آفتاب

علوم انسانی

مدیریت و خدمات اداری علوم اجتماعی ارتباطات افکار عمومی ـ تبلیغات انسان‌شناسی و مردم‌شناسی انسان‌شناسی و مردم‌شناسی ـ جنگ توسعه و برنامه‌ریزی اجتماعی توسعه و برنامه‌ریزی ـ توسعه روستائی توسعه و برنامه‌ریزی ـ توسعه‌فرهنگی جامعه جامعه شناسی علم جامعه شناسی ـ اینترنت جامعه شناسی ـ تحقیق و پژوهش جامعه شناسی ـ جهانی‌شدن جامعه شناسی ـ هویت اجتماعی جامعه شناسی هنر جامعه شناسی ورزش جامعه‌شناسی جامعه‌شناسی جنسیت جامعه‌شناسی خانواده جامعه‌شناسی سیاسی ـ اقوام و نژادها جامعه‌شناسی ـ اخلاق جامعه‌شناسی ـ رفتار اجتماعی جامعه‌شناسی فیلم جامعه‌شناسی پزشکی جامعه‌شناسی‌ دین‌ جرمشناسی جوامع رسانه‌ها روابط عمومی روندهای اجتماعی روندهای اجتماعی ـ انتظام و نظارت روندهای اجتماعی ـ تحولات اجتماعی روندهای اجتماعی ـ کشمکش و ستیزه‌جوئی ساخت‌گرایی اجتماعی شخصیتها علوم اجتماعی ـ مفاهیم علوم انسانی عوامل موثر بر رفتار اجتماعی عوامل موثر بر رفتار اجتماعی ـ بوم‌شناسی عوامل موثر بر رفتار اجتماعی ـ عوامل وراثتی عوامل موثر بر رفتار اجتماعی ـ مهاجرت فرهنگ و جامعه فرهنگ و نهادها فمینیسم مهارت‌های اجتماعی ـ روابط مهارت‌های اجتماعی ـ زندگی مهارت‌های اجتماعی ـ کار و اشتغال نابرابری‌های اجتماعی ـ فمینیسم نسل‌ها نظریه‌ها و مکاتب نظریه‌ها و مکاتب ـ دموکراسی و اینترنت نظریه‌ها و مکاتب ـ سکولاریزاسیون پژوهش‌های کاربردی گروههای اجتماعی کتابداری و اطلاع‌رسانی ارتباطات روانشناسی تاریخ و جغرافیا

مقالات علوم اجتماعی

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۴,۱۴۸ مقاله
کار از خانه

کار از خانه می‌تواند برای کارمندان مناسب باشد و شرکت‌ها را برای پس‌انداز پول یاری کند، با این حال این رویکرد برای هر کارمندی مناسب نیست. وقتی در خانه‌اید حواس‌پرتی‌ها ‌بی‌شمار است و تنها منظم‌ترین افراد هستند که می‌تواند مولد و کارآمد باقی بمانند.

اعتمادبه‌نفس

اعتمادبه‌نفس حاصل اعتقادات درونی ما و همچنین اهدافی است که ما برای خود متصور می‌شویم، در دنیای مدرن امروزی این می‌تواند شامل بسیاری از موارد شود؛ اعتمادبه‌نفس فیزیکی یکی از آن‌ها است.

شغل ایده‌آل

کارفرما دنبال اشخاصی می گردد که تمایل به کار کردن با آنها را داشته باشند. وقتی شما پیگیری کنید نشان می دهد که علاقمندید عضوی از آنها باشید.

حساس بودن

آیا به هر موضوعی بیش از دیگران واکنش نشان می‌دهید؟ نسبت به احساس دیگران در مورد خودتان همیشه نگران هستید؟ وقتی کار زیاد در مدت زمان کم دارید بشدت پریشان می‌شوید؟ در برابر نور بسیار زیاد، بوهای تند، پارچه‌های زبر یا صدای آژیر بسرعت کلافه می‌شوید؟

عجله

از آنجا که ما در جهانی با ارتباطاتی سریع زندگی می‌کنیم، عادت کرده‌ایم این‌گونه فکر کنیم که هرچیزی به صورت آنی اتفاق می‌افتد. درواقع، میل به سرعت در فرهنگ کسب‌و‌کار امروز نفوذ کرده است.

ثروتمند شدن

آیا می‌خواهید واقعا در کارتان موفق شوید؟ آیا می‌خواهید ثروتمند باشید؟ (درست است که راه‌های زیادی وجود دارند که به افراد حس ثروتمند بودن می‌دهند، اما در اینجا منظور ما به‌طور خاص ثروت مالی است). ممکن است بسیاری از شما برای ثروتمند شدن به فرصت‌های سرمایه‌گذاری فکر کنید.

زنان مسلمان موفق

زنان مسلمانی است که در کار خود به مراتب بالایی رسیده اند و البته انسان هایی تک بعدی نیستند و در زندگی شخصی شان نیز ناموفق عمل نکرده اند. این زنان می توانند الگو برای زنانی باشند که می خواهند با حفظ تعادل در کارشان نیز ترقی کنند.

بازاریابی

روابط‌عمومی و بازاریابی دو حوزه‌ای هستند که تا مدت‌ها پیش عملکرد آنها در داخل سازمان‌ها به عنوان نقطه مقابل هم و متفاوت از یکدیگر در نظر گرفته می‌شد به ویژه در اموری مانند بودجه، تشکیلات و اختصاص اعتبار که نگرانی بیشتری در مورد آنها وجود داشت.

محیط های کاری

همه ما بین زندگی خصوصی و کارمان مرزهای مشخصی داریم؛ اما به تنها نکته‌ای که توجه نداریم، فرو ریختن این مرزها است. روزبه‌روز بیشتر با همکارانمان دوست می‌شویم؛ اما رابطه‌مان با زیردستان یا روسا چگونه است؟ آیا آنها هم می‌توانند دوست ما باشند؟

انتقاد

نمی‌شود منکر این شد که انتقاد ممکن است رنجش به بار آورد و به راستی نیز همین گونه است. اما صرف نظر از این که در زندگی چه کاری انجام می‌دهید، به هر حال خود را در موقعیتی خواهید یافت که می‌بینید دیگران شما را مورد قضاوت غیر منصفانه قرار می‌دهند و از شما انتقاد می‌کنند.

موفقیت‌

یکی از درس‌های آشکاری که در زندگی می‌آموزیم این است که عملکرد گذشته، عملکرد آینده را تضمین نمی‌کند. کارگردانی که یک فیلم خوب ساخته، ممکن است دفعه بعد یک فاجعه بسازد. دومین کار نویسنده یک کتاب پرفروش ممکن است با شکست مواجه شود و مواردی از این دست.

عادت کاری

شاید شما در مورد تهیه لیست کارهایی که نباید انجام دهید، چیزهایی شنیده باشید. مدیران عامل و کارشناسان بهره‌وری چنین لیستی را عامل افزایش بهره‌وری می‌دانند و معتقدند تهیه این لیست زمان و فضای اضافی برای چیزهای بااهمیت‌تر را در اختیار شما قرار می‌دهد.

موفقیت

برای همه ما این جمله که زندگی کوتاه است، مجوزی است برای اینکه به‌جای منتظر ماندن برای تصمیمات بلندمدت، بلافاصله درآمد و دارایی‌های خود را هزینه کنیم؛ اما واقعیت برعکس است.

اخراج شدن

اخراج شدن برچسب بدی است. این مشکل نه تنها به هر شکل ممکن باعث دردسر شما می‌شود بلکه خودتان را در وضعیتی می‌بینید که با تشریفات اداری زیادی مواجه می‌شوید، درآمدی ندارید و استرس پیدا کردن یک شغل جدید و کشمکش با این مشکل، یافتن سقفی برای زندگی، غذایی برای پر کردن شکم، انبوه قبوض پرداخت نشده، بچه‌ها و دیگر مسائل وضعیت را بیش از پیش بدتر می‌کند.

یافتن شغلی جدید

تبریک می گم! بالاخره از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدید؛ اما شاید تنها مانعی که بر سر راهتان است این است که نمی‌دانید کجا و چطور شغلی در رابطه با تحصیلات خود پیدا کنید؟

محیط کار

همه ما برای اینکه روابط معنادار و کاملی در محیط کار و خانه داشته باشیم، باید دو فیلتر ایجاد کنیم. فیلتر اول از شما در برابر دیگران محافظت می‌کند و فیلتر دوم دیگران را در برابر شما حفظ می‌کند.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۴,۱۴۸ مقاله