مکان های دیدنی ایتالیا را میشناسیم در سفر به ایتالیا چه چیزهایی را باید از پیش بدانیم

در این گزارش راهنمای سفر به ایتالیا به عنوان یکی از گزینه های مطرح برای گردشگران تابستانی جهان گردآوری شده است

رای همه ما سفر بخش مهمی از زندگی است. تعطیلات که از راه م‍ی رسد، هر کدام از ما به فکر گذراندن اوقات فراغت به بهترین شکل ممکن می افتیم. سفر یکی از این راه هاست. حالا این مسافرت می تواند به یکی از شهر های داخلی باشد و یا سفر به خارج از کشور و گردشگری جهانی.

اما قبل از هر مسافرتی تهیه یک نقشه راه و یا کسب اطلاع از راهنمای سفر به منطقه مورد نظر لازم است. کشور ایتالیا هم توانسته گردشگران بسیاری را به خود جذب کند. از همین رو راهنمای سفر به ایتالیا را برای شما آماده کردیم.

در زمینه راهنمای سفر به ایتالیا باید بدانید که ایتالیا با مرکزیت رم کشوری است که در جنوب قاره اروپا واقع شده و امروزه از نظر توسعه یافتگی به جایی رسیده که جزو گروه هشت به حساب می آید. این کشور با جمعیتی بالغ بر ۶۰ میلیون و 600 هزار نفر پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا به شمار می رود.

کشور ایتالیا با آب و هوای معتدل خود یکی از گزینه ها برای گردشگران تابستانی جهان است و نقشه آن شباهت بسیاری به چکمه دارد.

در راهنمای سفر به ایتالیا می خوانید؛ این کشور از نظر جغرافیایی به ۲۰ ناحیه با نام های آبروتزو، واله دائوستا، آپولیا، باسیلیکاتا، کالابریا، کامپانیا، امیلیا-رومانیا، فریولی ونتزیا جولیا، لاتزیو، لیگوریا، لمباردی، مارکه، مولیز، پیمونت، ساردنی، سیسیل، توسکانی، ترنتینو آلتو آدیجه، اومبریا و ونتو تقسیم شده است. این کشور ۱۱۰ استان و ۸۱۰۰ شهرداری را نیز در برگرفته است.

راهنمای سفر به ایتالیا

شایان ذکر است؛ در سال ۲۰۰۹ میلادی ۱۵ شهر ایتالیا به عنوان ابرشهر در نظر گرفته شدند. البته هنوز تقسیمات جدید شهری ایتالیا به مرحله رسمی و اجرایی نرسیده است.

درباره راهنمای سفر به ایتالیا باید بدانید؛ از زبان های رایج در ایتالیا می توان به زبان های آلمانی، فرانسوی، لیگوری، اسلوونیایی، لومباردی، پیدمونتی، ونیزی، ناپلی، توسکانی، ساساری و ساردو کمپیدانی اشاره کرد.

خاطرنشان می شود؛ برج پیزا، ونیز، آمفی تئاتر رم باستان، پمپئی، دریاچه کومو، ساحل آمالفی، کلیسای سانتا ماریا دل فیوره فلورانس، پنج روستا، واتیکان و رومن فروم از جاذبه های گردشگری ایتالیا به حساب می آیند.

برج پیزا

برج پیزا که در شهر پیزای ایتالیا قرار گرفته، با ارتفاعی بالغ بر ۵۶۷۰ متر، یکی از مشهورترین برج های کج جهان است و یک اثر هنری به شمار می آید. بر اساس گفته های معماران ساختمان اسفنجی خاک زیربنای برج پیزا علت اصلی انحراف این برج به سمت جنوب شرقی است. به گفته کارشناسان بنای برج پیزا بر روی یک زمین باتلاقی ساخته شده است.

ونیز

ونیز عنوان جزیره ای در شمال ایتالیا بوده که در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته است. این شهر یکی از شهر های گردش پذیر جهان به حساب می آید و از جاذبه های گردشگری آن می توان به میدان سن مارکو اشاره کرد.

یادآور می شود گردشگرانی که از شهر ونیز بازدید می کنند، با قایق در سطح شهر حرکت می کنند.

واتیکان

واتیکان با جمعیتی بالغ بر ۸۰۰ نفر کم جمعیت ترین کشور دنیا به حساب می آید و امروزه به عنوان یکی از دولت شهر های مستقل ایتالیا شناخته می شود. این دولت شهر مستقل کلیسای سن پیر که بزرگترین کلیسای جهان بوده را در خود جای داده است.