آفتاب

مقالات دیپلماسی

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۲,۴۷۳ مقاله
کاترین اشتون

اگرچه کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته پس از سفری ۳ روزه و دیدار با مقام های کشورمان و بازدید از شهر تاریخی اصفهان ایران را ترک کرد اما از چند جنبه می توان زوایای مختلف این سفر را بررسی کرد.

کوفی عنان

روز گذشته کوفی عنان، دبیر کل سابق سازمان ملل متحد، اسقف دزموند توتو فعال ضدآپارتاید و برنده جایزه صلح نوبل، مارتی آتیساری، رییس‌جمهور پیشین فنلاند و برنده جایزه صلح نوبل و ارنستو زدیلو، رییس‌جمهور پیشین مکزیک وارد تهران شدند.

اجلاس‌داووس,توافق‌نامه ژنو,حسن‎روحانی,محمد جواد ظریف

۲ موضوع مهمی که در صحبت های رئیس جمهور و وزیرخارجه در جریان گفت و گو ها و سخنرانی ها در سفر به داووس مطرح شد را باید تکمیل کننده بخشی از پازلی دانست که در هفته های اخیر درباره توافق هسته ای ژنو مطرح می شد.

اجرای توافق ژنو,توافق‌نامه ژنو

امروز زمان «وفای به عهد» است؛ شش‌کشور بزرگ جهان از امروز در معرض قضاوت قرار می‌گیرند تا پای عهد و توافقی که با ایران بسته‌اند، بایستند؛ توافقی که ابتدای آذرماه در ژنو منعقد شد، از امروز اجرای آن آغاز می‌شود.

ژنو ۲

غرب آسیا (خاورمیانه) همچنان کانون اصلی تحولات منطقه است که دامنه آن نه تنها سراسر منطقه بلکه تمام عرصه بین‌الملل را دربرمی‌گیرد. از نکات مهم در حوزه سوریه برگزاری نشست ژنو ۲ در اوایل بهمن ماه آینده است. بازیگران حاضر در این عرصه در دو حوزه قابل بررسی است.

حمله تروریستی به سفارت ایران,ماجد الماجد

سرنخ کور شد. یک‌روز پس از درخواست ایران از لبنان برای مشارکت در بازجویی «ماجد الماجد»، رییس گردان‌های عبدالله عزام، که از او به‌عنوان «سرنخ» حمله تروریستی به سفارت ایران در بیروت یاد می‌شود، رسانه‌ها خبر از فوت او دادند.

توافق‌نامه ژنو,اجرای توافق‌نامه ژنو

مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ بالاخره بعد از چندین دور گفت‌و‌گوی‌های فشرده نتیجه داد و توافق شد تا دهه سوم ژانویه ۲۰۱۴ برابر با اوایل بهمن ۱۳۹۲ تاریخ اجرای توافق هسته‌ای ژنو باشد.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۲,۴۷۳ مقاله