گیاهان دارویی برای لاغری

گیاهان دارویی برای لاغری برای لاغری راه های مختلفی وجود دارد جراحی های مختلف, قرص های گوناگون و اما راه های سالم تر و با ضریب اطمینان بالاتری نیز وجود دارد برای مثال گیاهان دارویی بسیار زیادی وجود دارند که برای لاغری به شدت تاثیرگذارند

1. تخم کتان

تخم کتان یک دانه گیاهی مفید است که در اروپا و آسیا می روید و دارای مواد بسیار با ارزشی است که به سلامت بدن و تناسب اندام کمک می کند. مهمترین بیماری ها یعنی سرطان را جلوگیزی می کند. دارای چربی غیراشباع و امگا۳ می باشد و دارای میزان زیادی فیبر محلول و غیر محلول وویتامین E است. از تخم کتان به صورت محلول در آب برای درمان های موضعی، و به صورت خوراکی دم کرده، پودر کرده و روغنی مورد استفادعه قرار می گیرد. بیشترین استفاده تخم کتان در قشر باتوان است و آن هم برای کاهش چربی شکم و تناسب اندام است.

تخم کتان چگونه موجب کاهش چربی شکم می شود؟

تخم کتان از جمله موادی است که به طور چشم گیری برای کاهش چربی شکم مورد استفاده قرار می گیرد. این دانه با ۶ اثر معجزه گر به شما کمک می کند تا شکم صاف داشته باشید و کاهش وزن خوبی را تجربه کنید.

تمیز کردن معده

با خواصی که تخم کتان دارد می توان به خوبی از آن برای تمیز کردن معده و دستگاه گوارش استفاده کرد.به نقل از lifescript زمانی که با مصرف تخم کتان معده و دستگاه گوارش را تمیز می کنید توده های اضافی از بین می روند و موجب کوچک شدن شکم می شوند. بنابراین اگر احساس می کنید خوردن دارو ها یا ورزش و کنترل چربی و کالری های دریافتی اثری در کوچک کردن شکم نداشته اند این روش را هم امتحان کنید.

آب کردن چربی ها

تخم کتان دارای میزان زیادی چربی غیر اشتباع است که نسبت به چربی های مضر بسیار مفیدند و موجب کاهش چربی و افزایش سوزاندن چربی در بدن می شوند و بدین طریق قدرت زیادی در سوخت و ساز چربی ها ایجاد می کند. پس اگر دارای رژیم کاهش چربی شکم هستید می توانید از تخم کتان برای حذف چربی ها و افزایش سوخت و ساز استفاده کنید

کاهش اشتها

تخم کتان به دور روش موجب کاهش اشتها می شود که هر دو بسیار کاربردی اند.

روش اول کاهش اشتها:

از آنجا که تخم کتان یک دانه روغنی است می تواند موجب احساس سیری بشود بنابراین اگر ۳۰ دقیقه قبل از مصرف غذا از یک قاشق پودر تخم کتان استفاده کنید احساس سیری به شما دست داده و نمی توانید زیاد غذا بخورید و بدین طریق دریافت چربی ها و کالری ها از طریق وعده های روزانه کمتر خواهد شد و به مرور موجب کاهش وزن و کاهش چربی شکم می شود

روش دوم کاهش اشتها :

به نقل از livestrong ، اگر از تخم کتان در هنگام خوردن غذا استفاده کنید باعث می شود که هنگام هضم غذا، محتویات معده بیشتر در معده بمانند و به صورت آهسته و کم کم وارد روده کوچک شوند و این موجب می شود که سطح انسولین پایدار بشود و موجب کاهش اشتها می شود. از طرفی پایگاه traineo می گوید تخم کتان با تنظیم سطح انسولین موجب کاهش هوس خوردن غذاهای چرب را در بدن موجب می شوند که خود نقش بسیار مهمی در کاهش وزن و کاهش چربی شکم دارد.

2.شوید

در شرایطی که تجمع چربی ها در نقاط مختلف بدن موجب بروز چاقی موضعی در اندام ها می شود، فرد نیاز به یک چربی سوز مناسب دارد تا بتواند علاوه بر آنکه تجمع سلول های چربی را در نقاط مختلف بدن متوقف کند به شکسته شدن سلول های چربی و از بین رفتن اضافه وزن هم کمک کند.

از دیدگاه درمانگران طب سنتی نوشیدن آب و عرقیات گیاهی به میزان کافی می تواند موجب افزایش متابولیسم بدن شده و این شیوه به مرور موجب بهبود روند کالری سوزی در بدن می شود. به این ترتیب نوشیدن آب به مقدار کافی در طول روز و اضافه کردن مقداری از عرق گیاهی زیره و عرق گیاهی شوید به آب، می تواند علاوه بر پاکسازی بدن از چربی ها و مواد زائد به افزایش میزان سوخت و ساز کالری ها در بدن نیز کمک کند.

3.قهوه سبز

شاید تا به حال اسم قهوه ی سبز را شنیده باشید که به عنوان یک قهوه موثر در کاهش وزن که می تواند به شما کمک کند.عصاره قهوه سبز به عنوان یکی از مکمل های است که برای کاهش وزن بسیار معرفی می شود.GCE در قهوه خام یا قهوه ی سبز وجود دارد البته در قهوه های معمولی نیز دیده می شود ولی در برشته کردن آن بیشترین خواص خود را از دست می دهد.

زمانی که قهوه برشته می شود و برای فروش آماده می گردد به رنگ قهوه ی تبدیل می شود ولی دانه های قهوه بصورت طبیعی و خام رنگ سبز دارند.

قهوه ی سبز و ماده های موثری با نام کلروژنیک که در آن وجود دارد می توان سبب پیشگیری از بیمارهای متفاوتی شود که می توان در این رابطه به بیماری های مانند دیابت، سنگ کیسه صفرا ، فشار خون ، بیماری های کبدی و…. اشاره کرد.

میزان کافئینی که در قهوه ی سبز وجود دارد از قهوه ی معمولی کمتر است و عوارضی که از کافئین می توانند ناشی شوند در قهوه ی سبز کاهش پیدا می کنند و در مقابل کلروژنیک اسید زیادی در قهوه سبز وجود دارد.

مصرف کافئین سبب می شود که چربی های ذخیره شده در بدن سوزانده شوند.البته این چربی سوزی در صورتی اتفاق می افتد که بدن بعد از مصرف آن دارای تحرک های مناسبی باشد. همچنین در تحریک متابولیسم بدن نیز تاثیرات جزئی پدید می آورد. به بیانی دیگر این تحریک ها و تاثیرات کمک می کند تا میزان کالری بیشتری سوزانده شود ولی این میزان به قدری زیادی نخواهد بود. پژوهش های متنوعی انجام شده که نشان میدهد اسید کلروژنیک می تواند تاثیرات مشابهی را در بدن پدید بیاورد.

امروزه می بینیم که در مکمل های لاغری از اسید کلروژنیک به عنوان یک عصاره بدون کافئین سبز استفاده می کنند.مصرف این نوع قهوه سبب بالا رفتن میزان ضربان قلب شده و در نهایت کمی فشار خون را بالا می برد. البته افراد در مقابل این ماده دارای حساسیت های مختلفی هستند و در بدن افراد نیز سرعت دفع آن هم با سرعت های مختلفی صورت می گیرد.

4.کلپ

کلپ یک گیاه دریایی و سرشار از مواد معدنی و بویژه عنصر ید است، این گیاه بصورت مکمل غذایی نیز توسط لابراتوارها و شرکت های مختلف تولید و عرضه می شود.

از آنجا که کلپ یک محصول گیاهی و طبیعی است مواد معدنی موجود در آن برای بدن قابل جذب و ظاهرا بدن به آن واکنش بهتری نسبت به سایر مکمل های غذایی نشان می دهد.

بسیاری از مکمل های غذایی در لابراتوارها بصورت مصنوعی و صرفا با ترکیب مواد معدنی و ویتامین ها تولید می شوند و نه از منابع غذایی طبیعی به همین دلیل ممکن است برای بدن به درستی قابل جذب و استفاده نباشند.

کلپ کمک به تنظیم متابولیزم بدن و افزایش انرژی می کند و برای کسانی که قصد کاهش وزن دارند در کنار رژیم غذایی یک مکمل مناسبی است، البته این بدان معنی نیست که مصرف کلپ به تنهایی باعث کاهش وزن می شود و یا افراد لاغر نباید از آن استفاده کنند.

5. جینسنگ

جینسنگ به دلیل توانایی افزایش سطح انرژی و سریع کردن سوخت و ساز بدن، ارزش زیادی دارد. جینسنگ چینی (panax ginseng) را به طور ویژه، با مزیت های کاهش وزن ارتباط داده اند و در مطالعه ای نشان داده شد که مصرف عصاره ی جینسنگ چینی در موش های چاق و مبتلا به دیابت، موجب بهبود حساسیت به انسولین در آنها شده و علاوه بر آن باعث کاهش مقدار قابل توجهی از وزن آنها پس از ۱۲ روز شد.

6. فلفل قرمز

کپسایسین، ترکیبی است که خاصیت گرما را به فلفل می دهد و می تواند با کاهش مصرف کالری، کاهش بافت چربی و کاهش میزان چربی خون، با چاقی مقابله کند و همچنین با تحریک تغییر پروتئین های مفید در بدن، از تجمع چربی در بدن جلوگیری کند. بخشی از این مزیت ها به دلیل پتانسیل حرارتی کپسایسین است که ماده ای مولد حرارت است و می تواند به طور موقت و زمانی که بدن، سوخت هایی مانند چربی را می سوزاند، تولید حرارت در بدن را افزایش دهد و تاثیرات مفیدی بر سوخت و ساز و ذخیره سازی چربی بر بدن بگذارد. تحقیقات نشان داده اند که مصرفِ مواد مولد حرارت، می تواند سوخت و ساز بدن را تا ۵ درصد افزایش داده، و چربی سوزی را تا ۱۶ درصد افزایش دهد. این مواد حتی می توانند به خنثی کردنِ کاهش سرعت سوخت و ساز در بدن، که اغلب در طول کاهش وزن رخ می دهد، کمک کنند.

نکات کلی برای لاغری با گیاهان دارویی

هویج بخورید. بی موقع که احساس گرسنگی می کنید هویج بخورید. همچنین می توانید عصرها به عنوان میان وعده مخلوطی از آب هویج و آب جعفری بنوشید.

زیره بخورید. زیره را در غذاهای خود استفاده کنید و در کنار آب روزی سه بار نصف استکان عرق زیره بخورید. زیره بسیار چربی سوز است.

قبل غذا سالاد بخورید. علاوه بر اینکه سعی می کنید به طور کلی کمتر غذا بخورید سالادهای خوشمزه ای از سبزیجات خام تهیه کنید و قبل از غذا بخورید که هم فیبر بالایی دارد و به شما احساس سیری می دهد و هم انواع و اقسام ویتامین ها را به بدنتان هدیه می کند.

سرکه سیب بخورید. با مخلوط کردن سرکه سیب را با روغن زیتون سس خوشمزه ای برای روی سالادهایتان آماده کنید.

چای گزنه بنوشید. یک بار در روز به جای چای سیاه چای گزنه یا بابا آدم بخورید.

کرفس بخورید. توی سالادتان بریزید یا آبش را بگیرید و با آب هویج قاطی کنید که خوشمزه تر بشود و نوش جان.

عرق شوید بخورید. توی کابینت کنار عرق زیره داشته باشید و دوازده ساعت یک بار نصف استکان توی آب خوردنتان بریزید.

بیشتر حبوبات بخورید و کمتر گوشت قرمز . پروتئین حبوبات باعث لاغری و پروتئین گوشت قرمز باعث چاقی است.

روغن زیتون بخورید. دست کم روزی دو قاشق با غذایتان مصرف کنید تا به گوارشتان کمک کند.

صبح ها مویز بخورید. هم به نفع مغزتان است هم لاغرتان می کند

عرق نعنابخورید. هر چیزی که به هضم و دفع بهتر غذا کمک کند تناسب اندام شما را بیشتر حفظ میکند. پس از نعنا و عرق نعنا غافل نشوید.

چای سبز بخورید . یکی دیگر از وعده های چایتان را هم به چای سبز اختصاص بدهید. کارساز است.

جوانه بخورید: جوانه ها یکی ازضروری ترین خوردنی هایی هستند که ما غافلشان شده ایم . مخصوصا جوانه ی ماش که در لاغری بسیار موثر است. یکی از پایه های اساسی سالاد هر وعده غذایی تان جوانه ها باشد.

ادویه ای باشید: ادویه هایی مانند دارچین، هل، زردچوبه، میخک، تخم رازیانه، فلفل تند، وانیل، زنجبیل و پودر زیره همه لاغرتان می کنند پس موقع آشپزی حواستان را جمع کنید.

انجیر بخورید. شب ها هفت عدد انجیر و صبح ها ۷ عدد زیتون بخورید . این دو میوه بهشتی بسیار کامل و مفیدند.

سیب را با پوست گاز بزنید. سیب هم مانند خنده، بر هر درد بی درمان دواست.

زرشک و ذغال اخته بخورید که بسیار لاغر کننده اند.

خوردن قهوه و شکلات تلخ هم در لاغری تاثیرگذارند.

تخم شربتی بخورید. تخم شربتی را بخیسانید و بعد شربت های خوشمزه از جمله شربت آبلیموی تازه ی کم شیرین درست کنید و نوش جان. احساس سیری طولانی مدت می کنید و لاغر می شوید.

ماست کم چربی بخورید. روی سالادتان بریزید یا ماست و خیارش کنید.

تخم مرغ بخورید. صبحانه ها تخم مرغ بخورید که هم کلی پرتئین و چربی مفید به بدنتان برساند و هم حسابی سیر بشوید و دنبال تنقلات نروید.

و بگذارید این دو شماره ی آخر را هم به “نخورید”ها اختصاص بدهیم

غذای چرب و سنگین و پر کالری نخورید

تند تند غذا نخورید. سر صبر بجوید و طعم و بوی غذا را زیر دندانتان مزمزه کنید.