آفتاب

مقالات غده‌ها و سرطان‌ها

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۲۸۷ مقاله
سرطان پروستات

همان‌گونه که سرطان سینه و مشکلات مرتبط با آن شایع‌ترین بیماری در زنان است، بیماری‌های پروستات و بزرگی و سرطان این غده نیز از جمله شایع‌ترین ناراحتی‌های مردان محسوب می‌شود. مردان از ۵۰ سال به بالا بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های پروستات قرار می‌گیرند، از این رو پزشکان توصیه می‌کنند مردان با نزدیک شدن به این سن، هر سال تحت بررسی و معاینه قرار گیرند.

سرطان نفروبلاستوما

بیشتر والدین بیش از هر چیز دیگری، از سرطان داشتن فرزندشان می ترسند. خوشبختانه اغلب بچه هایی که تومور ویلمز (Wilms۰۳۹; tumor) یا نفروبلاستوما (nephroblastoma)، نوع نادری از سرطان، می گیرند درمان می شوند و زندگی نرمال و سالمی خواهند داشت.

هوچکین

سرطان خون از نوع لنفوم ۲ نوع است، هوچکین و غیرهوچکین، هوچکین سرطانی است که در سلول‌های سیستم ایمنی که وظیفه مبارزه با عفونت‌ها را دارد، شروع می‌شود. این سرطان در لنفوسیت‌ها رخ می‌دهد.

بیماری پروستات

تکرر ادرار، بیدار شدن از خواب در شب برای دفع ادرار و احساس احتیاج ناگهانی برای رفتن به دستشویی و دفع ادرار از شایع‌ترین مشکلاتی است که بسیاری از مردان بالای ۵۰ سال آن را تجربه کرده و می‌کنند؛ علت این مشکلات بزرگ‌شدن پروستات است.

سرطان‎سینه

درحال حاضربر اساس آمارهابه‌نظر می‌رسدکه سرطان سینه کشنده‌ترین سرطان درمیان خانم‌هابه شمار می‌آید. همه ما شنیده‌ایم که سرطان از یک توده شروع می‌شود؛در حالیکه بسیاری از خانم‌ها در ماموگرافی‌های خود با توده‌هایی روبه‌رو می‌شوند که اکثرشان خوش خیم هستند.

کود شیمیایی

این روزها با مرور اخبار رسانه‌های مختلف درباره افزایش نرخ سرطان ناشی از مصرف نادرست سم و کود شیمیایی نامناسب می‌شنویم و می‌خوانیم که کم و بیش موجب نگرانی برخی مردم شده است که آیا محصولات کشاورزی که مصرف می‌کنند در گروه سلامت قرار دارند یا خیر.

بیماری پروستات

پروستات غده‌ای است که در گردن مثانه مردان قرار دارد. این غده قسمتی از دستگاه تناسلی مردان محسوب می‌شود. اندازه آن تقریبا معادل یک گردوست ولی در بیشتر مردان در میانسالی بزرگ می‌شود.

گره تیروئید

بیشتر ندول‌ها یا گره‌های تیروئید، غیرسرطانی هستند و مشکلی ایجاد نمی‌کنند. بسیاری از ندول‌های تیروئید حتی نیاز به درمان هم ندارند. گاهی اوقات ندول تیروئید می‌تواند مشکل ایجاد کند.

بیماری‌ سرطان

سرطان از بیماری‌هایی است که سن و سال و زمان مشخصی نمی‌شناسد و هیچ یک از اندام‌ها و اعضای بدن از دام این خرچنگ در امان نیست. تنها در مواردی و با رعایت برخی اصول می‌توان مانع بروز سرطان شد و در برخی مواقع عواملی که از کنترل خارج است، باعث ایجاد این بیماری مهلک می‌شود.

کم‌کاری تیروئید

چاقی مفرط، افزایش وزن، ریزش مو، خشکی پوست، اختلال در خواب، ضعف و خستگی، تحمل نکردن سرما، یبوست، فراموشکاری، کم‌خونی، کاهش سوخت و ساز بدن، ورم صورت، اختلال قاعدگی، پوست سرد و خشن، کاهش تعریق و...

سرطان ‌معده

گرچه عوارضی چون درد معده،‌ نفخ و سنگینی سردل نشانه سوءهاضمه یا یکی از مشکلات گوارشی شایع است، اما در مواردی نیز همین نشانه‌های به ظاهر کم خطر می‌تواند خبر از ابتلا به چهارمین سرطان شایع در دنیا یعنی سرطان معده بدهد؛ سرطانی که بیشتر مردان بالای ۴۰ سال را هدف قرار می‌دهد.

سرطان سینه,سرطان رحم,سرطان مهبل,سرطان دهانه‌رحم

سرطان سینه، مهبل، دهانه رحم، تخمدان، بیماری آندومتریوز، انواع کیست، فیبروم و... همگی از بیماری‌های دردناک و آزاردهنده مخصوص خانم‌ها هستند که می‌توانند قدرت باروری و زندگی افراد را با مشکل جدی روبه‌رو سازند!

مبارزه با سرطان

شما می‌توانید یک سوم از سرطان‌ها را با تغذیه درست و تحرک بیشتر از خودتان دور کنید اما می‌دانید عوامل خطری در خانه شما وجود دارند که می‌توانند خطر ابتلا به سرطان را افزایش ‌دهند؟

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۲۸۷ مقاله