آفتاب

مقالات حفظ محیط زیست

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱۰۳ مقاله
اُزن

دسترسی به آب تمیز یکی از مهم‌‌ترین فاکتورها در انتخاب و راه‌اندازی تجهیزات تولید محسوب می‌شود. بدون امکان دسترسی به آب تمیز؛ اغلب پروسه‌های تولیدی؛ تعویض خط و تمیزکاری تجهیزات غیرممکن است و در نهایت عملیات تولید به توقف می‌‌انجامند. داشتن مشخصه‌های آب آشامیدنی شهری اولین نمود آب مورد نیاز در پروسه‌های دارویی است.

محیط‌زیست

ذخیره‌گاه منطقه حفاظت شده، شامل محیط‌های آبی یا خشکی است که معرف یک یا چند ویژگی زیر باشد: اول؛ نمونه‌ای معرف از بیوم‌های (بیوم: اکوسیستم کلان) طبیعی باشد. دوم؛ دارای اجتماعات منحصر‌به‌فرد یا مناطقی که دارای سیما یا ویژگی استثنایی باشد.

زمین‌پاک

حیوانات شکار می‌شوند، تالاب‌ها خشک می‌شوند، جنگل‌ها تنک می‌شوند، زمین گرم می‌شود، آب‌ها آلوده می‌شوند، خاک فرسوده می‌شود، هوا مسموم می‌شود، آب‌های شیرین کمتر و کمتر می‌شوند، بیابان‌ها پیش می‌روند، پوشش‌های گیاهی ضعیف‌تر می‌شوند، کوه‌ها خراشیده می‌شوند، آب‌های زیرزمینی پر از فاضلاب می‌شوند، زیستگاه‌ها تخریب می‌شوند، تنوع زیستی تحدید و تهدید می‌شود و ... همه این اتفاقات می‌افتد چون انسان‌ها می‌خواهند.

محیط‌زیست

زمین در حال گرم شدن است. تقریبا هر کاری که ما انجام می‌دهیم به گرم شدن بیشتر زمین می‌انجامد. اکثریت قریب‌به‌اتفاق فناوری‌های پیشرفته امروزی محتاج صرف مقادیر زیادی از انرژی هستند....

محیط‌زیست

بشر به عنوان تکامل یافته ترین موجود کره خاکی در طول عمر نه چندان طولا نی خود بیشترین تاثیرات را برزمین و محیط زیست خود داشته است که آن هم به وجود شعور و عقل و علمی برمی گردد که به واسطه آن اشرف مخلوقات است ...

محیط‌زیست

در دنیای امروز با توجه به دسترسی به منابع محدود انرژی‌های فسیلی و افزایش میزان مصرف انرژی در مقایسه با گذشته در اختیار داشتن منابع جدید انرژی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱۰۳ مقاله