آفتاب

مقالات زنان

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱,۱۹۶ مقاله
زنان شاغل

وقتی خسته و کوفته به خانه می رسم ، ساعت از ۹ شب گذشته است و بچه ها درس و مشقشان تمام شده و گرسنه منتظر من هستند. به خانه می رسم ، کیفم را گوشه مبل می اندازم و هنوز لباس راحتی به تن نکرده ام که روانه آشپزخانه می شوم و ....

مادران شاغل

بعد از یک روز کاری خسته کننده، آشپزی و تهیه غذا برای خانواده، تمیز کردن آشپزخانه و خواباندن کودکان، آخرین چیزی که ممکن است به ذهن تان خطور کند این است که برای زندگی زناشویی تان چه باید بکنید.

سوءرفتار با زنان

خشونت علیه زنان فقط به کتک زدن و تنبیه‌های جسمی گفته نمی‌شود. کلمات توهین‌آمیز، شک، بدبینی که در جماعت مردانه آن را خوش‌غیرتی می‌دانند همان خشونتی است که بر زنان - به اصطلاح مردان، «ضعیفه» - اعمال می‌شود و هیچ‌گاه هیچ‌کس نمی‌فهمد این زن از چه درد می‌کشد و چه می‌خواهد و چه رویاهایی در سر دارد.

زنان جسور

در دوره ای که ما زندگی می کنیم، بیشتر زنان تصور می کنند اگر جسور، پرمدعا و پر دل و جرات باشند و با سماجت پیگیر کارهایی باشند که دوست دارند، بسیار عالی است. اما آیا این اخلاق و سبک زندگی در رابطه عاشقانه نیز پسندیده و جذاب است؟

زنان کار

اصول نوزدهم و بیستم قانون اساسی به زیبایی تمامی آحاد جامعه ایران را از هر گروه و نژاد و زبان و مذهبی اعم از زن و مرد یکسان در برابر قانون تلقی و قلمداد کرده است، هیچ‌کس حق تبعیض قایل شدن بین ایرانیان را ندارد و نخواهد داشت ...

زنان‎افغان

نگار، ستوان دوم ارتش افغانستان و یکی از ۱۵۰۰ افسر زن فعال در پلیس افغانستان بود که هنگام ترک خانه و در مسیر محل کار خود هدف حمله شبه‌نظامیان افغان قرار گرفت. نگار که ۴۵ سال داشت، به دلیل اصابت گلوله به گردن در بیمارستانی در استان هلمند جان سپرد.

مشاغل‎نامتعارف‎زنان

نه خانه، نه آشپزخانه، نه اداره و نه باشگاه و مهمانی‌های دوستانه... آنها صبح‌شان را با رفتن به آسمان و دریا و باغ‌وحش شروع می‌کنند. زنانی که به جای زندگی کارمندی یا خانه‌داری مشاغل نامتعارفی را انتخاب کرده‌اند و لقب «اولین زن» حرفه خود را دارند. یکی هر صبح از خانه به آسمان می‌رود، دیگری به اعماق دریا و آن یکی به جاده‌های خلوت لب مرز.

پولدارشدن‎زنان‎درایران

این روزها داشتن شغلی پر درآمد دغدغه فکری بسیاری از خانم‌ها شده است. یک شغل خوب و پردرآمد که با روحیه شما سازگار باشد، نه‌تنها باعث بالا رفتن استقلال مالی است بلکه از لحاظ روانی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می‌شود.

حجاب,بدحجابی

همه می دانیم حجاب و پوشش یکی از موضوعات مهم فرهنگی است و دین اسلام بعنوان دژی محکم در مواجهه با مفاسد وبی بندوباریهای اخلاقی وجنسی به آن نگریسته ومسلمانان را به رعایت آن سفارش نموده است.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱,۱۹۶ مقاله