آفتاب

علوم انسانی

مدیریت و خدمات اداری علوم اجتماعی کتابداری و اطلاع‌رسانی ارتباطات روانشناسی انگیزشهای فیزیولوژیکی روانشناسی روانشناسی افتراقی روانشناسی افراد خاص روانشناسی تطبیقی روانشناسی جامعه روانشناسی درمانی روانشناسی دین روانشناسی رشد روانشناسی صنعتی روانشناسی عامیانه روانشناسی عملی روانشناسی ـ تحقیق و پژوهش روانشناسی ـ رفتار روانشناسی ـ هوش روانشناسی ـ کودکان روانشناسی فردی روانشناسی فیزیولوژی ـ ادراک بصری روانشناسی فیزیولوژی ـ ادراک حسی روانشناسی فیزیولوژی ـ عواطف و احساسات روانشناسی فیزیولوژی ـ کنشهای حرکتی روانشناسی فیزیولوژیك روانشناسی قومی و ملی روانشناسی ناخودآگاه و دگرگونی حالات ضمیر روانشناسی هنر روانشناسی‌ شخصیت شخصیت‌ها فرآیندهای فکری ـ تخیل و تصور فرآیندهای فکری ـ تداعی معانی فرآیندهای فکری ـ حافظه و یادگیری فرآیندهای فکری ـ هوش، عقل و قوای ذهنی مکاتب و دیدگاه‌ها هیپنوتیزم تاریخ و جغرافیا

مقالات روانشناسی

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱,۹۳۳ مقاله

سقوط دردناک ایرباس ۳۲۰ ژرمن وینگز و کشته شدن ۱۴۹ سرنشین آن از جمله خلبان مسبب سقوط عمدی آن در چهارم فروردین ماه سال جاری در کوهستانهای فرانسه و معلوم شدن ناسالم بودن کمک خلبان این پرواز به لحاظ سلامت روانی یکبار دیگر افول بهداشت و به تبع آن سلامت روان را به عنوان زنگ خطری برای جوامع به صدا در آورد.

شخصیت شناسی,برون گرای خجالتی

آیا از میزان نگرانی و اضطراب اجتماعی خود در زمانی که اتفاقات عجیب یا غیرعادی رخ می دهد، آگاه هستید؟ به سوالات این آزمون پاسخ دهید تا واقعیت را دریابید. شاید به کمک فردی نیاز پیدا کنید تا برای یافتن پاسخ صحیح به شما کمک کند.

من آدم خشنی هستم

در حقیقت هیچ انسانی عصبانی، افسرده و ناراحت به دنیا نمی آید؛ بلکه این خستگی ناشی از اتفاقات ناخوشایند زندگی است که او را به جایی می رساند که احساساتش را به شکل عصبانیت و ناراحتی ابراز کند.

تاریخ تولد, شخصیت افراد از روی تاریخ تولد, شخصیت افراد, طالع بینی, فال

روان شناسان معتقدند که ارتباطی میان تاریخ تولد افراد و شخصیت‌شان وجود دارد. آنچه در زیر می خوانید نوعی طالع بینی است که با توجه به روز تولدتان تنظیم شده است. کافی است با توجه به روز تولد، شماره مربوط به خود را پیدا کرده و فالتان را بخوانید.

انرژی رنگ,روانشناسی‌رنگ

رنگ ها، روی سیستم عصبی، قدرت بینایی، سیستم گوارشی و تمام جسم، حتی حالات روحی و روانی و اخلاق فرد تاثیر مستقیمی دارند. نشاط اجتماعی و در نقطه مقابل آن، افسردگی هم به عنصر رنگ بستگی دارد.

خوش مشرب

انسان ها طبیعت های متفاوتی دارند. در طول تاریخ، فیلسوفان، روان شناسان، نویسندگان و سایر صاحبنظران در امور انسانی متوجه شده اند که چهار مشرب وجود دارد که تمامی مردم در یکی از آنها جای می گیرند.

اعتمادبه‌نفس

با اعتماد به نفس‌ ها مثبت‌گرا هستند و همیشه مسائل را مثبت و خوب می‌بینند و افکارشان را باصدای بلند بیان می‌کنند، آنها به نکات منفی توجه دارند ولی هیچ‌گاه درباره این موضوعات حرفی نمی‌زنند.

دروغگویی,پاچه خواری

اسمش را هرچه می‌خواهید بگذارید. می‌گویید فلانی خالی‌بند است و فقط عادت به وارونه جلوه دادن واقعیت دارد؟ می‌گویید پاچه‌خوار است و معتقدید دروغ نگفته و تنها بخشی از واقعیت را پنهان کرده است؟

خوشبختی

اگر دنبال کلید یا راه یا اکسیری هستید که به تمام خواسته های خود برسید، این مقاله همان کلی و راه و اکسیر است. فقط کافی است تمام تلاش خود را به صورت عملی انجام بدهید و به تمرکز مطلوب و تصفیه قوای مغزی و قلب برسید.

هوش

آیا تا به حال فکر اینکه از شما به‌عنوان باهوش‌ترین فرد گروه یاد کنند، هیجان‌زده شده‌اید؟ آیا دوست دارید پشت سر شما بگویند که فلانی بسیار باهوش است؟ چند بار در رویایتان، خودتان را نماد هوش و ذکاوت اطرافیانتان کرده‌اید؟

مدل‎ مو

موی شما چه مدلی است؟ صاف است یا فر؟ مشکی است یا قرمز؟ آن را سشوار می‌کشید یا نه؟ تمام این جواب‌ها می‌تواند بخشی از شخصیت شما را بازنمایی کند. متخصصان چهره‌خوانی غیر از ویژگی اجزای صورت، به مدل مو هم دقت می‌کنند.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱,۹۳۳ مقاله