آفتاب

علمی و آموزشی

نجوم محیط زیست علم و دانش آموزش و پرورش آموزش ابتدائی آموزش بزرگسالان آموزش ریاضی آموزش زنان آموزش عالی آموزش عالی ـ آموزش مجازی آموزش عالی ـ دانشجویان آموزش عالی ـ دانشگاه‌ها آموزش عالی ـ رشته‌های دانشگاهی آموزش عالی ـ علوم انسانی آموزش عالی ـ مدیریت آموزش عالی ـ کنکور آموزش ـ آموزش زبان آموزش ـ آموزش زیست آموزش ـ آموزش عربی آموزش ـ آموزش فیزیک آموزش ـ فرار مغزها آموزش ـ نهضت سواد آموزی آموزش متوسطه آموزش و پرورش ـ تحقیق و پژوهش امور تربیتی اولیاء و مربیان برنامه‌ریزی آموزشی برنامه‌های درسی تعطیلات تابستانی تعلیم و تربیت تکنولوژی آموزشی تکنولوژی آموزشی ـ آموزش مجازی تکنولوژی آموزشی ـ یادگیری جامعه شناسی آموزش جامعه‌شناسی تربیتی جهانی شدن دانش آموزان دولت دین و آموزش روانشناسی تربیتی روشهای آموزش و فراگیری شخصیت‌ها فضاهای آموزشی كتابخانه‌های‌ مدارس‌ كتب درسی مدیریت آموزش ـ ارزیابی دانش‌آموز مدیریت آموزش ـ مدارس مدیریت آموزشی مدیریت مدارس ـ دانش آموزان مدیریت مدارس ـ مدارس مدیریت مدارس ـ مشاور مدارس مدیریت مدارس ـ معلمین مدیریت مدارس ـ ورزش مدیریت مدرسه مشاوره و راهنمایی موضوعات درسی خاص ـ زبان و ادبیات موضوعات درسی خاص ـ هنر و کاردستی نظام آموزش نظام آموزش و پرورش ـ کشورها نظام‌های آموزش و پرورش گروه‌های خاص ـ آموزش‌کودکان‌معلول ‌آموزش راهنمایی دانستنیها علوم پایه هوا و فضا فنی و مهندسی تکنولوژی کشاورزی و شیلات زیست‌شناسی زمین‌شناسی صنایع

مقالات آموزش و پرورش

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۲,۴۹۳ مقاله
ماه مهر

ساعتش را به دست می‌گیرد و از این که ثانیه‌ها این قدر سریع می‌دوند، حرص می‌خورد و کلافه می‌شود. هر پنج دقیقه زنگ ساعتش را به تأخیر می‌اندازد. مادر آهسته وارد اتاق می‌شود و سعی می‌کند با آرامش بیدارش کند، ولی او با چشمانی بسته و صدایی گرفته جواب می‌دهد: «پنج دقیقه دیگر بیدار می‌شوم» و بعد از گذشت حدود یک ربع دوباره می‌گوید: «فقط پنج دقیقه دیگر...»

دانشگاه‌های آلمان

آلمان یکی از پرطرفدارترین کشورهای جهان برای دانشجویان خارجی است. در میان کشورهایی که زبان اصلی‌شان انگلیسی نیست، آلمان محبوب‌ترین کشور برای تحصیلات آکادمیک است.

انتخاب رشته

یکی از مراحل حساس و سرنوشت‌ساز دانش‌آموزان در دوران تحصیل، انتخاب رشته دانشگاه است؛ انتخابی پر از هیجان و اضطراب که اگر در آن اشتباهی صورت بگیرد، جبران آن بسیار سخت و گاهی غیرممکن است.

کنکور

فردا آزمون کنکور شروع می‌شود و بسیاری از جوانان آینده خود را در آن رقم خواهند زد. بر همین اساس، چند توصیه برای افرادی که این روز به قولی سرنوشت ساز را پیش رو دارند در ادامه این نوشتار ذکر شده که دانستنش برای رفع اضطراب بیفایده نیست.

امتحان نهایی

آزمون‌های سال سوم دبیرستان که به آزمون‌های هماهنگ کشوری دبیرستان یا نهایی معروف است، چند روز پیش در حالی به پایان رسید که با حاشیه‌هایی درخور درنگ همراه بود.

تحصیل در ایران

همزمان با تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نوین در ایران که در پیوند و متاثر از رویدادهای اروپایی بویژه انگلستان، فرانسه و آلمان بود، نسیم آموزش و یادگیری نوین نیز به صحنه اجتماعی ایران وزیدن گرفت.

مکتب‌خانه

مکتب‌خانه که کتاب یا کتابخانه هم خوانده می‌شد، کیفیتش نسبت به زمان و مکان تغییر می‌یافت، اما وقتی شرایط کم و بیش خوب بود، متانت یک نظام آموزشی منطقی و منعطف را داشت. محدوده سنی پنج، شش سالگی تا ده، پانزده سالگی بود، ولی آزادی سنی وجود داشت.

بدخطی دانش‌آموزان

خط خوب یکی از مهارت‌هایی است که باید از سن کم یعنی از دوره پیش‌دبستانی به دانش‌آموزان آموخته شود، درغیر این صورت بخشی از فرایند یاددهی و یادگیری دچار نقص خواهد شد.

زبان انگلیسی

تِته‌پِته‌کنان کلمات انگلیسی را روخوانی می‌کنند و دست و پا شکسته یک متن را به فارسی برمی‌گردانند، بی‌آن‌ که توان حرف زدن داشته باشند یا جسارت سوال‌کردن. دانش‌آموزان را می‌گوییم که سال‌هاست از سال اول راهنمایی(متوسط اول) تا پایان دبیرستان(متوسطه دوم) زبان انگلیسی می‌خوانند، اما در پایان راه آنها می‌مانند و زبانی که در دهان نمی‌چرخد تا ساده‌ترین جملات انگلیسی را ادا کند.

کلاس آموزش زبان‌

قدیم‌ترها در هر خیابان و کوچه‌ای از شهر، این همه کلاس آموزش زبان‌های خارجی نبود. آن روزها اگر کسی می‌خواست زبانی یاد بگیرد، باید قدری می‌گشت تا بهترین کلاس را البته از نگاه و معیارهای خودش، پیدا کند و البته چون کلاس‌های زیادی وجود نداشت، معمولا همان نزدیک‌ترین به‌عنوان بهترین آموزشگاه انتخاب می‌شد.

زبان انگلیسی

آن قدیم‌ها اگر دختری پا به پای درس و کتاب و مدرسه از آشپزی، خیاطی، آرایشگری، گلدوزی و بچه‌داری هم سررشته داشت توی فامیل و آشنا زبانزد خاص و عام می‌شد و تعریف همه دنبالش بود که: دختر فلانی از هر انگشتش هنری می‌ریزد.

مدارس استیجاری

سال‌هاست ریش گرو گذاشته می‌شود تا مالکان مدارس اجاره‌ای از تصمیم خود برای تخلیه مدرسه منصرف شوند و کمی بیشتر با آموزش و پرورش مدارا کنند. این ریش گرو گذاشتن در بسیاری از موارد جواب داده است، ولی بسیاری از مالکان پا در یک کفش کرده​ و بر سر تخلیه ملک خویش ایستاده‌اند و عاقبت موفق به اجرای حکم شده‌اند.

زبان انگلیسی

«سیستم آموزش انگلیسی در خواب، مغز را در عالی‌ترین شرایط کاری(یعنی در خواب و در زمان استراحت) ‌و به راحت‌ترین شیوه، با واژه‌ها و جملات اساسی زبان آشنا می‌کند و شما وقتی از خواب بیدار می‌شوید، در کمال حیرت می‌بینید که نسبت به روز قبل چندین لغت جدید برایتان معنادار شده‌اند و به طور ناخودآگاه، بخش اعظم مفاهیم مکالمات روزمره و نوشته‌های انگلیسی را درک می‌کنید.»

رشته تحصیلی

در زیر لیستی از گرانترین مدارک تحصیلی در آمریکا فراهم نموده ایم و همانطور که مشاهده می کنید دانشگاه های مربوط به آنها اکثراً در ساحل شرقی آمریکا و بیشتر در ایالت نیویورک واقع شده اند.

مدرسه سبز

قرمزی گل‌های شمعدانی چیده شده روی ایوان می‌زند توی چشم، باغچه‌های پرگل و سبز با آن گلدان‌های بزرگ و سنگی که گیاهانی رونده از آن آویزان شده است جان می‌دهد برای تماشا، حوض کاشیکاری شده که از پشت سرریز می‌کند و مثل یک آبشار فرو می‌ریزد، می‌طلبد کنارش بنشینی و دستی به آبش بزنی و جانی تازه کنی.

مدرک تحصیلی آنلاین

با گسترش تکنولوژی و ارتباطات راه ،کلاس های آنلاین رونق بیشتری گرفته اند و دانشجویان زیادی به دلایل مختلف در این کلاس ها شرکت می کنند. اما آیا این کلاس ها ارزش پول و وقتی که صرف می شود را دارند؟

روزمعلم,هفته معلم

تعلیم و تعلم از شئون الهی است و خداوند، این موهبت را به پیامبران و اولیای پاک خویش ارزانی کرده است تا مسیر هدایت را به بشر بیاموزند و چنین شد که تعلیم و تعلم به صورت سنت حسنه آفرینش درآمد.

کالج های آمریکا

کدام یک از کالج های آمریکا بهترین بازدهی را دارند؟ در راستای یافتن این پاسخ، مجله فوربس ۵۰ دانشگاه خصوصی را به عنوان برترین کالج های خصوصی که فارغ‌التحصیلان آنها عموما انسان های موفقی هستند را معرفی کرده است. ما نیز ۱۰ کالج برتر را به شما معرفی می کنیم.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۲,۴۹۳ مقاله