انشا درباره تلفن همراه 4 انشا

انشا درباره تلفن همراه تلفن همراه یا همان گوشی های هوشمند, بیشتر زمان روزمره ما را به خود اختصاص می دهند که در کنار فوایدشان مضرات زیادی هم دارند در ادامه چهار انشا درباره این موضوع آورده شده است که با هم می خوانیم

انشا شماره یک

اولین باری که پدرم برایم تلفن موبایل یا همان موبایل خرید، یک گوشی خیلی خیلی ساده بود .

که صفحه اش تقریبا برابر با یک عکس سه در چهار بود. سیاه و سفید. بدنه اش هم سورمه ای رنگ بود. اما من در پوست خودم نمی گنجیدم. باورم نمی شد که الان یک گوشی تلفن دارم و با آن می توانم تماس بگیرم و زنگ های مختلف روی آن بگذارم و به هرکسی که دوست دارم پیامک بدهم. آن موقع حتی خواب این را هم نمی دیدم که گوشی هایی با قابلیت های امروزی بوجود بیایند.گوشی هایی که با بهترین کیفیت عکس می گیرند، آهنگ پخش می کنند، به دنیای اینترنت یا همان دهکده جهانی در هرکجا که بخواهیم وصل می شوند و قابلیت گفتگو تصویری و صوتی و پیامکی با هر کسی در هر کجای جهان را برایمان پدید می آورند.

امروز این گوشی های هوشمند زمان زیادی از روزمان را به خودشان اختصاص داده اند. علاوه بر استفاده های مفیدی که می توان از آنها کرد، اما ضرر های زیادی هم دارند که با استفاده درست از این تلفن های همراه می توان، آنها را به حداقل کاهش داد.

انشا شماره دو

ما بچه های کپری دهمان هر وقت که پسر خاله ی اصغری به دهمان می اید، کلی خوشحال می شویم و دورش حلقه می زنیم تا از آن آهنگ های قشنگ که در گوشی همرامش دارد برای ما بگذارد و تفریح سالم را برایمان ایجاد کند. هر چند اصغری گاهی اوقات با شنیدن این آهنگ های مجاز جو گیر می شود و با حرکات ناموزون، تفریح ما را ناسالم می کند. ولی در کل باید بگویم ما تلفن همراه را خیلی دوست داریم و حاضریم همه ی دارایی مان را که تنها خروس تاج قشنگ است، بدهیم و تلفن همراه بخریم. اتفاقاً پسر خاله ی اصغری می گفت ناراحت نباشید. چون خیلی زود قیمت تلفن همراه به قیمت یک خروس می رسد و تو می توانی تلفن همراه دار شوی. از شما چه پنهان اصغری از وقتی که این قضیه را شنید، روزی بیست دور زمین مش صفر را بیل می زند تا یک روز بتواند تلفن همراه بخرد. اصغری می گوید تلفن همراه این قدر خوب است که هر جا که بروی، هر چند نمی توانی 2 کلمه حرف بزنی، اما به راحتی می توانی با آن آهنگ های مجاز گوش کنی و حتی بلوتوث بازی کنی. وقتی به اصغری گفتم بلوتوث چیست، گفت چیز بدی نیست. آهنگ ضبط کردن باکلاس است. که من هم فهمیدم اصغری هم نمی داند بلوتوث چیست.

انشا شماره سه

تلفن همراه وسیله ی ارتباطی است که به راحتی می توان ارتباط برقرار کرد و از جایی به جای دیگر با دوستان و اشنایان خود صحبت یا چت کرد. سلام من تلفن همراه هستم،دوست خیلی از شما ها.. از کودک تا پیر و جون که در تمام روز منو روی زمین نمی گذارین و دائما در حال بازی با من هستند و من گاهی انقد خسته می شوم که به شما فحش و ناسزا می گویم که البته نوش جونتون چون حقتونه تا حداقل یکم منو زمین بذارین تا از دست شما یه نفسی بکشم.والا به خدا!حداقل یکم سرتونو بالا بگیرید تا ارتروز گردن نگیرید..

من به فکرتونما.من گاهی خودمو میزنم به هنگی تا شاید دلتون بسوزه یکم دست از سرم بردارید اماانقد سمج هستید که ول نمی کنی…

البته من قبلا اینجوری نبودما.برای خودم ابهت داشتم..چندتا دکمه داشتم شکل و شمایل خاصی داشتم.الان همش لمسی شده شیک شده به قول معروف باکلاس شدم اما من میگم سوسول بازی شده.

انشا شماره چهار

زمان قدیم وسیله ایی به اسم تلفن همراه وجود داشت که مردم مواقع لازم از آن برای ایجاد ارتباط تلفنی استفاده می کردند اما امروز ه ما وسیله ایی را در دست داریم که نام آن تنها تلفن همراه است که بیشتر قابلیت بازی کردن و گوش کردن موزیک ، ترانه ، وصل شدن به اینترنت ، گشت و گذار در تلگرام ، ایستاگرام ، گذاشتن پست و کامنت را دارد. و تنها کاری که با آن انجام نمی شود تماس گرفتن است. اما نام همراه خود را هم چنان یدک می کشد، زیرا همه آن را همه جا حتی در دستشویی و حمام همراه خود دارند.