هیدروکسی کلروکین سولفات۲۰۰میلیگرمی

دارو را طبق دستور پزشک مصرف نمائید و دوره درمان را کامل کنید دارو را بیش از مقدار تجویزشده مصرف نکنید برای کاهش تحرکات احتمالی گوارشی آنرا همراه غذا یا شیر میل نمائید

● راهنمائیهای عمومی برای مصرف صحیح دارو:

این دارو برای بیماری فعلی شما تجویز گردیده است لذا از مصرف آن در موارد مشابه و یا توصیه آن به دیگران خودداری کنید.

قبل از مصرف این دارو در موارد زیر با پزشک خود مشورت نمائید.

▪ وجود هرگونه حساسیت به هیدروکسی کلروکین یاکلروکین و مواد دیگر ازقبیـل ، غذاها، و مـواد محافظ و رنگها.

▪ در صورت حاملگی و شیر دهی.

▪ درصورت ابتلاء به بیماریهای خونی واختلالات بینایی ، ،بیماریهای کبدی، اختلالات مغزبی ، صرع و بیماریهای پوستی و بیماریهای شدید گوارشی و افرادی که کمبود آنزیم گلوکز ۶- فسفات در هیدروژتاز دارند.

▪ قبل از مصرف هر نوع داروی جدید ( چه با نسخه و چه بدون نسخه ) یابوجد آمدن هر نوع مساله تازه به هنگام استفاده از این دارو پزشک معالجتان را مطلع سازید.

▪ دارو را طبق دستور پزشک مصرف نمائید و دوره درمان را کامل کنید. دارو را بیش از مقدار تجویزشده مصرف نکنید. برای کاهش تحرکات احتمالی گوارشی آنرا همراه غذا یا شیر میل نمائید.

▪ در صورتی که یک نوبت از دارو را فراموش کردید به ترتیب زیر عمل نمائید:

▪ اگر هر هفت روز یکبار دارو را مصرف می کنید به محض به یاد آوردن آن را مصرف نمائید . در صورتی که روزی یکبار مصرف می کنید. به محض به یاد آوردن آن را مصرف نمائید ولی اگر تا روز بعد آن را به یاد نیاوردید ، از مصرف آن خودداری کرده و مقدار مصرف بعدی را دو برابر نکنید.

▪ در طول درمان با این دارو در صورت بروز هر گونه نشانه های اختلال بینایی و یا ضعف عضلانی و یا اختلالات خونی، با پزشک خود سریعا مشورت نمائید . در صورت بروز سرگیجه و منگی احتیاط نمائید. دارو بعد آن را به یار نیاوردید . دارو را از دسترس اطفال نگهداری کنید ، مرگ ناشی از مصرف حتی سه یا چهار قرص گزارش شده است.

مصرف در حاملگی و شیر دهی: به هیچ وجه بدون تجویز پزشک در این دوران مصرف نشود.

● مقدار و نحوه مصرف دارو:

مقدار مصرف هر دارو را پزشک تعیین می کند ولی مقدارخوراکی معمولی این دارو به قرار زیر است:

▪ بزرگسالان:

ـ به عنوان متوقف کننده مالاریا :

۴۰۰ میلی گرم ( ۲قرص ) هـر هفت روز یکبـار مصـرف می شود .

ـ به عنوان درمان کننده مالاریا :

ابتدا ۸۰۰ میلی گرم و سپس هر ۸-۶ ساعت ۴۰۰ میلی گرم و پس از آن برای روزهای دوم وسوم ۴۰۰ میلی گرم یکبار در روز مصرف میشود.

ـ به عنوان تعدیل کننده روماتیسم :

ابتدا ۲۰۰ میلیگرم ( یک گرم ) دو یا سه بار در روز همراه غذا یا شیر ، تا زمانی که پاسخ مطلوب به دست آید مصرف می شود ، مقدار نگهدار نده دارو ۲۰۰ میلی گرم است که یک یا دوبار در روز همراه با غذا یا شیر مصرف می شود.

● عوارض جانبی دارو:

هر دارو بموازات اثر درمانی مطلوب ممکن است باعث بروز بعضی عوارض نا خواسته نیز شود، اگر چه همه این عوارض در یک فرد دیده نمی شود. در صورت بروز هر عارضه ای با پزشک مشورت نمائید:

در صورت بروز عوارضی مانند تاری دید ، اشکال در مطالعه کردن ، یا هر گونه تغییر بینایی ، اشکال در تنفس و خواب آلودگی پزشک خود را سریعا مطلع سازید . همچنین در صورت ادامه و یاایجاد مزاحمت عوارضی مانند اسهال ، سردرد ، کاهش اشتها ، تهوع با استفراغ و کرامپ یا درد معده باپزشک خود مشورت نمائید.

● مسمویت:

در صورت مصرف اتفاقی بیش از مقادیر توصیه شده توسط پزشک ،بیمار را وادار به استفراغ نموده و سریعا به بیمارستان منتقل نمائید.

● شرایط نگهداری دارو:

ـ دارو را دور از نور و رطوبت،در دمای زیر ۴۰ درجه سانتیگراد درون جعبه در بسته نگهداری نمائید.

ـ دارو را دور از دسترس اطفال نگهداری نمائید.

ـ از مصرف داروهای تاریخ گذشته خودداری نمائید.

● بسته بندی:

۱۰۰ عدد قرص در بسته های ۱۰ بلیستری توسط کارخانه داروسازی روز دارو تهیه و عرضه می گردد .