برترین سرویس های آنلاین آموزشی را بشناسید

برای شروع یک سال تحصیلی, همراه با موفقیت نیاز به برنامه ریزی دقیق وجود دارد در این راه اپلیکیشن های مختلفی وجود دارد که می تواند بهترین کمک رسان به دانش آموزان و دانشجویان باشد برنامه های بسیاری وجود دارد که کتاب های آموزشی را به صورت فلش کارت در آورده و در یک مجموعه در اختیار کاربران قرار می دهد که عمده کتاب های آموزشی که توسط این برنامه ها به صورت فلش کارت در آمده است در حوزه آموزش زبان انگلیسی است البته در اپ های جدید می توانید به فلش کارت های کتاب های آموزشی در زمینه حقوق, پزشکی و کامپیوتر هم دسترسی داشته باشید در مقاله زیر به ذکر چندی از این برنامه ها و کارکرد آنها پرداخته ایم در ادامه بیشتر بخوانید

تعطیلات سه ماه تابستان به پایان رسید. شروع فصل پاییز به معنی باز شدن مدارس و دانشگاه هاست. حالا بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان باید خود را برای درس خواندن آن هم در9 ماه آماده کنند. بسیاری از خانواده ها برنامه ریزی های آموزشی مشخصی در کنار مدرسه رفتن برای فرزندانشان در نظر گرفته اند این برنامه ریزی برای گروهی که در دوره آخر دبیرستان یا پیش دانشگاهی هستند با جدیت بیشتری هم دنبال می شود. کمک از معلمان خصوصی، ثبت نام در کلاس های آموزشی خارج از مدرسه و... از جمله کارهایی است که والدین با شروع فصل تحصیلی جدید انجام می دهند. کارهایی که هزینه های بالایی هم روی دست آنها می گذارد. خوشبختانه اینترنت و سرویس های آموزشی آنلاین می تواند در این زمینه بسیار کمک رسان باشد و به کاهش هزینه های تحصیلی کمک کند. فرقی نمی کند در مقطع دبستان، راهنمایی، دبیرستان باشید یا دانشگاه، سرویس های آنلاین آموزشی مختلفی وجود دارند که در کنار مدرسه یا دانشگاه می توانند به روند بهبود آموزش و یادگیری دانش آموزان یا دانشجویان کمک کنند. در ادامه برخی از سرویس های آنلاین آموزش کمکی را معرفی می کنیم که می توانند در کمترین زمان و با کمترین هزینه به روند یادگیری کمک کنند.

دستیار هوشمند برای برنامه ریزی

برای شروع یک سال تحصیلی، همراه با موفقیت نیاز به برنامه ریزی دقیق وجود دارد. در این راه اپلیکیشن «کوله پشتی» می تواند بهترین کمک رسان به دانش آموزان و دانشجویان باشد. این برنامه به شما به عنوان دانش آموز کمک می کند تا تمام برنامه های درسی، تکالیف، امتحانات و... را در یکجا جمع و برای انجام آنها برنامه ریزی کنید. برای مثال می توانید تکالیف و امتحانات خود را در تقویم شمسی که برنامه در اختیار شما گذاشته مشخص و برای آنها زنگ یادآور بگذارید. این برنامه بیشتر می تواند برای دانش آموزان دبستان و راهنمایی کاربرد داشته باشد. این برنامه با قیمت 1500 تومان در اختیار کاربران سیستم عامل اندروید قرار گرفته است. اگر به دنبال یک برنامه ریز دیگر که رایگان هم باشد می گردید بهترین اپلیکیشن در این خصوص «مکتب» است. این برنامه یکی از بهترین دستیارهای هوشمند در زمینه برنامه ریزی تحصیلی است. بعد از وارد شدن به محیط برنامه کافی است اطلاعات شخصی و محل تحصیل خود را در اختیار برنامه بگذارید. حالا کافی است برنامه های هفتگی خود را به این برنامه بدهید اینکه چه تکالیفی برای چه درس هایی باید انجام دهید یا چه امتحاناتی پیش رو دارید در نهایت اپلیکیشن در یک جدول منظم به شما یک برنامه هفتگی می دهد. یادآوری رویدادهای درسی و اشتراک گذاری برنامه هفتگی با دوستان از دیگر قابلیت های این برنامه اندرویدی و رایگان است.

دسترسی به خلاصه مطالب آموزشی

یکی از بهترین روش ها که به یادگیری سریع کمک می کند خلاصه برداری از مطالب آموزشی مختلف است. در چند سال اخیر استفاده از فلش کارت ها در بین دانش‎آموزان و دانشجویان با استقبال قابل توجهی همراه شده است. فلش کارت ها یا جعبه لایتنر به روشی مرسوم برای یادگیری سریع و راحت تر مطالب آموزشی تبدیل شده است. حالا برای اینکه در این زمینه راحت تر باشید و خودتان دست به تهیه فلش کارت های جداگانه از مطالب آموزشی مختلف نزنید، می توانید اپلیکیشن «ویکی لایتنر» را دریافت و در گوشی خود نصب کنید. این برنامه مطالب ارزشمند کتاب های آموزشی را به صورت فلش کارت در آورده و در یک مجموعه در اختیار شما قرار داده است. عمده کتاب های آموزشی که توسط این برنامه به صورت فلش کارت در آمده است در حوزه آموزش زبان انگلیسی است. البته در این برنامه شما به فلش کارت های کتاب های آموزشی در زمینه حقوق، پزشکی و رایانه هم دسترسی خواهید داشت. همچنین این برنامه امکان ایجاد فلش کارت های شخصی را نیز به کاربرانش می دهد. شما می توانید در کنار فلش کارت های آموزشی این برنامه مجموعه فلش کارت های شخصی خود را داشته باشید که امکان اضافه کردن عکس یا یادداشت به آنها نیز وجود دارد. درست است که اپلیکیشن «ویکی لایتنر» با قیمت 10 هزار تومان در اختیار کاربران اندرویدی قرار گرفته است اما قطعاً به دلیل کمکی که این برنامه در صرفه جویی وقت دانشجویان و دانش آموزان می کند ارزش پرداخت این هزینه را دارد.

صحیح درس بخوانید

گاهی اوقات برای گرفتن نتیجه بهتر نیاز به ثبت نام در کلاس های آموزشی مختلف یا استفاده از معلم خصوصی نیست، همین که بدانید چگونه درست درس بخوانید می توانید بسیاری از مشکلات را پشت سر بگذارید. در واقع درست درس خواندن و دانستن اینکه چگونه به بهترین شکل باید درس خواند شما را به عنوان دانش آموز یا دانشجو می تواند به نتیجه بهتری برساند. اپلیکیشن «بچه درسخون» می تواند راه درست درس خواندن را به شما آموزش دهد. این برنامه مطالب علمی و مفیدی در مورد روش های درست درس خواندن، راهکارهای مؤثر برای تحصیل بهتر را در اختیار کاربرانش می گذارد. این اپلیکیشن رایگان و اندرویدی است.

دسترسی به دنیایی از ویدئوهای آموزشی

امکان درس خواندن در دانشگاه های مطرح کشور برای همه افرادی که خود را برای دانشگاه آماده می کنند فراهم نیست. اما برنامه «مکتب خونه» این شرایط را فراهم کرده تا شما به عنوان دانشجویان دانشگاه های مختلف یا افرادی که خود را برای دانشگاه رفتن آماده می کنند، سر کلاس دانشگاه های مطرح کشور نیز حضور داشته باشید. به کمک این برنامه می توانید به بیش از 5000 ساعت ویدئو از بیش از 200 درس از دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه امیرکبیر و... به صورت رایگان دسترسی داشته باشید. همچنین در این برنامه امکان دسترسی به آموزش نرم افزارهای پرکاربرد، کلاس های دانشگاه های برتر دنیا و ویدئوهای آموزشی متنوع نیز دسترسی خواهید داشت. این برنامه به افرادی که سردرگم در انتخاب رشته هم هستند کمک خواهد کرد. استادان برتر دانشگاه های شریف، تهران و شهید بهشتی به معرفی رشته های مختلف پرداخته اند تا بتوانید با استفاده از این ویدئوها انتخاب رشته بهتری داشته باشید. مکتب خونه به صورت رایگان در اختیار کاربران سیستم عامل اندروید قرار گرفته است. همچنین استفاده از امکانات این برنامه از طریق maktabkhooneh.org نیز در دسترس است.

منبعی برای دبیرستانی ها

سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی از دوران های حساس آموزشی است. در این دوران بسیاری از والدین برای کسب نتیجه بهتر فرزندانشان در کنکور آنها را در کلاس های گوناگونی ثبت نام می کنند کلاس هایی که علاوه بر صرف زمان و هزینه بالا خستگی زیادی را نیز برای فرزندانشان به دنبال دارد. اگر فرزند شما در حال آماده شدن برای کنکور است و در این راه نیاز به یک یار کمکی دارد می توانید از سرویس «آموزش مجازی آلاء» کمک بگیرید. این سرویس مجازی آموزشی زیر نظر دانشگاه صنعتی شریف کار خود را شروع کرده است. به کمک این سرویس به فیلم های آموزشی مختلف درس هایی مانند ریاضی، شیمی، فیزیک، ادبیات، فلسفه، آمار، عربی و... دسترسی خواهید داشت. تمام فیلم ‎های آموزشی که از طریق این سرویس در اختیار کاربران قرار می گیرد مربوط به دروس دوره دبیرستان است. با انتخاب دروس به صفحه ای راهنمایی خواهید شد که در آن فیلم های آموزشی آن درس به همراه جزوات آن درس دیده می شود. تمامی فیلم های آموزشی این سایت به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. برای استفاده از امکانات این سرویس به sanatisharif.ir سر بزنید.

بانک امتحانات مدارس

یکی از بهترین راه هایی که در شب امتحان می توانید میزان دانش خود را امتحان کنید استفاده از نمونه سؤالات امتحانی است. اما برای دسترسی به نمونه سؤالات امتحانی چه کاری می توانید انجام دهید. یکی از بهترین کارها استفاده از برنامه «همکلاسی» است. این برنامه در واقع بانک کامل امتحانات داخلی و امتحانات نهایی مدارس را در خود جای داده است. در این برنامه تنها سؤالات امتحانی در سطح کشوری دیده نمی شود بلکه شما به سؤالات اختصاصی برخی از مدارس مطرح کشور نیز دسترسی خواهید داشت. علاوه بر سؤال، پاسخ دقیق نیز در فرمت pdf و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. اما این برنامه برای کنکوری ها نیز امکانات خاصی در نظر گرفته است. «همکلاسی» برای کنکوری ها نیز مطالب مفید گردآوری کرده است. کنکوری ها به کمک این سرویس می توانند به جزوه های آموزشی مفید و کاربردی که برای رشته های ریاضی، تجربی و انسانی در نظر گرفته شده است دسترسی داشته باشند. تمامی این جزوه های آموزشی حاوی اطلاعات دقیق همراه با مثال و نمودار و.... است. این برنامه نیز به صورت رایگان در اختیار کاربران سیستم عامل اندروید قرار گرفته است. امکانات این برنامه از طریق hamkelasi.ir هم در دسترس است.