آفتاب

علوم انسانی

مدیریت و خدمات اداری علوم اجتماعی کتابداری و اطلاع‌رسانی ارتباطات روانشناسی انگیزشهای فیزیولوژیکی روانشناسی روانشناسی افتراقی روانشناسی افراد خاص روانشناسی تطبیقی روانشناسی جامعه روانشناسی درمانی روانشناسی دین روانشناسی رشد روانشناسی صنعتی روانشناسی عامیانه روانشناسی عملی روانشناسی ـ تحقیق و پژوهش روانشناسی ـ رفتار روانشناسی ـ هوش روانشناسی ـ کودکان روانشناسی فردی روانشناسی فیزیولوژی ـ ادراک بصری روانشناسی فیزیولوژی ـ ادراک حسی روانشناسی فیزیولوژی ـ عواطف و احساسات روانشناسی فیزیولوژی ـ کنشهای حرکتی روانشناسی فیزیولوژیك روانشناسی قومی و ملی روانشناسی ناخودآگاه و دگرگونی حالات ضمیر روانشناسی هنر روانشناسی‌ شخصیت شخصیت‌ها فرآیندهای فکری ـ تخیل و تصور فرآیندهای فکری ـ تداعی معانی فرآیندهای فکری ـ حافظه و یادگیری فرآیندهای فکری ـ هوش، عقل و قوای ذهنی مکاتب و دیدگاه‌ها هیپنوتیزم تاریخ و جغرافیا

مقالات روانشناسی

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱,۸۹۹ مقاله
شخصیت شناسی

لطفا در این آزمون شرکت کنید. به این ترتیب می توانم بخشی از بینش های طبیعی درباره اینکه شما در واقع چه کسی هستید و چرا نسبت به یک فرد دیگر بیشتر جذب می شوید و نسبت به فرد دیگر نه، و اینکه چطور آن فرد را پیدا می کنید را برایتان بیان کنم.

نیمرخ شخصیتی

حقیقت این است که برخی افراد، حتی در صورت جور بودن همه شرایط، تمایل چندانی به سفر ندارند. این در حالی است که برخی دیگر حتی از افراد حتی از کوتاه ترین زمان ها و کوچکترین فرصت ها برای رفتن به سفر استفاده می کنند.

شخصیت شناسی

دوستان صمیمی‌تان را نام ببرید. اصلا چرا نام این افراد را در فهرست صمیمی‌ها می‌آورید؟ آیا همان‌طور که شما هم حرف دل‌تان را با دوستان‌تان به اشتراک می‌گذارید، آنها هم از زندگی‌شان برای‌تان حرف می‌زنند؟

رنگ گوشی موبایل

تا به حال به قاب گوشی‌های آدم‌های مختلف توجه کرده‌اید؟هر کدام رنگ و مدلی مخصوص به خود دارد. برخی پر زرق وبرق و با رنگ‌های تند و برخی ساده و با رنگ‌های تیره و خنثی.آیا این نوع انتخاب قاب گوشی می‌تواند نشان‌دهنده ویژگی‌های شخصیتی خاصی در فرد باشد؟

شخصیت شناسی

برای پی بردن به شخصیت افراد راه‌های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها توجه به متن پیامک‌هاست. در واقع درمتن برخی از پیامک‌ها نشانه‌هایی وجود دارد که ما را به سمت شناخت شخصیت طرف مقابل هدایت می‌کند.

روانشناسی لباس

دوران نوجوانی و جوانی دورانی است که بیش از هر زمان دیگری به لباس و پوشش توجه می شود و افراد حواسشان جمع تر است که لباسی بپوشند درخور. اما آیا تاکنون توجه کرده اید موقعی که لباس مورد علاقه تان را می پوشید، خلق تان تغییر می کند؟

اختلال شخصیت پارانویید

بسیاری از ما در طول زندگی مان با انسان هایی روبرو شده ایم که به همه چیز و همه کس بدبین و بدگمانند، فکر می کنند که دیگران به دنبال آسیب رساندن به آنها هستند و اگر به کسی اعتماد کنند، عاقبت روزی از پشت خنجر خواهند خورد.

اتومبیل

روان شناسان معتقدند رنگ قرمز ناخودآگاه افراد را به فکر سرعت، بی احتیاطی وبی پروایی می اندازد. صاحبان اتومبیل های قرمز، پر انرژی و فعال می باشند و در صحبت کردن از دیگران پیشی می گیرند .

اعتیاد به خرید

شاید ما فکر کنیم که پدیده «اعتیاد به خرید» در شرایط اقتصادی بد فعلی تقریبا نابود شده است و اگر کسی در این شرایط دست به خریدهای بیش از حد و افراطی می‌زند، حتما پول هنگفتی دارد. اما این تصور غلط است.

شخصیت شناسی کفش‌

کفش‌ها یکی از بهترین دارایی‌های خانم‌ها هستند. اما آیا از چیزهای مختلفی که کفش‌هایتان درباره‌ی شما می‌گویند با خبرید؟ دانستن چیزهایی که کفش‌هایتان درمورد شما می‌گویند به فوق العاده بودن شما و پاهایتان بیشتر کمک می‌کند.

شکستن قلب

همه ما بار‌ها این جمله را گفته‌ایم یا شنیده‌ایم: قلبم شکست، قلبش را نشکن؛ آیا براستی قلب انسان می‌شکند؟ هنگامی که قلب انسان می‌شکند چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا تحقیقی در این زمینه صورت گرفته است؟ آن تحقیقات مبتنی بر چه یافته‌هایی است؟

انسان

انسان به حرف نیست. به اسم و عنوان و ادعا نیست. آیا اگر فردی لباس پادشاه یا گدا یا لباس نظامی یا روحانیون را برتن کند به صرف این لباس می‌توان او را پادشاه، گدا، نظامی یا روحانی دانست؟

روانپزشکی

بر خلاف تصور عموم، واژه چکاپ روانپزشکی چندان درست نیست یعنی چنین چیزی خیلی مرسوم نیست؛ اما نکته مهم آن است که هرگونه ارزیابی تشخیصی یا درمانی فقط باید زمانی انجام شود که شواهد علمی دقیق مبنی بر اثربخشی آن وجود داشته باشد. نباید فراموش کرد که هر آزمون آزمایشگاهی درصدی مثبت یا منفی کاذب دارد.

هوش عاطفی

اصول زیربنایی نشان می‌دهد چگونه هوش عاطفی موفقیت در خانه، مدرسه و کار را توجیه می‌کند و باعث می‌شود افراد به تیم‌های موثرتر و جمعی تبدیل شوند، به‌علاوه می‌تواند مهارت‌ها را در تمام سطوح شکل دهد.

سندرم تاکوتسوکاردیوپاتی

حتما داستان‌های عاشقانه تراژیک را شنیده‌اید؛ داستان‌هایی مانند خانمی که بعد از خواندن نامه خداحافظی نامزدش به زمین افتاده و دیگر بلند نشده . در واقع نام این سندرم برای اولین‌بار در سال ۱۹۹۱ با عنوان «تاکوتسوکاردیوپاتی» توسط پزشکان ژاپنی معرفی شد.

انسان برون‌گرا

مردم دلایل مختلفی برای خودیاری دارند: به طور دایم در درون خود به دنبال یافتن پاسخ بودن و مواجه شدن با مسایل مختلف باعث می شود تا انسان احساس افسردگی و درون‌گرا بودن داشته باشد؛ باعث می شود انسان غمگین و بیشتر مواقع ساکت باشد.

زبان بدن

موی‌های بلنداز پشت بسته شده، ریش بلند، لباس راحت با رنگ‌های هم‌‌وزن یا موهای کاملا کوتاه شما را به یاد چه تیپ آدم‌هایی می‌اندازد؟ تعداد کمی از افراد هستند که می‌توان به راحتی از روی ظاهر به شغل و حرفه​شان پی برد، این دسته همان هنرمندان هستند.

آسیب های روانی کودکان

سانحه خیزی و قرار داشتن کشورمان در میان ده کشور نخست سانحه خیز گیتی از یکسو و آسیب پذیری روانی کودکان از دیگرسو ضرورت تعریف و اتخاذ استراتژی های پیشگیرانه برای تقلیل آسیب پذیری و ارتقاء سلامت روان این گروه مهم از جامعه را بعنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر مطرح ساخته است.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱,۸۹۹ مقاله