آفتاب

اجتماعی

گردشگری خانه و خانواده زنان جوانان مشکلات و رفاه اجتماعی شهر و شهرنشینی بافتهای فرسوده بلایای‌طبیعی تاكسی و تاكسیرانی ترافیك‌ تصادفات جاده ای توصیه‌های ایمنی جامعه حاشیه‌نشینی‌ حمل‌ونقل شهری راهنمایی و رانندگی روابط اجتماعی سازمان های غیردولتی شهر شهر و شهرنشینی ـ تحقیق و پژوهش شهرداران شهروندی‌ مدیریت شهری مسکن و شهرسازی معرفی شهر و کشور گروه‌های خاص ـ معلولان محیط زیست حقوقی امدادرسانی برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی ارتباطات اجتماعی سازمان‌ها و ارگان‌ها

مطالب داغ روز

وبگردی

مقالات شهر و شهرنشینی

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱,۷۷۰ مقاله

با افزایش تولید کارخانه، کالاهای قدیمی با نمونه های جدیدتر خود جایگزین می شوند و با هر تغییر تعدادی از مواد بی مصرف به داخل زمین، رودخانه ها، هوا و غیره نفوذ می کنند و تبدیل به یکی از خطرناک ترین عامل برای سلامتی بشر می شوند.در اینجا شهرهایی را که به طور جدی در معرض آلودگی هستند و نیاز به پاکسازی محیط زیست دارند، به شما معرفی می کنیم.

دختر گلفروش میدان تجریش. این همه چیزی بود که از پدیده این روزهای شبکه های اجتماعی و رسانه ها می دانستیم و البته چند عکس که از او منتشر شده بود. دختری که با ظاهری خاص توجهات را به خود جلب کرده بود.

به اینجای سال که می رسیم، کم کم سر و کله دستفروش ها پیدا می شود. می گویند در این فصل از سال حتی درآمدشان از مغازه دارها هم بیشتر می شود اما روش های تازه ای برای کنار آمدن با هم و کسب روزی پیدا کرده اند.

برای آنهایی که زندگی‌شان از راه مسافرکشی در این شهر شلوغ می‌گذرد، وسیله نقلیه‌شان یعنی همه چیز. حتی اگر زهوار در رفته و قدیمی شده یا حسابی به خرج افتاده باشد.

اینجا همه چشم‌ها به آسمان دوخته شده است. آن بالا هر روز غوغایی برپاست و این پایین حس غریبی از جنس ​دلشوره به جان خیلی‌ها می‌افتد. آن بالا پرنده آهنین با غرور وصف ناشدنی بال هایش را گشوده تا اوج بگیرد و این پایین، اما مردمی هستند که هر روز و هر لحظه باصدای گوشخراش پرنده​های آهنی زندگی می​کنند.

چندی است که مردم کلان شهرها بویژه تهران با مشکل آلودگی محیط زیست مواجه هستند و رهایی از این وضعیت ناخوشایند، مطلوب همه ساکنین کلان شهرها است. از این رو، سازمانهای مسوول تلاشهای بسیاری را جهت رفع این مشکل به عمل آورده اند ولی نتیجه این تلاشها فقط به صورت مقطعی مقداری از آلودگی را کم کرده است.

خوشحالی برای پیدا کردن یک صندلی خالی برای نشستن در متروی همیشه شلوغ پایتخت. باد خنکی که از بالا بر سرت می‌زند شادی‌ات را مضاعف کرده است، آن هم در گرمای طاقتفرسای تهران که این روزها تسمه از گرده می‌کشد.

کی از نقدهایی که بارها به گروه نسل چهارم شده است این بوده که ما فقط جوانان تهرانی را می‌شناسیم و از دغدغه‌ها و مشکلات همسن و سال‌هایمان در شهرهای دیگر نه خبر داریم و نه می‌توانیم منعکس‌شان کنیم.

راننده تاکسی‌شدن کار ساده‌ای نیست. قبل از اینکه سند و پلاک یک خودروی زرد نارنجی یا سبز به نامتان بخورد و در یکی از خطوط تاکسی یکی از شهرهای کشور مشغول شوید باید هفت‌خان رستم را پشت سر بگذارید.

اختلاف نظر میان مسافران و رانندگان تاکسی در مورد هزینه واقعی تاکسی‌سواری ماجراهای نه چندان جالبی را پیش آورده است. اما می‌شود در همین موقعیت معمولا تنش‌زا هم جور دیگری رفتار کرد. چگونه؟ بیایید با هم راه‌های مدیریت این موقعیت را مرور کنیم.

بعضی‌ها عشق رانندگی‌اند، بعضی‌ها را هم باید به زور نشاند پشت فرمان. اگر هنوز گواهینامه ندارید چه جزو دسته اول باشید چه جزو دسته دوم بهتر است هرچه زودتر بروید در نزدیک‌ترین آموزشگاه ثبت‌نام کنید.

چه باورمان بشود و چه نشود الان استکبار جهانی و در راس آن صهیونیست بین الملل، به دلیل این‌که مسلمانان را برای حیات آینده خود به عنوان یک خطر محسوب می‌کند، برنامه های گسترده ایی برای از بین بردن و کم‌تر کردن جمعیت مسلمانان در جهان تدارک دیده‌اند.

گرچه مردم هر قسمتی از کشورمان شهر خودشان و متبوعشان را با دلایل کاملا قابل قبول برای خود و همشهریانشان لایق پایتخت شدن می دانند اما در نهایت این مسئولین امر هستند که این همای سعادت ( البته اگر سعادتی باشد) را بر شانه یکی از شهرهای ایران می نشانند.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۱,۷۷۰ مقاله