هتل شرایتون

اولین هتل شرایتون در سال ۱۹۳۷ میلادی در شهر اسپرینگ فیلد ماساچوست آمریكا توسط ارنست هندرستون Ernest Hendersn و رابرت مور Robert Moure تاسیس شد

اولین هتل شرایتون در سال ۱۹۳۷ میلادی در شهر اسپرینگ فیلد ماساچوست آمریكا توسط ارنست هندرستون (Ernest Hendersn) و رابرت مور (Robert Moure) تاسیس شد. طی دو سال بعد آن‌ها سه هتل دیگر را نیز در بوستون خریداری كردند و خیلی زود كار خود را توسعه دادند تا آنجا كه مجموعه‌ی هتل‌های آن‌ها از مین (Maine) تا فلوریدا (Florida) وسعت پیدا كرد.

تا پایان سال ۱۹۴۷ میلادی، هتل‌های زنجیره‌ای شرایتون فوق‌العاده مشهور شدند تا آن جا كه اولین هتل‌های زنجیره‌ای بودند كه در فهرست سهام بازار بورس سهام نیویورك (NYSE) قرار گرفتند.

اولین توسعه‌ی بین‌المللی هتل‌های زنجیره‌ای شرایتون در سال ۱۹۴۹ میلادی و با خرید مجموعه‌ی هتل‌های زنجیره‌ای كانادایی صورت گرفت و پس از آن نیز به سرعت در سرتاسر دنیا گسترده شد.

در سال ۱۹۶۰ میلادی اولین هتل‌های شرایتون در آمریكای لاتین و خاورمیانه راه‌اندازی شد و تا سال ۱۹۶۵ میلادی تعداد كل هتل‌های شرایتون در سرتاسر دنیا به یكصد واحد رسید. هتل‌های شرایتون اولین مجموعه‌ی هتل‌های زنجیره‌ای بین‌المللی بود كه در جمهوری خلق چین (سال ۱۹۸۵ میلادی) موفق به راه‌اندازی یك هتل شد.

مجموعه‌ی شرایتون در جهت توسعه‌ی بازار خود در تمام سطوح جوامع در سال ۱۹۹۵ مجموعه‌ی جدید هتلی را تحت عنوان فورپوینتز (Four Points) معرفی كرد كه عملكرد مجموعه‌ی جدید براساس ارایه‌ی خدمات كامل بر پایه‌ی تجارب شرایتون ولی با قیمت‌های رقابتی بود.

و بالاخره در سال ۱۹۹۸ میلادی شركت بین‌المللی مراكز اقامتی و هتلی استاروود (Star Wood) مالك شرایتون شد. شركت استاروود یكی از شركت‌های درجه اول هتل‌داری در دنیاست كه صاحب مجموعه‌های هتل‌های زنجیره‌ای زیر می‌باشد.

۱- Westin Hotels & ResortsR

۲- Four Points by sheraton Hotels

۳- St. RegisR Hotels & Resorts

۴- The Luxury Collection

۵- W Hotels

●هتل‌های زنجیره‌ای The Luxury Collection

The luxury Collection یا كلكسیون تجمل مجموعه‌ای است منحصر به فرد متشكل از ۶۰ هتل و اقامتگاه سطح بالا و عالی كه در ۲۵ كشور دنیا قرار دارند.

The luxury Collection در ژانویه ۱۹۹۵ میلادی راه‌اندازی شد، این مجموعه ضمن افزایش ساختمان‌ها و تاسیسات خود اقدام به خلق و معرفی خدمات جدید و برنامه‌های متعدد و بسیار مهم برای آژانس‌های مسافرتی و هم برای مسافران تجمل‌دوست نمود.

در سال ۱۹۹۸ میلادی، شركت بین‌المللی هتل‌های استاروود StarwoodR Hotels & Resorts Walldwide مجموعه‌ی هتل‌های The luxury Collection را خریداری نمود و با ادغام آن‌ها با مجموعه‌ی هتل‌های زنجیره‌ای St.RegisR Hotels & Resorts مجموعه‌ای جدید را تحت نام St. Regis Newyoric راه‌اندازی نمود.

هتل‌های زنجیره‌ای The luxury Collection واقعاً منحصر به فرد هستند، ساختمان‌های آن مجموعه‌ای است متشكل از كاخ‌های قدیمی قرن ۱۴ میلادی تا مدرن‌ترین ساختمان‌های روز دنیا. مسافران مشكل پسند و سطح بالا در سرتاسر دنیا می‌توانند از خدمات سطح بالای این مجموعه كه شامل عالی‌ترین سطح خدمات پذیرایی است استفاده نمایند در هر هتل بسته به نوع ساختمان و محیط بومی آن خدمات متفاوتی ارایه می‌شود.

این مجموعه هتل‌ها در انتخاب ساختمان هتل وسواس زیادی به خرج می‌دهند به گونه‌ای كه باید ساختمان انتخابی دارای ویژگی‌های عالی و منحصر به فرد در محل انتخابی باشد.

در سال ۲۰۰۰ میلادی هتل‌های زیادی به مجموعه‌ی هتل‌های The luxury Collection پیوستند، مانند:

۱- هتل پرزیدنت ویلسون با ۲۵۵ اتاق (اولین هتل گروه در سوییس)

۲- مجموعه‌ی اقامتی ویگ‌وام (Wigwan) در پارك لیچ‌فیلد (Litch Field) آریزونا با ۳۳۱ اتاق

۳- هتل الفانت (Elephant) در وایمار (Weimar) آلمان

۴- هتل فراشتان هوف (Fur Stenhof) در لایپ‌زیگ (Leipzig) آلمان

۵- هتل پولیتزر (Pulitzer) آمستردام هلند با ۲۲۶ اتاق (اولین هتل گروه در هلند)

و به این ترتیب هتل‌های زنجیره‌ای The luxury Collection عالی‌ترین امكانات رفاهی و پذیرایی را برای مهمان‌های اعیان خود در سرتاسر دنیا فراهم كرده است.

ترجمه: مهندس حسین ستوده منبع: اینترنت