آفتاب

مقالات بهداشت روان

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۳,۴۲۷ مقاله
اندوه عمیق

افسردگی یکی از شایع‌ترین بیماریهای قرن بیست و یکم و بعد از چاقی عامل دوم بیماری‌زای شناخته شده در جهان است. این بیماری میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان درگیر کرده است.

اضطراب

از شنیدن صدای تصادفی در خیابان گرفته تا خواندن خبری در صفحه حوادث روزنامه، همه و همه می‌توانند آستانه تحمل فشار روانی را در شما پایین بیاورند. متخصصان معتقدند توانایی تحمل استرس، در میان همه افراد یکسان نیست.

جوانان ایرانی

گفتگو با یک استاد دانشگاه ناگزیر از بحث تئوریک است اما گپ زدن از تئوری هایی که جامعه خود را بتوانی با آن تحلیل و تبیین کنی، جذاب است، در ریشه یابی وضعیت فعلی جوانان ایرانی، از پارادوکس های این نسل سخن گفتیم و نگرانی ها و یاس و امیدهایش.

دختر بچه‌ها

استرس مادر در دختر آثار روحی و روانی به‌جای می‌گذارد، طوری که او در سنین بالاتر در معرض آسیب‌پذیری بیشتری به بیماری افسردگی قرار می‌گیرد. بر اساس پژوهش دانشمندان، این امر در مورد کودکان پسر صدق نمی‌کند.

اختلال دو قطبی

اختلال دو قطبی یکی از مهم ترین بیماری های روانشناسی است که در آن فرد بین حالت افسردگی وغم و حالت هیجان و شادی بسیار، در رفت و آمد است.شما می توانید در این مقاله با این بیماری و نشانه های آن بیشتر آشنا شوید.

هیپنوتیزم

می‌گویند در نمایشهای هیپنوتیزم لحظات مجذوب کننده‌ای وجوددارد اما هیپنوتیزم چیزی فراتر از نمایش برای سرگرمی است به شرطی که یک متخصص با صلاحیت آن را انجام دهد. در این صورت می‌تواند بسیاری از مسایل مشکل‌ساز شما را رفع کند.

تیک عصبی

یکی چشم‌هایش می‌پرد و می‌گوید حتما تیک دارد، فرد دیگری دستش تکانی می‌خورد و آن را به حساب تیک عصبی می‌گذارد و جالب این است که هر یک از این افراد هم به اجبار می‌خواهند تیک‌ را به روش خودشان درمان کنند.

اختلال بیش فعالی

اختلال بیش فعالی و کمبود توجه (ADHD)، وضعیتی است که فرد مبتلا به آن، در تمرکز کردن روی یک موضوع خاص دچار مشکلاتی می شود ، و این می تواند در زندگی حرفه ای و خانوادگی او مشکلاتی ایجاد کند. در این مقاله با این وضعیت آشنا شوید ...

دانش‌آموزان

روزهای پایانی بهار برای خیلی از دانش‌آموزان همراه است با استرس و نگرانی. نگرانی ناشی از امتحانات و آزمون‌های پایان سال که در اصل قرار نیست نگران‌کننده باشد، اما خیلی‌ها را می‌ترساند و آنها را دچار نگرانی می‌کند.

تیک

یکی چشم‌هایش می‌پرد و می‌گوید حتما تیک دارد، فرد دیگری دستش تکانی می‌خورد و آن را به حساب تیک عصبی می‌گذارد و جالب این است که هر یک از این افراد هم به اجبار می‌خواهند تیک‌ را به روش خودشان درمان کنند.

اضطراب

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که اضطراب دارید، به جای استفاده از داروها و قرص‌های شیمیایی با چند روش ساده و طبیعی می‌توانید اضطراب خود را کاهش دهید، در راستای رسیدن به این هدف از آب و لیموترش و عسل غفلت نکنید. با چند روش زیر می‌توانید آرامش را به خود بازگردانید.

پدیده از دست دادن

تقریبا تمام ما در طول زندگی‌مان، برای یک بار هم که شده با پدیده‌ «از دست دادن»، مواجه می‌شویم. این از دست دادن، می‌تواند بسیار کوچک و پیش‌پاافتاده مانند گم کردن دسته کلید یا کیف پول باشد یا بسیار بزرگ و گاهی غم‌انگیز.

دانش​آموزان

یکی خجالتی است، یکی گوشه‌گیر، یکی شلوغ است، یکی ترسو، یکی تنبل است، یکی بی‌دقت، یکی پرخاشگر است، یکی ناسازگار؛ بین بیش از ۱۲ میلیون دانش‌آموز کشور، می‌توان کودکان و نوجوانانی را دید که یکی از این خصلت‌ها را دارند یا تلفیقی از چند مورد را.

بد اخلاقی کودکان

بد اخلاقی کودکان وحشتناک و زننده است اما حقیقت این است که آن‌ها «کودک» هستند. در این شرایط چگونه می‌توانید این انفجار کودک و البته انفجار درونی خودتان را کنترل کنید؟ در این‌جا ۱۰ روش پیشنهاد شده از سوی کارشناسان و والدین برای شما آورده شده است.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۳,۴۲۷ مقاله