آقایون توجه کنید! بعداز ازدواج پنجشنبه، جمعه با دوستات قرار نگذار!

اینجا مقرراتی آمده که منتظرش بودید، مقرراتی که شاید کسی به شما گوشزد نکرده باشد و یا فراموش تان شده باشد، ولی به نوعی منجی زندگی مشترک تان محسوب می شود. شاید هیچ وقت پدرتان، به شما نگفته که: «پسرم، وقتی ازدواج کردی، گاهی باید از کنترل تلویزیون بگذری» دوستان متاهل تان هم هیچ وقت به شما نگفته اند که: «وقتی ازدواج کردی دیگه مجرد نیستی پس برای پنج شنبه و جمعه با دوستات قرار نگذار» . هیچ کس به شما نگفته که زندگی با جنس مخالف، قاعده و قانون دارد. فراموش کردن یک سالگرد عروسی، گناه کبیره زندگی زناشویی محسوب می شود. با شما هستیم آقا! با رعایت یک سری نکات زندگی مشترک تان را بهبود ببخشید و همسر خوبی باشید:

آی آقایون توجه کنید!!! برای پیشگیری از سرد شدن روابط زناشویی نکات زیر را رعایت کنید:

جشن بگیرید
زمانی که خسته هستید سرگرمی‎ها برای تان مشکل و طاقت فرسا می شوند. سرگرمی ها در تضاد با آن چیزی هستند که می خواهید انجام دهید اما دقیقا همان چیزی باشد که نیاز دارید. پس با هم جشن بگیرید. نیاز نیست جشنی که می گیرید حتما باشکوه باشد. حتی دعوت تعدادی از دوستان به یک غذای ساده ایرانی هم می توانید شما را از گذران زندگی روتین روزانه دربیاورد و تبدیل به خاطره ای شاد و لذت بخش شود.

هنگام غذا گوشی را کنار بگذارید
چگونه می شود یکی از زوجین سرش به گوشی موبایل باشد در حالی که دیگری در سکوت نشسته و غذا می خورد. این کار به نوعی بی احترامی است و درست مثل این است که به او بگویید آنقدر برایم مهم نیستی که بخواهم به تو توجه کنم. پس وقتی برای شام به رستوران می روید یا وقتی سر سفره شام در منزل می نشینید گوشی را در کناری بگذارید. شاید این کار در ابتدا برای تان کمی سخت باشد اما خیلی زود به آن عادت می کنید.

نپرسید: امروزت چطور بود؟
به جای پرسیدن، سعی کنید بفهمید که روزش چگونه گذشته است. وقتی می پرسید، حس ماموریت را به همسرتان می دهد اما وقتی سعی کنید به جای پرسیدن، خودتان آن را بفهمید به دل همسرتان بیشتر می نشیند و رابطه ای عمیق تر ایجاد می کند. اگر همسرتان شاغل است و بعد از یک روز کاری درباره ملاقات با رئیس یا همکار جدیدش برای تان تعریف می کند درباره تاثیر این اتفاقات بر او بپرسید. در واقع با این کار نشان می دهید که اینجا در کنارش هستید تا او را تحت حمایت احساسی خود قرار دهید و همینطور باعث می شود بیشتر به دنیای درون او نفوذ کنید.

در ماه یک بار نقش همسر را نداشته باشید
شاید کمی بابت این کار احساس گناه کنید اما شک نکنید که به بهتر شدن روابط تان کمک بزرگی می کند. در جامعه ما باور مردها این است که ما باید از همسرمان مراقبت و حمایت کنیم. این باور تا حدودی درست است اما باعث می شود مهم ترین شخص، یعنی خودمان را نادیده بگیریم. وقتی همیشه همسر، بچه، همکار، مشتری و خانواده را در اولویت قرار دهیم انرژی مان کاملا تخلیه می شود. به یک سفر کوتاه بروید، برای خودتان سرگرمی داشته باشید، به پیاده روی بروید یا حتی در محوطه کمی دراز بکشید و استراحت کنید.

توقعات تان را رها کنید
حرف مان این نیست که توقعات تان را پایین بیاورید. بیشتر آقایان انتظارات و توقعاتی که از یک رابطه دارند این است که همسرشان باید بتواند آنها را خوشحال و شاد کند اما او چیزی درباره این انتظار نمی داند. به عنوان مثال خانمی می گوید من از همسرم انتظار دارم هر سال روز تولدم برایم کادو بخرد. پس وقتی او این کار را انجام ندهد شما افسرده و غمگین می شوید. همسرتان قادر به خواندن ذهن شما نیست. با او درباره انتظارات تان صحبت کنید تا رابطه ای شاد و محکم داشته باشید.

تفاوت بین انتقاد و شکایت را یاد بگیرید
انتقاد یعنی حمله به شخصیت طرف مقابل همراه با رنجش احساسی اما شکایت پیشنهادی است برای تغییر در رفتار. بیشتر مردان شکایت را با انتقاد اشتباه می گیرند و در نتیجه نمی توانند رابطه خوبی با همسرشان برقرار کنند. وقتی همسرتان درباره موضوعی به شما شکایتی می کند آن را به دیده توهین و تحقیر نبینید بلکه انرژی خود را صرف درک نکته هایی که در شکایات او هست کنید.
به عنوان مثال: همیشه آخر هفته ها در تمیز کردن حیاط به من کمک می کردی ما از انجام این کار با هم واقعا لذت می بردیم ولی الان دیگر خودم همه کارها را انجام می دهم.
نکته شکایت: می خواهم حیاط را با هم تمیز کنیم. می خواهم مثل قبل ها این کار را با همکاری هم انجام دهیم. قبلا از انجام این کار واقعا لذت می بردم ولی الان نه.