آفتاب

مقالات بهداشت روان

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۳,۵۱۳ مقاله
بیماری های باشخصیت,خودشیفتگی,وابستگی, آزارگری

گاهی همین طور که مثلا یک صفت «برون گرایی» بهنجار دارد در شخصیت شکل می گیرد، یک صفت نابهنجار مثل «وابستگی بیش ازحد»، «خودشیفتگی» یا «آزارگری» هم ذره ذره در ما شکل می گیرد.

خودمراقبتی

بسیاری از ما در زندگی مسئولیت‌های زیادی داریم که باعث می‌شود خود مراقبتی را فراموش کنیم؛ در حالیکه مراقبت خوب از بدن، می‌تواند به ما، در مورد خود و زندگی‌مان احساس خوبی داده و ارزشی را که برای خود قائل هستیم به دیگران منتقل کند.

کاهش استرس

چطور می توان صداهای مغز را خاموش کرد، استرس را کاهش داد و شادتر زندگی کرد؟ در این مطلب مصاحبه ای از نویسنده کتاب «ده درصد شادتر» را برایتان آورده ایم که در آن به نکات بسیار جالبی برای زندگی شادتر اشاره می کند که کاملا کاربردی و عملی هستند و در زندگی روزمره می توان از آنها بهره گرفت.

روانشناس,روانپزشک

روان‌پزشک و روان‌شناس چه تفاوتی دارند؟ کی به روان‌پزشک مراجعه کنیم، کی به روان‌شناس؟ اینها سوال‌هایی است که ممکن است برای خیلی از افراد جامعه پیش بیاید و خیلی‌ها هم جواب آن را ندانند و به اشتباه به روان‌پزشک یا روان‌شناس مراجعه کنند.

از سال ۱۹۹۲ که روش معنوی فالون گونگ (فالون دافا) در چین به عموم مردم معرفی شد، در داخل و خارج چین تحقیقات مستند و علمی زیادی درخصوص تاثیرات مثبت فالون گونگ در بهبودی سلامتی جسمی و روحی افرادی که آن را تمرین می کردند صورت گرفته است. برخی از این تحقیقات که در داخل چین صورت گرفته. که در این مقاله خلاصه ای از نتایج چند تحقیق را مرور می کنیم.

افسردگی زمستانی

شاید برای شماهم اتفاق افتاده باشد که در فصل زمستان و در شرایطی که به قول قدیمی‌ها، دل هوا می‌گیرد، شما هم دچار دلتنگی شوید. این عارضه که در غرب شدت زیادتری دارد را "افسردگی زمستانی" یا بصورت علمی، اختلال عاطفی فصلی می‌نامند.

آلزایمر,حسودی,قلب شکسته

زنان عصبی مزاجی که شخصیت خجالتی و درون‌گرا دارند، از همتایان برون‌گرای‌شان بیشتر در معرض این خطر هستند چراکه آنها استرس ناشی از این احساسات منفی را تجربه می‌کنند اما توان بیرون ریختنش را ندارند.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۳,۵۱۳ مقاله