آفتاب

علوم انسانی

مدیریت و خدمات اداری علوم اجتماعی کتابداری و اطلاع‌رسانی ارتباطات روانشناسی انگیزشهای فیزیولوژیکی روانشناسی روانشناسی افتراقی روانشناسی افراد خاص روانشناسی تطبیقی روانشناسی جامعه روانشناسی درمانی روانشناسی دین روانشناسی رشد روانشناسی صنعتی روانشناسی عامیانه روانشناسی عملی روانشناسی ـ تحقیق و پژوهش روانشناسی ـ رفتار روانشناسی ـ هوش روانشناسی ـ کودکان روانشناسی فردی روانشناسی فیزیولوژی ـ ادراک بصری روانشناسی فیزیولوژی ـ ادراک حسی روانشناسی فیزیولوژی ـ عواطف و احساسات روانشناسی فیزیولوژی ـ کنشهای حرکتی روانشناسی فیزیولوژیك روانشناسی قومی و ملی روانشناسی ناخودآگاه و دگرگونی حالات ضمیر روانشناسی هنر روانشناسی‌ شخصیت شخصیت‌ها فرآیندهای فکری ـ تخیل و تصور فرآیندهای فکری ـ تداعی معانی فرآیندهای فکری ـ حافظه و یادگیری فرآیندهای فکری ـ هوش، عقل و قوای ذهنی مکاتب و دیدگاه‌ها هیپنوتیزم تاریخ و جغرافیا

مطالب داغ روز

وبگردی وبگردی

مقالات روانشناسی

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱,۹۵۸ مقاله
شخصیت شناسی

مقالات زیادی درباره تفاوت افراد درونگرا و برونگرا تهیه شده است. اما کمتر مقاله ای نوع دیگری از شخصیت را که با شخصیت درونگرا بسیار اشتباه گرفته می شود به آن اضافه کرده و آن هم تیپ شخصیتی خجالتی است. در حالی که این ۲ با هم بسیار متفاوت هستند.

شخصیت شناسی

امروزه برونگرایی را به عنوان یک نقطه قوت و درونگرایی را نقطه ضعف افراد مطرح می‌کنند و تلاش می‌کنند با تمرین‌ها و آموزش‌های مختلف، همه افراد را به سمت برونگرایی سوق دهند.

شخصیت افراد

شما همانی هستید که هستید. هرچقدر زودتر در زندگی‌تان این را قبول کنید و با آن کنار بیایید، روزهایتان را بسیار آسان‌تر و زیباتر زندگی خواهید کرد.پس بیایید به جای اینکه آن را مخفی کنیم، به استقبالش برویم.

شخصیت شناسی

می‌توانید با مشاهده‌های ناخن‌هایتان اطلاعات زیادی راجع به شخصیتتان به دست آورید. کافی است به ناخن‌هایتان نگاه کنید و سعی کنید نزدیک‌ترین شکل را از تصویر انتخاب کنید.

پژوهش‌های معنوی نشان می‌دهد که برحسب رنگی که انتخاب می‌کنیم (چه برای لباسمان باشد و چه محیط اطرافمان)، تاثیری معنوی دریافت خواهیم کرد. در این مقاله بعضی از این پژوهش‌ها درمورد تاثیر معنوی رنگ‌ها بر ما را برایتان عنوان خواهیم کرد.

شخصیت شناسی

پروفسور پل فیلدهاوس، از دانشگاه مانتیوبای وینیپگ در کانادا معتقد است غذا هم درست مثل طرز لباس پوشیدن، بیانگر شخصیت انسان هاست. غذا مثل زبان، پیام را منتقل می کند؛ کافی است رمز و رموزش را بدانید.

شخصیت شناسی

تلفن همراهی که مشتریان انتخاب می کنند دربردارنده ی چه اطلاعاتی در مورد آنها است. تمایل مردم به یک برند خاص تلفن همراه چگونه می تواند به بازاریابان در تقسیم بندی مشتریان آینده کمک کند.

کیفیت کارکردی شبکه ارتباطات درون خانوادگی بمثابه فونداسیون خانواده به محدوده خانواده محدود نمانده و فرسنگها فراتر از مرزهای خانواده در جامعه امتداد می یابد و کیفیت تعاملات متقابل اجتماعی را بازتابی از کیفیت این شبکه خانوادگی می توان دانست.

شتاب روزافزون یکی از ممیزه های دنیای معاصر بوده و چگونگی سازگاری و تطابق با این شتاب یکی از بحران های فرا روی شهروندان این جهان پرشتاب می باشد. از مهارت های بنیادین زندگی می توان به عنوان یکی از لوازم اساسی زیستی کامروا در این دنیای شتابان یاد نمود که تسلط شهروندان به آنها می تواند آنان را از آسیب های اخلالگر مسیر موفقیت وارهاند.

روابط حسنه متقابل میان مشاور و مراجع در بسیاری از مکاتب روانشناسی معادل مفهوم مشاوره و در برخی دیگر از شرایط لازم تحقق یک مشاوره موثر و کامروا تلقی گردیده و به همین دلیل از اهمیتی راهبردی در این پیوند برخوردار می باشد.

ارتقاء تاب آوری روانی به معنای تقویت و غنی سازی پیش سازهای تاب آوری در ساخت شخصیت بستر توسعه آمادگی آگاهانه ملی در مواجهه موثر و کم عارضه و کم هزینه با سوانح ویرانگر را موجب می تواند گشت.

شخصیت شناسی از روی ایمیل, شخصیت شناسی

وقتی به دوستی گفتم می خواهم مطلبی درباره رابطه شخصیت افراد و اینباکس ایمیل آنها بنویسم، سریع گفت: «سه ایمیل در اینباکس ام دارم، به نظرت چه جور شخصیتی دارم؟» جواب دادم: «یعنی بدترین نوع شخصیت».

وجه غالب مفهوم مشاوره در حافظه جامعه ما با مراجعه پس از بروز یک مشکل و یا وضعیت دشوار روانی برای دریافت کمک به بک متخصص این رشته عجین گردیده است.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱,۹۵۸ مقاله