آفتاب

اقتصاد و بازرگانی

صنایع خودروسازی صنایع نفت و گاز صنایع معادن و فلزات کشاورزی و شیلات صنایع نساجی و پوشاک حمل و نقل نیرو و انرژی صادرات و واردات مسکن و شهر سازی بانک و بیمه فناوری‌اطلاعات‌و ارتباطات صنعت توریسم صنایع کار و اشتغال بازاریابی انبارداری بازار بازاریابی بازاریابی الكترونیكی بازاریابی شبکه ای بازاریابی ـ صنعت گردشگری تبلیغات تجارت خرده فروشی عمده‌فروشی لیزینگ مصرف مصرف کنندگان نام‌تجاری صنایع دستی اقتصاد مالی اقتصاد نظری اقتصاد بین الملل اقتصاد و سیاست اقتصاد و خانواده توسعه و رشد اقتصادی مناطق‌آزاد و ویژه اقتصادی

مطالب داغ روز

وبگردی

مقالات تبلیغات

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱۲۵ مقاله

نقشه کشیدیم که خودمان را به جای یک مشتری نه چندان وارد جا بزنیم که محصولی را تولید، مونتاژ، وارد کرده و حالا می خواهد برای تبلیغش تیزر تلویزیونی بسازد و اصرار دارد که این کار حتما و فقط از طریق تیزر تلویزیونی اتفاق بیفتد!

«نام برند ما را به شماره فلان پیامک کنید تا در قرعه کشی فلان ماشین شرکت کنید!» رقابت برای تبلیغ یک محصول اینقدر بالا گرفته که حتی بعضی برندها بدون اینکه جنسی خریده باشید عملا شما را در یک بخت آزمایی شرکت می دهند.

شعار تبلیغاتی تاثیرگذارترین ابزار جلب توجه یکی از جنبه‌های محصول یا برند شما است. این شعار می‌تواند ابزار کلیدی معرفی محصول مورد نظر شما برای مشتریان احتمالی باشد. یک شعار تبلیغاتی خوب، سنگ بنای دوام یک برند است.

نایک در زبان یونانی، همان الهه پیروزی است و این نام به طور حتم برازنده‌ی این برند جهانی است. نایک در تازه‌ترین شاهکار تبلیغاتی خود به نام" آخرین بازی "که به مناسبت آغاز جام جهانی ۲۰۱۴ منتشر شده، ضیافتی انیمیشنی را با حضور ستارگان دنیای فوتبال نظیر نیمار، ابراهیموویچ، رونالدو ترتیب داده است.

پیشرفت که ترمز برید، روابط اجتماعی در هم تنیده شد و آگهی‌ها هم تغییر شکل داد به این امید که تیر آنها به سیبل گروه هدف برخورد و نمودار فروششان به سمت بالا صعود کند. تبلیغات متنوع، سرگرم‌کننده، طنز و حتی آزاردهنده، بخشی از زندگی مردم شده است.

سفرهای روزانه شهری چیزی است که همه ما آن را تجربه کرده‌ایم. نشستن یا ایستادن در یک ایستگاه متروی شلوغ و زل زدن به یک گوشه برای اجتناب از چشم در چشم شدن با افرادی که هر روز با آن‌ها مواجهیم.

«تبلیغات جست‌وجو»: یک روش بازاریابی اینترنتی که در آن تبلیغات آنلاین روی صفحات وب قرار می‌گیرد و نتایجی را از میزان جست‌وجو در مرورگر‌ها نشان می‌دهد، مشتریان بیشتری جذب می‌کنند یا «تبلیغات نمایشی» : نوعی از تبلیغات آنلاین که با اشکال و فرم‌های مختلف در صفحات وب ظاهر می‌شوند؟

ستاره ها هم مانند ما از بعضی چیزها خوششان می آید. ولی فرق آنها با ما این است که آنها برای استفاده از چیزهای دلخواهشان پول هم می گیرند. و این پول مبلغ کمی هم نیست. البته گاهی اوقات این تبلیغات آنطور که انتظار می رود نمی شود و تبدیل به تبلیغات مضحک و گاهی هزینه بردار می شود.

معمولا داستان‌های تبلیغاتی درباره افرادی است که کالا یا خدمت را خریداری کرده‌اند و کمتر خود آن کالا یا خدمت محور داستان‌ها قرار می‌گیرد. به سخن دیگر در این داستان‌ها، مشتریان به جای خود شرکت یا محصول آن در جایگاه قهرمان داستان قرار می‌گیرند.

نگاهی که به بحث بازاریابی و تبلیغات در ایران وجود دارد بیشتر مدیریت اجرایی است تا مدیریت استراتژیک. به عبارت دیگر، شرکت‌ها بدون داشتن یک رویکرد استراتژیک صرفا به فعالیت‌های تبلیغاتی می‌پردازند.

وقتی صبح روز ۱۴ اکتبر ۲۰۱۲ خبر پرش فردی به نام فلیکس بام گارتنر از مرز بین زمین و فضا در تمام جهان مخابره شد، کسی فکر نمی‌کرد که این شیرین‌کاری چند میلیون دلاری از طرف ناسا حمایت شده باشد و شرکت رد بول مسوول اجرای آن باشد.

می‌توان به این فکر کرد که تبلیغات اثرگذار، یعنی تبلیغاتی که پس از سال‏ها هنوز به یادها مانده‌اند و بهره خاصی از یک ایده داشته‌اند، چه ویژگی‌هایی دارند؟ می‌توان برای هر تبلیغی دو بعد اصلی قائل بود: طنین داشتن و مربوط بودن.

هیچ کس نمی‌تواند موفقیت یک تبلیغ را ضمانت کند. تنها راه مطمئن شدن، تست کردن آن است! ولی تعدادی از عناصر هستند که با بکار بردن آنها می‌توان شانس موفقیت یک تبلیغ را افزایش داد.

در حقیقت، در بیشتر موارد وسایل و پوشاک ورزشی باید توسط چهره های مشهور ورزشی تبلیغ شوند. این موضوع در عین درستی همیشه رعایت نشده و برندهایی مانند نایک، پوما و ریبوک گاهی اوقات از چهره های معروف در حوزه های دیگر برای تبلیغ محصولات خود دعوت می کنند.

این روزها کمتر کسی را می‌توان یافت که در فعالیت‌های روزمره خود، برای سرعت عمل، دسترسی دائم به حساب‌های بانکی، فراگیری مخاطب و خصوصی بودن آن از میان وسایل ارتباط جمعی، موبایل را به عنوان اولین گزینه انتخاب نکرده باشد و در این میان سهم بیشتری از کارهای خود را با SMS انجام ندهد.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱۲۵ مقاله