آفتاب

مقالات تغذیه و سلامتی

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۶,۵۵۶ مقاله
کنترل گرسنگی

بعضی روزها با خوردن وعده کوچکی زود سیر می شویم و بعضی روزها هم هر چه می خوریم احساس سیری نمی کنیم. در بیشتر موارد گرسنگی و اشتها به غذا را اشتباه می گیریم، در حالی که این امر می تواند تأثیر زیادی در کاهش، افزایش یا حفظ وزن داشته باشد.

صبحانه

در حقیقت تحقیقات نشان داده‌اند افرادی که به طور مرتب صبحانه می‌خورند هم از آمار کمتری از چاقی و اضافه‌وزن را گزارش می‌کنند و هم اگر قصد کاهش وزن را داشته باشند دستیابی به وزن ایده‌آل برای آن‌ها راحت‌تر خواهد بود.

بیدار کردن حواس

خوردن خوراکی‌های دارای بافت، از جمله انار، راهی برای بیدار کردن دوباره حواس است. پژوهشگران می‌گویند که ما هنگام انتخاب و خوردن غذا، بیش از حد روی یک یا دو حس، به ویژه حس‌های لامسه و چشایی تکیه می‌کنیم.

هویج

هویج، این سبزی نارنجی پرخاصیت حاوی ترکیبی به نام بتاکاروتن است که پوستتان را جلا می‌دهد و علاوه بر جوان‌تر کردن شما، نقش مهمی در سلامت عروق و چشم‌هایتان دارد.

دارچین

دارچین یکی از مواد غذایی و چاشنی‌های قدیمی و معروف است که به دلیل طعم و عطر مطبوعش، در غذاهای ما ایرانی‌ها نیز بسیار استفاده می‌شود اما این ماده غذایی علاوه بر طعم و عطر، خواص زیاد دیگری هم دارد و به همین دلیل برای درمان بسیاری از مشکلات و اختلالات جسمی به کار برده می‌شود.

سم زدایی بدن

رژیم می‌گیرید اما وزن‌تان پایین نمی‌آید؟ پوست‌تان جوش جوشی است و طراوتش را از دست داده؟ موهای‌تان شکننده و عرق تن‌تان بد بو و غیرقابل تحمل است؟ گاهی بالا رفتن میزان سموم بدن‌تان است که مو و حتی دستگاه گوارش‌تان را ناسازگار می‌کند.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۶,۵۵۶ مقاله