آفتاب

فرهنگی و هنری

سینما میراث‌فرهنگی و تاریخی کتاب و نشر معماری هنرهای نمایشی هنرهای تجسمی و تزئینی عکاسی نقاشی صنایع‌دستی طراحی و گرافیک تزئین داخلی تصویرسازی حکاکی روی فلز (گراوورسازی) شخصیتها طراحی طراحی‌های موضوعی طرح و طراحی قلمزنی و هنرهای وابسته لیتوگرافی مصورسازی پرسپکتیو پوستر چاپ چاپ رنگی و عکس رنگی کاریکاتور گرافیست گرافیک ـ رولیف(نقش برجسته) موسیقی ادبیات و شعر فستیوال‌ها و جشنواره‌ها طنز و کاریکاتور فرهنگ هنر رادیو و تلویزیون

مطالب داغ روز

وبگردی

مقالات طراحی و گرافیک

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۲۳۸ مقاله

۱۰ شرکتی را که در اینجا معرفی می‌کنیم از لحاظ طراحی و الهام‌بخشی در سال ۲۰۱۲ جزو بهترین شرکت‌ها، برگزیده شده‌اند. طراحان با الهام از طراحی‌های مدرن و تلفیق آن با فضای کلاسیک، توانسته‌اند محیط کاری مناسب، راحت و خلاقانه را برای کارمندان این شرکت‌ها به وجود آورند.

هنر چاپ کلاقه ای (باتیک) از جمله رشته‌های صنایع دستی است که نیاز به تجهیزات و سرمایه گذاری زیادی ندارد و با کمترین هزینه و با تهیه مواد اولیه و ابزار و وسایل ساده می‌توان انواع آثار و اقلام تزئینی و کاربردی تولید کرد.

برای دستیابی به یک بیان تصویری متناسب و هماهنگ با سبک نوشتار یا درونمایه متن، تصویرگر پس از مطالعه متن، هرگز براساس حدس و گمان و احساس لحظه‌ای یا حتی سلیقه شخصی و از آن مهم‌تر، حتی بر مبنای عادات حرفه‌ای و طرز کار مالوف و همیشگی خود دست به کار نمی‌شود.

توجه به مفاهیم اعداد در طراحی و به ویژه معانی اعداد در ملل و اعتقادات مختلف از اهمیت به سزایی برخوردار است و عدم توجه به آن ممکن است باعث القای پیام ها و معانی نادرست در ذهن مخاطبان باشد.

در نخستین سال های توسعه، پلاستیک ها غالبا به عنوان جانشینی برای مواد دیگر انتخاب شده اند. بعضی از آن محصولات اولیه به واسطه توجه و تفکر ویژه ای که به هنگام انتخاب مواد به عمل آمده بود، بسیار موفقیت آمیز بودند.

رشد و توسعه تکنولوژی و پیچیده شدن مسائل طراحی در دنیای امروز، باعث شده است تا دوران یکه تازی قهرمانان طراحی به سر آید. اگر روزی ریموند لوی، هنری دریفوس، پیتر بیرنس و والتر داروین تیگ، به تنهایی شاهکارهای طراحی دنیا را خلق می کردند، امروز دیگر این استودیوها ی بزرگ طراحی دنیا هستند که در قالب تیم های طراحی چند زمینه ای به خلق و توسعه محصولات مختلف می پردازند.

گرافیک به عنوان یکی از مهم ترین عوامل تبلیغ، پیام رسانی و نشر دانش سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می باشد و در جوامع پیشرفته از مهم ترین ارکان تشکیل دهنده یک زندگی اجتماعی است.

در مقام مقایسه این دو قالب با هم، به لحاظ نقش دکوراسیونی شان در محیط، پوشش های فضا از اهمیت بیشتری برخوردار می باشند زیرا که نسبت به لوازم دکوراسیونی ثابت تر بوده و به گونه ای نقش پس زمینه را برای آن لوازم اجرا می کنند.

در جریان صحبت هایی که این روزها درباره طراحی پایدار وجود دارد و دانشجوی طراحی بسیاری از وقت خود را به فکر کردن درباره اینکه چطور می تواند طرح هایش را هرچه بیشنر بهینه، سالم و از نظر محیطی پایدار بسازد.

زندگی شهری بر خلاف زندگی ساده روستایی، با مصرف توام است. مصرف گرائی در نزد شهرنشینان موارد زیادی را شامل می شود؛ از مواد غذایی گرفته تا وسایل یکبار مصرف. آنان در تلاش بیشتر برای خرید و مصرف هستند.

این مقاله با استفاده از منابع کتابخانه ای و روش تحلیل محتوای بصری به بررسی ابعاد گرافیکی نشانه ها پرداخته، کیفیت و کمیت پرکاربردترین نمادهای گیاهی در ۳۰ ساله اخیر را نشان داده است.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۲۳۸ مقاله