آفتاب

علوم انسانی

مدیریت و خدمات اداری آگهی‌های تجاری ارتباطات مکتوب توسعه مدیریت حسابداری ـ حسابرسی حسابداری و آمار خدمات دفتری داده‌پردازی با کامپیوتر روابط عمومی روابط عمومی ـ ارباب رجوع سازمانهای عمومی شایسته سالاری شخصیت‌ها فرهنگ فساد اداری فضای سازمانی فلسفه‌ها و نظریات در مدیریت مدیر موفق مدیران مدیریت مدیریت اجرائی مدیریت اسناد مدیریت اسناد ـ ارتباط، تهیه و انتقال اسناد مدیریت امور دفتری مدیریت بازرگانی مدیریت بازرگانی ـ مشتریان مدیریت بحران مدیریت توزیع (بازاریابی) مدیریت تولید مدیریت تکنولوژی مدیریت زمان مدیریت سازمان مدیریت صنعتی مدیریت ـ آموزش نیروی انسانی مدیریت ـ اخلاق مدیریت ـ زنان مدیریت ـ مدیریت ارتباط مدیریت ـ مدیریت استراتژیک مدیریت ـ مدیریت اسلامی مدیریت ـ مدیریت پروژه مدیریت ـ نیروی انسانی مدیریت ـ وجدان کاری مدیریت مالی مدیریت مشارکتی مدیریت منابع انسانی مدیریت مواد مدیریت هتل مدیریت و خدمات اداری ـ تحقیق و پژوهش مدیریت کارخانه‌ها مدیریت کارکنان مدیریت کیفیت مدیـریـت نـگـرش مهندسی ارزش موفقیت در کسب و پیشه موفقیت در کسب و پیشه ـ ارتقاء موفقیت در کسب و پیشه ـ روابط تجاری موفقیت در کسب و پیشه ـ شخصی موفقیت در کسب و پیشه ـ شغل‌یابی موفقیت در کسب و پیشه ـ مالی نظام‌های اطلاعات و مدیریت نظام‌های اطلاعات و مدیریت ـ روابط‌ مشتری‌ نظام‌های اطلاعات و مدیریت ـ مدیریت دانش نظام‌های اطلاعات و مدیریت ـ مهندسی مجدد علوم اجتماعی کتابداری و اطلاع‌رسانی ارتباطات روانشناسی تاریخ و جغرافیا

مطالب داغ روز

وبگردی

مقالات مدیریت زمان

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۵۸ مقاله

بسیاری از شرکت‌ها در مورد مدیریت سرمایه برنامه‌ریزی‌های دقیقی انجام می‌دهند. آنها برای هر سرمایه‌گذاری جدید به یک مورد کسب‌وکار متقاعدکننده نیاز دارند. آنها موانع را در نظر می‌گیرند، مسوولیت‌ها را به دقت به دیگران واگذار می‌کنند و محدودیت‌های هزینه‌ای را در هر مرحله تعیین می‌کنند.

توانایی شما برای مدیریت زمان در نقش مدیر به اندازه هر کار دیگری، تعیین کننده موفقیت و شکست تان است. زمان، منبعی ضروری و غیرقابل جایگزین برای موفقیت است. این ارزشمندترین دارایی شماست. نمی توان آن را پس انداز کرد یا زمان از دست رفته را بازیافت کرد.

فرقی نمی‌کند که ما چقدر در خصوص مفهوم زمان حریص باشیم و چقدر برای بهره‌وری بیشتر از زمان مان تلاش کنیم، واقعیتی که هرشخصی باید در خاطر داشته باشد این است که هر شخصی در طول روز تنها ۲۴ ساعت زمان دارد.

اگر دیدگاه شما نسبت به زمان عوض شود می‌تواند تاثیر شگرفی بر زندگی و دستاورهایتان داشته باشد. در این مقاله به ارائه ۴ راز می‌پردازیم که افراد موفق آن‌ها را می‌دانند و استفاده می‌کنند.

شرکت‌ها هیچ‌ گاه نمی‌خواهند رانندگان حمل کالاهایشان برای تحویل آخرین بسته‌های بار با مخزن خالی بنزین روبه‌رو شوند؛ به خصوص که اگر کالای حساسی داشته باشند و کامیون حمل بار مجبور شود کنار جاده بماند.

چندی پیش اقدامات استراتژیک مهم یک شرکت چندملیتی با مشکلی اجرایی مواجه شد و مدیران ارشد شرکت تصمیم گرفتند از یک مدیر اجرایی با استعداد و موفق برای اجرای این پروژه استفاده کنند. اما فقط یک مشکل وجود داشت: این خانم ۵ روز در هفته و هر روز ۱۸ ساعت کار دیگری انجام می‌داد. وقتی مدیران ارشد این مساله را با مدیر عامل شرکت در میان گذاشتند، او با خونسردی پاسخ داد که «او هنوز ۳۰ ساعت دیگر از دوشنبه تا جمعه و ۴۸ ساعت دیگر در تعطیلات آخر هفته وقت دارد.»

آیا شما هم به این فکر می‌کنید که کاش زمان بیشتری برای انجام کارهای‌تان داشتید؟ آیا به این فکر می‌کنید که کاش می‌توانستید وقت خود را به کارهای مفیدتری اختصاص دهید؟ آیا شما هم با کمبود وقت شدید درگیر هستید؟

همان اول بسم‌ا... به خودمان قول می‌دهیم که این بار آدم شویم و مثل بچه آدم بنشینیم در همین اول سالی درس بخوانیم. برای همین کلی تصمیم‌های کبری می‌گیریم و بعد خوشحال و خرم از این که این بار به برنامه‌ریزی و قول‌های‌مان عمل می‌کنیم سال جدید تحصیلی را شروع می‌کنیم، اما هم من می‌دانم هم شما که این تصمیم‌های کبری تا همان چند هفته اول سرجایش است و بعد ...

اشتباه نکنید! این بار قرار نیست با مقاله ای از سری بحث های آسیب شناسی اجتماعی مواجه شوید! بلکه روی سخن با شما خواننده عزیز است که به قدرت عظیم و سرمایه گرانبهایی که در وجودتان نهاده شده، واقفید.

معمولا از وقت به درستی استفاده نمی شود و موانعی وجود دارند. با برداشتن این موانع می توانید خیلی سریعتر به اهداف خود برسید.پس از یاد نبرید که باارزش ترین سرمایه تان یعنی وقت در حال از بین رفتن است. از این سرمایه برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید.

در این مقاله مدیریت زمان را از ابعاد مختلف شامل نسل های مدیریت زمان، ابعاد مدیریت زمان در بازار، انجام کارهای فوری، غیر فوری، ضروری و غیر ضروری، زمان و وظایف مدیریت بازار مورد بررسی قرار می دهد.

تا به حال چند بار این جمله را گفته‏اید؟ امروزه مدیریت بهینه زمان، برای بسیاری از قشرها، مانند کارفرمایان، کارمندان، دانشجویان و حتی خانه‌داران، دردسری بزرگ محسوب می‌شود و این افراد اغلب از نداشتن وقت کافی برای انجام کارها، شکایت می‌کنند.

امروزه که همزمان با افزایش نیازهای اطلاعاتی و تقاضاهای فنی، با کاهش سرمایه و نیروی انسانی مواجه هستیم، برنامه ریزان در کنار مدیریت بودجه، مدیریت نیروی انسانی، مدیریت تولید و ... ، مدیریت زمان را نیز مورد توجه قرار داده اند مقاله حاضر بر آن است تا جنبه های مختلف مدیریت زمان و کاربرد آنها در حرفه کتابداری و اطلاع رسانی را بررسی کند.

هدف از نگارش این مقاله مروری دوباره بر مبحث مدیریت زمان و آموزه‎هایی است که می‎توانند ما را در مدیریت بهتر زمان یاری نمایند. از این که زمانی را صرف نگارش این مجموعه کردم، خوشحالم زیرا وقت اندکی از فرصت خود را صرف کاری کرده‎ام که ممکن است سبب صرفه جویی در وقت برخی از افراد شود که برای عمر خویش ارزش زیادی قائلند.

نمایش ۱ تا ۲۵ از ۵۸ مقاله