کشف ۲۳ مغروقه دیگر در یونان کانونی برای کشتی های غرق شده

گروهی از جزایر یونانی در دریای اژه رازهای نهفته در اعماق وجودشان را فاش کردند این راز سر به مهر که اکنون پرده از اسرار آن دریده شده شامل ۴۵ مغروقه می باشد که در عرض کم تر از یک سال کشف شده اند

کشف ۲۳ مغروقه دیگر در یونان : کانونی برای کشتی‌های غرق شده

خبر: مگان‌گانون

برگردان: رامین‌ادیبی

فورنی مجموعه‌ای از جزایر کوچک در نزدیکی ترکیه است که زمانی به عنوان یک لنگرگاه محبوب و راهنما (جانشان) درمسیر خطوط کشتیرانی که از دریای‌اژه می‌گذشتند، قرار داشته و مکانی امن برای کشتی‌ها به حساب می‌آمد. اما طی هزاران سال برخی از شناورها در این ناحیه درگیر طوفان شده و ویران شدند؛ که هم اکنون بقایای از آن‌ها بر بستر دریا آرامیده‌اند.

گروهی از جزایر یونانی در دریای اژه رازهای نهفته در اعماق وجودشان را فاش کردند؛ این راز سر به مهر که اکنون پرده از اسرار آن دریده شده شامل ۴۵ مغروقه می‌باشد که در عرض کم‌تر از یک سال کشف شده‌اند.

در سپتامبر سال ۲۰۱۵ یک تیم متشکل از باستان‌شناسان و غواصان آمریکایی و یونانی در طول یک دوره ۱۳ روزه در پیرامون مجمع الجزایر فورنی [۱۳ جزیره‌کوچک] موفق به تعیین محل ۲۲ مغروقه شدند. تیم یاده شده مجدداً برای بسط دادن به پژوهش‌های خود در ژوئن سال جاری به این ناحیه بازگشتند. این‌بار بررسی‌ها یک ماه به طول انجامید که حاصل آن کشف ۲۳ مغروقه دیگر بود تا جمع کشتی‌های‌غرق شده در این ناحیه را به عدد ۴۵ افزایش یابد.

به گفته پیتر کمپبل یکی از اعضای هیئت‌مدیره این پروژه - از موسسه دریایی ار.پی.ام ایالات متحده- فورنی یک «شگفتی ابدی» است.

کمپبل به تارنمای خبری لایوساینس گفت «ممکن است امروز مجمع‌الجزایر فورنی کانونی برای کشف مغروقه‌ها باشد زیرا در گذشته به عنوان یک پایانه [مقصد] محبوب برای شناورها به مطرح بوده».

به نظر کمپبل «فورنی به معنی واقعی کلمه یک محل امن است، و میزان بالای عبور و مرور در هر دوره زمانی در این ناحیه باعث انباشته شدن این مقدار مغروقه شده» باوجود آن‌که فورنی در روزگار باستان هیچ شهر عمده و برجسته‌ای نداشته اما به عنوان یک نقطه مناسبی برای لنگر اندازی و راهنما (جانشان) برای مسیرهایی دریایی که از دریای اژه عبور می‌کردند، مشهور بوده.

کشتی‌ها معمولاً برای در امان بودن از بادهای شمال‌غربی (مخصوص ناحیه دریای اژه) در نقاط امن لنگر می‌انداختند . دکتر کمپبل یادآور شد: ناگهان طوفان سهمگین ‌جنوبی معادلات را بهم ریخت و نقش پاسداری را از مجمع‌الجزایر فورنی گرفت!!! اگر موقعیت این لنگرگاه به سرعت تغییر نکرده بود، این کشتی‌ها در دردسر بزرگی گیر می‌افتادند. کشتی‌های یاد شده نگون‌بختی هستند که توسط پیتر کمپبل و همکارانش در امتداد کرانه‌های مجمع‌الجزایر فورنی کشف شدند.

پیتر گفت: « استخوان‌ این کشتی‌ها به‌واسطه برخورد ه صخره‌های ساحلی خُرد و سپس به یکباره؛ دریا آن‌ها را بلعید». کاوش‌گران موفق به کشف انبوهی از آمفورها شدند که صحنه چپ شدن بار یک تریلر را تداعی می‌کند.

گستره زمانی مغروقه‌های کشف شده از اواخر دوره آرکائیک تا اوایل دوره مدرن می‌باشد. افزون بر آمفورهایی که در دنیای‌باستان کاربری حمل مایعات را داشته‌اند، غواصان موفق به کشف پیه‌سوز، ظروف غذاخوری و لنگر شدند. در برخی موارد خاستگاه محموله‌ها به خوبی مشخص بود برای مثال مجموعه‌ای از آمفورها از جزیره یونانی کس کشف شد که قدمت آن‌ها به دوره هلنی برمی‌گردد.

کمپبل و همکارانش از مرکز باستان شناسی زیرآب یونان از هرمحوطه باستانی یک نمونه دست ساخته برداشتند اما در بیشتر قسمت‌ها پس از ثبت هر محوطه باستانی مصنوعات را در محل خود رها کردند.

به جرات می‌توان گفت مجمع الجزایر فورنی به لحاظ کشف مغروقه‌ها یکی از متراکم‌ترین نواحی جهان است. بنا به عقیده پژوهش‌گران جزایر بزرگ‌تر مدیترانه در حدود ۳ الی ۴ مغروقه دارند و در سراسر آب‌های سرزمین یونان، تنها در حدود۱۸۰ مغروقه به ثبت رسیده(این آمار بدون احتساب کشفیات فورنی است).

می‌توان کشفیات بیشتری در فورنی داشت؛ به نقل از رهبران پروژه، آن‌ها تنها کمتر از نیمی از خطوط ساحلی مجمع‌الجزایر فورنی را مورد بررسی قرار دادند. عمیق‌ترین غوص این بررسی ۶۵ متر بود، اما به بنا به عقیده کمپبل: « کشفیات بیشتری در اعماق پایین‌تر وجود دارد». تیم پژوهشی در مرحله بعد امیدوار است، به وسیله فناورهایی مانند زیردریایی هدایت‌پذیر از دور یا زهپاد به اعماق پایین‌تر راه پیدا کنند (Gannon, ۲۰۱۶).

رامین ادیبی