آفتاب

مقالات خصوصی‌سازی

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۷۶ مقاله

یکی از مهمترین بخشهای اقتصاد هر کشور، بازار سرمایه است. رشد اقتصادی میتواند توسعه و رونق بازار سرمایه را سبب شود. از سوی دیگر، رسیدن به رشد و توسعه اقتصادی مطلوب، بدون وجود نهادهای مالی کارا و تجهیز مناسب منابع مالی، غیر ممکن است.

خصوصی‌سازی

سازمان بنادر و دریانوردی استان گیلان بعنوان یکی از بنادر اصلی کالاهای عمومی در منطقه شمال مطرح میباشد و جابجائی انواع کالا در آن ، همواره باعث رشد روزافزون آن بوده است. زیر ساختهای کنونی و آینده بندر ،بیشتر به کالاهای عمومی اختصاص داده شده و بدین دلیل است که پایانه های کالای عمومی باید در اندیشه استفاده کاملاً بهینه از ظرفیتهای مختص خود باشند.

بخش‌خصوصی

نیویورک تایمز در تاریخ ۲۸ فوریه مقاله‌ای را از رابرت‌ریچ، وزیر سابق کار ایالات متحده چاپ کرد. ریچ در نوشته‌ خود از وال‌مارت (شرکت وال‌مارت یکی از شرکت‌های قدرتمند در امر خرده فروشی است) در مقابل منتقدانش چنین دفاع کرده است: «بالاخره، چنین نبوده که موسس وال مارت، سم والتسون و دیگر مسوولان موفقش، بزرگ‌ترین خرده فروشی جهان را این گونه ایجاد کرده باشند که به زور ما را مجبور کنند از آنها خرید کنیم.»

صداوسیما

موضوع خصوصی‌سازی وسپردن بخشی از فعالیت‌های دولتی به بخش غیر دولتی، چند سالی است که در کشور مطرح است و به تازگی با فرمایشات و راهنمایی‌های رهبر انقلاب، ابعاد جدی‌تری به خود گرفته است.

خصوصی‌سازی

پس از گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی ایران اکثر سیاستمداران، دولتمردان و علمای اقتصاد به این نتیجه رسیده اند که اقتصاد دولتی ناکارآمد و مانع رشد و شکوفایی بخشهای خصوصی و تنویر و تکثر بخشهای تولید و صنعت خواهد شد.

خصوصی‌سازی

اقتصاد همیشه‌بیمار ایران از مشکلات فراوانی رنج می‌برد. تورم، بیکاری، تولید ناچیز ناخالص ملی و... تنها بخشی از آن چیزی است که همواره کارشناسان اقتصادی و مسوولان امر را به فکر ارایه راه‌حل‌هایی جهت درمان بیماری اقتصاد ایران می‌اندازد .

بخش‌خصوصی

نمونه‌های موفق اقتصادی در سراسر دنیا بیانگر این امر هستند که توسعه دموکراتیک و توسعه بخش‌خصوصی به‌گونه‌ای دو جانبه حامی‌یکدیگر بوده و در رشد اقتصادی و کاهش فقر سهیم هستند.

خصوصی‌سازی

خصوصی‌سازی، یکی از واژگانی است که شاید بیش‌ترین کاربرد را در سال‌های اخیر (پس از دوران جنگ) در حوزهٔ اقتصاد به‌خود اختصاص داده است، طرح‌کنندگان اولیهٔ این مبحث که آن را از ادبیات صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی به عاریت گرفته‌اند

خصوصی‌سازی

خصوصی سازی در شکل ظاهری عبارت است از فرایندی که طی آن نهاد ها و بنگاه های بخش دولتی به بخش خصوصی انتقال داده می‌شود اما در معنایی عمیق تر، اطلاق به اشاعه فرهنگی در جامعه می‌شود که قوه مقننه، قضائیه و مجریه و تمامی آحاد یک کشور باور کنند که کار مردم باید به مردم واگذار شود. تا زمانی که چنین باوری از خصوصی‌سازی در جامعه ایجاد نشود حتی اگر خصوصی‌سازی ظاهراً محقق شود برای تداوم آن هیچ ضمانتی وجود نخواهد داشت.

بخش‌خصوصی

تحلیل داده‌های جهانی از حرکت روبه‌رشد گرایش اقتصادهای بزرگ جهان در واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی، تنظیم و ترجمه از آقای تاروردی چگینی، رییس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان خصوصی‌سازی

خصوصی‌سازی,اصل۴۴ قانون‌اساسی

فزایش مشارکت مردمی در پروژه‌های اقتصادی و به فعلیت رسیدن پتانسیل‌ عظیم و بالقوه این بخش، اعم از سرمایه‌های مادی، دانش فنی، نوآوری و شیوه‌های مدیریت نوآور، می‌تواند آینده‌ای روشن را برای کشور نوید دهد.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۷۶ مقاله