آفتاب

مقالات غده‌ها و سرطان‌ها

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۳۱۰ مقاله
پیشگیری از سرطان

۴۰ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری است و ۶۰ درصد باقیمانده هم با خود مراقبتی و تشخیص زودهنگام درمان می‌شود. پس می‌توان نتیجه گرفت که حداقل نیمی از سرطان‌ها با تشخیص زودهنگام درمان خواهد شد.

مبتلایان به سرطان

وقتی به سرطان مبتلا هستید، گاهی مسائلی که شاید روی کیفیت زندگی یا زیبایی‌تان اثرگذار باشد، ذهنتان را درگیر می‌کند و گرفتار سوال‌هایی می‌شوید که شاید یافتن پاسخشان به زندگی امیدوارتان کند.

متاستاز استخوان

سلول‌های سرطانی‌ای که از تومور اصلی خود جدا شده و وارد جریان خون شوند، می‌توانند در نواحی مختلف بدن، مخصوصاً استخوان‌ها، ایجاد ضایعاتی کنند. در این مقاله با متاستاز استخوانی که حاصل این فرآیند است آشنا شوید.

محب اهری

حسین محب‌اهری، بازیگر سینما و تلویزیون، ۴۰ سال از زندگی‌اش را وقف هنر و حرفه‌ بازیگری کرد تا امروز که بیش از ۱۳۰ اثر سینمایی، تلویزیونی و تئاتر در کارنامه هنری او به یادگار مانده است.

سرطان پانکراس

پانکراس عضوی لوله ای شکل و اسفنجی با طول ۱۵ سانتیمتر است که در پشت معده قرار گرفته است که استیو جابز بنیانگذار شرکت اپل به آن مبتلا شد.

سرطان پروستات

همان‌گونه که سرطان سینه و مشکلات مرتبط با آن شایع‌ترین بیماری در زنان است، بیماری‌های پروستات و بزرگی و سرطان این غده نیز از جمله شایع‌ترین ناراحتی‌های مردان محسوب می‌شود. مردان از ۵۰ سال به بالا بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های پروستات قرار می‌گیرند، از این رو پزشکان توصیه می‌کنند مردان با نزدیک شدن به این سن، هر سال تحت بررسی و معاینه قرار گیرند.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۳۱۰ مقاله