آفتاب

مقالات دیپلماسی

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۲,۴۸۰ مقاله
اجرای توافق ژنو

دیپلمات‌های ایران و ۱+۵ قریب به سه هفته، سخت روی توافق جامع کار کردند؛ امری که در تاریخ دیپلماسی بسیار نادر است؛ اما در نهایت قرار بر این شد که توافق موقت ژنو ۴ ماه دیگر تمدید شود تا طی این دوره توافق جامع به‌دست آید. نتایج این تمدید توافق برای اقتصاد ایران چیست؟

روابط ایران و اروپا

رابطه ایران و اروپا، بی‌‌توجه به دولت حاکم در ایران یا سیاست خارجی حاکم بر کشورهای قاره سبز، همواره با فراز و فرودهای زیادی همراه بوده و در دوره‌ای مثل این روزهای تابستان، گرم و در روزهایی چون میانه ماه بهمن سرد بوده است.

اشتون

اشتون که اکنون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپاست ، در جریان مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی و ۱+۵ هم نقش آفرین است. او در این مقام، مسئولیت هماهنگی اعضای گروه ۱+۵ را بر عهده دارد و علاوه بر آن، اعلام مواضع و دیدگاه های طرف غربی در جریان مذاکرات هسته‌ای تا کنون با او بوده است.

کاترین اشتون

اگرچه کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته پس از سفری ۳ روزه و دیدار با مقام های کشورمان و بازدید از شهر تاریخی اصفهان ایران را ترک کرد اما از چند جنبه می توان زوایای مختلف این سفر را بررسی کرد.

کوفی عنان

روز گذشته کوفی عنان، دبیر کل سابق سازمان ملل متحد، اسقف دزموند توتو فعال ضدآپارتاید و برنده جایزه صلح نوبل، مارتی آتیساری، رییس‌جمهور پیشین فنلاند و برنده جایزه صلح نوبل و ارنستو زدیلو، رییس‌جمهور پیشین مکزیک وارد تهران شدند.

اجلاس‌داووس,توافق‌نامه ژنو,حسن‎روحانی,محمد جواد ظریف

۲ موضوع مهمی که در صحبت های رئیس جمهور و وزیرخارجه در جریان گفت و گو ها و سخنرانی ها در سفر به داووس مطرح شد را باید تکمیل کننده بخشی از پازلی دانست که در هفته های اخیر درباره توافق هسته ای ژنو مطرح می شد.

اجرای توافق ژنو,توافق‌نامه ژنو

امروز زمان «وفای به عهد» است؛ شش‌کشور بزرگ جهان از امروز در معرض قضاوت قرار می‌گیرند تا پای عهد و توافقی که با ایران بسته‌اند، بایستند؛ توافقی که ابتدای آذرماه در ژنو منعقد شد، از امروز اجرای آن آغاز می‌شود.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۲,۴۸۰ مقاله