پولدارترین زنهای دنیا را بشناسید!

عمدتا آنچه که در وهله اول در ذهن متبادر میشود اینست که زنان پولدار جهان ممکن است مانکن یا مدلینگ یابازیگر مشهور باشند اما اینطور نیست. واقعیت این است که بسیاری از آن ها بازرگان، نیکوکار یا فعال اجتماعی هستند و بعضا به واسطه ثروتی که از همسرانشان به آن ها ارث رسیده به این موقعیت دست پیدا کرده اند. در ادامه بیشتر بخوانید:

۱- لورن پاول جابز (Laurene Powell Jobs) همسر استیو جابز بنیان گذار اپل
سن: ۵۳
دارائی خالص: ۲۰ میلیارد دلار
شغل: کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی
کشور: آمریکا
بیوه ی بنیانگذار کمپانی اپل توانست پس از مرگ همسرش توجهات بسیاری را به سوی خود جلب کند. او وارث تمامی دارائی های استیو جابز بود و هم اکنون بزرگترین سهام دار شرکت اپل به شمار می رود. میراث استیو جابز بزرگ، او را به یکی از زنان پولدار دنیا تبدیل کرد.
البته خانم پاول جابز، کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی نیز به شمار می رود و در شمار گسترده ای از پروژه های خیریه بزرگ سهیم است. او در حال حاضر، ۸٪ درصد از سهام شرکت والت دیزنی را نیز در اختیار دارد و در سال ۲۰۱۴ در رتبه بندی انجام شده توسط مجله فوربز در رتبه ۲۹ از فهرست قدرتمندترین زنان جهان قرار گرفت.
۲ – ایوانکا ترامپ (Ivanka Trump)
سن: ۳۵
دارائی خالص: ۷۴۰ میلیون دلار
شغل: تاجر و نویسنده
کشور: آمریکا
با اینکه دختر بزرگ دونالد ترامپ می توانست به ثروت پدر متکی باشد، اما ایوانکا ترامپ تصمیم گرفت تا کسب و کار شخصی خود را راه اندازی نماید تا به یکی از زنان پولدار جهان تبدیل شود. وی در حال حاضر بنیان گذار و مالک چندین شرکت است و به نویسندگی نیز علاقه زیادی دارد. با وجود برنامه های کاری فشرده او همیشه برای خانواده اش وقت می گذارد.
همچنین باید اشاره کنیم که او رئیس شرکت جواهرات ایوانکا ترامپ است. از برنامه های تلویزیونی که خانم ایوانکا در آن نقش داشته است می توان به کارآموز اشاره کرد. در حال حاضر نیز در دولت پدرش به عنوان دستیار ویژه رئیس جمهور مشغول به کار است.
۳ – شیخه موزا (Sheikha Mozah)
سن: ۵۸
دارائی خالص: ۱۰ میلیون دلار
شغل: نیکوکار و رئیس بنیاد آموزش و علوم و توسعه مؤسسه قطر
کشور: قطر
موزا بنت ناصر بن عبدالله المسند، همسر دوم (از میان سه همسر) حمد بن خلیفه آل ثانی امیر پیشین قطر است و ۷ فرزند دارد. این خانم فارغ التحصیل جامعه شناسی از دانشگاه قطر است و نه تنها در حوزه اجتماعی و سیاسی فعالیت دارد، بلکه از پروژه های علمی و فناوری در کشور خودش هم حمایت می کند.
موزا بنت ناصر دارای چندین مدرک افتخاری دکتراست و به عنوان یکی از شیک پوش ترین فرست لیدی ها و زنان پولدار جهان به شمار می رود.
همچنین بد نیست اشاره کنیم که این خانم رئیس بنیاد آموزش و علوم و توسعه مؤسسه قطر و موسسه صلتک و مادر امیر فعلی قطر، تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی است.
۴ -سوزان کلاتن (Susanne Klatten)
سن: ۵۵
دارائی خالص: ۲۲٫۵ میلیارد دلار
شغل: سهام دار و عضو هیئت مدیره ب ام و
کشور: آلمان
سوزان کلاتن به همراه برادرش مدیرعامل یک کمپانی داروسازی هستند. وی همچنین به همراه برادر و مادرش، مالک نیمی از سهام شرکت BMW نیز هستند. ثروتمندترین زن مستقر در کشور آلمان به خوبی بین زندگی حرفه ای و زندگی شخصی خود تعادل برقرار کرده و وقت های آزاد خود را در کنار اعضای خانواده سپری می کند.
در مورد ایشان می توان گفت، سرمایه دار و مدیر ارشد اجرایی و یکی از سهام داران اصلی شرکت ب ام و است که در سال ۲۰۱۴ با دارایی خالص ۱۶٫۹ میلیارد دلار در رتبه پنجم از فهرست ثروتمندترین افراد آلمانو یکی از زنان پولدار جهان قرار گرفت.
۵ – لیلیان بتانکور (Liliane Bettencourt)
سن: ۹۴
دارائی خالص: ۴۳٫۱ میلیارد دلار
شغل: بازرگان – مالک لورئال
کشور: فرانسه
علیرغم سن بالای ۹۰ سال، ملکه کمپانی لورئال، یک موسسه خیریه دارد و همچنان خودش نیز مشغول فعالیت و سخت کوشی است. همین طور باید گفت با اینکه سن این خانمِ ثروتمند زیاد است اما چهره زیبا و دلنشینی دارد و همچنان جذاب به نظر می رسد.
در مورد لیلیان بتانکور باید گفت بازرگان، کارآفرین و نیکوکار فرانسوی و و مالک اصلی شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی لورئال است. بنیانگذار این کمپانی موفق و مشهور، اوژن شولر، پدر خانم لیلیان بود.
وی در سال ۲۰۱۳ با دارایی خالصی بالغ بر ۳۳٫۲ میلیارد دلار، به عنوان سومین زن ثروتمند جهان، در فهرست زنان پولدار بلومبرگ معرفی شد و اکنون بعنوان ثروتمندترین زن کشور فرانسه شناخته می شود.
۶ – شارلوت کاسیراگی (Charlotte Casiraghi)
سن: ۳۱
دارائی خالص: ۵٫۷ میلیارد دلار
شغل: خبرنگار
کشور: موناکو
او یکی از زنان پولدار و نوه «گریس پاتریشیا کلی» بوده و به کار خبرنگاری مشغول است و در مواقع بیکاری به اسب سواری می پردازد. همان طور که در تصویر می بینید، خانم شارلوت نه تنها ثروت و میراث پادشاهی را از خانواده خود به ارث برده، بلکه همانند مادر بزرگش بسیار جذاب و زیباست.
بد نیست اشاره کنیم که گریس کلی، بازیگر مشهور هالیوود و برنده جایزهٔ اسکار بود و پس از ازدواج با رینیه سوم، پادشاه موناکو، ملکه آن کشور و ملقب به عنوان سلطنتی گریس موناکو شد.