آفتاب

علمی و آموزشی

نجوم محیط زیست علم و دانش آموزش و پرورش آموزش ابتدائی آموزش بزرگسالان آموزش ریاضی آموزش زنان آموزش عالی آموزش عالی ـ آموزش مجازی آموزش عالی ـ دانشجویان آموزش عالی ـ دانشگاه‌ها آموزش عالی ـ رشته‌های دانشگاهی آموزش عالی ـ علوم انسانی آموزش عالی ـ مدیریت آموزش عالی ـ کنکور آموزش ـ آموزش زبان آموزش ـ آموزش زیست آموزش ـ آموزش عربی آموزش ـ آموزش فیزیک آموزش ـ فرار مغزها آموزش ـ نهضت سواد آموزی آموزش متوسطه آموزش و پرورش ـ تحقیق و پژوهش امور تربیتی اولیاء و مربیان برنامه‌ریزی آموزشی برنامه‌های درسی تعطیلات تابستانی تعلیم و تربیت تکنولوژی آموزشی تکنولوژی آموزشی ـ آموزش مجازی تکنولوژی آموزشی ـ یادگیری جامعه شناسی آموزش جامعه‌شناسی تربیتی جهانی شدن دانش آموزان دولت دین و آموزش روانشناسی تربیتی روشهای آموزش و فراگیری شخصیت‌ها فضاهای آموزشی كتابخانه‌های‌ مدارس‌ كتب درسی مدیریت آموزش ـ ارزیابی دانش‌آموز مدیریت آموزش ـ مدارس مدیریت آموزشی مدیریت مدارس ـ دانش آموزان مدیریت مدارس ـ مدارس مدیریت مدارس ـ مشاور مدارس مدیریت مدارس ـ معلمین مدیریت مدارس ـ ورزش مدیریت مدرسه مشاوره و راهنمایی موضوعات درسی خاص ـ زبان و ادبیات موضوعات درسی خاص ـ هنر و کاردستی نظام آموزش نظام آموزش و پرورش ـ کشورها نظام‌های آموزش و پرورش گروه‌های خاص ـ آموزش‌کودکان‌معلول ‌آموزش راهنمایی دانستنیها علوم پایه هوا و فضا فنی و مهندسی تکنولوژی کشاورزی و شیلات زیست‌شناسی زمین‌شناسی صنایع

مطالب داغ روز

وبگردی

مقالات آموزش و پرورش

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۲,۵۲۳ مقاله

بر کسی پوشیده نیست که هر صنف از جامعه از مشکلات صنف خود بیشتر آگاه است تا اصناف دیگر، بنا براین معلمان بیشتر از هر صنف دیگری از مشکلات آموزش و پرورش، دانش آموزان و آموزگاران آگاهی دارند.

اگر به فکر ادامه تحصیل در خارج از ایران هستید؛ دست به کار شوید که معمولا برای خیلی از دانشگاه ها بهار و تابستان فصل ارسال مدارک است. قبل از هرچیزی مدارک مورد نظر خود را ترجمه کنید.

به عقیده شما اگر دانش آموز یا دانشجویی در یادگیری دروس خود با مشکل مواجه باشد، باید او را کودن یا بی استعداد دانست؟ چرا برخی از ما علیرغم تلاش زیاد، همواره در تحصیلات و زندگی شخصی خود شکست را تجربه می کنیم؟ در ماجرای خواندنی زیر چه اتفاقاتی میان استاد دانشگاه و دانشجوی پزشکی رخ می دهد؟ پیروز این اتفاق چه کسی است؟

برای کسب رتبه تک رقمی و دو رقمی، بهتر است از چه سالی برای کنکور مهیا شد؟ کدام آزمون آزمایشی برای کنکوری های مناسب است؟ آیا داشتن دبیر کنکور، خوب است یا خیر؟ کتابهای کنکوری با کیفیت، کدام ها هستند؟ آیا رتبه های برتر کنکور می توانند یک مشاور تحصیلی یا دبیر خوب کنکور نیز باشند؟

مدیران و دبیران مدارس چه کاری می توانند انجام دهند، تا دانش آموزان از ساعاتی که در مدرسه هستند، لذّت ببرند؟ چرا برخی از دبیران می گویند: ما آموزش می دهیم، اما دانش آموزان یاد نمی گیرند؟ آیا هنر یک مدیر مدرسه صرفاً جذب دبیران گرانقمیت و شناخته شده است؟ یا برگزاری امتحانات فشرده و مستمر؛ که در دراز مدت، نتیجه ای جز افت تحصیلی ، خستگی روحی و بی انگیزه کردن دانش آموزان نخواهد داشت؟ آیا صرفاً کسب رتبه در کنکور سراسری و یا داشتن معدل های بیست نشانه یک مدرسه موفق است؟

از ماجرای فراری بودن دانش آموزان از مشاورین تحصیلی مدرسه ، شایعه اخراج سریع از کمپ کنکور ، شرط معدل بالا برای ثبت نام ، فروش برنامه های درسی جعلی تا اظهارات متناقض یکی از رتبه های برتر در گفت و گوی صریح و شفاف سایت فردا با سینا تهرانی علمی ترین مشاور کنکور و تحصیلی کشور

چرا اغلب دانش آموزان از مشاوران تحصیلی مدارس فراری هستند؟ چرا برخی از مشاورین مدرسه آنگونه که شایسته است از کارایی لازم در حل مشکلات روحی و تحصیلی دانش آموزان برخوردار نیستند؟ سیناتهرانی در گفتگو با رجانیوز به تشریح خصوصیات یک مشاور تحصیلی یا کنکور حرفه ای پرداخته است

چرا برخی از نفرات تک رقمی و دو رقمی کنکور سراسری با مصاحبه های عجیب و معنادارشان آدرس های غلط به دانش آموزانی می دهند که می خواهند از روش موفقیت آنها برای کسب رتبه های برتر کنکور سراسری الگوسازی کنند؟

آیا مطالعه کتابهای درسی برای موفقیت در کنکور کافی است؟ آیا می دانید طراحان سوالات کنکور به چه روشی اقدام به طراحی سوال می کنند؟ آیا برای موفق شدن در کنکور باید ساعتهای زیادی درس خواند؟ براستی عوامل موثر برای موفقیت در کنکور کدامند؟

آیا به نظر شما همه کسانی که حائز رتبه های تک رقمی و دو رقمی کنکور سراسری می شوند، صرفاً با تلاش و پشتکار خود و بدون کمک گرفتن از مشاوران کنکور و دبیران گرانقیمت خصوصی به این مهم دست یافته اند؟

آیا برای موفقیت در کنکور سراسری به اندازه کافی باهوش هستید که بتوانید رتبه یک رقمی، دو رقمی یا سه رقمی کسب کنید؟

سیناتهرانی در گفت و گو با خبرگزاری آفتاب نیوز پاسخ می دهد: آیا کسب رتبه عالی در کنکور سراسری تضمین کننده آینده ای روشن برای فرزندانتان است؟ دلایل شکست برخی از شاگرد اول ها یا نفرات برتر کنکور سراسری در زندگی واقعی چیست؟ چه کنیم تا فرزندان مان بجای اینکه مصرف کننده ثروت باشند، تبدیل به یک ثروت آفرین شوند؟ براستی رازهای موفقیت دانش آموزان ثروت آفرین آینده چیست؟

چه عاملی باعث شد تا ماندانا از دختری که کودن به نظر می رسید به دانش آموزی با استعداد تبدیل شود؟ آیا اعتقادات افراد در شکل دهی رفتار و نوع قضاوت آنها موثر است؟

هر پدر و مادری گاهی می شنود که پسر یا دخترش می گوید: من خنگم. والدین با آگاهی از اینکه فرزندشان نمی تواند، خنگ باشد تلاش می کنند او را متقاعد کنند که خنگ نیست. به این گفت و گوی پدر و پسر توجه کنید.

سینا تهرانی مشاور تحصیلی در گفت و گو با فرارو از اهمیت آموزش تفکر کردن در دستیابی دانش آموزان به موفقیت های تحصیلی و شغلی در مسیر زندگی شان گفت.

آیا شما هم داوطلب کنکور سراسری هستید و نمی دانید برای موفقیت در کنکور به چه ابزارهایی باید مسلح شوید؟

از جمله دپارتمان مدیریت کسب و کار ، خانواده و همسران، موفقیت تحصیلی و کنکور که توسط چند تن از بهترین متخصصین حوزه مدیریت، خانواده و کنکور اداره می شود.

? شاخص ? به عنوان یکی از وابسته های وابسته در گروه اسمی و در ساختار جمله های زبان فارسی بررسی می شود . در کتاب زبان فارسی سال سوم دبیرستان ، شاخص ، وابسته ای است که بدون نقش نمای اضافه به هسته اضافه می شود . البته استثناهایی هم وجود دارد که در این مبحث مورد بررسی قرار گرفته است .

اگر به شما توصیه شود که شب‌ها هنگام خواب موسیقی پخش کنید یا یک شمع معطر در اتاق روشن کنید تا چیزهایی را که در طول روز یاد گرفته‌اید راحت‌تر به خاطر بسپارید، حتما تعجب می‌کنید.

استفاده از روش‌های سنتی و به روز نبودن، یکی از مشکلات در سیستم آموزش و پرورش است به‌طوری که با وجود پیشرفت‌های فراوان در روش‌های تدریس و آموزش هنوز به کودکان تکالیف و مشق برای منزل داده می‌شود.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۲,۵۲۳ مقاله