نوابغ زیر ۳۰ سال سرمایه گذاری چه کسانی هستند

ظهور ستاره های حوزه سرمایه گذاری که در بانک های بزرگی مانند مورگان استنلی و بانک آمریکا, صندوق های سرمایه گذاری و صندوق های سهام خصوصی مانند بلک استون فعالیت می کنند, در هر دو جنبه خرید و فروش وال استریت دیده می شود

ظهور ستاره‌های حوزه سرمایه‌گذاری که در بانک‌های بزرگی مانند مورگان استنلی و بانک آمریکا، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌های سهام خصوصی مانند بلک‌استون فعالیت می‌کنند، در هر دو جنبه خرید و فروش وال‌استریت دیده می‌شود.

این ستاره‌ها قصد دارند کسب‌وکارهای مدیریت سرمایه‌گذاری و بنگاه‌های کارآفرینی خود را نیز به هدف ایجاد تحولی در بخش خدمات مالی راه‌اندازی کنند. تاجران، بانکداران و معامله‌گرانی که به واسطه سن کمتر از ۳۰ سالشان متمایز شده‌اند، نه تنها عامل درآمدزایی فراوانی هستند، بلکه محصولات مالی و استراتژی‌های جدیدی را نوآوری می‌کنند. مثلا لوکاس داپلان را در نظر بگیرید که شرکت Crinkle را به عنوان یک کیف پول دیجیتال تاسیس کرده و هدف آن تغییر روش معاملات مالی مصرف‌کنندگان است. فرد اِرسام، کارآفرین جوان دیگری است که تلاش می‌کند به فراگیر شدن سیستم پول دیجیتال« بیت‌کوین» (Bitcoin) کمک کند.

به هر حال، موسسات مالی بزرگ همچنان مثل گذشته تاثیرگذارند و بیشتر پدیده‌های زیر۳۰ سال امسال در این موسسات مشغولند. مثلا سه نفر از اعضای این فهرست ۳۰ نفره، از جمله اندرو سیلورمن، از معامله‌گران برجسته اوراق قرضه که در سن ۲۸ سالگی به سمت مدیرعاملی یک شرکت رسیده، از کارمندان موسسه گلدمن سکز هستند.

برخی از این ستاره‌های جوان شرکت‌های بزرگی را که قبلا در آن کار می‌کرده‌اند، ترک کرده و شرکت‌های مدیریت مالی موفقی برای خود راه‌اندازی کرده‌اند.

به‌طور کلی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌های سهام خصوصی همچنان مقصد اصلی بهترین استعدادهای فکری هستند. مجله فوربس فهرستی ۳۰ نفره از استعدادهای زیر ۳۰ سال در حوزه‌های مالی و سرمایه‌گذاری را ارائه کرده که به معرفی ۱۰ نفر از آنها می‌پردازیم:

● لویی آلوارادو، ۲۹ ساله

(Luis Alvarado)

لویی جوان‌ترین عضو تیم سرمایه‌گذاری بانک خصوصی Wells Fargo است که به تنهایی مسوول فرضیه‌سازی‌های بازار سرمایه است.

● لوسی بالدوین، ۲۹ ساله

(Lucy Baldwin)

بالدوین مدیر تیم مدیریت تحقیقات موسسه گلدمن سکز در اروپا است و در کمیته بازبینی سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کند. او قبلا ریاست بخش خرده‌فروشی و تحقیقات سهام مصرف‌کننده گلدمن در اروپا را بر عهده داشته است.

● سم بارنت، ۲۴ ساله

(Sam Barnett)

بارنت که دانشمند و ریاضیدان است، قبل از اینکه تحصیلات دانشگاهی خود را تمام کند، صندوق سرمایه‌گذاری خود را تاسیس کرد و اکنون آن را به یک موسسه ۱۱۵ میلیون دلاری با ۱۵ کارمند ارتقا داده است.

● استفان انسلی، ۲۹ ساله

(Stephen Ensley)

مشاور سرمایه‌گذاری سابق بخش ادغام و تملک بانک جی‌پی مورگان، اکنون رئیس یکی از مهم‌ترین صندوق‌های سهام خصوصی است. او به سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی مانند توسعه محصولات دارویی کمک کرده است.

● جورج باچیاشویلی، ۲۸ ساله

(George Bachiashvili)

جورج یک صندوق سهام خصوصی به ارزش ۶ میلیارد دلار را در گرجستان اداره می‌کند که حدود ۴۰ درصد تولید ناخاص داخلی این کشور می‌ارزد. این صندوق با حمایت نخست‌وزیر میلیاردر گرجستان که سرمایه اولیه یک میلیارد دلار را تامین کرد اداره می‌شود که البته با جنجال‌هایی همراه بوده است. گروه ابوظبی امارات و شرکت Milestone اینترنشنال چین هم دیگر سرمایه‌گذاران این صندوق هستند.

● لی دروگن، ۲۷ ساله

(Leigh Drogen)

دروگن با راه‌اندازی سایت Estimize و برون‌سپاری ارزیابی‌هایی برای داده‌های کلیدی در مورد سود مالی، در وال استریت به شهرت رسید. سایت Estimize در تلاش برای ارزیابی‌های دقیق، اطلاعاتی از تحلیلگران مستقل بخش خرید و بخش فروش، همراه با اطلاعات سرمایه‌گذاران خصوصی را جمع‌آوری می‌کند.

● ترسی بریت کول، ۲۹ ساله

(Tracy Britt Cool)

ترسی به عنوان شخصیتی بسیار تاثیرگذار در سازمان وارن بافت، کارآفرین معروف ظهور کرد. او تاکنون مدیرعامل و عضو هیات‌مدیره چند شرکت بوده است.

● لوکاس داپلان، ۲۲ ساله

(Lucas Duplan)

داپلان فقط کمی بیش از یکسال بعد از دریافت لیسانس کامپیوتر از دانشگاه استنفورد، یکی از مهیج‌ترین و جنجالی‌ترین شرکت‌های تازه تاسیس در آمریکا را مدیریت می‌کند. شرکت او به نام Clinkle قصد دارد روش انجام معاملات مالی را با استفاده از یک کیف پول دیجیتال که روی گوشی‌های موبایل نصب می‌شود، تغییر دهد. البته داپلان به‌دلیل اینکه بسیاری از کارمندان Clinkle در مدت زمانی کوتاه یا این شرکت را ترک کرده‌اند و یا اخراج شده‌اند، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

● فرد اِرسام، ۲۵ ساله

(Fred Ehrsam)

ارسام از موسسین شرکت کوین‌بیس (Coinbase) است. رواج استفاده از سیستم‌های پول دیجیتال باعث شده اِرسام ۲۵ ساله با مشارکت در تاسیس شرکت کوین‌بیس، این سیستم‌ها از جمله پول دیجیتال بیت‌کوین را دسترس‌پذیرتر کند. کاربران کوین‌بیس که دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو واقع شده، با استفاده از حساب بانکی خود در آمریکا می‌توانند با دلار نرخ روز، به خرید و فروش بیت‌کوین بپردازند. در واقع این شرکت خدمات کیف پول آنلاین را برای ذخیره‌سازی، ارسال و دریافت بیت‌کوین ارائه می‌هد.

● برایان فینشتن، ۲۸ ساله

(Brian Feinstein)

برایان کار خود را به عنوان یک تحلیلگر آغاز کرد و لقب جوان‌ترین عضو شرکت سرمایه‌گذاری BVP را در تاریخ ۱۰۰ ساله این شرکت گرفت. او در حال حاضر تیم سرمایه‌گذاری برزیل و روسیه این شرکت را مدیریت می‌کند و همزمان بر فرصت‌های اینترنتی و نرم‌افزاری آمریکا و اروپا متمرکز است. فینشتن همچنین یک سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون دلاری را در شرکت برزیلی بازی‌های کامپیوتری مدیریت کرده که توانسته درآمد آن را دو برابر کند.

مترجم: مریم رضایی