مطمئنا همه شما انواع پرتقال را دیده و چشیده اید؟ مزه ترش و شیرین آن را می پسندید؟ شاید هم بعضی ها پرتقال ترش و ترش و شیرین (محصول شمال) و بعضی ها شیرین (محصول جنوب) آن را دوست داشته باشند؟ ولی بهتر است بدانید كه پرتقال منبع بسیارغنی ویتامین C است (كه خاصیت ضد سرطانی آن مورد توجه است ). یك پرتقال متوسط دارای ۴۱mg كلسیم ۲۰mg فسفر ۴mg آهن ، ۲۰۰ mg پتاسیم ویتامین A ۲۰۰ واحد بین المللی و ۵۰ mg ویتامین C می باشد. حال كه این را دانستید آیا می دانید پوست «پرتقال » كه همه به دور می ریزید خاصیتش بیشتر از آب آن است؟! پوست یك پرتقال متوسط دارای ۱۶۱mg كلسیم ۲۱ mg فسفر ۸ mg آهن ۲۱۲ mg پتاسیم (۴۲۰ mg ویتامینA)و (۱۳۶mgویتامین C)می باشد.

خواص و كاربرد «پرتقال »

پوست و آب پرتقال مقوی معده معطر بادشكن و ضد عوارض كمی ویتامین یا و ضد قی و ضد سم و صدر (ادرارآور) و نرم كننده سینه است . پرتقال بطور كلی ضد اسپاسم و آرامبخش است .

خاصیت پرتقال از دیدگاه دیگر كشورها

در هند معتقدند میوه پرتقال خون را تصفیه می كند و تشنگی را فرو می نشاند و اشتها می آورد.

در چین تخم پرتقال را له كرده و شب روی پوست صورت می گذارند برای رفع چین و چروك صورت نافع است .

در «هندوچین » برگ پرتقال را مانند چای به عنوان معرق (عرق كردن ) و مسكن دم كرده و می نوشند. در فیلیپین در موارد هیستری و سكسكه كاربرد دارد.

صدای خاموش برگ ها پوست ها گل ها و شكوفه های پرتقال !

خوردن جوشانده «پوست » پرتقال آرام كننده سینه و سرفه ، ضد سرماخوردگی و سوء هاضمه است .

پوست له شده آن به عنوان مرهم برای اگزما و ناراحتی های پوستی بدن نافع است .

شست وشوی برگ های پرتقال مانند سایر مركبات برای شست وشوی ورم ها و كاهش درد آنها، نافع است . در ضمن نرم كننده سینه نیز بوده و برای معالجه برونشیت مصرف می شود.

دم كرده گل ها و شكوفه های پرتقال در موارد آشفتگی و دل به هم خوردگی مفید و مسكن و آرامبخش است و سوء هاضمه را رفع می كند. اسانس پرتقال روغن مالیدنی موثری برای تسكین درد نقرس و روماتیسم است .

مینا جعفری