آفتاب

علمی و آموزشی

نجوم محیط زیست علم و دانش آموزش و پرورش آموزش ابتدائی آموزش بزرگسالان آموزش ریاضی آموزش زنان آموزش عالی آموزش عالی ـ آموزش مجازی آموزش عالی ـ دانشجویان آموزش عالی ـ دانشگاه‌ها آموزش عالی ـ رشته‌های دانشگاهی آموزش عالی ـ علوم انسانی آموزش عالی ـ مدیریت آموزش عالی ـ کنکور آموزش ـ آموزش زبان آموزش ـ آموزش زیست آموزش ـ آموزش عربی آموزش ـ آموزش فیزیک آموزش ـ فرار مغزها آموزش ـ نهضت سواد آموزی آموزش متوسطه آموزش و پرورش ـ تحقیق و پژوهش امور تربیتی اولیاء و مربیان برنامه‌ریزی آموزشی برنامه‌های درسی تعطیلات تابستانی تعلیم و تربیت تکنولوژی آموزشی تکنولوژی آموزشی ـ آموزش مجازی تکنولوژی آموزشی ـ یادگیری جامعه شناسی آموزش جامعه‌شناسی تربیتی جهانی شدن دانش آموزان دولت دین و آموزش روانشناسی تربیتی روشهای آموزش و فراگیری شخصیت‌ها فضاهای آموزشی كتابخانه‌های‌ مدارس‌ كتب درسی مدیریت آموزش ـ ارزیابی دانش‌آموز مدیریت آموزش ـ مدارس مدیریت آموزشی مدیریت مدارس ـ دانش آموزان مدیریت مدارس ـ مدارس مدیریت مدارس ـ مشاور مدارس مدیریت مدارس ـ معلمین مدیریت مدارس ـ ورزش مدیریت مدرسه مشاوره و راهنمایی موضوعات درسی خاص ـ زبان و ادبیات موضوعات درسی خاص ـ هنر و کاردستی نظام آموزش نظام آموزش و پرورش ـ کشورها نظام‌های آموزش و پرورش گروه‌های خاص ـ آموزش‌کودکان‌معلول ‌آموزش راهنمایی دانستنیها علوم پایه هوا و فضا فنی و مهندسی تکنولوژی کشاورزی و شیلات زیست‌شناسی زمین‌شناسی صنایع

مطالب داغ روز

وبگردی

مقالات نظام‌های آموزش و پرورش

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۸۸ مقاله

اگر جامعه پذیری افراد در حیطه آموزش و پرورش را یک روند فراگیردرجهت رشد و بالندگی استعدادها وسازگاری با قواعد زیست اجتماعی بدانیم، ناگزیریم که ذیل دو محور عمده تحقق معیارهای آموزش در افراد و به ویژه جوانان را بررسی کنیم.

"بعد از ورودم به وزارتخانه، نامه‌ای را به شورای عالی انقلاب فرهنگی که ریاست آن را آیت‌الله خامنه‌ای بر عهده داشتند، نوشتم و درخواست کردم تا اجازه دهند که با عده‌ای از نخبگان طرحی را برای ایجاد شورایی در جهت تغییر و تحول بنیادین در آموزش و پرورش تشکیل دهیم.

آموزش و پرورش اثر بخش ناظر بر یک دردمندی، دغدغه و چالش درونی متعهدانه به کارکرد و عملکرد آموزش و پرورش کشور است؛ که علاوه بر کارآمدی (میزان استفاده از منابع) به اثربخشی (میزان دستیابی به اهداف) اهمیت بسیار می دهد.

یکی از موضوعات مهم و اساسی در آموزش وپرورش سند ملی آموزش و پرورش است که اساسی ترین اقدام تئوری و دستور العمل ویژه برای جامعه هدف و نیازمند آموزش و پرورش است ...

شاید هیچ موضوعی به اندازه آموزش و پرورش برای توسعه کشور اهمیت نداشته باشد. مساله‌ای که تمام پیشرفت‌ها در گرو پیشرفت آن است، زیرا هر تحولی تنها در سایه علم و اعتقاد به خدمت ملی در کشور تحقق پیدا می‌کند.

سعی کنید در ایام تابستان ، کتابهای علمی و کتابهای مربوط به رشته ی تحصیلی یا شغلی که دوست دارید ، بخوانید و اطلاعات عمومی قوی در هر زمینه ای (مخصوصا” در زمینه های مورد علاقه تان) داشته باشید.

اتفاق بسیار مهمی در جغرافیای فکر، فلسفه و مدیریت در آموزش و پرورش به وقوع پیوسته است که به جز شناختِ درست آن امکان تحوّل در نظام آموزشی ما وجود نخواهد داشت.

هنگامی که سخن از خواسته‌های فرهنگیان پیش می‌آید، بی‌درنگ پای تنگناهای اقتصادی و معیشتی و رفع آنها، به میان کشیده می‌شود. چندین سال است، نخستین خواسته فرهنگیان که اعتراض و واخواست‌های آنان، بر پیرامونش گردآمده‌اند را، بهبود شرایط معیشتی تشکیل می‌دهد.

اهمیت توسعه فرهنگی مسأله‌ای راهبردی در هر نظام اجتماعی است و به هر اندازه‌ای که مورد غفلت و سهل‌انگاری قرار گیرد، ارکان جامعه بیشتر آسیب می‌بیند.

علم پژوهش در جامعه ایران اسلامی به ویژه در آموزش و پرورش علاوه بر اصول، روش و ابزارهای پژوهش، دارای الزاماتی است که بدون آن امکان انجام تحقیقات و شناخت دقیق مسائل وجود نخواهد داشت.

چندی است که آموزش وپرورش تصمیم گرفته در دوره های ابتدایی وراهنمایی مردودی راحذف کند وما برآن شدیم عوارض جانبی ومعایب آنرا مطرح کنیم. ومسئولان قبل از هر گونه اقدامی به این نظرات وانتقادات بیاندیشند. شاید که تصمیم عاقلانه ونه از روی احساس بگیرند.زارع نبیلیان از خواجه آذربایجانشرقی

نقش آموزش و پرورش در جامعه ما همچون نقش مویرگ‌‌ها و سلسله اعصاب در بدن انسان است و این نقش از آن جهت در جامعه اهمیت دارد که اگر جامعه‌ای بخواهد تغییرات اجتماعی و یا تحول مطلوبی را بوجود آورد به راحتی می‌تواند از طریق نظام آموزشی کارآمد، اثربخش و موثر این تغییرات را اعمال نماید و باز خورد سریع آن را مشاهده کند تا در برنامه‌ریزی‌های بعدی از آن استفاده نمایند.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۸۸ مقاله