علت قتل و تجاوز به اهورا ریشه جنایت رشت و پارس آباد و کجاست

علت قتل و تجاوز به اهورا تجاوز به اهورا و قتل این کودک 2سال و نیمه توسط ناپدری سنگدلش, چندمین پرونده تجاوز جنسی و قتل کودکان است که در اخبار حوادث رخ می نماید این معضل بزرگ که هرچند وقت یکبار روح جامعه را می آزرد و در گوشه ای از کشور فضای ترس و ناامنی به وجود می آورد, ریشه در کجا دارد علت تجاوز به اهورا و قتل او چیست

طی چند ماه اخیر جامعه ایرانی شاهد قتل های فجیعی کودکان بوده است. ستایش، آتنا، بنیتا، ابوالفضل و حالا اهورا. به جز بنیتا که قربانی دزدی شد بقیه طعمه هوس شیطانی برخی افراد شدند.

باورش سخت است اما کسی که گفته می شود ناپدری اهورا بوده به پسر سه ساله تجاوز کرده و این تجاوز منجر به قتل او شده است.

قاتل ابوالفضل هم اعتراف کرده است که بعد از تجاوز 50 ضربه چاقو به او زده که ٢٥ ضربه آن به سر و صورت از جمله داخل چشم های وی برخورده کرده بود.

آتنا و ستایش هم قربانی شهوت همسایگان خود شدند. ستایش قربانی پسر همسایه و آتنا قربانی مغازه داری که در همسایگی بساط پدرش بود شد.

قاتل آتنا اعدام شد. قرار است قاتل ستایش اعدام شود و قطعا دو قاتل دیگر هم اعدام خواهند شد. با این اعدام ها آیا داستان کودکان قربانی هوسرانی عده ای شیطان صفت به پایان خواهد رسید؟

قطعا نه. مجازات قضایی بخشی از روند پیشگیری جرایم است. باید به سرعت و با جدیت فکری به حال این بحران اجتماعی کرد.

خبر تجاوز به کودکان به تنهایی درد آور است حالا اگر این خبر به قتل هم پیوند بخورد می تواند قلب هر انسانی را به درد آورد. باید هرچه سریعتر فکری به حال این مسئله کرد.

نیروی انتظامی، قوه قضائیه، روانشناس ها و البته جامعه شناس ها باید مربع حل بحران این فجایع باشند. این که در مدتی کوتاه شاهد قتل هایی این چنین هستیم نشان می دهد جامعه با یک مشکل اساسی روبرو است.

باید ریشه این جرایم پیدا شود. سوالی که در این میان مطرح می شود این معناست که چرا در جامعه ای که همه منادی اخلاق هستند، چنین اتفاق هایی می افتد.

به نظر می رسد قبل از اینکه حکم اعدام این افراد صادر شود بهتر است علل رفتار این قاتل ها به صورت جدی مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد. باید به صورت جدی بررسی شود چرا یک نوجوان به جایی می رسد که می تواند به یک دختر بچه تجاوز کند و بعد او را به قتل برساند؟

در کنار بررسی تحلیلی و روانشناسی این قتل ها باید هرچه سریعتر آموزش به بچه ها و خانواده ها را آغاز کنیم. بچه ها باید بدانند که نباید به همه اعتماد کنند. ابوالفضل، آتنا و ستایش قربانی اعتماد به قاتل شدند. آنها باید از کودکی متوجه شوند که نباید اجازه بدهند هرکسی به آنها دست بزند.

خانواده ها باید آموزش ببیند که کودکان مغازه طلافروشی نیستند که انواع و اقسام طلاها را به آنها آویزان می کنیم تا طعمه هایی شوند برای دزدها و قاتل ها.

باید هرچه سریعتر برای این مشکل راه حلی پیدا کرد. باید در این ماجرا از تجربیات کشورهای جهان استفاده کنیم. قطعا جهان درگیر این مسئله است و آنها راه کارهایی برای این بحران پیدا کرده اند و ما می توانیم به عنوان یک الگو از آن استفاده کنیم.

مصطفی داننده -عصر ایران