درمان استرس در دو روش تاکتیکی

شاید امروزه و در عصر حاضر بزرگترین مشکل گریبان گیر بشریت , نه ایدز باشد و نه انرژی اتمی, نه گرم شدن کره زمین و نه منقرض شدن نسلهای حیوانی و گیاهی و بلکه آنچه مسلم است اسنست که بزرگترین مشکل گریبان گیر بشریت مسئله ایست بنام استرس

شاید امروزه و در عصر حاضر بزرگترین مشکل گریبان گیر بشریت ، نه ایدز باشد و نه انرژی اتمی، نه گرم شدن کره زمین و نه منقرض شدن نسلهای حیوانی و گیاهی و ... بلکه آنچه مسلم است اسنست که بزرگترین مشکل گریبان گیر بشریت مسئله ایست بنام استرس.

بنظر من در تعریف استرس باید گفت : مجموعه فعل و انفعالات درونی انسانی که منجر به ایجاد تنشها و خودخوریهای داخلی می شود.

جزو وحشتناکترین مواردی است که می تواند یک انسان ایده آل و موفق را از اوج خوشبختی و شادکامی به قصر بدبختی و تلخکامی بکشد، چراکه بروز استرس درونی همواره مقدمه ای بر سایر دردها نظیر کم حرفی ، انزوی، گریز از اجتماع ، شکست و ... خواهد بود.

اما اگر شما جزو کسانی هستید کگه فکر می کنید بهتر است استرس توسط داروهای شیمیایی و گیاهی درمان شود ، فورا سراغ یک روانپزشک یا مشاور بروید ، اما اگر مثل من فکر می کنید که این داروها ممکن است باعث تضعیف روح شود به ادامه مقاله توجه فرمایید.

من معتقدم داروهای دست ساز بشری برای بیماریهای جسمانی بسیار مفید و مثمر ثمر هستند اما بنده معتقد به وابستگی بیش ازحد جسم هستم نه روح به جسم، لذا بنظرم با درمانهای جسمانی به سختی می توان روح مریض و آشفته حال را درمان کرد ، لازم بذکر است که درمانهای اینچنینی بسیار زمان گیر بوده و نیز اکثرا درجه هوشیاری انسان را پایین اورده و خواب آور هستند.

عنوان فایل
درمان استرس در دو روش تاکتیکی application/octet-stream
3ba01a8facc8ea85d3eb189e5b7594e4.doc
177 KB
دانلود

محمد شهرتی فر