خانه ثروت با این دکوراسیون

خانه ثروت در جهت جنوب شرقی پلان واقع شده و عنصر آن چوب است از خواص این عنصر, دهندگی است و ثروت را برای صاحبش به ارمغان می آورد

خانه ثروت در جهت جنوب‌شرقی پلان واقع شده و عنصر آن چوب است. از خواص این عنصر، دهندگی است و ثروت را برای صاحبش به ارمغان می‌آورد. رنگی که به این عنصر و کیفیت منصوب است، رنگ سبز و تنالیته‌های آن است ولی همانطور که در شماره قبل آورده شد، رنگ سبز چندان مناسب فضاهایی نظیر اتاق خواب، نشیمن و نظایر آن نیست و تنها فضایی که با خیال آسوده می‌توان رنگ سبز را در آن به کار گرفت، فضای مطالعه و اتاق کتابخانه است. البته استفاده از گیاه سبز در همه فضاهای منزل بدون مانع است زیرا محدودیت‌های رنگ سبز را ندارد.

اگر وضعیت مالی شما احتیاج به تقویت دارد و با وجود داشتن کار خوب، درآمد خوبی ندارید، شاید راهکارهای فنگ‌شویی گرهی از این مشکل باز کند. خانه شماره ۴ خود را بررسی کنید و به دنبال گره انرژی در این فضا باشید. ممکن است این گره به دلیل انباشتگی وسایل بلا‌استفاده یا لوازم و لباس‌هایی باشد که مدت‌هاست از آنها استفاده نکرده‌اید. مثل همیشه اولین قدم، از بین‌بردن انباشتگی است.

بررسی عنصر و رنگ غالب فضا از موارد دیگری است که باید به آن توجه شود. بررسی کنید که رنگ موجود باعث تخریب یا تضعیف کیفیت این خانه نشود. با توجه به چرخه تحلیل‌برنده و تخریب‌کننده، رنگ‌های تنالیته قرمز که نشانگر عنصر آتش هستند باعث تضعیف کیفیت عنصر چوب و رنگ‌های متالیک و خاکستری که نشانگر عنصر فلز هستند باعث تخریب کیفیت ثروت می‌شوند. اگر رنگ غالب در فضای مربوط به این کیفیت، رنگ‌های تنالیته قرمز بود برای کاهش اثر تضعیف‌کننده آن، بایستی از رنگ‌های زمینی یا عناصر بارز عنصر زمین که باعث تضعیف عنصر آتش می‌شوند استفاده کنید. توجه داشته باشید حجم رنگ کرم- قهوه‌ای، سفالینه‌های تزئینی یا سنگ نمکی که دراین فضا به‌کار می‌گیرید، باید متناسب با حجم عنصر آتشی باشد که در فضا موجود است؛ مثلا اگر در این قسمت شومینه یا اجاق‌گاز داشتید، برای کاهش اثر منفی آنها روی عنصر چوب که عنصر وجودی این کیفیت است، باید از کوزه سفالی در فضای شومینه یا تابلوهای سفالی بالای آن استفاده کنید. یا مثلا در فضای آشپزخانه، در نزدیکی اجاق گاز یا روی کابینت سنگ نمک بگذارید یا از رنگ‌های خاکی و خنثی برای تزئینات و وسایل کاربردی آشپزخانه نظیر دستگیره و حوله بهره گیرید.

اگر در فضایی که خانه ثروت منزل شما در آن واقع شده، عنصر فلز یا رنگ‌های فلزی موجود است، برای کاهش اثر منفی و مخرب آن، از عنصر آب استفاده کنید که باعث تضعیف عنصر فلز و همچنین تقویت عنصر چوب نیز می‌شود. توجه داشته باشید، کیفیت عنصر چوب و ثروت، کاملا Yang است (*مراجعه به پاورقی) و در نتیجه به‌کارگیری رنگ آبی که Yin است چندان مناسب این فضا نیست؛ پس بهتر است به جای رنگ آبی، از عنصر آب به شکل آبنما یا تصویر آب استفاده کنید. یادتان باشد استفاده از آکواریوم به‌دلیل رکود آب موجود در آن، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود. استفاده از تصاویر دشت‌های وسیع و گندم‌زارهای پربار به‌صورت تابلو و عنصر تزئینی در محدوده این خانه بسیار اثرگذار و پیشنهاد شده است.

قدم بعدی بررسی سمبل‌های خوب و بد این منطقه است. از آنجایی‌که این قسمت، خانه ثروت است، نگهداری هر آنچه که ثروت محسوب می‌شود نظیر سکه، پول، تراول چک در این فضا بسیار توصیه می‌شود. قرار دادن ظرف گندم و سکه در این فضا تاثیر مثبت و بسزایی بر این کیفیت دارد و همچنین می‌توان به قلکی که پولش را برای خود و خانواده خرج می‌کنید نیز اشاره کرد. اما سمبل‌های بد این فضا عبارتند از قبوض آب، برق، تلفن و... یا دفترچه اقساط و به طور کلی هر عاملی که نماد از دست‌دادن پول است. همچنین نگهداری صندوق صدقات و هر فضای خالی نظیر ظرف، کاسه و کیف پول که به Chi (انرژی) پیغام تهیدستی می‌دهد، در این فضا مورد تایید نیست. در فنگ‌شویی ساعت و تقویم یا سر رسید، نماد از دست دادن است و در نتیجه استفاده از آنها در این فضا به شدت منع شده است.