بهترین درایوهای اکسترنال بازار

شاید چند سالی از عرضه درایوها به بازار گذشته باشد اما درایوهای اکسترنال مدت زیادی نیست که وارد بازار شده اند این درایوها مخصوصا برای دارندگان نت بوک ها انتخابی عالی هستند و به آن ها اجازه می دهند یکی از عمده ترین کمبودهای این وسایل دوست داشتنی را جبران کنند

شاید چند سالی از عرضه درایوها به بازار گذشته باشد اما درایوهای اکسترنال مدت زیادی نیست که وارد بازار شده‌اند. این درایوها مخصوصا برای دارندگان نت‌بوک‌ها انتخابی عالی هستند و به آن‌ها اجازه می‌دهند یکی از عمده‌ترین کمبودهای این وسایل دوست داشتنی را جبران کنند. از سوی دیگر، قابلیت حمل آن‌ها باعث می‌شود هر کاربری به داشتن یکی از آن‌ها علاقه‌مند باشد. در این بررسی کوتاه سعی کرده‌ایم به برترین درایوهای اکسترنال بازار نگاهی داشته باشیم.

● LG GE۲۰LU۱۱

با وجود سرعت رایتی معادل ۲۰x می‌توانید با بالاترین سرعت ممکن به رایت فایل‌های خود بپردازید. فناوری SecureDisc فایل‌های شما را از دخالت محافظت می‌کند. فناوری Lightscribe نیز به شما امکان می‌دهد که برچسب‌های دلخواهتان را روی دی‌وی‌دی‌ها چاپ کنید.

● LG GP۰۸NU۲۰

این محصول LG عالی به نظر می‌رسد و در ۴ فرمت منحصر به فرد کار می‌کند. وجود چندین حالت خواندن و نوشتن به شما اجازه می‌دهد حالتی را برگزینید که بیشترین کارآیی را در اختیارتان قرار می‌دهد. وجود پورت USB در این رایتر هم سبب می‌شود به استفاده از آداپتور مجزا نیازی نباشد.

● Samsung SE-S۰۴۸B

این رایتر با گوشه‌های گرد و اندازه کوچک و فشرده که آن را نسبت به رایترهای معمول ۲۰ درصد کوچکتر می‌کند و نیز وزن کم، برای کسانی طراحی شده است که مدام در حال مسافرت به این طرف و آن طرف هستند. این رایتر با اغلب سیستم‌عامل‌ها سازگار است و از فناوری Buffer under Run برای جلوگیری از خطاهایی که در طول رایت پدید می‌آیند، بهره می‌گیرد. در ساخت این محصول عناصر سازگار با محیط زیست به کار رفته است بنابراین آن را به دوستداران محیط زیست توصیه می‌کنیم.

● Buslink DBW-۱۶۴۷-U۲

با استفاده از درایوهای جدید Buslink می‌توانید تا ۴ ساعت فیلم را روی دی‌وی‌دی‌های دو‌لایه ۵/۸ گیگابایت رایت کنید. این رایتر هم از قابلیت Buffer Under Run Protecton برخوردار است که امکان رایت سالم و بدون مشکل را برای شما فراهم می‌آورد. رایت و ویرایش سی‌دی‌ها و دی‌وی‌دی‌ها به وسیله نرم‌افزاری که همراه با این محصول عرضه می‌شود، بسیار آسان است. از مشخصه‌های بارز آن می‌توان به طراحی زیبا و جذاب و نیز سازگاری با اغلب سیستم‌عامل‌های ارائه شده تاکنون اشاره کرد.

● Samsung SE-S۱۸۴M DVD Writer LightScribe

اگر لپ‌تاپ یا نت‌بوک شما از درایوهای سی‌دی بی‌بهره است، به معنای آن نیست که مجبورید بدون آن سر کنید. Samsung SE-S۱۸۴M DVD Writer LightScribe به شما اجازه خواندن و رایت دی‌وی‌دی‌ها را می‌دهد. به لطف فناوری به کار گرفته شده، میزان نویز و لرزش آن به حداقل می‌رسد. این دی‌وی‌دی‌رایتر قابلیت خواندن دی‌وی‌دی‌های دولایه را نیز دارد. هم‌چنین می‌توانید از قابلیت LightScribe برای چاپ برچسب دلخواهتان روی دی‌وی‌دی‌ها استفاده کنید.

● Iomega SuperSlim DVD

DVD‌رایترهای قابل حمل بسیار باریک iomega به شما امکان می‌دهند عکس‌ها، ویدئوها و آهنگ‌های خود را هر جا که هستید، در کنارتان داشته باشید. این رایتر علاوه بر ویندوز و Mac با نسخه‌های مختلف لینوکس هم سازگار است. علاوه بر ضخامت اندک و تامین انرژی از طریق پورت USB، iomega توانایی رایت دی‌وی‌دی‌های دولایه را نیز دارد.

● Lite-On eSAU۲۰۸

Lite-On نسل جدیدی از ‌DVD‌رایترهای فوق باریک را به بازار عرضه کرده است. eSAU۲۰۸ یکی از بهترین محصولات این شرکت است که با بهره‌گیری از پورت USB می‌تواند با سرعت ۸x به رایت دی‌وی‌دی بپردازد. این محصول انتخابی مطمئن برای کسانی است که به دنبال رایتری زیبا، قابل حمل و کوچک می‌گردند. امکان حمل یکی از اساسی‌ترین مشخصه‌های eSAU۲۰۸ به شمار می‌رود. یکی از قابلیت‌های جالب آن نیز حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی است که مخصوصا در لپ تاپ‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد.

● Plextor PX-۸۸۰U

PX-۸۸۰U سریع‌ترین محصول میان رایترهای اکسترنال Plextor است. این رایتر ۲۴x برای رایت سرعت دارد. در این سرعت جریان هوا می‌تواند سبب ایجاد سر و صدای بسیار شود اما طراحی خاص پلکستور محیطی آرام را برای شما به ارمغان می‌آورد. علاوه بر این، طراحی کلاسیک از صدای آن می‌کاهد و کیفیت رایت دی‌وی‌دی‌ها را تا حدی زیادی افزایش می‌دهد. PX-۸۸۰U به همراه قابلیت‌هایی چون PlexERASE، plexUTILITES و فناوری Lightscribe عرضه می‌شود. مجهز بودن آن به پورت USB ۲.۰ به معنای آن است که دیگر به حمل آداپتور نیازی نخواهید داشت. اگر به دنبال محصولی به‌صرفه و با کارآیی بالا هستید، مطمئن باشید PX-۸۸۰U انتظارات شما را برآورده می‌کند.