند، استعلام کنید.