آفتاب

مقالات تغذیه و سلامتی

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۶,۶۷۷ مقاله
خواص شکلات تلخ, شکلات تلخ

در گذشته تصور می‌شد که شکلات برای سلامت انسان ضرر دارد اما گزارش‌ها و تحقیقات اخیر نشان می‌دهد شکلات تلخ نه تنها برای سلامت بد نیست، بلکه در مواردی برای بیماری‌های قلبی و دیگر بیماری‌ها هم مفید است.

خوردنی های شگفت انگیز, سیب,فلفل,گردو,بادام

چاره خیلی از مشکلات در بشقاب‌هایتان است.برخی مواد غذایی چنان خواصی دارند که باعث شگفتی می‌شوند مثلا اینکه فلفل با استرس و یا بادام با بی‌خوابی مقابله می‌کند. با ما باشید تا بیشتر با این خواص اعجازانگیز آشنا شوید.

تغذیه قبل از خواب, مواد غذایی که قبل از خواب نباید خورد

بسیاری از خوراکی هایی که قبل از خواب می خورید تاثیر مستقیمی روی خواب تان دارند. برای این که خواب آرام و راحتی داشته باشید قبل از خواب تان از خوردن این مواد غذایی خودداری کنید.

بهترین خوراکی های چربی سوز

در میان غذاهایی که روزانه مصرف می‌کنید غذایی هستند که برای بدن بسیار مفید هستند و چربی سوز‌های عالی محسوب می‌شوند در اینجا به ۱۲ مورد آنها اشاره‌ای خواهیم داشت.

۶ غذای قلب

بیماری های قلبی، عامل یک سوم مرگ و میرهای جهان است؛ این در حالی است که یکی از ساده ترین راه های پیشگیری از ابتلا به بیماری ها و سکته های قلبی، رعایت الگوی غذایی سالم و درست است. در ادامه، با ۶ ماده غذایی مناسب برای پیشگیری از بیماری های قلبی آشنا خواهید شد.

آدامس , پوسیدگی دندان

این روزها در هر سوپرمارکتی بسته بندی های رنگارنگ آدامس (از تولیدکنندگان داخلی و خارجی) جلب توجه می کنند. برخی از آمار و ارقام موجود حکایت از آن دارد که ایرانی ها سالانه ۵۰۰ میلیارد تومان خرج آدامس جویدن می کنند!

خواص خوردنی های هفت سین, خواص سیر , خواص سنجد ,  خواص سماق ,  خواص سمنو , خواص سیب , خواص سرکه

ایرانیان رسوم زیبا و منحصر بفردی برای استقبال از سال جدید دارند که نه تنها به عنوان بخشی از فرهنگ تاریخی و تاریخ فرهنگی آنان قلمداد می شود که به عنوان یکی از وجوه جذاب این مرز و بوم در دیدگاه جهانیان جلوه می کند.

با خوردن خوش‌اخلاق شوید, خوش اخلاقی

برای همه ما پیش آمده که عصر یک روز تعطیل، خسته و بی‌حوصله به سراغ یخچال می‌رویم، در آن را باز می‌کنیم و به‌دنبال چیزی می‌گردیم که با خوردن آن، حالمان بهتر شود. انگار خوردن بعضی چیز‌ها می‌تواند در تغییر حال ما تأثیر‌گذار باشد.

آدامس

در سال ۲۰۰۹ آقای دکتر جانسون آزمایش جالبی را برای پی بردن به این موضوع که «آیا جویدن آدامس با هوشیاری ارتباط دارد» طراحی کرد. او در این آزمایش قطر مردمک چشم را به عنوان شاخصی برای اندازه گیری میزان هوشیاری معرفی کرد.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۶,۶۷۷ مقاله