بازاریابی شبکه ای

در این مقاله به معرفی بازاریابی شبکه ای، که شیوۀ نوین کسب درآمد در ایران می باشد، می پردازیم. هر چند که نزدیک به بیش از 50 سال است در کشورهای خارجی رایج شده است.

بازاریابی شبکه ای شرکت ها

دنیا روز به روز در حال پیشرفت و توسعه است. به نظر شما هدف از این همه پیشرفت ها و توسعه ها چیست؟! چرا عده ای یک عمر از زمان با ارزش، زندگی با ارزش، انرژی و سرمایه ی خود را صرف این می کنند که راه های پیشرفت و توسعه ی ما را فراهم سازند؟!

هدف از این همه توسعه و پیشرفت، این است که :
- از درد و رنج انسان کاسته شود.
- از سختی ها و مشقت هایی که جسم و روح و روان و جان انسان را به زوال می کشانند، بکاهند.
- از بیماری ها و فقرهای جسمی و روحی و روانی و جانی انسان بکاهند.
- دسترسی به یک زندگی سالم و شاد را در کمترین زمان ممکن برای ما فراهم کنند.
- زمان رسیدن به خوشبختی و سعادت در زندگی را برای ما کمتر کنند.
- خرید خانه و ماشین و تشکیل زندگی موفق و هر چه نیازمند آنیم، را در کمترین زمان ممکن برای ما فراهم کنند.
و هزاران هدف جزیی و کلی دیگر.
آیا شما دوست ندارید تا یک یا دو یا سه سال دیگر بتوانید ماشین بخرید؟! خانه بخرید؟! ازدواج کنید؟!
آیا شما دوست ندارید که تا 4 الی 5 یا 6 سال دیگر هر چیزی که دلتان خواست بخرید؟!

آدمی برای رسیدن به اهداف مادی(خرید خانه، ماشین، گوشی همراه و ... ) و اهداف معنوی(شادی، سلامتی، لذت بردن و ...) خود احتاج به پول دارد. برای رسیدن به پول نیاز به کار و تلاش دارد. برای رسیدن به کار و تلاش موفق، نیاز به آموزش دارد. برای آموزش نیاز به شناخت دارد و برای شناخت نیاز به اطلاعات کافی دارد.
شما زمانی شاد هستید و از زندگی لذت می برید که خانه بخرید، ازدواج کنید، ماشین بخرید. پس می بینید که لازمه ی اهداف معنوی شما، اهداف مادی شماست و لازمه ی اهداف مادی شما، پول است.
همان ادمهایی که می گویند : «پول چرک کف دست است»، شماره حساب به آنها بدهید و بگوید :«تمام چرک کف دستت را برایم واریز کن»!!!!!

باور داشتن و ایمان آوردن به بازاریابی شبکه ای شرکت ها :
جدیدترین و پرکاربردترین و سریع ترین شیوه ی کسب و کار در دنیا، بازاریابی شبکه ای شرکت هاست.
شرکت ها برای اینکه بتوانند هم محصولات بیشتری بفروشند، هم سود بیشتری به دست آورند، هم کیفیت محصولات خود را روز به روز بالا ببرند و هم برای مشتریان خود سود و شغل درنظر بگیرند، طرح فوق العاده ای به نام بازاریابی شبکه ای شرکتی را طراحی کرده اند.
بازاریابی شبکه ای شرکت ها :
- کاملن قانونی است(در سال 1388 در 1 مقدمه، 4 فصل، 44 ماده، 13 تبصره، از طرف مجلس جمهوری اسلامی ایران، رسمن قانونی شد)،
- بر اساس خرید و فروش کالا، پایه ریزی شده است(به همین دلیل، کسب درآمد، کاملن حلال است)،
- کیفیت کالای فروخته شده، بسیار بالاست(هر چه کیفیت بالا برود، قیمت هم بالاست)،
- خرید و فروش کالا، به صورت مستقیم، از تولید کننده به مصرف کننده است،
- با حذف واسطه هایی مانند عمده فروشها، خورده فروشها، توزیع کننده گان و انبارداران، سود سرشاری نصیب شما می شود.
- به شما آموزش های رایگان و مجانی برای ایجاد شغل، می دهد،
- طی 4 الی 5 سال شما بازنشسته می شوید.

تاریخچه :
بازاریابی شبکه ای شرکت ها، قریب به 50 سال است که در سراسر دنیا دارد اجرا می شود. بسیاری از میلیونرها و میلیاردی های عصر ما، کسانی هستند که به بازاریابی شبکه ای شرکت ها ایمان اوردند، به آن باور کردند و آنرا پذیرفتند و انجام دادند.
همانطور که بیان شد بازاریابی شبکه ای شرکت ها در ایران، در سال 1388 در مجلس جمهوری اسلامی ایران، کاملن قانونی شده است. اصل و اساس بازاریابی شبکه ای شرکت ها، فروش مستقیم کالا از تولید کننده به مصرف کننده است. یعنی شرکت های تولید کننده دارند کالاها و خدمات مورد نیاز زندگی مردم را به طور مستقیم به آنها می فروشد. به واسطه همین فروش مستقیم، واسطه هایی مانند : عمده فروشها، خورده فروشها، توزیع کننده گان، مغازه دارها، حذف می شوند و با خرید مستقیم کالا از شرکت، شما محصولاتی با کیفیت بالا و عالی دریافت می کنید.

اما شرکت ها به این قانع نشدند و پا را فراتر گذاشته اند تا به دلیل حذف واسطه ها، و کسب سود سرشار، برای من و شما ایجاد اشتغال کنند.
یعنی گفتند حالا که ما واسطه ها را حذف می کنیم، راه و چاره ای برای ایجاد اشتغال ایجاد کنیم. ایجاد اشتغالی که از یک مشتری اولیه، به مشتری بعدی هم انتقال داده شود. یعنی چی؟!!

توسعه، آموزش و ایجاد اشتغال :
یعنی من اگر از شرکت خریداری کردم، برحسب تصادف، در مهمانی که برای فامیل تدارک دیدیم، آنها از کیفیت غذای ما، نوشیدنی های ما لذت می برند. همین لذت بردن، آنها را کنجکاو می کند که این غذاها و شربتها را از کجا خریدید تا ما هم بیایم بخریم. به این ترتیب، فامیل شما ترغیب می شود که کالاهای شرکت را بخرد.
اینجا شرکتها اقدام به طراحی سایتهای کاملن امن می کنند و مشتری اولیه را طبق ضوابط قانونی در سایت ثبت نام می کنند و کدی به عنوان شناسایی به او می دهند.
در اینجا چند نفر از فامیل شما، با کد معرفی کننده ی شما، در سایت ثبت نام می شوند و اقدام به خرید کالاهای مورد نیاز خود می کنند و کد معرف دریافت می کنند.
بعد از دریافت کد معرف، به همین اعضای فامیل، یک سری آموزش های کاملن ساده و رایگان، در زمان و مکان خاص، آموزش داده می شود، تا مشتری جدید، طبق این آموزشها، با عملکرد صحیح شرکت، خرید و فروش، ارتباط برقرار کردن و ... مهارت پیدا کند. یعنی مشتری جدید(اعضای فامیل) به صورت رایگان و مجازی یک شغل را آموزش می بیند.
همان افراد فامیل که با کد معرف شما از سایت خرید کردند، ممکن است رفقای آنها هم از محصولات و نوشیدنی های افراد فامیل، خوششان بیاید و ترغیب به خرید شوند. اینجاست که با کد معرف همین افراد فامیل در سایت ثبت نام می شوند و اقدام به خرید می کنند.
بعد از خرید، همین دوستان اعضای فامیل، یک سری آموزش های کاملن ساده و رایگان، در زمان و مکان خاص، آموزش داده می شود، تا مشتری جدید، طبق این آموزشها، با عملکرد صحیح شرکت، خرید و فروش، ارتباط برقرار کردن و ... مهارت پیدا کند. یعنی مشتری جدید(اعضای فامیل) به صورت رایگان و مجازی یک شغل را آموزش می بیند.
این شیوه به همین صورت شکل می گیرد و شبکه ای عظیم از خرید و فروش کالا به وجود می آید.
به این ترتیب، شما : نه تنها از این شرکت خرید و فروش می کنید، بلکه آموزشهای رایگان ایجاد یک شغل، به شما آموزش داده می شود و شما صاحب یک شغل کسب درآمد می شوید.

چگونگی تعیین حقوق اعضای بازاریابی شبکه ای شرکت :
اما حقوق شما که عضو بازاریابی شبکه ای شرکت هستید، چگونه تعیین می شود؟!
همانطور که می دانید، شرکت های تولید کننده، محصول خود را به عمده فروش می فروشند، عمده فروش هم به خورده فروش، خورده فروش هم به مغازه دار، و مغازه دار هم به مشتری.
اما در بازاریابی شبکه ای شرکت ها، خرید و فروش کالا مستقیم و از تولید کننده به مصرف کننده صورت می گیرد. یعنی واسطه ای در کار نیست. به همین دلیل، سودی که از حذف واسطه هایی مانند عمده فروش و خورده فروش و مغازه به دست می آید، بخشی از آن متعلق به شرکت و بخشی از آن به عنوان پاداش(حقوق) بین اعضای شبکه ی شرکت، تقسیم می شود.
حقوق و پاداش دریافتی شما، بستگی به میزان خرید شما و اعضای دعوت شده ی شما دارد. هر چه خرید اولیه اعضا بالاتر و عضوگیری بیشتر باشد، پاداش و حقوق شما بیشتر و بیشتر می شود.