آفتاب

مقالات زنان

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱,۲۰۴ مقاله
اشتغال‌زنان

«هدر چاک» همه چیز را درباره «مادر شاغل بودن» می‌داند. او به عنوان نویسنده کتاب «مانیفست مادران شاغل» با داشتن سه فرزند دیگر استاد ایجاد تعادل بین رسیدگی به خانواده و فرزندان خود و در عین حال شغل خود شده و با همین مهارت توانسته خانواده‌ای شاد و سالم داشته باشد.

موفقیت مادران

تفاوت بارز نوع زندگی امروز با چند سال گذشته موضوعی نیست که بر کسی پوشیده باشد. نه فقط تغییر شکل خانواده‌ها، بلکه روند حاکم بر زندگی آنها هم از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تغییر کرده است.

سرمایه‌گذاری

عموما تنظیم امور مالی در درون خانه، به‌عهده خانم‌ها است. هزینه‌های خوردوخوراک و پوشاک. پرداخت قبوض. خرید وسایل خانگی و مانند آن؛ اما مساله اینجا است که خانم‌ها در امر سرمایه‌گذاری بسیار محتاط هستند.

ورود زنان به ورزشگاه

ممانعت از ورود دختران آن هم بدون هماهنگی با فدراسیون جهانی همه را متعجب کرد. بعد هم که ماجرای ممانعت از ورود دختران خبرنگار اتفاق افتاد که باز هم باعث تعجب شد. اکثر خبرنگاران بسکتبال نویس و والیبال نویس، از دختران و زنان ورزشی نویس هستند.

جامعه زنان

جامعه زنان جامعه تلخی است. محدودیت های آنها در سراسر دنیا، جنس دوم به حساب آمدن و هزار و یک بحث دیگر درگیر زندگی جنس مونث است که اگر صبوری زیاد آنها نبود، شاید دنیا به گونه ای دیگر شکل می گرفت. زنان در همه دنیا باید تحصیلات عالیه داشته باشند و از مهارت های خود در جهت رشد موقعیت اجتماعی و رشد شخصیتی خود استفاده کنند.

جایگاه زنان

زن را می‌شود یک مادر یا همسر دانست که یک روز از روزهای سال روی تقویم، نام او را نوشته‌اند و هر فرزند یا شوهر به اندازه توان مالی‌اش هدیه‌ای به او می‌دهد، یا برعکس او را کسی دانست که فارغ از جنسیتش، انسانی تلقی می‌شود با همه نیازهای یک انسان که به رسم ادب و احترام، یک روز از روزهای سال را نیز به نامش کرده‌اند.

زنان شاغل

وقتی خسته و کوفته به خانه می رسم ، ساعت از ۹ شب گذشته است و بچه ها درس و مشقشان تمام شده و گرسنه منتظر من هستند. به خانه می رسم ، کیفم را گوشه مبل می اندازم و هنوز لباس راحتی به تن نکرده ام که روانه آشپزخانه می شوم و ....

مادران شاغل

بعد از یک روز کاری خسته کننده، آشپزی و تهیه غذا برای خانواده، تمیز کردن آشپزخانه و خواباندن کودکان، آخرین چیزی که ممکن است به ذهن تان خطور کند این است که برای زندگی زناشویی تان چه باید بکنید.

سوءرفتار با زنان

خشونت علیه زنان فقط به کتک زدن و تنبیه‌های جسمی گفته نمی‌شود. کلمات توهین‌آمیز، شک، بدبینی که در جماعت مردانه آن را خوش‌غیرتی می‌دانند همان خشونتی است که بر زنان - به اصطلاح مردان، «ضعیفه» - اعمال می‌شود و هیچ‌گاه هیچ‌کس نمی‌فهمد این زن از چه درد می‌کشد و چه می‌خواهد و چه رویاهایی در سر دارد.

زنان جسور

در دوره ای که ما زندگی می کنیم، بیشتر زنان تصور می کنند اگر جسور، پرمدعا و پر دل و جرات باشند و با سماجت پیگیر کارهایی باشند که دوست دارند، بسیار عالی است. اما آیا این اخلاق و سبک زندگی در رابطه عاشقانه نیز پسندیده و جذاب است؟

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱,۲۰۴ مقاله