آفتاب

علوم انسانی

مدیریت و خدمات اداری علوم اجتماعی ارتباطات افکار عمومی ـ تبلیغات انسان‌شناسی و مردم‌شناسی انسان‌شناسی و مردم‌شناسی ـ جنگ توسعه و برنامه‌ریزی اجتماعی توسعه و برنامه‌ریزی ـ توسعه روستائی توسعه و برنامه‌ریزی ـ توسعه‌فرهنگی جامعه جامعه شناسی علم جامعه شناسی ـ اینترنت جامعه شناسی ـ تحقیق و پژوهش جامعه شناسی ـ جهانی‌شدن جامعه شناسی ـ هویت اجتماعی جامعه شناسی هنر جامعه شناسی ورزش جامعه‌شناسی جامعه‌شناسی جنسیت جامعه‌شناسی خانواده جامعه‌شناسی سیاسی ـ اقوام و نژادها جامعه‌شناسی ـ اخلاق جامعه‌شناسی ـ رفتار اجتماعی جامعه‌شناسی فیلم جامعه‌شناسی پزشکی جامعه‌شناسی‌ دین‌ جرمشناسی جوامع رسانه‌ها روابط عمومی روندهای اجتماعی روندهای اجتماعی ـ انتظام و نظارت روندهای اجتماعی ـ تحولات اجتماعی روندهای اجتماعی ـ کشمکش و ستیزه‌جوئی ساخت‌گرایی اجتماعی شخصیتها علوم اجتماعی ـ مفاهیم علوم انسانی عوامل موثر بر رفتار اجتماعی عوامل موثر بر رفتار اجتماعی ـ بوم‌شناسی عوامل موثر بر رفتار اجتماعی ـ عوامل وراثتی عوامل موثر بر رفتار اجتماعی ـ مهاجرت فرهنگ و جامعه فرهنگ و نهادها فمینیسم مهارت‌های اجتماعی ـ روابط مهارت‌های اجتماعی ـ زندگی مهارت‌های اجتماعی ـ کار و اشتغال نابرابری‌های اجتماعی ـ فمینیسم نسل‌ها نظریه‌ها و مکاتب نظریه‌ها و مکاتب ـ دموکراسی و اینترنت نظریه‌ها و مکاتب ـ سکولاریزاسیون پژوهش‌های کاربردی گروههای اجتماعی کتابداری و اطلاع‌رسانی ارتباطات روانشناسی تاریخ و جغرافیا

مطالب داغ روز

وبگردی

مقالات علوم اجتماعی

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۴,۲۵۴ مقاله

عوامل استرس‌زا همیشه در زندگی ما وجود دارند. برای اینکه کارایی بیشتری داشته باشیم می‌بایست افراد خطرناک و استرس‌زا را از زندگی خود دور کنیم.

جامعه پذیری (Socialization) به معنای همسازی و همنوایی فرد با ارزشها ، هنجارها و نگرشهای گروهی اجتماعی است یا به بیان دیگر، اجتماعی شدن فراگردی است که به واسطه آن، هر فرد، دانش و مهارتهای اجتماعی لازم برای مشارکت مؤثر و فعال در زندگی گروهی و اجتماعی را کسب میکند.

جامعه پذیری اجتماعی جامعه پذیری(Socialization) یکی از فرایند های مهم و اساسی سازنده ای است که نظام خانواده مهم ترین نقش را در ان ایفا می کند.این فرایند مهم معمولا با تعدی گری و ناهنجاری هایی روبه رو بوده است.

در میان جنبه های مجهول و مبهم و متغیرهای مربوط به پرسش های تحقیق میتوان گفت: که اصل در این فعالیت پژوهشی آن است که بعد از پژوهش و رسیدن به نتیجه بتوانیم شاهد کاهش چشمگیری از جرائم باشیم و با این روند بزرگترین خدمت را به همنوعان خود بنماییم .

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ إِذَا تَدَایَنتُم بِدَیْنٍ إِلَی أَجَلٍ مُّسَمًّی فَاکْتُبُوهُ.... (ای مؤمنان!هنگامی که خواستید به قرض و نسیه معامله کنید,آنرا تاسر رسیدی معین بنویسید....)سوره بقره آیه۲۸۲

تعدیل قرار داد در نظام حقوقی کشور ایران و برگرفته از متون فقهی به سه صورت محقق میگردد که عبارتند از تعدیل قضایی، تعدیل قراردادی و تعدیل قانونی. در این یادداشت تلاش بر این است تا به بررسی دقیق تعدیل قراردادهای فی مابین افراد و اشخاص از طریق تعدیل قراردادی پرداخته شود.

فرآیند انتخاب رشته تحصیلی دانشجویان می توانند باتوجه به شرایط مکانی و زمانی از عوامل متعددی تاثیر پذیرد؛ که در این پژوهش، برخی از عوامل تاثیر گذار بررسی شده است.

آیا می دانید که رنگ اتاق خواب بر روحیه شما تاثیر می گذارد؟ « Carl Jung» یکی از پیشگامان مشهور روان شناسی رنگ در جهان است. او به معانی و خصوصیات رنگ ها علاقه خاصی دارد و معتقد است که هنر رنگ می تواند به عنوان ابزاری برای شخصیت شناسی افراد استفاده شود.

اخراج شدن از محل کار فعلی تان یکی از بزرگترین بدشانسی هایی است که ممکن است در زندگی برای تان پیش بیاید. در محل کارتان نشانه ها و علائمی وجود دارد که نشان می دهد شما به زودی اخراج می شوید.

در مذاکرات تجاری و در گفتگوهای بازرگانی بین طرف های مذاکره ، موارد متعددی بایستی در نظر گرفته شود تا مذاکرات به توافق منجر شود و کاری شروع گردد یا تجارتی تداوم یابد . هرگونه حرکت حساب نشده یا بدون برنامه ریزی و تفکر قبلی ممکن است موجب توقف و شکست مذاکرات گردد

بعضی از انسان ها فکر میکنند برای موفق شدن در زندگی باید کارهای خارق العاده انجام دهند و نیاز به شرایط خاصی دارند. در این مقاله برای شما خواهیم گفت که برای موفق شدن در زندگی تان نیازی به ۸ مورد زیر ندارید.

اگر بعضی از عادت‌ها را کنار بگذاریم زندگی رنگ بهتری به خود خواهد گرفت. البته در اینجا قصد نداریم کارهای خارق‌العاده‌ای را انجام دهیم و تنها پنج دقیقه برای این کارها کافی است.

زندگی برای ایوان اشپیگل Evan Spiegel خوب است. شرکتی که او مدیریت آن را به عهده دارد یعنی Snapchat اخیرا شاهد سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری از طرف غول تجارت الکترونیک دنیا یعنی علی‌بابا بوده است...

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۴,۲۵۴ مقاله