آفتاب

علمی و آموزشی

نجوم محیط زیست علم و دانش آموزش و پرورش آموزش ابتدائی آموزش بزرگسالان آموزش ریاضی آموزش زنان آموزش عالی آموزش عالی ـ آموزش مجازی آموزش عالی ـ دانشجویان آموزش عالی ـ دانشگاه‌ها آموزش عالی ـ رشته‌های دانشگاهی آموزش عالی ـ علوم انسانی آموزش عالی ـ مدیریت آموزش عالی ـ کنکور آموزش ـ آموزش زبان آموزش ـ آموزش زیست آموزش ـ آموزش عربی آموزش ـ آموزش فیزیک آموزش ـ فرار مغزها آموزش ـ نهضت سواد آموزی آموزش متوسطه آموزش و پرورش ـ تحقیق و پژوهش امور تربیتی اولیاء و مربیان برنامه‌ریزی آموزشی برنامه‌های درسی تعطیلات تابستانی تعلیم و تربیت تکنولوژی آموزشی تکنولوژی آموزشی ـ آموزش مجازی تکنولوژی آموزشی ـ یادگیری جامعه شناسی آموزش جامعه‌شناسی تربیتی جهانی شدن دانش آموزان دولت دین و آموزش روانشناسی تربیتی روشهای آموزش و فراگیری شخصیت‌ها فضاهای آموزشی كتابخانه‌های‌ مدارس‌ كتب درسی مدیریت آموزش ـ ارزیابی دانش‌آموز مدیریت آموزش ـ مدارس مدیریت آموزشی مدیریت مدارس ـ دانش آموزان مدیریت مدارس ـ مدارس مدیریت مدارس ـ مشاور مدارس مدیریت مدارس ـ معلمین مدیریت مدارس ـ ورزش مدیریت مدرسه مشاوره و راهنمایی موضوعات درسی خاص ـ زبان و ادبیات موضوعات درسی خاص ـ هنر و کاردستی نظام آموزش نظام آموزش و پرورش ـ کشورها نظام‌های آموزش و پرورش گروه‌های خاص ـ آموزش‌کودکان‌معلول ‌آموزش راهنمایی دانستنیها علوم پایه هوا و فضا فنی و مهندسی تکنولوژی کشاورزی و شیلات زیست‌شناسی زمین‌شناسی صنایع

مطالب داغ روز

وبگردی

مقالات آموزش و پرورش ـ تحقیق و پژوهش

پژوهش حاضر بمنظور بررسی وضعیت استفاده ازشبکه اینترنت و تاثیرآن برفعالیتهای علمی و پژوهشی اعضای هیات علمی دانشگاههای آزاد اسلامی استان مازندران انجام شده است.

هدف اصلی این پژوهش بررسی رابطهٔ جو مدرسه با گرایش به کارآفرینی در دانش آموزان دختر پایه‌های دوم و سوم مقطع متوسطه ی شهر اصفهان است.

هدف از این پژوهش، بررسی تاثیر آموزش راهبردهای علامت گذاری و حاشیه نویسی، سازماندهی و خلاصه کردن بر یادگیری دانش آموزان دختر مقطع اول دبیرستان شهرستان کوچصفهان بوده است.

تحلیل پراکنش نماگرهای آموزشی شهر اصفهان به منظور دستیابی به عدالت اجتماعی و تعادل فضائی، امری است که می‌تواند زمینه‌ساز برنامه‌ریزی اصولی گردد.

ارزشیابی عملکرد یادگیرندگان، یکی از مولفه های مهم و حساس در فرآیند یاددهی- یادگیری است. هر قدر فعالیت ها و امور مختلف از حساسیت و تاثیر بیش تری بر زندگی برخوردار باشند، ارزشیابی آن ها نیز باید دقیق تر و بر پایه اصول و معیارهای منطقی تری انجام گیرد.

لزوم تجدید نظر در روش‌های سنتی تدریس و استفاده از روش‌های نوین و فعال یادگیری، از سوی سیستم‌های آموزشی احساس شده و کاربرد این روش‌ها در علوم مختلف متداول شده است.

با توجه به اینکه در شرایط زندگی امروز، نیازهای جامعه در حال تغییر دایمی هستند، چنین توصیه شده که ما نیز می‌بایست در آموزش خود تغییر ایجاد کنیم.

چارچوب پژوهش حاضر براساس کاربرد روش شناسی پویایی سیستم در ارزشیابی درونی شکل گرفته است. هدف از این پژوهش پیشنهاد مدلی به منظور بررسی و تعیین خط مشی ها و عوامل اثرگذار در کیفیت گروه های آموزشی با استفاده از روش شناسی پویایی سیستم ها بوده است.

این مقاله بر اساس برنامه ‎ریزی راهبردی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان تنظیم شده است. مرحله اول این برنامه در راستای تدوین چشم انداز بر اساس مدل ارایه شده توسط کالینز و پوراس (۱۹۹۶) انجام گرفته است.

تصمیم گیری مخاطره آمیز به عنوان هسته مرکزی بسیاری از آسیب های اجتماعی مانند سو مصرف مواد، جرم و جنایت و خشونت سال هاست که مورد توجه دانشمندان علوم شناختی واقع شده است.

این مطالعه جهت طراحی نسخه فارسی تخمین زمانی، بازسازی زمانی و تخمین تاخیر و ارزیابی آن در گروهی از دانش آموزان دبیرستانی انجام شده است.

به موازات پیشرفت امور آموزشی و سایر تحولات فرهنگی یکی از مسائلی که مد نظر قرار دارد، مسئله افت آموزشی است . این موضوع از جمله معضلاتی است که جامعه امروز گرفتار آن است ،(( آموزش و پرورش جلسات متعدد برای حل این معضل برگزار نموده و دیدگاه های اهل فن را جمع آوری نموده ولی در عمل حادثه خاصی رخ نداده)) و هر روز نیز بر آمار و ارقام آن افزوده می شود .

پژوهش حاضر میزان هماهنگی و همخوانی میان سه برنامه درسی قصد شده، اجرا شده و کسب شده علوم دوره ابتدایی را مورد مطالعه و بررسی قرار داده است.

این پژوهش به بررسی تأثیر مشاوره گروهی بر بحران وجودی نوجوانان شهر شیراز در سال تحصیلی ۷۹- ۷۸ می پردازد. بدین منظور از طرح تحقیق تجربی دو گروهی شامل گروه آزمایش (یک گروه دختران و یک گروه پسران) و گروه کنترل (یک گروه دختران و یک گروه پسران) استفاده شده است.

نگرش جدید و پیشرو در چشم انداز فرهنگ و آموزش عالی کشور جایگاه ویژه ای را برای مطالعه و پ‍ژوهش در زمینه پویانمایی مطرح می کند.

هدف از این پژوهش، بررسی نقش فرهنگ سازمانی مدارس در فرسودگی شغلی دبیران دوره راهنمایی شهر تهران است. جامعه مورد مطالعه شامل کلیه دبیران دوره راهنمایی شهر تهران در سال ۱۳۸۵ است.