چای سبز بنوشید تا لاغر شوید

بنا بر تحقیقات اخیر, اگر چای سبز به همراه یک سری تغییرات مناسب در عادات غذایی و زندگی افراد استفاده شود, می تواند در سوزاندن چربی های بدن و بالابردن متابولیسم و کاهش اشتها کمک نماید

آیا می دانستید که چای سبز از مؤثرترین مکملهای غذایی مصرفی برای کاهش وزن می باشد که می تواند به شما در کم کردن وزن اضافی تان کمک کند؟

بنا بر تحقیقات اخیر، اگر چای سبز به همراه یک سری تغییرات مناسب در عادات غذایی و زندگی افراد استفاده شود، می تواند در سوزاندن چربی های بدن و بالابردن متابولیسم و کاهش اشتها کمک نماید.

برخلاف چای سیاه که عمل آوری و تخمیر آن کار بسیاری می برد، چای سبز از بخار دادن برگهای تازه گیاه چای به دست آمده که نیاز به تخمیر زیاد و تغییررنگ ندارد. بعد از بخار دادن، برگها را به کمک هوای داغ خشک می نمایند، محصول به دست آمده یک چای به رنگ سبز کمرنگ مایل به زرد است که طعم آن کمی تلخ می باشد.

امروزه از عصاره موجود در چای سبز در بسیاری از محصولات متداول موجود در بازار که برای لاغری توصیه می گردد، استفاده می کنند.

یکی از عمده دلایل استفاده از چای سبز وجود یک سری مواد اصلی موجود در برگ چای به نام "پلی فنول"هاست. "پلی فنول"ها که عامل تعیین رنگ در برگ بعضی از گیاهان می باشند، در چای سبز نیز یافت می شود و در کاهش وزن و لاغری بسیار مفید است که با بالابردن حرارت بدن و صرف انرژی باعث سوختن چربی های بدن می شوند.

چای سبز همچنین با آزادسازی کند کربوهیدراتها از بالا رفتن سریع سطح انسولین خون جلوگیری می کند.

● بهترین آنتی اکسیدان

یکی دیگر از مواد اصلی موجود در چای سبز "آنتی اکسیدان" ها می باشند. "آنتی اکسیدان"ها یکی از مواد ارگانیک همانند ویتامین های A،C و E بوده که به عنوان یکی از مواد مؤثر در محافظت بدن در برابر تأثیرات منفی رادیکالهای آزاد، عمل می کنند. این رادیکالهای آزاد باعث تخریب سلولهای زنده، سرطان، سکته مغزی و بیماری های قلبی می شوند.بر اساس تحقیقات اخیر، یکی از خواص خارق العاده در چای سبز وجود آنتی اکسیدانی ۲۰۰ برابر بیشتر از آنتی اکسیدانهای موجود در ویتامین های A، C و E موجود در بعضی خوراکی هاست.

علاوه بر این تنها نوشیدن یک فنجان چای سبز آنتی اکسیدانی مؤثرتر و بیشتر از خوردن اسفناج، توت فرنگی یا هویج دارد.

● میزان کافئین

کافئین یکی دیگر از مواد موجود در چای سبز می باشد که بر اساس مطالعات دانشمندان نقش مهمی در کاهش وزن افراد دارد.

کافئین موجود در چای سبز از کافئین موجود در قهوه کمتر است، در هر ۱۸ اونس چای سبز ۳۰ تا ۶۰ میلی گرم کافئین وجود دارد و این در حالی است که در هر ۸ اونس قهوه چیزی حدود ۱۰۰ میلی گرم کافئین وجود دارد.از ترکیب کافئین و پلی فنول ها یک ماده محرک در بدن تشکیل شده که باعث افزایش سوختن چربی می شود. بنابر مطالعات اخیر حتی استفاده از چای سبز در کنار یک برنامه غذایی عادی نیز باعث افزایش مصرف انرژی می شود.

محققان به این نتیجه رسیده اند که میزان سوختن چربی در شرکت کنندگانی که چای سبز مصرف کرده اند، بیش از کسانی است که تنها کافئین مصرف نموده اند.

بنابراین چای سبز دارای موادی است که بر سوخت و ساز بدن تأثیر گذاشته و وزن را کاهش می دهد.

اگر تنها کمک به مردم در کاهش وزنشان کافی نیست، چای سبز خواص مفید دیگری نیز دارد، مانند:

- جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری آلزایمر و پارکینسون

- مبارزه با پوسیدگی دندان و جلوگیری از بیماری های دندان و لثه

- جلوگیری از پوکی استخوان

- جلوگیری از سرطانهای تخمدان، سینه، کبد، ریه، معده و پروستات.

- کاهش کلسترول

- کمک به بدن برای مبارزه با ویروسها

- کنترل فشار خون

- عادی کردن فعالیت باکتری های مفید روده

- جلوگیری از بیماری های قلبی

از آنجایی که هیچ گونه اثر منفی در نوشیدن چای سبز و یا کپسولهایی که از چای سبز تهیه می شود، مشاهده نشده است، چای سبز یکی از بهترین مواد موجود برای کاهش وزن و سلامت عمومی بدن می باشد.

● طرز تهیه یک فنجان چای سبز

برای هر نفر یک قاشق چای خوری سرصاف چای خشک در نظر بگیرید. به میزان لازم آب جوش در قوری ریخته، روی کتری یا سماور بگذارید و تا زمانی که دم بکشد (حدود ۵ دقیقه) صبر نمایید.

باید توجه داشت که چای سبز رنگ زرد کمرنگی دارد و در صورتی که غلیظ مصرف شود طعم آن تلخ و زننده است. بعد از خالی شدن چای قوری، مجدداً دوبار دیگر روی آن آب جوش بریزید.

گفته می شود که خواص چای سبز در مرتبه دوم و سوم بیشتر می باشد. ضمناً اگر از طعم چای سبز به تنهایی لذت نمی برید می توانید از چای سبز مخلوط با هل یا گل یاسمن که در بازار موجود می باشد، استفاده نمایید.