فرانچسکو توتی

فرانچسکو توتی متولد ۲۷ سپتامبر ۱۹۷۶ یک فوتبالیست ایتالیایی است که هم اکنون در تیم آ اس رم ایتالیا بازی می کند پست فرانچسکو توتی مهاجم یا هافبک تهاجمی است

فرانچسکو توتی (متولد ۲۷ سپتامبر ۱۹۷۶) یک فوتبالیست ایتالیایی است که هم اکنون در تیم آ اس رم ایتالیا بازی می کند. پست فرانچسکو توتی مهاجم یا هافبک تهاجمی است,هر چند بیشتر در پست مهاجم دوم معروف است یک متصل کننده میان دو پست که بازیکن در نقش یک لینکر خط هافبک را به مهاجم یا مهاجمان متصل می کند.

او همچنین اولین گزینه برای ضربات آزاد و پنالتی ها در رم است که تا کنون گل های فراوانی از روی توپ های مرده به ثمر رسانده است.توتی به عنوان سمبل رم شناخته می شود چون تا کنون باشگاه را علی رغم پیشنهادهای بسیار از تیمهای قوی تر و ثروتمند تر ترک نکرده است و به عنوان بهترین گلزن باشگاه با بیشترین بازی انجام داده برای تیم در تاریخ باشگاه ثبت شده است.

در۱۷ ژوئن سال ۲۰۰۷ وی به عنوان ارزشمند آقای گلی اروپا دست یافت و کفش طلای قاره ی سبز را از آن خود کرد. توتی در منطقه ای به نام پورتا مترونیا در حوالی رم به دنیا آمد و بزرگ شد. والدین وی انزو و فیورلا توتی هستند. بر خلاف تمام کودکان هم سن و سال وی که به تماشای کارتون های تلوزیونی علاقه مند بودند,فرانچسکو به تماشای بازی های فوتبال علاقه مند بود و همیشه با پسران بزرگتر از خود فوتبال بازی می کرد.مادر وی پیشنهاد بزرگ باشگاه میلان را رد کرد چون منتظر رسیدن پیشنهاد از باشگاه محبوب پسرش یعنی آ اس رم بود.

مادر توتی معتقد بود که پسرش نباید برای هیچ تیم دیگری به جز رم بازی کند.توتی سر انجام در سال ۱۹۸۹ به تیم جوانان رم پیوست. توتی برای موقعیت های مختلف شادی های متفاوتی می کند. معروفترین آنها در دربی فصل ۹۹-۹۸ بود که وی پیراهن خود را بالا زد و زیر آن به زبان ابتالیایی نوشته شده بود من دوباره شما ها را پاکسازی کردم.

این بدان دلیل بود که قبل از آن رم لاتزیو را تا ۵ سال شکست نداده بود.یک شادی معروف دیگر این بود که وی پیراهن خود را درآورد و زیر آن به ایتالیایی نوشته شده بود که تو تک هستی. این نوشته را برای همسر کنونی اش ایلری بلازی نوشته بود.

خوشحالی معمول وی دویدن به کنار زمین و بوسیدن حلقه اش برای احترام به همسرش است و این که از خداوند به خاطر پسرش با بالا بردن انگشتش شکر میکند.ولی هم اکنون وی برای شادی انگشت شستش را میمکد به این نشانه که گل هایش را به خودش تقدیم می کند.او چند شادی داشت که منحصر به فرد بود.یک بار وی توپ را درون پیراهنش قرار داد و به پشت خوابید و هم تیمی هایش توپ را در آوردند به نشانه ی تولد فرزند پسرش.یک بار دیگر وقتی وی موفق به گل زنی در دربی شد به طرف دوربین رفت و شروع به فیلم برداری کرد. ایلری بلازی همسر فرانچسکو توتی است.یک دختر ایتالیایی که هم اکنون به عنوان مجری در اکثر برنامه های شبکه تلوزیونی RAI کار میکند.اولین فرزند توتی پسری بود به نام کریستسن که در تاریخ ۶ نوامبر سال ۲۰۰۵ به دنیا آمد. خواهر کریستین ,کانل در ۱۳ می۲۰۰۷ به دنیا آمد.توتی همچنین صاحب یک مدرسه ی فوتبال به نام شماره ی ۱۰ و یک تیم موتور سواری به نام ورزش والای توتی می باشد. بهترین دوست او برادرش ریکاردوست هرچند توتی همیشه می گوید که ریکاردو در کودکی بهتر از وی فوتبال بازی می کرده و شانس یار او نبوده که او اکنون فوتبالیست نیست.اکنون ریکاردو مدیر برنامه های توتی نیز هست.او همچنین رابطه ی بدی با مربی سابقش فابیو کاپلو دارد که هم اکنون مربی رئال مادرید است.

توتی در حال حاظر سفیر یونیسف می باشد.توتی ۲ کتاب جوک چاپ کرده تا برای فقرا پول جمع کند.کتاب های توتی برای ماه ها در بین پرفروش ترین کتاب ها قرار داشتند.

برخی از جوک ها به صورت کلیپ های کوتاه در آمد که توسط توتی و هم تیمی هایش هم چون دل پیرو,بوفون دلوکیو, نستا و کاسانو بازی شد. الگوی توتی در فوتبال جوزپه جیانینی کاپیتان سابق رم می باشد که وی را مانند برادر بزرگتر خود می داند.توتی در ضربات چیپ مهارت خاصی دارد و گلهای زیبای بسیاری از این طریق به ثمر رسانده است .