شباهت بازیگران تاج و تخت با ستاره های دنیای فوتبال!

علیرغم تفاوت های بزرگ، شباهت های فراوانی در بسیاری از موارد از جمله رهبری، خیانت و بی کفایتی بین شخصیت های این داستان و ستاره های دنیای فوتبال وجود دارد؛

انتظارها برای ارکان فصل جدید سریال بازی تاج و تخت، محبوب ترین سریال جهان با ده ها اژدها و زامبی های یخی به پایان رسید و بعد از یک سال و 7 ماه و 19 روز پس از اکران فصل هفتم، فصل جدید از راه رسید.
به همین دلیل بهترین شخصت های این داستان را برگزیده و آن را با کاراکترهای دنیای فوتبال همسان سازی کنیم. علیرغم تفاوت های بزرگ، شباهت های فراوانی در بسیاری از موارد از جمله رهبری، خیانت و بی کفایتی بین شخصیت های این داستان و ستاره های دنیای فوتبال وجود دارد؛


آریا استارک – انگولو کانته


آریا استارک بدون شک محبوب ترین شخصیت نمایش است. او مداوم با مشکلات مبارزه کرده و در نهایت آنها را از بین می برد. در وجود آریا ذره ای بدی وجود ندارد و وی و انگولو کانته با خستگی ناپذیری، فروتنی و اراده به یک شخصیت جهانی تبدیل شده اند.



جان اسنو - استیون جرارد



جان اسنو و استیون جرارد اگرچه طرفداران پر و پا قرص فراوانی ندارند، اما همه جا مورد ستایش قرار می گیرند. هر دوی آنها در نبردهای بزرگ مانند جنگ با پلیدی ها و البته نبرد استانبول سربازان خود را هدایت کرده اند اما ناامیدی ذاتی وجود آنها باعث شده هیچگاه تبدیل به قهرمان های بزرگی نشوند.







باید از جان اسنو پرسید چرا وسط میدان جنگ و در حالی هزاران اسب به سمت تو هجوم می آورند ایستاده ای؟ شانس آوردی که سانسا تو را نجات داد. و چرا استیون جرارد علیرغم اینکه می دانست آماده حضور در میدان برای دیدار با چلسی در ترکیب قرار گرفته، آن اشتباه و لغزش را مرتکب شد و در نیمه دوم نیز هیچ موقعیتی خلق نکرد؟ من که طرفدار لیورپول نیستم نیز هنوز از آن صحنه آزار می بینم.



در پایان سریال تاج و تخت جان اسنو یا شخص دیگری بر تخت پادشاهای جلوس خواهد کرد، اما من امیدوارم جان اسنو آن موقع نیز لیز بخورد. البته حتی اگر عوامل سازنده سریال وی را بکشند نیز چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. به خاطر روایت عاشقانه داستان، جان اسنو تا به حال بارها از مرگ گریخته و او نیز به چیزی همانند یک پیرزی 1-5 مقابل استوک سیتی نیاز دارد.



جیمی لنیستر - کریستیانو رونالدو







جیمی نیز همانند کریستیانو رونالدو تمام عمر خود را صرف کسب مهارتی کرده تا وی را تبدیل به بهترین شکارچی کند. هم رونالدو و هم لنیستر، بعد از افول قدرت با چالش های زندگی خود سازگاری یافته و سعی در تکامل خود داشته اند اما علیرغم دستاوردهای فوق العاده، چیزی در وجود هر دوی آنهاست که شاید شما بدان علاقه نداشته باشید.



پیتر بیلیش - مینو رایولا







هم پیتر بیلیش و هم مینو رایولا هرگز در بالاترین سطح جامعه حضور نداشته اند و هر دو شخصیتی منفور دارند اما تلاش آنها وصل شدن به شخصیت های بزرگ و تاثیرگذار است تا از آن آشفتگی به مثابه نردبانی برای ترقی و پیشرفت بهره گیرند.



استنیس براتیون - ژوزه مورینیو







گرچه نمی توان بزرگی آنها را زیر سوال برد، اما در مقابل قدرت مدیریت براتیون و مورینیو همیشه علامت سوال وجود دارد. ویران کردن یک تیم جوان با تاکتیک اتوبوسی یا به خطر انداختن آنها هرگز نتیجه خوبی نخواهد داشت.



سامول تارلی - مایکل کریک







من نیز قبول دارم که نادیده گرفتن مایکل کریک نتیجه خوبی ندارد، اما به حرف من گوش بدهید. سامول تنها شخصیت سریال بازی تاج و تخت است که نگاه بیننده برایش مهم بوده و از قضاوت غلط دلسرد می شود. او تنها شخصیت داستان است که به جای رفتن به دل خطر و افزایش آدرنالین خون بیننده، کار و وظیفه خود را به درستی انجام می دهد. مایکل کریک نیز اگرچه بازیکنی خجالتی بود، اما بی رقیب در میانه میدان مبارزه می کرد و حضورش در ترکیب ضروری بود.



لرد واریس - زین الدین زیدان







نه واریس و نه زیدان هیچکدام اجازه نمی دهند مشکلات کوچک آنها را از رسیدن به اهداف بزرگ و انجام دادن ماموریت به بهترین شکل ممکن باز بدارد. تاکتیک های دقیق و مدیریت قوی باعث شده آنها علیرغم نداشتن فلسفه ای مشخص، برای مدتی مدید در بالاترین سطح موفق بمانند.



سرسی لنیستر - فلورنتینو پرز



سرسی برای ماندن در راس قدرت هر کاری می کند. بسیاری رفته اند و آمده اند و سرسی همچنان قادر به حفظ قدرت خود به هر طریقی بوده است؛ حتی اگر لازم باشد شهر را ویران کند، البته فلورنتینو پرز هرگز شهر مادرید را منفجر نکرده است.







تریون لنیستر - لیونل مسی



متاسفانه در دوران لنیستر شرایط به شکلی نبود که وی نیز از هورمون های رشد همانند لیونل مسی بهره ببرد و مراقبت های پزشکی وی همیشه در شرایطی عجیب انجام شده است. تریون در این سریال قهرمانی مردمی است و به رغم قد کوتاه، محبوب و بسیار ماهر است؛ تحت هر شرایطی حامی او باشید.







دنریس تارگریان - یحیی توره



پاره کننده زنجیرها، حرفه خود را زمانی آغاز کرد که زیر سایه برادرش بود اما خیلی سریع و با مهاجرت به شمال موفق شد از زیر سایه این نام خارج شود. اگر روزش باشد، در خانه تارگریان او قوی ترین شخصیت و توپخانه هر بخش محسوب می شود. طبیعتا مهم تفاوت او با یحیی توره این است که هافبک ساحل عاجی اژدها با خود به همراه ندارد اما شاید بعد از خداحافظی از دنیای فوتبال، از دهان او نیز آتش خارج شود.