پرانیک هیلینگ

پرانیک هیلینگ یک تکنیک درمانگری به کمک « پرانا » و « انرژی شفای الهی » است « پرانا » انرژی حیاتی است که پیرامون ما را فرا گرفته است پرانا در این روش ابزار و کانالی است برای انرژی الهی

پرانیک هیلینگ یک تکنیک درمانگری به کمک « پرانا » و « انرژی شفای الهی » است . « پرانا » انرژی حیاتی است که پیرامون ما را فرا گرفته است . پرانا در این روش ابزار و کانالی است برای انرژی الهی .

بنیانگذار این تکنیک مَستِر « چوآ کوک سوئی » (CHOA KOK SUI) می باشد . این تکنیک در ابتدا در بین مردم عادی رواج نداشته است و فقط عده معدودی از این تکنیک باخبر بودند و از آن استفاده می کردند . تا اینکه بالاخره این تکنیک اخیراً به صورت سینه به سینه ( از فردی به فرد دیگر) در بین مردم عادی رواج یافته است . روش انتقال انرژی در این تکنیک به کمک دستها می باشد و به محض نیت هیلر این انرژی از طریق دستها جریان پیدا می کند .

این تکنیک به طور طبیعی در هستی موجود است .

در این روش هیلر (درمانگر) می تواند روی کلیه بیماریها تأثیر گذاشته و آنها را درمان کند و این درمانگری زمانی نتیجه بهتری دارد که خود هیلر از این تکنیک بیشترین بهره را برده باشد .

یعنی :

۱) هیلر با رعایت کردن اصول تهذیب اخلاق ( یاما و نیاما ) و مدیتیشن از نظر تزکیه پیشرفت کرده باشد .

۲) هیلر با استفاده از یک سری تکنیکهای فیزیکی یوگا ( آساناها ) و تمرینات تنفسی ( پرانایاما ) بدن فیزیکی خودش را تقویت نماید که نیاز به تمرینات مستمر و روزانه دارد و باعث سلامت فیزیکی هیلر می شود .

هیلر با رعایت این اصول و تکنیکهای دقیق پرانیک هم در بعد بیماریهای جسمی و هم در بعد بیماریهای روحی و روانی می تواند موثر باشد . اگر هیلر به صورت دقیق و صحیح از تکنیکهای پرانیک استفاده کند ، هم خودش از نظر روحی و جسمی قوی می شود و هم می تواند یک درمانگر خوب باشد . درصورتیکه هیلر از اصول این تکنیک بصورت صحیح و دقیق استفاده نکند که در واقع همان کارکردن روی انسدادها و بیماریها و تزکیه نفس خود است ، امکان انتقال بیماری شفاگیرنده به بدن هیلر و برعکس وجود دارد .

پرانیک جایگزین درمان پزشکی نیست ولی می تواند مکمل خوبی برای درمان بیماریها در کنار درمان پزشکی باشد .

در این روش چون ما کانالی برای انتقال انرژی هستیم بنابراین هیچگاه انرژی ما تهی نخواهد شد . بکارگیری این تکنیک درمورد موجودات زنده و به خصوص انسان می باشد .

در روش پرانیک قبل از انتقال انرژی ، هیلر بدن بیمار را پاکسازی می کند . به این ترتیب که نقاطی را که با کمبود انرژی یا تراکم انرژی مواجه هستند شناسائی کرده و ابتدا انرژی های آلوده و یا متراکم را از روی هاله بدن بیمار برداشته (پاکسازی ) و بعد انرژی را انتقال می دهد .

در پرانیک هیلینگ پاکسازی بدن بیشتر از انرژی دادن اهمیت دارد .

● انتقال انرژی در روش پرانیک هیلینگ به ۲ طریق می باشد :

۱) روش اول اینکه هیلر با آناتومی بدن آشناست بنابراین علت بیماری را می شناسد و روی نقاط مربوط به بیماری کار می کند . در این روش هیلر از پرانا و انرژی الهی بطور همزمان استفاده می کند .

۲) روش دوم اینکه هیلر با آناتومی بدن آشنا نیست بنابراین از انرژی الهی به تنهایی کمک می گیرد و این انرژی شعورمند بطور اتوماتیک به قسمتی از بدن بیمار که نیاز بیشتری به این انرژی دارد می رود .

در پرانیک هیلینگ توانایی انتقال انرژی هم از راه نزدیک و هم از راه دور وجود دارد . همچنین شما می توانید بر روی بدن خود و بدن دیگران کار کنید .

این تکنیک تا پایان عمر در درون بدن هیلر وجود دارد و هیچگاه از بین نمی رود ولی هر چه بیشتر هیلر از این تکنیک استفاده کند تبحر بالاتری پیدا کرده و تأثیرگذاری بیشتری دارد .

از برکات عمده ای که پرانیک هیلینگ برای شما به ارمغان می آورد : ایجاد آرامش ، سلامتی جسم و روح ، نزدیکی به خدا ، خودشناسی و خداشناسی و اعتماد به نفس می باشد .

● مراحل اصلی پرانیک هیلینگ :

۱) Basic :

در این دوره با چاکراهای بدن ، وظایف آنها و نحوه درمان بدون استفاده از رنگ ها آشنا می شویم .

۲) Advance :

در این مرحله درمان به کمک رنگ ها را آموزش می بینیم .

۳) سایکوتراپی :

در این مرحله به درمان بیماریهای روحی و روانی مثل افسردگی ، اعتیاد ، وسواس و بطور کلی بیماریهای که منشأ روحی ، روانی دارند می پردازیم .