آفتاب

بهداشت و درمان

بیماریها آلرژی، ایمونولوژی و روماتولوژی انتقال بیماریها بیماریهای انگلی بیماریهای خاص بیماریهای دستگاه گوارش بیماریهای دهان و دندان بیماریهای زنان و زایمان بیماریهای عصبی و اختلالات روانی بیماریهای عفونی بیماریهای قلب و عروق بیماریهای مغز و اعصاب بیماریهای ویروسی بیماریهای پوست، مو و ناخن بیماریهای چشم بیماریهای‌مشترک‌دام‌و‌انسان بیماری‌ها و مشکلات خونی بیماری‌های استخوان و مفاصل بیماری‌های دستگاه تنفس بیماری‌های مقاربتی بیماری‌های کودکان بیما‌ریهای‌ ژنتیکی دستگاه ادراری دستگاه‌ تناسلی روزه‌و‌بیماریها سایر بیماریها علایم بیماریها عوامل بیماریها غدد غده‌ها و سرطان‌ها مسمومیت گوش و حلق و بینی دارو و درمان بهداشت روان تغذیه و سلامتی توصیه های پزشکی علوم پزشکی بهداشت فردی و عمومی

مطالب داغ روز

وبگردی

مقالات غده‌ها و سرطان‌ها

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۳۲۱ مقاله
بیماران سرطانی

فرقی نمی کند که بیمار باشید یا نه. در روزهایی که آلودگی هوا در شهرهای بزرگ کشور به مرحله هشدار رسیده و روزانه ۱۸۰ نفر به علت ابتلا به بیماری های حاد- بیماری های ریوی مزمن، انواع سرطان ها و... در تهران جان می دهند.

سرطان

یکی از دلایل مهم ابتلا به سرطان در کشور ما، تغییر در سبک زندگی به ویژه تغییر در الگوی غذایی است. به گفته دکتر وفا اگر الگوی تغذیه ای در کشور ما تغییر کند، آمار ابتلا به سرطان به طور چشمگیری کاهش خواهدیافت.

پیشگیری از سرطان

۴۰ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری است و ۶۰ درصد باقیمانده هم با خود مراقبتی و تشخیص زودهنگام درمان می‌شود. پس می‌توان نتیجه گرفت که حداقل نیمی از سرطان‌ها با تشخیص زودهنگام درمان خواهد شد.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۳۲۱ مقاله