آفتاب

مقالات غده‌ها و سرطان‌ها

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۳۰۷ مقاله
پیشگیری از سرطان

۴۰ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری است و ۶۰ درصد باقیمانده هم با خود مراقبتی و تشخیص زودهنگام درمان می‌شود. پس می‌توان نتیجه گرفت که حداقل نیمی از سرطان‌ها با تشخیص زودهنگام درمان خواهد شد.

مبتلایان به سرطان

وقتی به سرطان مبتلا هستید، گاهی مسائلی که شاید روی کیفیت زندگی یا زیبایی‌تان اثرگذار باشد، ذهنتان را درگیر می‌کند و گرفتار سوال‌هایی می‌شوید که شاید یافتن پاسخشان به زندگی امیدوارتان کند.

متاستاز استخوان

سلول‌های سرطانی‌ای که از تومور اصلی خود جدا شده و وارد جریان خون شوند، می‌توانند در نواحی مختلف بدن، مخصوصاً استخوان‌ها، ایجاد ضایعاتی کنند. در این مقاله با متاستاز استخوانی که حاصل این فرآیند است آشنا شوید.

محب اهری

حسین محب‌اهری، بازیگر سینما و تلویزیون، ۴۰ سال از زندگی‌اش را وقف هنر و حرفه‌ بازیگری کرد تا امروز که بیش از ۱۳۰ اثر سینمایی، تلویزیونی و تئاتر در کارنامه هنری او به یادگار مانده است.

سرطان پانکراس

پانکراس عضوی لوله ای شکل و اسفنجی با طول ۱۵ سانتیمتر است که در پشت معده قرار گرفته است که استیو جابز بنیانگذار شرکت اپل به آن مبتلا شد.

سرطان پروستات

همان‌گونه که سرطان سینه و مشکلات مرتبط با آن شایع‌ترین بیماری در زنان است، بیماری‌های پروستات و بزرگی و سرطان این غده نیز از جمله شایع‌ترین ناراحتی‌های مردان محسوب می‌شود. مردان از ۵۰ سال به بالا بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های پروستات قرار می‌گیرند، از این رو پزشکان توصیه می‌کنند مردان با نزدیک شدن به این سن، هر سال تحت بررسی و معاینه قرار گیرند.

سرطان نفروبلاستوما

بیشتر والدین بیش از هر چیز دیگری، از سرطان داشتن فرزندشان می ترسند. خوشبختانه اغلب بچه هایی که تومور ویلمز (Wilms۰۳۹; tumor) یا نفروبلاستوما (nephroblastoma)، نوع نادری از سرطان، می گیرند درمان می شوند و زندگی نرمال و سالمی خواهند داشت.

هوچکین

سرطان خون از نوع لنفوم ۲ نوع است، هوچکین و غیرهوچکین، هوچکین سرطانی است که در سلول‌های سیستم ایمنی که وظیفه مبارزه با عفونت‌ها را دارد، شروع می‌شود. این سرطان در لنفوسیت‌ها رخ می‌دهد.

بیماری پروستات

تکرر ادرار، بیدار شدن از خواب در شب برای دفع ادرار و احساس احتیاج ناگهانی برای رفتن به دستشویی و دفع ادرار از شایع‌ترین مشکلاتی است که بسیاری از مردان بالای ۵۰ سال آن را تجربه کرده و می‌کنند؛ علت این مشکلات بزرگ‌شدن پروستات است.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۳۰۷ مقاله