ماسک هایی برای برطرف کردن کک و مک پوست

کک و مک عارضه ای است که بیشتر در زنان و مردان سفید رو و موبور پدیدار و باعث ناراحتی آنها می شود کک و مک نتیجه طبیعی عمل سلول های رنگساز است نقاطی از بدن که در معرض تشعشع آفتاب قرار می گیرد, بیشتر دچار کک و مک می شود و این بدان علت است که در اثر تابش آفتاب و اشعه ماورای بنفش, ملانین ماده رنگی پوست که از سلول های رنگساز پوست ترشح می شود, به طور ناهماهنگ در سطح پوست جمع, و باعث به وجود آمدن کک و مک می شود

کک و مک عارضه ای است که بیشتر در زنان و مردان سفید رو و موبور پدیدار و باعث ناراحتی آنها می‌شود. کک و مک نتیجه طبیعی عمل سلول های رنگساز است. نقاطی از بدن که در معرض تشعشع آفتاب قرار می‌گیرد، بیشتر دچار کک و مک می‌شود و این بدان علت است که در اثر تابش آفتاب و اشعه ماورای بنفش، ملانین(ماده رنگی پوست) که از سلول های رنگساز پوست ترشح می‌شود، به طور ناهماهنگ در سطح پوست جمع، و باعث به وجود آمدن کک و مک می‌شود.

شما اگردارای کک و مک هستید بهتر از هرکسی می‌دانید که کک و مک هایتان در تابستان بیشتر و پررنگ تر از فصل های دیگر است و این به علت نور آفتاب و اثر مستقیم آن در تابستان بر روی پوست صورت(که احتمالا خشک یا معمولی هم هست) می‌باشد.

پس بهتر است از رفتن به زیر نور خورشید و اثر مستقیم نور آفتاب بر روی پوست صورتتان جلوگیری کنید. بهترین توصیه استفاده از کرم های ضد آفتاب است. (توجه داشته باشید که حتماً از مارک مرغوب کشور خودتان که متناسب با آب و هوای محل ساخته شده استفاده نمایید.)

باید دانست که کک و مک به مرور زمان در اثر تأثیر اکسیژن هوا کم رنگ می‌شود و از بین می‌رود و به طورکلی مواد آنتی‌اکسیدان در بهبودی آنها مؤثرند. یادتان باشد که کک و مک برگشت پذیر است، بنابراین پس از مداوا نیز باید از پوست صورتتان مراقبت نمایید.

روش گیاهی برای جلوگیری از بروز کک و مک و حفظ پوست از اثر نور خورشید، استفاده از لعاب لوبیا و یا استفاده از پماد گنه گنه است که بهتر است پوست را با یکی از آنها چرب نمود.

برای از بین بردن کک و مک صورت و محو نمودن آنها بهترین روش هایی که می‌توان برگزید از این قرارند:

- ابتدا پوست صورت تمیز می‌کنیم و بعد از ماسک های زیر استفاده می‌نماییم . ( انتخاب بهترین و مناسب ترین ماسک که اختصاصا اثرات بیشتری برروی پوست شما دارند برعهده خودتان است .)

۱) پس از تمیز کردن پوست، آن را با ورقه های نازک پوست گوجه فرنگی کاملا می‌پوشانید و می‌گذارید تا یک ساعت روی صورت بماند وبعد صورت را با آب گرم می‌شویید . این عمل را روزی دوبار تکرارکنید . خواهید دید هر روز که می‌گذارد ازکک و مک صورت شما کاسته می‌شود.

۲) بعد از تمیز کردن پوست، آب تمشک یا آلبالو را گرفته وآن را روی پوست صورت خود بمالید، به مدت یک ساعت ، این عمل را روزی دوبار تازمانی ادامه دهید که کک و مک شما از بین برود . بعد ازاستفاده از این ماسک صورت را با آب گرم بشویید .

▪ تدکر : درهریک ازدوروش بالا اگرقبلا به پوست خودلیمو ترش تازه نیزبمالید روش های درمانی فوق موثرتر خواهند بود .

۳) یکی دیگراز راه های از بین بردن کک ومک صورت ، استفاده ازروش زیراست :

پیاز نرگس را کاملا له وسپس سرکه را به آن اضافه کنید و حدود یک ساعت بگذارید بماند . بعد این مخلوط را به مدت ۳۰ دقیقه روی صورت ثابت نگه دارید.

۴) مقداری عسل را روی بخار آب قراردهید تا حالت مایع وروان پیدا کند . بعد به آن مقداری دارچین کوبیده شده که در مقدار اندکی آب حل کرده اید اضافه نمایید . ( به جای آب بهتر است ازسرکه استفاده کنید ) تا زمانی که عسل گرم است ( طوری که صورت را نسوزاند ) این ماسک را به صورت بمالید وحدود ۴۰ دقیقه روی پوست قرار دهید .بعد صورت را با آب ولرم شست وشو دهید.

▪ تذکر: یکی ازاثرات مفید عسل این است که باعث ازبین رفتن کلیه لکه های موجود در روی پوست صورت می‌شود .

۵) پوست نارگیل را پس ازجدا نمودن ازمیوه اش می‌سوزانید و خاکستر حاصل را بر روی کک ومک صورت بماند و پس ازجدا نمودن ازمیوه اش می‌سوزانید و خاکستر حاصل را برروی کک ومک صورت بمالید . اجازه بدهید این ماسک خشک، حدود ۱ساعت برروی صورت بماند و پس از آن صورت را می‌شویید.

▪ تذکر: قبل از استفاده از این ماسک لازم نیست پوست را نازک نمایید. همچنین این ماسک برای درمان خارش مفید بوده و رنگ رخسار را نیز باز می‌کند.

۶) مقداری برگ اسفناج تمیز و شسته شده را درظرفی با کمک چاقو ساتوری کنید تا کاملا ریز و له شود . سپس به آن مقداری روغن زیتون اضافه کنید و به مدت ۲۴ ساعت بگذارید بماند. پس ازآن مدت ۳۰ دقیقه روی حرارت قرار دهید . بعد آن را صاف کنید . حالا این مایع را روی کک ومک صورت بمالید . بقیه آن را درجایی نگهداری و به تدریج از آن استفاده کنید .

▪ تذکر: این ماسک باعث می‌شود تا رنگ چهره نیز باز شود.

۷) میوه موز را له نموده ، سپس آن را با مغز تخم خربزه مخلوط کنید این ماسک را روی کک ومک صورت بمالید و پس از گذشت ۲۰ دقیقه صورت را با آب سرد بشویید .