آفتاب

مقالات تغذیه دانش آموزان

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۴۹ مقاله
بوفۀ مدارس

بوفه مدارس برای دانش‌آموزان نسل قبل، یادآور خرید‌های باعجله، هل دادن‌های جسورانه، بالا رفتن از سر و کول هم مدرسه‌ای‌ها پشت پنجره کوچک بوفه، تکرار نام خوراکی مورد نظر با صدای بلند و خوردن آن در چند دقیقه باقیمانده از زنگ تفریح است.

ساندویچ تخم مرغ,ساندویچ الویه,ساندویچ ران مرغ,ساندویچ مغز

یکی از پرمصرف‌ترین غذاهایی که این روزها بسیار مورد استقبال کودک و نوجوان بخصوص قشر دانش‌آموز قرار می‌گیرد و حتی در بیشتر اوقات هفته از آن به عنوان یک غذای اصلی استفاده می‌شود طیف وسیعی از ساندویچ‌هاست.

تغذیه‎شاگردزرنگ‌ها

بعضی پدر و مادرها می‌گویند وقتی مدرسه‌ها دوباره باز می‌شود و سال تحصیلی جدیدی در پیش است، یکی از سخت‌ترین کارها و وظایفی که به عهده دارند، انتخاب میان‌وعده‌های مناسب برای فرزندشان است. آنها یا نمی‌دانند کدام از مواد غذایی می‌تواند بهترین انتخاب برای میان وعده دانش‌آموزان باشد یا نمی‌توانند فرزندشان را متقاعد کنند که در ساعت‌های درس و مدرسه از مواد غذایی مناسب استفاده کند.

میوه‌خشک,ماهی‌,چای‎سبز,عسل

مشکلاتی در یادآوری شود و تمرکز و دقت شما را پایین بیاورد. توصیه می‌کنیم در وعده صبحانه و یا به عنوان میان وعده در طول روز چند عدد میوه خشک میل کنید.

برنامه‎غذایی,امتحانات,صبحانه, میان‎وعده

با این که می گویند صبحانه مهم ترین وعده غذایی است و حتما باید مصرف شود، اما خیلی ها به بهانه های مختلف، آن را از برنامه غذایی حذف می کنند و صبح ها یا اصلا چیزی نمی خورند یا فقط به خوردن یک کیک یا بیسکویت و نوشیدن یک لیوان شیر یا چای اکتفا می کنند.

امتحان,تغذیه,دانش‎آموزان

امسال روزهای امتحان کمی زودتر از همیشه فرارسیده‌اند؛ روزهایی که معمولا با استرس همراه‌اند و در برخی از موارد هم پرخوری‌ها و کم‌خوری‌هایی را به دنبال دارند در حالی که با کمی تغییر در برنامه غذایی روزانه، می‌توان بر نتیجه امتحانات تاثیر مثبت یا منفی گذاشت

تغذیه‌دانش‌آموزان

بعد از گذشتن تابستان گرم با روزهایی طولانی، نوبت هوای خنک، روزهای کوتاه و برگ‌های زرد پاییز رسید؛ فصلی که برای همه ما مساوی است با شروع درس و مدرسه؛ چه دانش‌آموزی در خانه داشته باشیم و چه نداشته باشیم، باز هم با شروع ماه مهر به یاد روزهای درس و تحصیل خواهیم افتاد و خاطرات خوب آن روزها را مرور خواهیم کرد.

میان‌وعده

متخصصان تغذیه، مصرف هویج را به عنوان منبعی سرشار از مواد مغذی برای زنگ های تفریح دانش آموزان مناسب دانسته و می گویند سنین مدرسه از حساس ترین دوره رشد کودکان است در نتیجه میوه و سبزی می تواند جایگزین مناسبی برای خوراکی های غیرمجاز محسوب شود.

صبحانه

وزارت بهداشت ۲ سال قبل، یعنی در سال تحصیلی ۸۹-۸۸، تحقیقی با موضوع بررسی رفتارهای مرتبط با سلامت دانش‌آموزان انجام داد که یکی از مباحث مطرح‌شده در آن تعداد روزهایی است که دانش‌آموزان صبحانه می‌خورند...

بیسکویت

آیا بیسکویت یک میان وعده مناسب برای دانش آموز محسوب می شود؟ در میان انواع و اقسام بیسکویت های کرم دار، سبوس دار، رژیمی، ویفری، شکلاتی و کراکر نمکی کدام یک ارزش تغذیه ای بیشتری دارد؟

تغذیه‌دانش‌آموزان

تأمین انرژی و مواد لازم برای فعالیت های ذهنی کودکان علاوه بر اینکه سلامت جسم آنها را تأمین می کند بلکه به آنها کمک می کند تا از ساعات حضور در کلاس ها بهترین بهره را ببرند و تمرکز حواس و یادگیری مطالب درسی به بالاترین حد ممکن خود برسد.

تغذیه‌کودکان

افزایش فعالیت‌های فکری و جسمی دانش‌آموزان در کنار تغییرات آب‌و‌هوایی و شیوع بیماری‌های فصل پاییز همگی در کنار هم شرایطی را برای دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی به‌وجود می‌آورد که ضرورت توجه والدین را به این موضوع می‌طلبد.

میان‌وعده‌

با شروع فصل مدرسه و گذراندن بیش از نیمی از وقت دانش‌آموز در خارج از خانه، میل و رغبت بچه‌ها برای مصرف غذا‌ها و خوراکی‌های خانگی کم می‌شود و بیشتر آنها تحت‌تاثیر دوستان خود، غذاهایی را که از منزل آورده‌اند، کنارمی گذارند و اقدام به خرید انواع و اقسام تنقلات و هله‌هوله‌های بی‌ارزش بوفه می‌کنند.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۴۹ مقاله