آفتاب

مقالات اختلالات خواب

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۴۹ مقاله
بی‌خوابی‌های دوران کودکی

نه دائم عقربه‌های ساعت را نگاه می‌کنند و نه پشت سر هم طول و عرض اتاق را قدم می‌زنند؛ آنها وقتی خواب‌شان نمی‌برد و بی‌خوابی می‌کشند، به روش‌های دیگری ناراحتی‌شان را نشان می‌دهند.

کابوس شبانه

اعصابم بشدت ضعیف است، ۲۳ سال دارم و از حدود ۳ سال قبل شبها کابوسهای وحشتناکی می‌بینم. در ضمن شاغلم و در محل کارم مجبورم با مشتری‌ها خیلی سر و کله بزنم. واقعا نمی‌دانم چه کار کنم که از شر این کابوسهای لعنتی خلاص شوم. کمکم کنید.

کابوس

اکثر انسان ها گاهی کابوس می بینند و بعضی از آنها تقریباً هر شب کابوس می بینند. این وحشت های شبانه چه معنایی دارند؟ با آنکه کابوس ها گاهی زاده ضمیر نیمه خودآگاه هستند و هیچ تعبیر عمیقی پشت آنها نیست، ولی در اکثر موارد، کابوس ها در واقع دلایل و معانی خاصی دارند.

اختلالات‌خواب

خوابگردی جزء اختلالات خواب می باشد که در سنین کودکی امکان بروز یافته و تقریبا به هنگام بلوغ از تعداد افرادی که مبتلا به عارضه خوابگردی هستند، کاسته می شود و تنها در چهار درصد بزرگسالان این مشکل مشاهده می شود...

کودک

آرزوی هر پدر و مادر آن است که فرزندشان راحت به خواب رفته، خواب شیرین داشته و صبح، بشاش و خندان از خواب برخیزد و هنگامی که این سیکل به هر دلیل به هم می خورد، در حقیقت خواب شیرین از پدر و مادر نیز سلب خواهد شد.

بی‌خوابی

بی خوابی برای بیان درک حالات ناخوشایند یا شکایت از خواب نامناسب به علت مشکل در به خواب رفتن ، بیدار شدن مکرر در خلال شب همراه با ناتوانی یا اشکال در به خواب رفتن مجدد ، بیدارشدن خیلی زود در صبح و خوابی که باعث تجدید قوا نشود، بکار میرود.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۴۹ مقاله