۶ نکته از بازی برزیل – کرواسی از نگاه بیلچر رپورت

با وجود اینکه این بازی، بازیکنان بزرگی داشت ولی این داوری بود که بسیاری از تیترهای یک رسانه‌های جمعه صبح را از آن خود کرد چرا که داور این بازی با گرفتن ضربه پنالتی که بسیار بحث‌برانگیز بود باعث شد کرواسی بازی را ببازد.

بازی برزیل و کرواسی حاشیه‌های فراوانی داشت. ما به نکته نسبتا فنی این دیدار نگاهی انداخته‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

اشتباهات دروازه‌بانی و داوری در صدر خبر‌ها قرار گرفت

با وجود اینکه این بازی، بازیکنان بزرگی داشت ولی این داوری بود که بسیاری از تیترهای یک رسانه‌های جمعه صبح را از آن خود کرد چرا که داور این بازی با گرفتن ضربه پنالتی که بسیار بحث‌برانگیز بود باعث شد کرواسی بازی را ببازد. این تنها تصمیم داور نبود که کرواسی به آن معترض بود، او با ندادن کارت قرمز محرز به نیمار در نیمه اول و عدم گرفتن خطای خولیو سزار، باز هم کروات‌ها را شاکی کرد. در طرف دیگر، خبرگزاری رسمی ژاپن برخی از تیترهایش را به پلتیکوسا، دروازه‌بان کرواسی اختصاص داد و اعتقاد داشت که دروازه‌بان کرواسی در هر سه گل برزیل می‌توانست خیلی بهتر عمل کند. شماره یک‌ها نباید فراموش کنند که با آمدن دروازه‌بان‌های زیاد به این رقابت‌ها و نشستن‌شان روی نیمکت، کارشان خیلی سخت شده و انتظار می‌رود زمانی که در درون دروازه قرار می‌گیرند عملکرد خیلی بهتری از خود نشان دهند.


نگران نباشید؛ اسکار آماده است

پیش از آغاز بازی‌ها، در نیم فصل دوم لیگ جزیره و همچنین بازی‌های دوستانه برزیل، نگرانی‌های غیرقابل فهمی برای اسکار، ستاره برزیلی وجود داشت. با این حال، او پنجشنبه در زمین درخشید. او با بازی بسیار مسلط در پستی غیرمتعارف در گوش راست، سیمه ورالیکو، بازیکن کرواسی را حسابی دچار دردسر کرد و پاس‌های تیز و عمیقی را برای هم تیمی‌هایش به محوطه جریمه فرستاد. این بازیکن چلسی، با نشان دادن قدرت، مهارت و جاه‌طلبی، در خط حمله بازیکنی کلیدی برای برزیل بود و آنقدر در این بازی خوش درخشید که بیشتر از نیمار در بازی افتتاحیه به چشم آمد. اسکار با گلی که در دقایق پایانی زد ثابت کرد که لیاقت حضور در زمین را تا انتهای بازی دارد.


نگران باشید؛ خط دفاع آماده نیست

در بازی دوستانه هفته گذشته برزیل مقابل صربستان، بحث‌های زیادی وجود داشت که هنوز که هنوزه حل نشده است. مثلا خط دفاعی برزیل هنگام حمله فضای پشت‌شان را خیلی خالی می‌گذارد و فرصت خوبی به تیم رقیب می‌دهد تا از این حفره‌ها استفاده کند. با این حال، این موضوع جدی‌تر از آن بود که فکرش را می‌کردیم، چرا که وقتی دنی‌آلوس در پستش باشد به راحتی از رقیبانش شکست می‌خورد و این موضوع را در بازی پنجشنبه دیدیم. اینکه چطور دنی آلوس مقابل ایویچا اولیچ کم آورد. بسیاری از بازیکنان کرواسی از جمله اولیچ و ایوان پریسیچ بسیار خوب بودند در عوض بازی‌سازان تیم مقابل نشان دادند که در مرکز زمین وقتی نوبت به مصاف تن به تن می‌رسد، به سرعت توپ را از دست می‌دهند.


نیمار حتی در میانه میدان هم خوب بازی می‌کند

نیمار حتی وقتی بهترین بازیکن زمین نباشد هم باز این توانایی را دارد تا توجه همگان را به سمت خودش جلب کند. گل نیمار در نیمه اول، دقیقا زمانی بود که برزیل به آن بسیار احتیاج داشت. بازی مستقیم او کرواسی را کلافه کرده بود و نیمار که بازیکن برتر زمین شد به خوبی توانست از عهده مسوولیتش برآید. با وجود اینکه او به عنوان مهاجم میانی و اصلی بازی نکرد، موقعیت‌های خطرناکی را برای برزیل خلق کرد و اصلا خودش را در موقعیت گلزنی قرار نداد. از یاد نبریم که این بازی پنجاهمین بازی ملی برای نیمار بود و دو گل زد تا جشنش را تکمیل کند.


کرواسی تیم خوبی است

در حالی که کرواسی به خاطر اشتباهات داوری ناامید شد و این اشتباهات به قیمت از دست دادن ? امتیاز تمام شد اما باز هم کرواسی می‌تواند سرش را بالا نگه دارد، چرا که بازی بسیار خوبی را زیر فشار بسیار بالا از خود نشان داد. بازی مقابل برزیلِ میزبان در بازی افتتاحیه جام جهانی اصلا آسان نیست ولی کرواسی برای رقیبش حسابی دردسر ایجاد کرد و نشان داد که هم خط دفاعی قابل اعتمادی دارد و هم بازیکنان در خط حمله استعدادهای منحصر به فردی دارند. کرواسی برای صعود به مرحله بعد باید مقابل مکزیک و کامرون هجومی‌تر بازی کند و بیشتر مالکیت توپ را در اختیار بگیرد. کواچ می‌تواند با وجود باختی که تیمش در بازی پنجشنبه داشت، به عملکرد و دستاورد شاگردانش افتخار کند.


برزیل باید هر ۹ امتیاز ممکن را بگیرد

برزیل با ۱۵ برد از ۱۶ بازی گذشته‌اش، در کمال اعتماد به نفس پا به بازی‌های جام جهانی گذاشته است. با این حال برزیل برای اینکه بفهمد چقدر راه سختی پیش رو دارد، احتیاج به یک هشدار داشت و کرواسی به خوبی این کار را کرد. سلسائو در ۲۵ دقیقه اول بازی، هیچ موقعیت جدی‌یی نتوانست خلق کند. در عوض، هر بار که کرواسی پا به توپ می‌شد و حمله می‌کرد یک موقعیت جدی ایجاد می‌کرد. به همین علت هم بود که جمعیت سکوت کرده بود. برزیل حریفی است که همه تیم‌ها دوست دارند شکستش بدهند. برای همین، آنها باید مطمئن شوند که از جمعیت انرژی می‌گیرند تا حمله کنند و کنترل بازی را به دست بگیرند.