آفتاب

علمی و آموزشی

نجوم محیط زیست علم و دانش آموزش و پرورش آموزش ابتدائی آموزش بزرگسالان آموزش ریاضی آموزش زنان آموزش عالی آموزش عالی ـ آموزش مجازی آموزش عالی ـ دانشجویان آموزش عالی ـ دانشگاه‌ها آموزش عالی ـ رشته‌های دانشگاهی آموزش عالی ـ علوم انسانی آموزش عالی ـ مدیریت آموزش عالی ـ کنکور آموزش ـ آموزش زبان آموزش ـ آموزش زیست آموزش ـ آموزش عربی آموزش ـ آموزش فیزیک آموزش ـ فرار مغزها آموزش ـ نهضت سواد آموزی آموزش متوسطه آموزش و پرورش ـ تحقیق و پژوهش امور تربیتی اولیاء و مربیان برنامه‌ریزی آموزشی برنامه‌های درسی تعطیلات تابستانی تعلیم و تربیت تکنولوژی آموزشی تکنولوژی آموزشی ـ آموزش مجازی تکنولوژی آموزشی ـ یادگیری جامعه شناسی آموزش جامعه‌شناسی تربیتی جهانی شدن دانش آموزان دولت دین و آموزش روانشناسی تربیتی روشهای آموزش و فراگیری شخصیت‌ها فضاهای آموزشی كتابخانه‌های‌ مدارس‌ كتب درسی مدیریت آموزش ـ ارزیابی دانش‌آموز مدیریت آموزش ـ مدارس مدیریت آموزشی مدیریت مدارس ـ دانش آموزان مدیریت مدارس ـ مدارس مدیریت مدارس ـ مشاور مدارس مدیریت مدارس ـ معلمین مدیریت مدارس ـ ورزش مدیریت مدرسه مشاوره و راهنمایی موضوعات درسی خاص ـ زبان و ادبیات موضوعات درسی خاص ـ هنر و کاردستی نظام آموزش نظام آموزش و پرورش ـ کشورها نظام‌های آموزش و پرورش گروه‌های خاص ـ آموزش‌کودکان‌معلول ‌آموزش راهنمایی دانستنیها علوم پایه هوا و فضا فنی و مهندسی تکنولوژی کشاورزی و شیلات زیست‌شناسی زمین‌شناسی صنایع

مطالب داغ روز

وبگردی وبگردی

مقالات آموزش و پرورش

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۲,۵۰۹ مقاله
سینا تهرانی,مشاور تحصیلی,مهارت های ارتباط درون خانوادگی

هر پدر و مادری گاهی می شنود که پسر یا دخترش می گوید: من خنگم. والدین با آگاهی از اینکه فرزندشان نمی تواند، خنگ باشد تلاش می کنند او را متقاعد کنند که خنگ نیست. به این گفت و گوی پدر و پسر توجه کنید.

سینا تهرانی, مشاور کنکور, مشاور تحصیلی

سینا تهرانی مشاور تحصیلی در گفت و گو با فرارو از اهمیت آموزش تفکر کردن در دستیابی دانش آموزان به موفقیت های تحصیلی و شغلی در مسیر زندگی شان گفت.

سیناتهرانی, سینا تهرانی, کنکور, داوطلب کنکور, مشاور تحصیلی

آیا شما هم داوطلب کنکور سراسری هستید و نمی دانید برای موفقیت در کنکور به چه ابزارهایی باید مسلح شوید؟

آموزش مجازی , مشاور کنکور , مشاور خانواده , درس زندگی , مدیریت کسب و کار , پرتال آموزش مجازی , وفادارسازی همسران , مشاوره خانواده و همسران , آزمون و سنجش

« شاخص » به عنوان یکی از وابسته های وابسته در گروه اسمی و در ساختار جمله های زبان فارسی بررسی می شود . در کتاب زبان فارسی سال سوم دبیرستان ، شاخص ، وابسته ای است که بدون نقش نمای اضافه به هسته اضافه می شود . البته استثناهایی هم وجود دارد که در این مبحث مورد بررسی قرار گرفته است .

یادگیری‌ در خواب

اگر به شما توصیه شود که شب‌ها هنگام خواب موسیقی پخش کنید یا یک شمع معطر در اتاق روشن کنید تا چیزهایی را که در طول روز یاد گرفته‌اید راحت‌تر به خاطر بسپارید، حتما تعجب می‌کنید.

تکالیف‌مدرسه,مشق شب

استفاده از روش‌های سنتی و به روز نبودن، یکی از مشکلات در سیستم آموزش و پرورش است به‌طوری که با وجود پیشرفت‌های فراوان در روش‌های تدریس و آموزش هنوز به کودکان تکالیف و مشق برای منزل داده می‌شود.

تکالیف‌مدرسه,مشق شب

دخترک دوان دوان به سمت مادرش می‌آید، اولین روز مدرسه خیلی زود تمام شد و با ذوق فراوان از آنچه در کلاس گذشته تعریف می‌کند، ذوق مشق نوشتن را به خوبی می‌شود در میان سخنان دخترک کشف کرد، آنجا که با ذوق از مادرش می‌پرسد پس کی مثل نسترن «مخش» می‌نویسد، ذوقی که معلوم نیست تاکی همین‌طور برایش لحظه شماری خواهد شد.

تکالیف‌مدرسه,مشق شب

معلم گفته بود باید با ۴ رنگ دوباره مشق دیشب و مشق جدید را بنویسد. برایش توضیح داده بود که وقتی نشستی پای مشق یک کلمه با آبی، یک کلمه با قرمز، یک کلمه با مشکی و یک کلمه با سبز باشد. نقطه و کاما را هم باید حساب می‌کرد.

ماه مهر

ساعتش را به دست می‌گیرد و از این که ثانیه‌ها این قدر سریع می‌دوند، حرص می‌خورد و کلافه می‌شود. هر پنج دقیقه زنگ ساعتش را به تأخیر می‌اندازد. مادر آهسته وارد اتاق می‌شود و سعی می‌کند با آرامش بیدارش کند، ولی او با چشمانی بسته و صدایی گرفته جواب می‌دهد: «پنج دقیقه دیگر بیدار می‌شوم» و بعد از گذشت حدود یک ربع دوباره می‌گوید: «فقط پنج دقیقه دیگر...»

دانشگاه‌های آلمان

آلمان یکی از پرطرفدارترین کشورهای جهان برای دانشجویان خارجی است. در میان کشورهایی که زبان اصلی‌شان انگلیسی نیست، آلمان محبوب‌ترین کشور برای تحصیلات آکادمیک است.

انتخاب رشته

یکی از مراحل حساس و سرنوشت‌ساز دانش‌آموزان در دوران تحصیل، انتخاب رشته دانشگاه است؛ انتخابی پر از هیجان و اضطراب که اگر در آن اشتباهی صورت بگیرد، جبران آن بسیار سخت و گاهی غیرممکن است.

کنکور

فردا آزمون کنکور شروع می‌شود و بسیاری از جوانان آینده خود را در آن رقم خواهند زد. بر همین اساس، چند توصیه برای افرادی که این روز به قولی سرنوشت ساز را پیش رو دارند در ادامه این نوشتار ذکر شده که دانستنش برای رفع اضطراب بیفایده نیست.

امتحان نهایی

آزمون‌های سال سوم دبیرستان که به آزمون‌های هماهنگ کشوری دبیرستان یا نهایی معروف است، چند روز پیش در حالی به پایان رسید که با حاشیه‌هایی درخور درنگ همراه بود.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۲,۵۰۹ مقاله