آفتاب

ورزشی

فوتبال کشتی بانوان باشگاهها دیگر ورزشها دانستنیهای ورزشی آسیب های ورزشی اخلاقیات ورزشی تاریخچه تناسب‌اندام خبرنگار ورزشی دانستنی‌های پزشکی دستگا‌ه‌ها و وسایل ورزشی دوپینگ رسانه و ورزش روانشناسی ورزش سایر سیاست و ورزش شخصیت‌ها فعالیت بدنی مدیریت ورزشی موسیقی در ورزش ورزش ـ اقتصاد ورزش ـ تحقیق و پژوهش ورزش و بیماریها گروه‌های خاص ـ بازنشستگی تغدیه در ورزش نهادها و مجامع ورزشی

مطالب داغ روز

وبگردی

مقالات رسانه و ورزش

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۳۷ مقاله

در تعطیلات عید سال ۸۸ مهران مدیری با مجموعه ی طنز مرد ۲۰۰۰ چهره به خانه های ما آمد. مجموعه ای که ادامه برنامه مشابه سال گذشته است و درطی آن مسعود شصت چی که شخصیت اول داستان است به صورت اتفاقی جای افراد مختلف قرارمی گیرد و شغل های گوناگون را تجربه می کند.

کسانی که خود درگیر فوتبال هستند و یا آن را پی‌گیری می‌کنند، می‌دانند که چنین مسائلی در فوتبال ما وجود دارد و بسیاری از این مشکلات علنی شده و مسائلی است که مخاطب نسبت به آنها آشنایی دارد و موارد عجیب و غریب یا نادری در این سریال طرح نشده است.

برنامه زنده تلویزیونی ?نود? که بیش از یک دهه به طور مستمر به نقد و بررسی مسائل پیرامون فوتبال کشورمان پرداخته است، امروز به روایت آمار و به شهادت مردم، یکی از پربیننده ترین برنامه های تلویزیونی کشورمان است.

تحریم برنامه نود از سوی فدراسیون فوتبال، باشگاه‌های صنعتی و البته تیم برق شیراز، مطلقاً دوامی نخواهد داشت؛ چون این تصمیم شتابزده بیش از آنکه اعلام جنگ با تلویزیون و سیاست‌های حاکم بر آن باشد، نوعی دهن‌کجی به مردمی است که طی دهة گذشته، نود را تبدیل به پربیننده‌ترین برنامة تلویزیون کرده‌اند.

واقعیتی در بین اهالی هنر هفتم وجود دارد که آنها علاقه شدیدی به فوتبال به ویژه تیم پرسپولیس دارند، اگر با دقت میزان علاقه در بین مردان و زنان هنرپیشه را بررسی کنید در می یابید که جماعت پرسپولیسی همیشه بر هواداران استقلال چربش داشتند و توانسته اند در کری های قبل از دربی بر آبی های اقلیت فائق آیند...

دیروز، ماه‌ها پس از آنکه مدیران سازمان ورزش و به دنبال آن فدراسیون فوتبال از مذاکرات سازنده با صدا و سیما برای گرفتن حق پخش تلویزیونی بازی‌های فوتبال خبر داده بودند، علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال با ناامیدی پایان بی‌نتیجه مذاکرات را اعلام کرد.

لیگ برتر هشتم دومین هفته خود را پشت سر گذاشت (البته با برخی مشکلات مثل لغو دو بازی) تاماراتن رقابت تیم های لیگی به معرض نمایش درآید. لیگ جاری هم مثل سایر لیگ های گذشته با همان شیوه درحال برگزاری است و البته مشکلات خاص و همیشگی خود را نیز به همراه دارد.

بزرگ‌ترین مشکل ورزش از نگاه دو این است که نه فرم جدیدی دارد نه حرف تازه‌ای، و برنامه تلویزیونی که نه شکل جدیدی داشته باشد نه حرف نو، حداکثر به چه سقفی می‌تواند برسد؟ ?ورزش از نگاه دو? براساس الگوی برنامه‌هایی چون ?نود?، ?ورزش و مردم? و چند برنامه مشابه ساخته شده و در واقع عملا تکرار ?فرمی? آنها شد.

عملکرد تلویزیون ایران در پوشش المپیک ۲۰۰۸، تا امروز که روز سوم بازی‌ها است، همان بوده که پیش‌بینی می‌شد. با وجود اعزام کاروان ۵۰-۴۰ نفری صدا و سیما به پکن، برنامه‌هایی که روی آنتن رفته با اتفاقی که در شبکه‌های ورزشی خارجی افتاده قابل مقایسه نیست...

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۳۷ مقاله